Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Да бъдем малко по-добри...  (Прочетена 2145 пъти)
Kery
Гост
« -: Октомври 01, 2010, 17:13:51 »

Случайно попаднах на една статия...случката ме грабна, искам да ви я споделя:

"Ти не можеш да бъдеш фотограф. Ти си пиян, едва ходиш, а искаш да снимаш. Махни се, не ни пречи, има кой да ни снима" - тези думи изрекли абитуриенти на любителят фотограф Тони Дуковски, любител, който прави снимки на професионално ниво. Той ги повтаря с болка и сълзи в очите. А искал да снима абитуриентите безплатно. Вярвам му. Искал е със снимките да почувства техния празник, да сподели радостта им, да им пожелае от сърце попътен вятър.
Ти, Тони, поради заболяването и трудната младост на инвалид, едва ли си бил на бал. Но всяка година около 24 май искаш, чрез снимките, да почувстваш малко от това, което абитуриентите изживяват. Снимаш и подаряваш. Какво изживяваш с безплатния подарък само ти си знаеш. Емоциите остават в твоите душа и сърце - само блясъка в очите показва какво става в тях.
Тази година взеха блясъка от очите ти. Коравосърдечни младежи се помъчиха да се подиграят с теб. Всъщност се подиграха със себе си, защото тяхното "герой- ство"е жалка жестокост и безчовечност.
Аз изпитах гордост от факта, че ти, Тони, си тръгна с достойнството на благородник. До- стойнство на човек с голяма душа. Искрено ми е мъчно за тези млади хора, завършили училище и започващи живота по такъв начин. Той, животът, много скоро ще им покаже, че с жестокост не се живее. И съм сигурен, че всеки от тези юнаци, ще се сети за случката с теб, ще проговори съвестта, ще потърси извинение…
Благородството се наследява, човечността се възпитава.
Аз оставам с възмущение от постъпката на групата младежи и с възхищение от теб, Тони!"

Иван Узунов
http://www.zovzaistina.com/MATERIAL-toni.htm

Колко пъти сте срещали пренепбрежението на хората към "недъгавите" и "особените". Тази болка е изключителна, тя е неописуема празнина. Колко пъти сте виждали как подритват някого на улицата и дори му се подиграват... Няма състрадание, няма помощ, няма любов...

За това искам да кажа: Нека бъдем малко по-добри - нека подхождаме с повече състрадание и ако не можем да помогнем, нека поне не пречим и не настъпваме и ние върху тази дълбока рана... Понякога тези, които наричаме "слаби" са много по-силни от нас, много по-смели и много по-благородни.

Ще се радвам, ако и вие дадете по един пример (един от многото) за несправедливостите в този живот, някои ваши лични впечатления, било то добри или лоши - и от двете ще си вземем поука Усмивчица
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Октомври 01, 2010, 18:08:03 »

Аз имам един съученик,болен от паралич(ходи си,ама трудно и трудно говори) и всички се държат много добре с него!!!

Само госпожите го натискат,понеже доста знае и на тях това не им харесва.
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #2 -: Октомври 01, 2010, 19:50:00 »

В клас постоянно се подиграват на Михаела, че "гъза й е голям като Земята"  Ядосан Ядосан Ядосан

И принципно се подиграват и на други, че били с не знам си кви чорапи или нещо подобно..
И доста по-сериозни работи... всякакви...
Активен
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #3 -: Октомври 01, 2010, 21:14:43 »

Ох Кери,

тази статия много ме разчувства. Проблемът е, че много често съдим за даден човек по външната му обвивка.

Много ми допадна ето тази мисъл :

Цитат

Това наистина е така.

Толкова пъти съм била свидетел как майки дърпат децата си от детенце, което е по- различно от останалите уж нормални деца. Сякаш е заразно... Родителите е редно да дадат пример на децата си, че това, че някой е в количка или пък не може да говори, или е незрящ не го прави по- малко човек от останалите. Всеки човек има мисли, чувства, емоции, копнежи, болки... и всеки човек трябва да бъде уважаван.

По този повод, вчера една близка ми разказваше за нейното детенце, което е починало от автоимунно заболяване. Детенцето е било сам самичко без приятели до самия край, защото нито един родител не е позволявал на детето си да дружи с момченцето. Просто нямам думи. Бях изпълнена с толкова объркани емоции- като се почне от гняв, та се стигне до болка от мисълта, какво е изпитало това детенце, както и семейството му.

Нека да бъдем солидарни към хората, " различни" от нас, защото всички имат чувства. От нас зависи да възпитаме децата си да бъдат човечни и състрадателни. Факт е, че никой не е застрахован, че в семейството му всичко ще е "нормално" и никога няма да се случи нещо подобно. Нека преди да кажем или направим нещо, поне за миг да се замислим за това как би се почувствал другия.

Ето това е...

Кери, тази статия просто беше допълнение към вчерашните ми тъжни емоции, които изпитах.. Емоции, повлияни от хорската злоба и липса на съпричастност.
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #4 -: Октомври 01, 2010, 21:36:25 »

Ох Кери,

тази статия много ме разчувства. Проблемът е, че много често съдим за даден човек по външната му обвивка.

Много ми допадна ето тази мисъл :

Цитат

Това наистина е така.

Толкова пъти съм била свидетел как майки дърпат децата си от детенце, което е по- различно от останалите уж нормални деца. Сякаш е заразно... Родителите е редно да дадат пример на децата си, че това, че някой е в количка или пък не може да говори, или е незрящ не го прави по- малко човек от останалите. Всеки човек има мисли, чувства, емоции, копнежи, болки... и всеки човек трябва да бъде уважаван.

По този повод, вчера една близка ми разказваше за нейното детенце, което е починало от автоимунно заболяване. Детенцето е било сам самичко без приятели до самия край, защото нито един родител не е позволявал на детето си да дружи с момченцето. Просто нямам думи. Бях изпълнена с толкова объркани емоции- като се почне от гняв, та се стигне до болка от мисълта, какво е изпитало това детенце, както и семейството му.

Нека да бъдем солидарни към хората, " различни" от нас, защото всички имат чувства. От нас зависи да възпитаме децата си да бъдат човечни и състрадателни. Факт е, че никой не е застрахован, че в семейството му всичко ще е "нормално" и никога няма да се случи нещо подобно. Нека преди да кажем или направим нещо, поне за миг да се замислим за това как би се почувствал другия.

Ето това е...

Кери, тази статия просто беше допълнение към вчерашните ми тъжни емоции, които изпитах.. Емоции, повлияни от хорската злоба и липса на съпричастност.

Като се напише нещо подобно и всички ахкат и охкат, а при тези хора никой не ходи. Я се отбие някоя непретенциозна и не гнуслива бабичка, я не. Защо като толкова ги съжеляваме никой не ги поглежда? Тънат си в самота и мизерия, дори роднините бягат. Пример дядо Добри.
    Активен
    Amazon
    Гост
    « Отговор #5 -: Октомври 01, 2010, 21:45:18 »

Дядо Добри не е сакат,а е отшелник. Има огромна разлика.

Кери, прекрасна тема. Хубаво е,че не всички бягат от реалността и има хора,които дори чрез споделяне на такива статии, ни връщат към нея. Дано всички станем по-човечни и добрички.
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #6 -: Октомври 01, 2010, 21:52:27 »

Ах, колко сте ми сладки на приказки, но ми се иска да ви закарам при някоя напикана бабичка от 2-3 дни и да ви видя изкривените физиномийки. А камо ли да ви се наложи да им оправяте леглото или да им изперете дрешките. Няма да задълбавам повече.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #7 -: Октомври 01, 2010, 21:59:29 »

А ти, "барс_и", каква физиономия ще направиш, ако отидеш при "напикана бабичка"?
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Октомври 01, 2010, 22:01:31 »

барси, ти откъде знаеш кой къде ходи и какво прави?

Само едно ще ти кажа- тук не става въпрос за съжаление. Има много голяма разлика между съжаление и съпричастност/човещина.

Освен това, примерите, които даваш нямат нищо общо със същността на темата и статията.

Активен
    Amazon
    Гост
    « Отговор #9 -: Октомври 01, 2010, 22:10:12 »

Барси,като бях малка училището ми имаше съвместна дейност с детска градина за деца с увреждания. Всеки 4тък ни водеха дечица и всеки път аз цял ден имах дейности с различно дете,както всеки човек от училището ми. Нито ме е притеснявало ако детенцето се напишкваше,нито ме беше гнус от него когато го хранех...  Съвет от мен- Не съди хората по себе си.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #10 -: Октомври 01, 2010, 22:17:35 »

Еми,какво да кажа по темата,освен,че съм напълно съгласен с Барс!

Лично за мен по-добре е да гледаме живота от реалната му страна,защото хората,които страдат и изпитват болка,от злобата на хората,няма да се почувстват по-добре от това,което вие сте написали,защото не сте първите!

Човек,с някакъв недъг,отначало изпитва радост,че някой е загрижен за проблема му и пише за него,говори,говори-тъй хубаво,но накрая се оказва,че приказките,мисълта си остават просто кухи идеи!Защо кухи?Защото една мисъл или идея става пълноценна тогава,когато се осъществи!

А хората,с недъг,които са имали шанса да се излекуват са много малко,просто заради това,че държавата няма пари,защото едни хора я обраха,а вие(да-ВИЕ!!!)им позволихте това да стане!

Тоест омагьосания кръг на недъгавото ни общество(което ми напомня за подобен сакат или просто отхвърлен човек) ни води до факта,че вие сте си виновни за това,което търпите.Всеки си сърба попарата!Но най-лошото е,че ние,младото поколение,също трябваше да патим от грешките ви!От фаталните ви и елементарни грешки!

Но да не задълбавам и аз,че,може би,ще се намери някой българин от...Мароко или Турция да ми каже,че не съм прав и,че трябва да гледам с повече оптимизъм на нещата,защото в България всичко се подобрява....или пък някой друг българин,който,едва ли може да ти разкаже за Първото Българско Царство или поне управлението на Хан Крум,ще ми каже,че съм фашист и расист,просто защото казвам мнението си!

В днешно време,хората имат материалистичен възглед за живота...затова не приемат физически повредените хора за...хора!А представете си какво търпят тогава хората,различни душевно,които не искат да са стадо,като доста от вас!

Хората,различни душевно,страдат много повече от тези различни физически!Но обществото е толкова глупаво,че не прави разлика между двете неща!

Да,целта на Системата и въобще на днешните хора е всеки човек да бъде смачкан и нагласите му за живота да са същите като на манипулираната маса!Ако пък не се предаде докрай,той ще полудее!
    И мнозина от вас,несъзнателно(страдащи от СЛГ-синдрома на лоялното говедо),мачкат тези,които имат по-....особен възглед за живота!

Хубаво звучи:"Да бъде малко по-добри".Но на мен му звучи повече като идиологичен политически лозунг!

Това,което вие,драги ми форумци,правите спрямо хората с проблеми се нарича съжаление!Искате да им се обръща по-специално внимание!А не трябва!!!

Колкото по-специално се държиш с някой,толкова повече той се има за по-различен от тълпата.Според мен на тези хора(с някакви си увреждания)трябва да им се даде подходяща за възможностите им работа,жилище и т.н.И да не се съжаляват,така както вие ги съжалявате!

Когато тези хора,наистина станат членове на обществото и не биват одумвани от хората,тгоава ще говорим за състрадание!Истинското състрадание не е да кажеш на някой:Ох,леле,мале,колко ти е тежко,колко ти е зле и трудно!-това е съжаление.

Истинското състрадание е тогава когато изпитваш любов към страдалеца,а когато изпитваш любов ти искаш да го вкараш в правия път!За целта ще се държиш с него,както се държиш и с най-нормален физически човек!!!

Кери,искаш ли да знаеш отговор на въпроса колко пъти съм чувал някой да казва на друг:Изрод недъгав!

Николко!И,както казах,имам съученик,който има подобен проблем и всички се държим много добре с него,и правим всички възможно да го защитаваме и да му осигурим уют.И да ти кажа,този съученик с проблем,който аз пренбрегвам,защото няма значение,ми е добър приятел и по цял ден говорим за политика и цигани! Ухилен

Така,казах си мнението по въпроса и изцяло подкрепям Барс,който пак се изрази леко...мхм...комичбрутално....

А и да допълня,че хората с недъзи и подобни проблеми,търпят грехове от предишни животи,имат да плащат карма!
    И колкото повече СЪСТРАДАНИЕ срещат,толкова по-бързо ще си изплатят кармата и ще продължат с духовното си развитие!

Единствената ви грижа към тези хора е да ги карате да се чувстват част от обществото и да карате обществото да се чувства част от "особените" охра!!!

Ния,ще отговоря на въпроса ти,нищо,че не е към мен!Ако видя напикана бабичка,бих изпитал отрващение,рабзира се,но бих преодолял и скрил това чувство и бих помогнал на човека!

Соения,по какво да съдим хората?

Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #11 -: Октомври 01, 2010, 22:17:53 »

барси, ти откъде знаеш кой къде ходи и какво прави?

Само едно ще ти кажа- тук не става въпрос за съжаление. Има много голяма разлика между съжаление и съпричастност/човещина.

Освен това, примерите, които даваш нямат нищо общо със същността на темата и статията.

Значи аз не съм по темата? Този който го описва Кери да не е по добре от примера, който аз давам. Ходил ли е някой в къщата му за да види как е той. В същото положение като всеки един. Изоставен като дядо Добри, като леля Пена и като малкия Иванчо. Като всички старчески домове и като всички сиропиталища. Не е работата само да минеш покрай някой от тези и да се вайкаш и да викаш да чукна на дърво. Значи аз не съм добър? Но тези три думички по горе не съществуват при тези хора, а и много други думички още. То ако ги имаше те нямаше да са на това положение.
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #12 -: Октомври 01, 2010, 22:23:28 »

Цитат
    Не е работата само да минеш покрай някой от тези и да се вайкаш и да викаш да чукна на дърво.

Наистина Барси, работата не се състои в това. Ако повечето се отнасяха към хората в неравностойно положение не като на недъгави, а като нормални хора с нормални потребности, нямаше сега да се води този диалог.

Добрината не идва само от действията... защото някой може да прави нещо, просто защото знае, че е уж така е редно, а пък и за да се покаже пред хората. Добрината идва от сърцето, а действията са следствие на съпричастнотта и човечността.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #13 -: Октомври 01, 2010, 22:30:41 »

Гаярта,гаярта Веселяк,всеки,който прави добрина,за да се покаже пред хората....всъщност истинската добрина е анонимна!И Христос го е казал това!

Така че,по това се познава истинската добрина.Продай си органите и дай всичките пари,спечелени,на сиропиталищата,а след това си умру спокойно,без да се знае,че си дала пари!Това е добрина,малко странен случай дадох,ама!

А пък и парите,които уж хората дават за домовете за сираци и за деца с увреждания,не отиват по предназначение,ми се струва!Явно държавните инспекции не си вършат работата или я вършат в нечия друга полза!
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #14 -: Октомври 01, 2010, 22:35:10 »

Мила ми  Gayatri, знам че ще ми нарисуваш картинката с най красивите цветове, но мисля, че с двата си поста бях достатъчно ясен за добрината която се шири из България. Цял свят разбра за добрината ни.
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Някои способности на деца
    Необичайни преживявания
    delfin 2 2621 Последна<br />публикация Юли 21, 2011, 14:11:48
    от Sirius_999
    Съновниците??? Можем ли да им вярваме???
    Анкети
    giti 8 3694 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 23:16:26
    от nre
    Седмата посока" от Жанет Орфану
    Книги
    Бунтарката 2 2318 Последна<br />публикация Декември 10, 2009, 17:46:37
    от Инил
    Имам един проблем!
    Въпроси и отговори
    Аэ съм 14 941 Последна<br />публикация Април 02, 2010, 13:24:44
    от Веселин
    Светло бъдеще за България!
    За България
    Аэ съм 1 2155 Последна<br />публикация Октомври 02, 2010, 00:01:13
    от Аэ съм

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright