Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Аналогии и символи в Живата Природа  (Прочетена 1475 пъти)
Evolution
Гост
« -: Септември 25, 2010, 11:15:16 »

Строежът на клетката наподобява строежа на Слънцето. Клетката, притежава три слоя - екто, мезо и ендодерма, които съответстват на трите области, от които е изградено Слънцето - ядро, зона на лъчев пренос и конвективна зона. Тъканите в зародиша на човека се образуват след като се дефиринцират три зародишни пласта - ектодерма, мезодерма и ендодерма. От различните пластове проихождат различните органи и системи. Така например нервната тъкан произхожда от ектодермата. Интересно защо...

Строежът на атома наподобява строежа на Слънчевата система - атомното ядро е съставено от протони и неутрони, и е положително заредено, а електроните най-общо "кръжат" около него в определени "орбити". Ядрените сили привличат електроните. Слънчевата система е съставена от звезда - Слънцето и планети, които привлечени от гравитационната му сила, летят по определени орбити около него.

Строежът на слънчевата система наподобява строежа на Галактиката. Милиарди звезди обикалят около Галактичния център.

Аналогии между небесни тела и образувания, човешкия организъм и други съответствия:

- 28 дневен менструален цикъл при жената - 28 дневна обиколка на Луната около Земята /по-точно 27,32 дни/;

- 12 черепно-мозъчни нерви - 12 зодиакални знака, 12 месеца в годината, 12 апостола, 12 племена на Израел, 12 часа - половин денонощие;

- 24 гръбначни прешлена /кръстните и опашните прешлени срастват и образуват съответно кръстната и опашната кост/ - 24-часова ротация на Земята около своята ос, 24 карата представляват 100% чисто злато;

- 72 удара на сърцето в минута - средно 72 % течно съдържание на човешкия организъм, масата на Луната е 1/72 от тази на Земята, обемът на Сатурн е 72 пъти по-голям от този на Земята, оста на Земята се придвижва с 1 градус на всеки 72 години при прецесионното движение, 72 книги в Библията, кръгът от 72 ученика на Христа /Лука, гл.10/, 72 гении в Кабала, 72 имена на Бога и други;

- 5 сетива, две ръце с по пет пръста, два крака с по пет пръста, пет епохи от развитието на човека, петолиние в музиката, Пентаграм.

- ДНК спиралата на живота и спиралата на еволюцията, спираловидната форма на галактиката, Кадуцеят на Хермес;

- 23 хромозома в полова клетка при човек - 23 пореден елемент в таблицата на химичните елементи - Ванадий /носи името на скандинавската богиня на красотата и плодовитостта - Ванадия. Преди да бъде наречен Ванадий, откривателят му Андрес Мануел де Рио го нарича еритрониум (от гръцки - червен), тъй като установил, че при загряване солите на Ванадия придобиват червен цвят/; 23 градуса е отклонението на оста на въртене на Земята спрямо еклиптиката; 23 градуса в ляво е отклонението на човешкото сърце спрямо централната ос на тялото;

- 78 % азот в земната атмосфера - 78 милиона пъти се е ограничил Христос преди да дойде на Земята - според Дънов;

- 78 елемент в ПТХЕ - платина - по-ценен метал от златото и среброто, разтапя се при почти 2 пъти по-висока температура от златото;

- 78 хромозома има ДНК на кучетата - alfa Canis major - Сириус; Сириус и Орион - двата основни небесни обекта за египтяните; Сириус - Изида, Орион - Озирис;

- Таро колодата се състои от 78 карти;

- ON /он/ - Той
ON - в праволавните икони двата символа присъстват около ореола на Христа - отляво и отдясно
в латинската и българската азбука и двете букви - N - О както и Н - О са разположение една до друга, съответно 14 и 15-а /след редукция - 5 и 6, или 56 - /7x8= 56/;

- 7 елемент в ПТХЕ - N /азот/ - елемент въздух

Разглеждане на N в кабала - Ен -атрибут на Бог -Безграничният - от Него произлизат сефирите.
N - North - север - връзка с Истината; N - измерва големината на силите във физиката; N - множеството на естествените числа в математиката; Азот - Аз-ът;

Числото 7 - много може да се пише за него...

8 елемент в ПТХЕ - О /кислород/ - елемент огън - активен газ, поддържа горенето...

- Осмият който трябва да дойде; седемте планети /вкл. Луната/ и Слънцето; 8 карта в Таро - Силата; в индуизма - осмият аватар на Вишну е Кришна; естественият диамант е октаедър; 8 в хоризонтално положение - в математиката - символ на безкрайността; слънчевата светлина достига до Земята за 8 минути - "Аз съм Светлината на света" /Йоан 8:12; 9:5/;

Четири

Четири кръвни групи при човека - 0, А, В, АВ;

4 темперамента - холеричен, сангвиничен, меланхоличен, флегматичен;

4 фази на съня - N1 N2, N3 и REM;

4 азотни бази в нуклеотидите на ДНК и РНК - аденин, гунани, цитозин, тимин;

4 основни състояния на веществото - твърдо, течно, газообразно, плазма, отговарящи на познатите още от древността елементи - земя, вода, въздух и огън;

4 фундаментални сили във физиката - електромагнитна, гравитация, слаба ядрена сила, силна ядрена сила;

4 реки в Едем;

4 още от древността се символизира от кръста и от квадрата;

четвърто основно еволюционно обръщение на Земята /четвърти период/ - на
материално-физически развитие;

4 посоки в света- изток, запад, юг и север;

4 сезона в умерените ширини;

4 букви в името на Бог на иврит - Тетраграматон;

4 свята в кабала - Ацилут, Брия, Йецира и Асия;

4 основни линии на ръката - на живота, на ума, на сърцето и на съдбата;

4 планети от земен тип /с твърда повърхност/ - Меркурий, Венера, Земя и Марс;

Троичност

3 слоя в строежа на тъканите и на Слънцето;

3 базисни химични съединения - киселини, основи, соли;

3 основни градивни единици на атома - протони, неутрони и електрони; от своя страна протона и неутрона са съставени от по 3 кварки;

3 основни цвята във видимия електромагнитен спектър - червен, жълт, син;

генетичният код е триплетен - последователност от три нуклеотида кодира една
аминокиселина;

сетивата ни възприемат обкръжаващия свят триизмерно - 3 пространствена дименсия;

3 времеви дименсии - минало, настояще и бъдеще;

фигура- триъгълник;

3 пръстена на Сатурн;

3 свята - Божествен, духовен и материален свят;

Любов, Мъдрост, Истина;

Божествена троичност - Баща, Син, Дух Святий;

3 добродетели - Вяра, Надежда, Любов;

3 букви майки в иврит - алеф, мем, шин;

3 гуни - сатва, раджас, тамас;

3 ложи - Бяла, черна и Космическа ложа;

3 клона на Бялото Братство през вековете - египетски, палестински и богомилски;

Двоичност

Две представя полярностите в битието, които манифестират проявите на живота.

Бинарните опозиции в своята проява – Дух - Материя, Битие - Небитие, Светлина-тъма, положително - отрицателно,бяло – черно, ден – нощ, мъж – жена; добро – зло, пространствено – долу- горе, ляво –дясно и т.н.

В човека – две ръце, два крака, две очи с два клепача, две уши, два бели дроба, два бъбрека, два мозъчни хемисфери, две вежди, две камери на сърцето и две предсърдия, артериално и венозно кръвообращение, по два възпроизвеждащи полови органи при мъжа и жената;

В природата – енергията в своята проява като енергия и като материя – като вълна и частица /корпускулярно - вълновия дуализъм/; структурата на веществото има положителни и отрицателни заряди – носители на положителния заряд са протоните, а на отрицателния – електроните; материя и анти-материя; електрическият ток като насочено движение на електрични заряди; магнетизъм и електричество; информацията в изчислителните машини се кодира обикновено с двоичен код.

В българския и руския езици, думата Бог, започва с втората буква от азбуката – б, а Господ – с четвъртата - г; в иврит – с първата или десетата - יהוה или אלוהים

Могат да се изпишат още много примери за бинарни опозиции.

Според Библията, при Творението Бог не се е произнесъл за втория творчески ден. Числото 2 се свързва с принципа на Мъдростта. Телефонният код на град София /от гръцки - "Мъдрост"/ е 02; в астрологията Луната се свързва с числото 2.

В зороастризма религиозният дуализъм е в своя апогей - на преден план е представена борбата между Оромузд и Ариман - Доброто и злото. В християнството също се акцентира на борбата между Доброто и злото. В гностицизма и богомилството дуализма също е основополагащ. Противопоставянето на двете ложи -Бялата и черната и битката за човешката душа.

От Bethedi
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Нашата невероятно красива природа « 1 2 ... 5 6 »
Снимки
Админ 87 13914 Последна<br />публикация Юли 25, 2013, 12:46:32
от Ru Alfa
СИМВОЛИ
Езотерика
До 0 2582 Последна<br />публикация Ноември 03, 2010, 16:36:29
от До
Живата храна.
Природосъобразно хранене
Selinna 7 1877 Последна<br />публикация Май 17, 2012, 22:57:41
от Sunshine(sun)
Германски научнопопулярен филм за българската природа- много е красив.
Видео клипове
Eona Lightholder 2 1039 Последна<br />публикация Март 26, 2012, 11:32:57
от sharga
Символи от Копривщица
Снимки
Sue 1 745 Последна<br />публикация Април 18, 2012, 16:24:58
от Sue

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright