Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: В чернокожо семейство във Великобритания се роди бяло момиченце  (Прочетена 4252 пъти)
Amica
Неактивен Неактивен

Публикации: 97

• Град: София
  • Om tare tutare ture soha

dimitrina.hristova
    « -: Септември 25, 2010, 10:13:43 »

В чернокожо семейство във Великобритания се роди бяло като сняг момиченце, съобщава The Daily Mail. Британските учени са не по-малко изненадани и от родителите – те нямат точно обяснение как в семейството на емигрантите от Нигерия Бен и Анджела Ихегборо (Ben and Angela Ihegboro) се е родило бяло бебе със сини очи и специфични руси къдрици, но предлагат няколко хипотези.

44-годишният баща Бен не крие, че първия път, когато видял дъщеря си не могъл да се сдържи и възкликнал: “Шегувате ли се? Тя моя ли е?”. Лекарите обаче бързо разсеяли всякакви съмнения, че именно той е бащата на бебето.

Момиченцето било кръстено Нмачи, което на езика на нигерийската народност игбо означава “Божествена красота”. Лекарите в болницата “Кралица Мери” в югоизточното предградие на Лондон Сайдкъп (Sidcup) са категорични, че малката Нмачи не е албинос. Семейството има още две деца – 2-годишната дъщеричка Думаби и 4-годишния син Чисом, които имат същия цвят кожа като родителите си и продължават да гледат с интерес по-малката си сестричка.

В интервю за The Sun ръководителят на катедрата по генетика в Университета “Оксфорд” проф. Брайън Сайкс (Prof. Bryan Sykes) посочва, че по всяка вероятност в семействата и на двамата родители има бели предци. В отговор, Бен посочва, че майка му, която живее в Нигерия има малко по-светла кожа отколокото другите членове на семейството, но никой от фамилията не знае нищо за наличието на бели предци в миналото.

Специалистът обръща внимание и на необичайните къдрици на Нмачи, посочвайки че европейските деца, раждащи се със светли коси нямат подобни къдрици. “Възможно е това да е някаква мутация. Законите на генетиката са изключително сложни и ние все още не знаем много неща за тях”, заключава проф. Сайкс.

Досега на Острова е регистриран само един подобен случай, когато през 2006 г. в смесено семейство от Нотингам се родиха две различни по цвят близначета – сестрички с бяла и черна кожа. Тогава генетиците обаче бързо намират обяснение на случилото се, тъй като и майката, и бащата – Кайли Ходжсън и Реми Хордър, сега съответно на 23 и 21 години, са от смесена раса и имат бели майки и чернокожи бащи. Дори при това положение обаче, шансът от подобно раждане е 1 на 1 000 000.

http://hotnews.bg/n/v-chernokozho-semejstvo-na-ostrova-se-rodi-byalo-momichentse.24166.html
    Активен
    Рай
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

« Отговор #1 -: Септември 25, 2010, 11:57:12 »

Може да е бяло, но носът и очите са си типично негърски...
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #2 -: Септември 25, 2010, 14:54:38 »

Това бебче много ми харесва, с тези големи зеници.. Обаче като порасне дано не я отхвърлят заради цвета на кожата...
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Септември 25, 2010, 15:08:07 »

Голям е сладур, но просто не се знае, къде имат назад бял ген. Чеeрния е доминантен ,но не винаги.
    Имам приятел баща му е много черен суринамец, майката много руса холандка, има брат рус и синеок като ангелче, сестра абсолютно негроидна и много тъмна, а той е приказка ... средно тъмен със сини очи ,много финни черти и черна къдрава коса, ама е на другия бряг Тъжен
    Така че гените си правят, каквото си поискат и когато си поискат , Създателят е най-великия художник Усмивчица
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Kery
    Гост
    « Отговор #4 -: Септември 25, 2010, 15:45:36 »

Ами аз до колкото си спомням от биологията в 10 клас май беше и както и намерих съответното инфо...цветът на кожата при човека се определя от две двойки гени. При брак между негър и бял децата са мулати  / първи закон на Мендел е спазен – еднообразие в първо хибридно поколение /. При бракове между мулати се раждат, както деца с различно тъмен цвят на кожата, така и съвсем бели деца- Алелите А1 и А2 определят тъмен цвят на кожата, а алелите а1 и а2 – светъл. Колкото повече доминантни алела А1 и А2 има даден индивид, толкова по-тъмен цвят на кожата ще притежава.

Т.е. според това твърдение, да се роди дете с чисто бяла кожа от майка с тъмна такава е невъзможно, дори и бащата да е бял. Това само доказва колко много неща още влияят на унаследяването, които учените пропускат Усмивчица
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Как се роди планетата Гея
    Космогенезис
    Administrator 10 2155 Последна<br />публикация Октомври 09, 2012, 16:57:23
    от Sunshine(sun)
    индиго + семейство « 1 2 ... 13 14 »
    За родителите
    Eona Lightholder 207 8374 Последна<br />публикация Ноември 20, 2012, 16:24:27
    от Ru Alfa
    Бяло подъбиче
    Даровете на природата
    Админ 0 2363 Последна<br />публикация Февруари 09, 2011, 13:43:55
    от Админ
    Да спрем дипломираните убийци в бяло, наречени психиатри!!!!
    Програмиране, световен елит
    Kissing You Good Night 8 1650 Последна<br />публикация Май 26, 2011, 09:52:47
    от notlike
    Проблем с 10 годишно момиченце
    Въпроси и отговори
    Диди 1 483 Последна<br />публикация Ноември 27, 2011, 21:15:36
    от АСИ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright