Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Налагат ни 60 лева годишен данък за радио и телевизия  (Прочетена 731 пъти)
akela
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 38

« -: Юни 18, 2010, 03:26:38 »

Налагат ни 60 лева годишен данък за радио и телевизия  Хммм

60 лв. годишна такса за телевизия и радио да плаща всяко домакинство. Това обмисля работната група, която пише новия медиен закон. Новината съобщи вчера председателят й доц. Георги Лозанов по време на обществена дискусия за избора на нов шеф на БНТ.
Идеята за "данък телевизор" е от няколко години. Тя предвижда парите да бъдат заделяни в специален фонд, който да подпомага държавата при финансирането на националните телевизия и радио. Таксата ще бъде плащана от всяко домакинство без значение дали няма у дома си телевизор или има няколко.

5 лв. месечно ми се вижда разумна сума. Освен това от нея ще бъдат освободени най-уязвимите социално - домове за възрастни хора, сиропиталища, поясни още доц. Лозанов. Умува се и около различни варианти относно това, как да бъдат събирани таксите. Един от тях е сумата за тв и радио да се плаща заедно с местните данъци и такси. По същество обаче това не е данък, коментира Лозанов и допълни, че точната схема ще бъде предложена от финансистите в работната група за новия закон.

От Федерацията на потребителите обаче бяха категорични, че плащането няма как да бъде въведено. Ако всеки български гражданин е задължен да дава парите, това нарушава конституционното му право на свободен избор за това кой канал да гледа или да не гледа, коментира председателят на федерацията Павел Кърлев. По неговите думи, БНР и БНТ и в момента се финансират изцяло от данъци. Повечето дошли на дискусията журналисти от двете национални медии обаче подкрепиха идеята.

Според тях създаването на фонда е един от начините да се закрепи финансовото положение на обществените медии. То е особено тежко в телевизията, където по данни на ръководството дълговете към БТК са на стойност над 8 милиона лева. По думите на ексшефа на БНТ Кирил Гоцев обаче борчовете на "Сан Стефано" 29 надвишават 15 милиона лева.
Активен
Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #1 -: Юни 18, 2010, 09:14:07 »

60 лв. годишна такса за телевизия и радио да плаща всяко домакинство. Това обмисля работната група, която пише новия медиен закон. Новината съобщи вчера председателят й доц. Георги Лозанов по време на обществена дискусия за избора на нов шеф на БНТ.
Идеята за "данък телевизор" е от няколко години. Тя предвижда парите да бъдат заделяни в специален фонд, който да подпомага държавата при финансирането на националните телевизия и радио. Таксата ще бъде плащана от всяко домакинство без значение дали няма у дома си телевизор или има няколко.

5 лв. месечно ми се вижда разумна сума. Освен това от нея ще бъдат освободени най-уязвимите социално - домове за възрастни хора, сиропиталища, поясни още доц. Лозанов. Умува се и около различни варианти относно това, как да бъдат събирани таксите. Един от тях е сумата за тв и радио да се плаща заедно с местните данъци и такси. По същество обаче това не е данък, коментира Лозанов и допълни, че точната схема ще бъде предложена от финансистите в работната група за новия закон.

От Федерацията на потребителите обаче бяха категорични, че плащането няма как да бъде въведено. Ако всеки български гражданин е задължен да дава парите, това нарушава конституционното му право на свободен избор за това кой канал да гледа или да не гледа, коментира председателят на федерацията Павел Кърлев. По неговите думи, БНР и БНТ и в момента се финансират изцяло от данъци. Повечето дошли на дискусията журналисти от двете национални медии обаче подкрепиха идеята.

Според тях създаването на фонда е един от начините да се закрепи финансовото положение на обществените медии. То е особено тежко в телевизията, където по данни на ръководството дълговете към БТК са на стойност над 8 милиона лева. По думите на ексшефа на БНТ Кирил Гоцев обаче борчовете на "Сан Стефано" 29 надвишават 15 милиона лева.

Е неее хаах тия вече страшен майтап си правят - такъв данък ще им дам, че ще се чудят от къде им е дошло!!!!!!!!!!!!!!!! Затъпяване
Не стига че не гледам вече тази скапана телевизия, не стига че ще накарат целия свят до 2012 да си смени телевизорите а и това. Тези не са нормални! Ама ей за това не гледам тв - много се нервирам!!!!!!!!!!!
Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #2 -: Юни 18, 2010, 10:59:08 »

Светът се нуждае от една простичка промяна....
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #3 -: Юни 18, 2010, 11:49:03 »

Ейй за това ви говорех в някои от постовете в които искате да промените света,че да стане много хубав и ние да си живеем безгрижно. Да, да ама не както казваше Петко Бочаров. Това няма да стане никога,ама никога.
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #4 -: Юни 18, 2010, 11:52:38 »

Ще стане.Ако ще и със скапани оръжие и кръв на невинни ще стане...

Когато злото обзете властващия тогава светът просто....

Когато го обземе тъгата....тогава има нужда си го излее на някой...а защо не и на всички,които са виновни за неговот състояние!
Активен
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #5 -: Юни 18, 2010, 14:58:49 »

Хах, а за туй, че живеем няма ли да ни наложат данък... ? Усмивчица
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Юни 18, 2010, 15:09:30 »

Толкова са заети с измисляне на данъци, че са забравили за този Усмивчица ако се бяха сетили, щяха определено и такова нещо да измислят Ухилен
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #7 -: Юни 18, 2010, 15:12:12 »

Не е късно.Него ще го сложат със стара дата
    Активен
    akela
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 38

« Отговор #8 -: Юни 18, 2010, 15:30:27 »

след година/две и данък "въздух"   
    Активен
    Teleca
    Гост
    « Отговор #9 -: Юни 18, 2010, 16:10:58 »

Ще стане.Ако ще и със скапани оръжие и кръв на невинни ще стане...

Когато злото обзете властващия тогава светът просто....

Когато го обземе тъгата....тогава има нужда си го излее на някой...а защо не и на всички,които са виновни за неговот състояние!

Като заговори за зло и война, ето първите 2 части на една анимация (на английски е).

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mjS8zu2qhZQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mjS8zu2qhZQ</a>
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=cIR1vJsQFrs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=cIR1vJsQFrs</a>
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #10 -: Юни 18, 2010, 23:00:14 »

А защо не? Дишаме им от въздуха все пак. Това е върхът на наглостта - да плащаме за средството, чрез което ни манипулират, за да може то да се развива по-добре...
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #11 -: Юни 19, 2010, 07:12:43 »

Данък, за това, че се разхождам в морската... и за това, че ходя на плаж...
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #12 -: Юни 19, 2010, 23:50:28 »

Ухилен
    Имаше един научно-фантастичен роман, на Суворов, ако не ме лъже паметта, където хората плащаха данък дъжд и данък слънчева светлина.
    За времето си изглеждаше абсурдно, подобно нещо, но както са тръгнали нещата, май ще излезне пророчески роман.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #13 -: Юни 20, 2010, 00:02:06 »

Хммм....ако направят...и въздуха с една стотинка данък.

Си представям новините през 2100 година-Масово,семейства започнаха да се вдигат на протести срещу поредното увеличение на данък-въздуха с 1 стотинка.Данъка вече надхвърля лимита поставен от ЕС за 20 стотинки.В България той нарасна с една стотинка отгоре.
    Ето какво казва една възмутена майка:
    "Не може така,това е абсурд.А като си помисли човек,че преди век въобще не имало нужда от такива данъци.А в днешно време ако закъснееш дори със седмица ти спират въздуха в бункера и си принуден да използваш пречиствателната станция,която не се знае до какво качество пречиства радиационната вълна.?

Ето какво каза премиера Бойко Борисов Ухилен по въпроса за данък-въздуха:
    Абе,хора,кво се оплаквате?...Какво ви питам аз се оплаквате?...Ами не знаете ли,че правителството на Станишев окраде държавата и сега ни,супермените на 21 век,им оправяне бъркотийте.Ние данък-клетка ше слагаме,,че хората трябва да си плащат и клетките,които имат,а те ми протестират.Чакайте,ето догодина свършва мандата и ше видиме кой ше посмее да поеме думите.-след тези думи Борисов замахна заплашително с юмрук.

През 3000 година вече се иска данък домашно слънце!

И отново Бойко Борисов,си го представям,облечен в някакъв киборг-костюм,с който пак обвинява Станишев!
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #14 -: Юни 20, 2010, 00:07:58 »

Бате Бойко тогава ще си гледка от небето и само ще седи да съди-кой-какво и защо.  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
    Туй в кръга на шегата. Ама все пак по-добре си върши работата от предишните, макар да се фука. Усмивчица
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    4 годишен Макдоналдс хамбургер
    Видео клипове
    Слънчев лъч 0 771 Последна<br />публикация Март 11, 2012, 11:53:06
    от Слънчев лъч

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright