Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Ирландия била мистичната Атландита  (Прочетена 781 пъти)
Kery
Гост
« -: Юни 20, 2010, 11:04:27 »

Ирландия била мистичната Атландита

Ирландия е мистичната Атлантида, твърди шведският учен-географ Улф Ерлингсон. Според гръцкия философ Платон, Атлантида била огромен остров в Атлантическия океан, на който преди 11 500 години процъфтявала най-древната култура на Земята.
Но катастрофа от вселенски мащаб потопила острова и той изчезнал завинаги.
Споровете за съдбата на Атлантида и възможното й разположение се водят вече хилядолетия наред. Въпреки мнението на древногръцкия класик, Улф Ерлингсон смята, че всички описания на Платон - размерите, местоположението и дори ландшафтите на изгубената Атлантида, свидетелстват за това, че гръцкият философ говори за Ирландия.
"Изумен съм защо никой не се е сетил за това преди мен. Ирландия, както и описаната от Платон Атлантида, е дълга около 480 километра и широка около 320 км. В центъра на острова се намира обширна равнина, заобиколена от планини. Изследвал съм географските показатели на 50 от най-големите острови по света и само в центъра на един е разположена долина - това е Ирландия", казва ученият.
Що се отнася до легендите, че Атлантида е потънала, Улф Ерлингсон смята, че тя се е родила след изключително силно наводнение, което е станало през 6100 година преди Новата ера, разказва в. "Феномен".
Тогава на североизток от Британия е потънала под водата крайбрежната плитчина Догер и съдбата й, запазила се в паметта на поколенията, е станала всъщност основа на мита за потъването на Атлантида.

Откриха най-старата обувка - на 5000 години

Oткриха кожен мокасин в пещера в Армения.
В началото учените са предположили, че обувката е на 700-800 години, но изследванията установили приблизителните й години. Мокасинът е направен от едно парче кожа. То е пристегнато на пръстите и на петата по начин, чрез който е прилепвал по крака на собственика си. Според учените е малко вероятно обувката да издържа дълго в каменист район.
Мокасинът е бил напълнен със суха трева. Учените обясняват този факт по два начина: или собственикът на обувката е искал да запази формата й, или тревата е трябвало да топли повече крака му.
Учените са останали впечатлени от факта, че от кожата не се носи никакви миризма. При откриването й обувката е била мека, но когато я извадили от пещерата, заради контакта с въздуха, кожата се втвърдила.
Мокасинът отговаря на №37 по европейската система. Учените обаче не могат да установят дали кожената обувка е носена от мъж или от жена.
Сред находките в пещерата са и съдове, много от които все още съдържат жито, ечемик и кайсии, разкрива ръководителят на експедицията д-р Рон Пинхаси от "Корк колидж" в Ирландия.
"Обикновено намираме счупени гърнета, но те не ни дават информация за всекидневните дейности на прахората. Какво са яли, какво са правели, какво са носели. Сегашните находки ни дават шанс да надникнем в тогавашното общество", казва доктор Пинхаси, цитиран от АФП.

Източник:sanovnik.bg
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Юни 20, 2010, 13:38:34 »

Ха,Кери,аз не се учудвам,но не бих казал,че Ирландия е само Атлантида.Доколкото знам,тя се е простирала между Европа и Северна Америка чак до Канарските острови и до Бахамите.Но не изключвам самият континент да се е размествал между 850 000 години и 11 000 години.

Според мен този учен трябва да чете повече по върпоса,,защото си личи,че е леко неосведомен за Атлантида.

А пък и аз имам силно влечение както казах по онези краища Шотландия,Ирландия...Изпитвам и нужда да чета информация само за Атлантида,защото съм привързан и към тази цивилизация.А пък и нищо чудно Ирландия да е била част от Атлантида и след потъването на континента,острова да се е преместил към Британия.

Що се отнася до обувка,аз съм чел и за следа от сандал на 350 милиона години.Даже бях публикувал повече инфо в една от темите в раздела за цивилизацийте.

Също така съм чел и за метални топчета,брадви и т.н намерени от миньори в Африка,а тяхната възраст е на 2,2 милиарда години!
Активен
Kery
Гост
« Отговор #2 -: Юни 20, 2010, 13:55:29 »

Ама, Рабено, аз не съм казала, че това са мои твърдения и че ги подкрепям. До колко е вярно, незнам, но е една вероятност. Колкото повече информация, толкова повече може да се стигне до истината. Не можеш да съдиш по познанията на учена, само по статия. Пък и всеки си има свои виждания за нещата.
Сложих информацията, защото е любопитна. Има много такива случаи: отпечатък от подметка до отпечатък от динозавър, сандалите, разни други невероятни за епохата си неща... Това са необясними факти от историята, които доказват или, че има чужда помощ, или че някой е пътувал назад във времето, или такава цивилизация е съществувала и преди това...Варианти хиляди...

Барси, според мен трябва голяма промяна, коренна, на всичките, не само на тия... дано, дано, дано....уморихме се вече от техните глупости...

П.П. ето още нещо любопитно, което ме смая
http://www.youtube.com/watch?v=LWDqAW0nOcI
Не съм фен на телевизия скат, но този репортаж ми хареса, пък и не можах да намеря цялата песен на клип
« Последна редакция: Юни 20, 2010, 14:06:01 от Kery » Активен
bars_i
Гост
« Отговор #3 -: Юни 20, 2010, 14:15:24 »

Ама, Рабено, аз не съм казала, че това са мои твърдения и че ги подкрепям. До колко е вярно, незнам, но е една вероятност. Колкото повече информация, толкова повече може да се стигне до истината. Не можеш да съдиш по познанията на учена, само по статия. Пък и всеки си има свои виждания за нещата.
Сложих информацията, защото е любопитна. Има много такива случаи: отпечатък от подметка до отпечатък от динозавър, сандалите, разни други невероятни за епохата си неща... Това са необясними факти от историята, които доказват или, че има чужда помощ, или че някой е пътувал назад във времето, или такава цивилизация е съществувала и преди това...Варианти хиляди...

Барси, според мен трябва голяма промяна, коренна, на всичките, не само на тия... дано, дано, дано....уморихме се вече от техните глупости...

П.П. ето още нещо любопитно, което ме смая
http://www.youtube.com/watch?v=LWDqAW0nOcI
Не съм фен на телевизия скат, но този репортаж ми хареса, пък и не можах да намеря цялата песен на клип
Щях да напиша нещо относно клипа,но те го казаха към края му.
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #4 -: Юни 20, 2010, 14:18:53 »

Е и аз не съм казал,че тези твърдения са твои-просто коментирам!

А пък и аз знам къде са се намирали Лемурия,Платоновата Атлантида...сега остава да се направят и археологически разкопки и всички мистерий на Земята ще бъдат разгадани-НЛО,Бермудски триъгълник,Йети и т.н!

Все пак разгледах океана чрез програмата Гугъл Земя и се натъкнах на толкова много повърхностни доказателства за същестуването на тези континенти!

Самият подводен релеф издава,че преди години там е имало суша!

Размерите на всичко,което откривам идеално съвпада с ръста на хората от миналите раси!

Представете си още колко история има там долу!
Аз имам лек страх да влизам във водата и не мога да плувам,но явно нищо не е случайно!Ще се наложи да преодолея страха си явно!

Аз вече съм прочел всички любопитни факти и ми омръзна само да чета и да се вълнувам.

Първо,докато четях мистерии,се вълнувах!Сега вълнението намаля и се появи научна любопитност у мен!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Тора - Разкриващ ни част от тайната на мистичната сила "Чи"
Филми
Админ 4 4058 Последна<br />публикация Януари 24, 2011, 14:10:32
от Житара

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright