Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дядо Добри - Светецът  (Прочетена 6794 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #15 -: Декември 09, 2010, 11:46:15 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XrpluPFjtns" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=XrpluPFjtns</a>
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
prikazka
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 93

« Отговор #16 -: Декември 09, 2010, 13:18:13 »

Прекланям се пред дядо Добри!!!!
Активен
Edna_Razli4na
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #17 -: Декември 09, 2010, 18:19:21 »

Олее,нереалното...Тъкмо исках да постана този клип и се чудих в коя тема е подходящо и виждам,че днес е постнато Усмивчица Поклон и от мен пред Дядо Добри,който е човек с истински чиста душа и освободен от егото Усмивчица
Активен
Amaranth
Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Град: Варна
  • Love is the Аnswer !

« Отговор #18 -: Декември 10, 2010, 13:59:56 »

Аз..не знам какво да кажа..мога само да замълча..и да се поклоня пред този човек..  Безмълвие ..То само като погледнеш те изпълва..толкова благороден..чист..и толкова много Светлина има в него..А е човек като всички нас..един обикновен и беден човек..но духовно и вътрешно много богат !!!
    Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #19 -: Декември 10, 2010, 14:09:09 »

Със сигурност бог му помага... Усмивчица
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #20 -: Април 11, 2011, 21:59:21 »

Ето една снимка която намерих в интернет.

* diado-Dobri.jpg (112.75 KB, 719x705 - видяно 282 пъти.)
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #21 -: Април 11, 2011, 22:25:24 »

http://indigota.com/index.php?topic=2277.0
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #22 -: Април 11, 2011, 22:39:01 »

Тъжното е, че той си мисли, че изкупва грях.Тъжен
    Той помага от добро сърце, но мъдроста му идва от тъгата, от факта, че се чувства виновен за нещо и изкупва грях.Тъжен
    Не веднъж съм си казвала, че видя ли го ще го прегърна, понеже той е добър човек, с добри намерения и за мен не е правилно да се самонаказва така. Като казвам "самонаказва" нямам предвид, че е наказан да помага, а че съди толкова строго себе си.Усмивчица
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    bars_i
    Гост
    « Отговор #23 -: Април 12, 2011, 00:46:41 »

Тъжното е, че той си мисли, че изкупва грях.
    Той не си мисли. Той явно си го има за да го прави. Питал ли го е някой какъв му е греха за да съпостави тази му добрина с греха му? Може и добрината му да не е достатъчна за този грях. Но хубавото при него е, че е осъзнал греха си, а ние кога ще осъзнаем нашите грехове? Ние, които правим грях след грях, дори имитирайки, че правим добро.
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Април 12, 2011, 01:50:14 »

Всеки човек е грешен и почти всеки има да изкупва грях. Изкупването на грях е малко грешно прието.. то не е наложено наказание, а предпочетен урок за поправяне на грешка.Усмивчица
    Да изкупваш грях и тнт. е като работиш в/у себе си да не го допускаш пак това нещо, но не изкупваш вина като си налагаш!
    Не изкупваш вина като налагаш добро! С наложено добро, няма естествено развитие и няма научени уроци.Усмивчица В случая неговата добрина си е за него и е достатъчна за сега, то си е за него.Усмивчица Това дали добрината му е достатъчна за да преодолее урока, който си е избрал не е "измерена" от теб или някой друг.Усмивчица
    Както казах добрината му идва от сърцето, а мъдростта от тъгата му.Усмивчица Може би тъгата му идва от осъзнатостта, но в крайна сметка иска да е добър и е добър.Усмивчица
    Активен

Drakon
    Гост
    « Отговор #25 -: Април 12, 2011, 11:14:11 »

Да,да така е . . . на човек не му трябват - Религия,Учения или някакви норми на поведение.Той просто,трябва да е добър човек,а това включва и всичко останало - да си осъзнат,мъдър и да си разбрал Живота,без да го осъзнаваш!

Надявам се,тази негова постъпка да събуди в така наречените религиозни(духовни) хора,разбирането за тяхната роля в този Живот.

п.с.Думата грях от Арамейски език означава - да се върнеш(отклонил си се) на правия път(средния път).Забравил си Кой си!
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #26 -: Април 12, 2011, 12:48:32 »

Всеки човек е грешен и почти всеки има да изкупва грях. Изкупването на грях е малко грешно прието.. то не е наложено наказание, а предпочетен урок за поправяне на грешка.Усмивчица
    Да изкупваш грях и тнт. е като работиш в/у себе си да не го допускаш пак това нещо, но не изкупваш вина като си налагаш!
    Не изкупваш вина като налагаш добро! С наложено добро, няма естествено развитие и няма научени уроци.Усмивчица В случая неговата добрина си е за него и е достатъчна за сега, то си е за него.Усмивчица Това дали добрината му е достатъчна за да преодолее урока, който си е избрал не е "измерена" от теб или някой друг.Усмивчица
    Както казах добрината му идва от сърцето, а мъдростта от тъгата му.Усмивчица Може би тъгата му идва от осъзнатостта, но в крайна сметка иска да е добър и е добър.Усмивчица
    Като казах ГРЯХ, нямах предвид, че е обрал на съседа сливата за да си свари ракия. Ако този ГРЯХ е засегнал вас, вашето дете ВИЕ така ли ще мислите. Както сега. Я  да премислим нещата пак. И отровните змии са красиви, но все пак отровни.
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Април 12, 2011, 15:40:04 »

И какво ще ври в казанче в ада ли? Ти да не мислиш, че в минал живот си бил все блестящ рицар или благороден аристократ? Осъзнаването на действията, след смъртта си е достатъчно тежко и не съм аз тази, която ще съди, не си и ти.Усмивчица
    Активен

nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #28 -: Април 12, 2011, 15:45:44 »

Двете теми е добре да се слеят, след което поста ми да се изтрие. Усмивчица
    Цитат на: pantera
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #29 -: Април 12, 2011, 17:22:31 »

И какво ще ври в казанче в ада ли?
    Че защо да не ври? Ако греха е толкова голям, че сегашните добрини да не стигнат-ще ври. Е, може някой и друг ден по - малко, но. А що се отнася до стареца нямам нищо против него-говоря за ГРЕХА. Нека разграничим нещата.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Санта Клаус, Дядо Коледа или Дядо Мраз
    Любопитни факти
    Evolution 8 1862 Последна<br />публикация Декември 28, 2010, 23:46:47
    от protoplasma
    Кръводаряване. Спешно. Дядо на мой колега
    Обща тематика
    Турист 1 578 Последна<br />публикация Август 10, 2011, 11:34:14
    от Турист
    Скъпи Дядо Коледа, носи подаръците или ... лошо ти се пише!
    Любопитни факти
    Еlsha 1 1496 Последна<br />публикация Декември 21, 2011, 01:01:37
    от protoplasma
    12-те Най-добри продукта за детоксикация
    Природосъобразно хранене
    The One 1 2299 Последна<br />публикация Април 03, 2012, 17:19:31
    от Sunshine(sun)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright