Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Леща на 4000г. поникна  (Прочетена 385 пъти)
delfin
Гост
« -: Януари 04, 2010, 22:26:21 »

ЛЕЩА НА 4 000 Г. ПОНИКНА

Турски учени успяха да накарат да покълне зърно леща на 4000 години, намерено при археологически разкопки, съобщи в. "Хюриет". Археолози от университета "Думлупънар" са открили семената при разкопки край гр. Кютахия. Слой от съда, в който са били семената, е датиран към Средната бронзова епоха. Намерените древни семена леща са много на брой, но повечето от тях са изгорели. Археолозите мислят, че са открили силоз, защото там имало още много съдове. Едно от зърната, изровени от земята, е поникнало три месеца след като е било засадено. Растението ще бъде изследвано и ще бъде представено на научната общност. То изглежда доста слабо в сравнение със съвременната леща. Учените се надяват, че то ще успее да разцъфне и да даде семена. Ако това стане, то ще е интересен материал за изследване и сравнения, защото ще е първото семе от много стари времена със запазена генетика.

в-к "Монитор"
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright