Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Колония от галапагоски морски лъвове преплува 1500 км.  (Прочетена 577 пъти)
delfin
Гост
« -: Февруари 08, 2010, 21:00:10 »

Колония от галапагоски морски лъвове преплува 1500 км. и се засели в северните части на Перу заради покачващите се температури на морската вода, пише "Би Би Си". Според експерти от перуанска природозащитна организация (Organisation for Research and Conservation of Aquatic Animals ), която следи движението на лъвовете, това е първия случай на създаване на колония извън територията на острова.

Изследванията сочат, че температурата на водата около Пиура, където е новата колония на морските бозайници, се е покачила от 17 до 23 градуса по Целзий през последните 10 години. Така тя вече се доближава до температурата на Галапагоските острови, която е средно 25 градуса. След като условията по бреговете на северен Перу са подобни на тези на Галапагос, според учените е възможно на тези географски ширини да се заселят още морски лъвове и други видове.

Архипелагът, разположен на близо 1000 км. Западно от Еквадор, е известен с уникалните местни животински видове, един от които е и морския лъв.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Морски чудовища - Неси и др.
Езотерика
delfin 4 2297 Последна<br />публикация Септември 24, 2010, 19:30:13
от bars_i
Морски алги
Даровете на природата
Админ 11 9918 Последна<br />публикация Март 26, 2013, 17:31:39
от sisi12
Присъствие на златни лъвове
Необичайни преживявания
igrancharov 0 427 Последна<br />публикация Юли 25, 2013, 11:09:03
от igrancharov

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright