Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дядо Добри - Светецът  (Прочетена 6610 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #30 -: Април 12, 2011, 21:34:17 »

И какво ще ври в казанче в ада ли?
    Че защо да не ври? Ако греха е толкова голям, че сегашните добрини да не стигнат-ще ври. Е, може някой и друг ден по - малко, но. ........

Подкрепям Пантерата!!!
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #31 -: Април 12, 2011, 21:59:52 »

Пичове вие още ли вярвате, че Ада не е на Земята ? Усмивчица
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #32 -: Април 12, 2011, 22:07:07 »

Пичове вие още ли вярвате, че Ада не е на Земята ? Усмивчица
    А ти още ли мислиш, че ние вярваме?
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #33 -: Април 12, 2011, 22:17:15 »

Този човек е истински светец. Замислете се малко, може ли една карма да доведе до подобно поведение и колко благородни постъпки сте направили през живота си? Истината е, че по света има много малко хора като дядо Добри и вместо да му търсим някакви кусури, нека се поучим от него!
    Активен
    Fifi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 45

• Град: Вселената
  • Tрудно е да си скромен,когато живееш в Млечния път

« Отговор #34 -: Април 23, 2011, 15:21:45 »

Много хубава тема! Жив и здрав да е дядо Добри!!
    Активен

Ако можеш да си орел, не се напъвай да си пръв сред гаргите!
    Starseed
    الحصان الهامس
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« Отговор #35 -: Ноември 11, 2011, 02:14:46 »

Здравейте ... Сигурен съм, че ако не всички, то по - голяма част от Вас са чували за дядо Добри от село Байлово. Тази история беше показана преди няколко месеца, но тъй като според мен не трябва да се забравя, реших отново да припомня за него като постна линкове към два негови клипа. Последният безсребреник, както го наричат, в продължение на години събира милостиня от добри хора и дарява всичко на църкви и манастири. 37 500 лв. са само даренията за Храма Св. Александър Невски ... Една негова мисъл много ми хареса и затова я споделям с вас : "да си щастлив на всяка цена е основният грях, в който живеем"
    http://vbox7.com/play:89910e5f
    http://vbox7.com/play:2877cd2b
    Активен
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #36 -: Януари 07, 2012, 13:38:02 »

Всеки човек е грешен и почти всеки има да изкупва грях. Изкупването на грях е малко грешно прието.. то не е наложено наказание, а предпочетен урок за поправяне на грешка.Усмивчица
    Да изкупваш грях и тнт. е като работиш в/у себе си да не го допускаш пак това нещо, но не изкупваш вина като си налагаш!
    Не изкупваш вина като налагаш добро! С наложено добро, няма естествено развитие и няма научени уроци.Усмивчица В случая неговата добрина си е за него и е достатъчна за сега, то си е за него.Усмивчица Това дали добрината му е достатъчна за да преодолее урока, който си е избрал не е "измерена" от теб или някой друг.Усмивчица
    Както казах добрината му идва от сърцето, а мъдростта от тъгата му.Усмивчица Може би тъгата му идва от осъзнатостта, но в крайна сметка иска да е добър и е добър.Усмивчица
    Мъдростта няма много общо с годините,а с други неща Усмивчица
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Mitko R
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 99

• Град: София
  • « Отговор #37 -: Ноември 17, 2012, 00:00:43 »

Доколкото зная дядото бил събрал около 30 000 лв от просия и цялата сума е дарил на църквата и по специално за храм паметника Ал.Невски.
    Вие мислите ли че по такъв начин той би изкупил своя грях какъвто и да е той и дали стореното от него помага в действителност на някого?
    А дали човечеца чисто и просто не знае че спасението не е в това да дариш било то и милиард на църквата или друга институция.
    Нима бедните човешки същества биха били спасени чрез пари,чрез дарения или с това да бъде построена нова църква ,дори хиляди църкви или джамии , няма значение...?
    Нима духовното съкровище (което е в самите нас) може да бъде изкупено чрез пари , чрез спонсорство към църквата или с надяване и молитви ?
    А как да прогледнем за нещата които се не виждат ?
    Активен

"If you wish to find the Buddha,
    first you must look into your own mind,
    outside of the mind,there is no Buddha."
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1379

• Град: Варна
  • « Отговор #38 -: Ноември 17, 2012, 01:00:00 »

Така е усетил нещата,така ги е направил...
    За тези които слугуват на парите това ще им
    дари щастие и вяра в доброто,
    за други които търсят мъдростта
    му...парите са хартийки и сенки из живота ни.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 422

« Отговор #39 -: Ноември 17, 2012, 01:12:59 »

Срещах на няколко пъти, някакъв човек, просеше. Преди няколко дни разбрах кой е бил всъщност. Докосна ме този дядо. Благ, мил, чист човек, други думи нямам.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    equilibro
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« Отговор #40 -: Ноември 17, 2012, 14:07:42 »

Чак сега ли го виждаш. Това е сигурно най-известния светец на последните 4-5 години, а и тук и из целия интернет му виждах снимки и клипове от преди доста време качени. Аз наживо не съм го виждал. Знам, че живее в църквата Александър Невски в София и е там постоянно. Една приятелка ,миналата 2011 година трябваше да ходи всеки ден по два пъти до там за да освещава вода и го виждаше редовно и понякога си говореха. Повече той казва разни неща ,защото не вижда вече, а и за да му каже нещо човек ,трябва да му вика в ухото.
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 422

« Отговор #41 -: Ноември 17, 2012, 18:21:20 »

За пръв път го видях преди около девет месеца,
    на площада при храма Свети Седмочисленици,
    чак преди няколко дни разбрах че е този дядо.
    Чудех се защо е толкова мълчалив, то какво било.

Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #42 -: Ноември 17, 2012, 18:43:06 »

При Св. Седмочисленици са 3-4, аз им викам дядо мразовци.
    По имена не ги знам, но са подобни.
    Дядо Добри ходи и там, да. Но никога не е бил мълчалив, а още повече пък ще очуди някой с мълчанието си.
    Винаги се радва на всеки, а най-вече на децата.
    И ей, стегнете се вече!
    Никога не е просил, деда ви Добри. Самия израз намирам за крайно неподходящ. Ако някой му даде нещо - даде.
    Нито пък е "най-известния", екви, това не е поп-фолк дива, бе, човек?! Чувал съм да го наричат как ли не... - атракция, емблема и какви ли не още. Това е просто дядо Добри.
    Много повече дава, отколкото взима. Това не е просия. Поне преди, винаги си носеше бонбони в джобовете и като види дете и ходи да му дава.
    Знаем се от много време с него, тъй като някога се събирахме в царската градина да се наливаме с нискокачествен алкохол и да простеем по метълски.
    Много хора смятат и вярват, че когато го докоснат и ще им потръгне. Донякъде заради това, аз избягвах да го докосвам, но пък разменяхме по някоя дума, когато го видя. Преди си чуваше добре и виждаше.
    Преди месец, месец и нещо и аз го виждах. Бях с близка по дух жена.
    Видяхме го на излизане, до входа на Ал. Невски. Аз в църква влизам веднъж на 5 години, а пък с жена (освен майка ми), изобщо не бях.
    Тя му пусна някакви монети, а той нещо каза, но не го разбрахме.
    После повтори "Какви сте вие, братя и сестри ли сте?". Първо казах - да,  но той реши, че пак не сме го чули и повтори "братя и сестри ли сте вие, какви сте?"
    Тогава му казах, на малко по-висок глас "Едно сме!".
    "Какви?" - не чу първия път и тогава се приближих до него, наведох се и го хванах за рамото "Едно сме, дядо Добри!". Е такава усмивка не сте виждали на лицето на старец. Направо озари наоколо и църква и всичко. "Едно" - повтори си го като за себе си. "Едно са".
    Не знам, може и да ми се е сторило, но някак си грейна този човек.
    По същия начин, може и да съм си внушил, но когато тръгнахме вече и се чувствах... като пречистен... не мога да намеря думата. И на двамата ни трябваше време, за да си съберем мислите и да започнем да говорим за това. Все едно ни беше разконцентрирал нещо хаха
    А малко по-нататъка си дадох сметка, че го докоснах, хващайки го за рамото.
    Някои хора може би ще си помислят, че той вече е на много години и не знае какви ги говори, какво прави. Пита си разни неща, отговаря си, повтаря ги, не вижда, не чува... и т.н.
    Пък той иначе все си се смее Усмивчица
    Аз вярвам в това, че е свещен човек. Вярвам и в това, че той ме накара да го хвана за рамото, както и че той ми... той ме накара да кажа, че сме едно. По-точно подсети... не намирам правилната дума. И не, че не ме чу първия път, когато му казах, че сме братя и сестри, а просто това не беше правилния отговор.
    Вярвам и че това не беше случайна случка.
    Някои ми се чудят, че вярвам в тези и подобни на тези неща и не знаят защо. Казвам им това, което ще ви кажа и на вас сега.
    Вярвам ...просто защото си заслужава.
    « Последна редакция: Ноември 17, 2012, 18:49:39 от вожда » Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Mitko R
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 99

• Град: София
  • « Отговор #43 -: Ноември 18, 2012, 01:56:38 »

Знаем се от много време с него, тъй като някога се събирахме в царската градина да се наливаме с нискокачествен алкохол и да простеем по метълски.

Е това не го знаех , дядото да слуша метъл ,да простее и да се налива с нискокачествен алкохол менте  Ухилен

Но да оставя шегата настрана , човека никому нищо зло не е сторил ,то това просто се вижда веднага щом го погледнеш...
    Относно подаянията които приема няма лошо щом така е решил ,даваш от сърце - взема и дарява, но дарява на кого - на църквата която един бездомен и
    беден не е нахранила нито пък подслонила ,нито подала ръка за утеха на онеправдан...Католическата например в това отношение има да я догонват поне едно стотина години.
    Тази църква ,нашата, по скоро е като някакво сборище на едни дебели празнодумци,старчета освирепяли от жажда за сан и власт...
    Не че поговорката ''сред всяко стадо си има мърша'' не е с пълна сила и тук ама мършата май ни идва в повече.
    Та мисълта ми за дядо Добри бе да не се осланя на сляпа вяра в тази свещенна църковна мафия и да им дарява средства които и без това си имат а по добре да ги насочи към друго поприще , но това си е мое мнение и не искам да го натрапвам все пак.
    Активен

"If you wish to find the Buddha,
    first you must look into your own mind,
    outside of the mind,there is no Buddha."
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #44 -: Ноември 18, 2012, 02:48:29 »

Цитат на: Mitko R
    Е това не го знаех , дядото да слуша метъл ,да простее и да се налива с нискокачествен алкохол менте  Ухилен

човека никому нищо зло не е сторил ,то това просто се вижда веднага щом го погледнеш...
    Виж, това нямам представа, но поне доколкото съм успял да го опозная, този човек, сякаш е пратен да сее любов и добрина.
    Относно подаянията които приема няма лошо щом така е решил ,даваш от сърце - взема и дарява, но дарява на кого - на църквата която един бездомен и
    беден не е нахранила нито пък подслонила ,нито подала ръка за утеха на онеправдан...
    В една друга тема, бяхме засегнали въпроса. За него не е важно кой взима, за него е важно да даде. Той вярва в добродетелите на църквата и в това, че прави добро, а дали е така - не носи отговорност.
    Защото, кажи ми, Мите, когато ти правиш нещо с добри и чисти намерения, за да помагаш на някой, носиш ли отговорност за последствията от тези си действия?
    Сега, че някой "свещенослужител" си е купил къща и кола с тия пари, вместо да нахранят гладните и да помогнат на болните и бедните, това няма значение, то е проблем на този човек и на църквата. Дори и в аптеката да влезне да ги даде, това е без значение - основното е, че се е разделил с тях, в името на нещо, в което вярва. Той няма тази информация, която ние имаме и е убеден в добродетелите на църквата. Също така, може и да има предистория някаква, знае ли човек. Може пък, навремето, някой църковен служител да го е спасил, излекувал, подпомогнал...
    Нищо не знаем. Можем само да отчитаме фактите, а те са - Дядо Добри е смирен, добросърдечен и благочестив човек, който раздава средствата, които успее да събере. Ще добавите - на църквата. Ами не, не добавяйте. Той просто ги раздава. Защото, опитайте се да се сетите за по-добър вариант, където да ги даде. Дом за сираци? Смятате ли, че ще отидат по предназначение? Точно толкова, колкото и в църквата. Те се ебават с еврофондовете, където всичко се следи под лупа, пък някакви неофициално придошли, неофициални активи ще ги разпределят по децата за тяхното благо - абсурд.
    Католическата например в това отношение има да я догонват поне едно стотина години.
    Лично съм виждал три пингвина, монахини, в ламборджини, летящи с 200 и крещящи отвътре.  
    Тази църква ,нашата, по скоро е като някакво сборище на едни дебели празнодумци,старчета освирепяли от жажда за сан и власт...
    Познавам богослужители и съм обсъждал тези неща с тях. Така е, мършата е много в тяхното стадо, но не бива да се взираме в нея. Действително има и доста силни духом хора, които живеят скромен живот, помагайки на нуждаещите се. Наистина ги има и винаги, когато се заговоря с някой от богослужещите, които познавам (те са 2-3ма), ги карам да ми разкажат за някой такъв. Останалото е ясно на всички. От медиите ни поднасят само чернилката и така се създава доста кофти обществено мнение, но не е реално. Да, медиите имат за основна цел да скандализират и да оплюят някой, но нямат интерес да представят истината такава, каквато е.
    Та мисълта ми за дядо Добри бе да не се осланя на сляпа вяра в тази свещенна църковна мафия и да им дарява средства които и без това си имат
    Именно. Той вярва в доброто и мисли, че всички са като него. Не вярва в мафията, а вероятно и не знае какво е това. Не носи лошото в себе си и няма очи за него - така смятам.  Вярва, че тези средства ще са от полза на някой нуждаещ се. Всеки от нас, правейки нещо, вярва и се надява, че ще е за добро, но дали е така, никой няма как да знае.
    « Последна редакция: Ноември 18, 2012, 02:56:14 от вожда » Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Санта Клаус, Дядо Коледа или Дядо Мраз
    Любопитни факти
    Evolution 8 1817 Последна<br />публикация Декември 28, 2010, 23:46:47
    от protoplasma
    Кръводаряване. Спешно. Дядо на мой колега
    Обща тематика
    Турист 1 559 Последна<br />публикация Август 10, 2011, 11:34:14
    от Турист
    Скъпи Дядо Коледа, носи подаръците или ... лошо ти се пише!
    Любопитни факти
    Еlsha 1 1430 Последна<br />публикация Декември 21, 2011, 01:01:37
    от protoplasma
    12-те Най-добри продукта за детоксикация
    Природосъобразно хранене
    The One 1 2193 Последна<br />публикация Април 03, 2012, 17:19:31
    от Sunshine(sun)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright