Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: МИСИЯТА НА ИСУС ХРИСТОС  (Прочетена 4649 пъти)
marushka
Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #15 -: Октомври 06, 2010, 19:12:25 »

"Че мъртвите възкръсват,дори и МОЙСЕЙ е показал... той нарича
Господа - Бог на Авраам и Бог на Исак,и Бог на Яков; тъй като той не е
Бог на мъртвите, а на живите."
      Предположението,"че мъртвите възкръсват" явно се отнася към
действителните тогава повторни раждания на Яковците и Исаковците,
а не към тяхното бъдещо възкръсение,тъй като в противен случай те все още биха били мъртви в междинното време и за тях не би трябвало да се говори като за "живи".
Активен

marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: Ноември 07, 2010, 23:00:51 »

От самата БИБЛИЯ ПАК:
ЕВАНГ.ОТ ЙОАНА: ГЛ.8:23 -
ИСУС ХРИСТОС им рече - Вие сте от тия,които са долу,аз съм от ония,
които са горе. Вие сте от тоя свят; а аз не съм от тоя свят.
ГЛ.8:58,59 - ИСУС им рече - Истина,истина ви казвам,преди да се е
родил АВРААМ, аз съм. Тогава взеха камъни да хвърлят върху му; но
ИСУС се скри и излезе от храма...
Активен

marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: Ноември 07, 2010, 23:07:21 »

ОТКРОВЕНИЕТО НА ЙОАННА: ГЛ.2:17 -
"Който има ухо нека слуша що говори Духът към църквите: "На тогова,
който победи,ще дам от скриптата манна,ЩЕ МУ ДАМ И БЯЛО КАМЪЧЕ,
И НА КАМЪЧЕТО НОВО ИМЕ НАПИСАНО,КОЕТО НИКОЙ НЕ ПОЗНАВА,ОСВЕН
ОНЯ КОЙТО ГО ПОЛУЧАВА". Това го бях прочела в Интернет също в една статия - беше май от Красимир,но не помня фамилията му - статията беше за превъплъщенията. И като попитах тогава моят духовен учител Иеова за това,той ми каза,че точно за това се отнася за прераждането
и ми обясни за камъчетата - като тялото на човека и ново име написано,
това са имената за всякой минал живот.
Активен

marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Април 19, 2011, 23:21:45 »

Посланието на ГАЛАТЯНИ: 6 гл.: 15 стих -  В ИСУСА ХРИСТА нито обрязването е нещо,нито необрязването е нещо,а новото създание.

Този стих съм го написала в темата за прераждането,но  днес
ми го дообясни пак моят духовен учител Иеова.
       Обясни ми така: Както в цикъла на преражданията нито обрязването е нещо,нито необрязването е нещо,защото новото създание не помни както че е бил необрязан,така че е бил обрязан човека - затова се казва в стиха,че нито обрязването е нещо,нито необрязването е нещо,а новото създание. Но в нирвана след края вече на преражданията -новото създание ще помни всичко,защото ще си спомни всички близки в цикъла на преражданията,които сме били почти винаги близо във всички наши превъплъщения било като
приятели,било като сестри и братя,било като майки и бащи,майка
и дъщеря,баща и син,майка и син,баща и дъщеря,баби дядовци с
внуци също така и т.н.
Активен

marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Април 20, 2011, 21:55:42 »

Мисията на ИСУС ХРИСТОС е била да проповядва любов само,а не като вандалщината в Бургас. Бургазлии са действали също като римските императори едно време,когато са гонили ранните християни ,гностиците и всички други ереси - също като едно време, когато Светата инквизиция са горели на клада катари,богомили и гностици и т.н. Не е такъв начинът по който трябва да се провежда. Агресията не довежда до нищо хубаво. ИСУС ХРИСТОС никога не е проповядвал агресия. Аз не вярвам,че има деца които са се самоубили под тяхно въздействие,защото Свидетелите на Иеова проповядват само по Библията,а Библията казва,че самоубийството и убийството е грях - ТЕ ВЪРШАТ САМО ТОВА,КОЕТО ПОКАЗВА В БИБЛИЯТА,А САМОУБИЙСТВОТО И УБИЙСТВОТО Е ГРЯХ И ТЕ НЯМА ДА вършат тези неща. Не съм от тази секта,нито от никоя друга секта,
но съм била около 1-2 месеца при Свидетелите на Иеова само преди години и много добре знам какво говорят и какво вършат. Те никога
няма да накарат деца да се самоубиват. Преди години са се опитали
пак да ги съдят,поради едно самоубийство на дете,но те бяха спечелели делото,защото се оказало,че поради други причини се самоубило тогава.
Активен

Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #20 -: Април 21, 2011, 00:01:49 »

Мисията на ИСУС ХРИСТОС е била да проповядва любов само,а не като вандалщината в Бургас. Бургазлии са действали също като римските императори едно време,когато са гонили ранните християни ,гностиците и всички други ереси - също като едно време, когато Светата инквизиция са горели на клада катари,богомили и гностици и т.н. Не е такъв начинът по който трябва да се провежда. Агресията не довежда до нищо хубаво. ИСУС ХРИСТОС никога не е проповядвал агресия. Аз не вярвам,че има деца които са се самоубили под тяхно въздействие,защото Свидетелите на Иеова проповядват само по Библията,а Библията казва,че самоубийството и убийството е грях - ТЕ ВЪРШАТ САМО ТОВА,КОЕТО ПОКАЗВА В БИБЛИЯТА,А САМОУБИЙСТВОТО И УБИЙСТВОТО Е ГРЯХ И ТЕ НЯМА ДА вършат тези неща. Не съм от тази секта,нито от никоя друга секта,
но съм била около 1-2 месеца при Свидетелите на Иеова само преди години и много добре знам какво говорят и какво вършат. Те никога
пак да ги съдят,поради едно самоубийство на дете,но те бяха спечелели делото,защото се оказало,че поради други причини се самоубило тогава.
"Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна".

Драга ми госпожо *******, отдавна подозирах, че имате нещо общо със "Свидетели на Йехова". Сега след като и вие го признахте, нещата са ми още по-ясни.

Свидетелите са толкова големи безверници целящи само и единствено да се облагодетелстват чрез простите и лесно манипулативни хора. Много са за жалост тези, които са разбили семействата си, продали са домовете си и са дали всичките си пари и ценности на мръсната секта.
Заслужиха си шамарите тези в Бургас, дано и другите се намери кой да ги шамароса скоро време. Макар, че да не се лъжем, дори тези шамари няма да спрат дейността на сектантите.

Да разбирам ли, че щом като ги защитаваш ти също си против:
Цитат
"Свидетели на Йехова" отрича всички национални и религиозни празници, уважението пред националните символи: знамето и химна, подтиква към разрушаване на семейството и семейните ценности. Тя не позволява кръвопреливане и присаждане на органи.
« Последна редакция: Април 21, 2011, 23:21:26 от Модератор » Активен
marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Април 21, 2011, 18:46:32 »

"Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна".

Драга ми госпожо Люцканова, отдавна подозирах, че имате нещо общо със "Свидетели на Йехова". Сега след като и вие го признахте, нещата са ми още по-ясни. 
Аз писах от 20 години нямам нищо общо с тях,въпреки,че ги познавам
оттогава.

Свидетелите са толкова големи безверници целящи само и единствено да се облагодетелстват чрез простите и лесно манипулативни хора. Много са за жалост тези, които са разбили семействата си, продали са домовете си и са дали всичките си пари и ценности на мръсната секта.
Заслужиха си шамарите тези в Бургас, дано и другите се намери кой да ги шамароса скоро време. Макар, че да не се лъжем, дори тези шамари няма да спрат дейността на сектантите.

Цитат
"Свидетели на Йехова" отрича всички национални и религиозни празници, уважението пред националните символи: знамето и химна, подтиква към разрушаване на семейството и семейните ценности. Тя не позволява кръвопреливане и присаждане на органи.
Аз като ги защитавам това не значи,че сега съм пак от тази
секта. Те проповядват по БИБЛИЯТА и са против прераждането. Аз
вярвам истински в прераждането. За кръвопреливането моят духовен
учител Иеова ми каза,че това било под контрола на лошите сили,
които са били винаги около духовните разговори между хората и висшите духовни сили и винаги са се бъркали,когато ние хората сме
нервни и агресивни,значи сме под въздействието на лошите духовни сили. Ами те са против религиозните празници,и против националните
символи,защото когато стигнем до НИРВАНА,няма да има граници и
държави и няма да има нации и религии въобще,когато стигнем до
божието съзнание. Ти чел ли си списанията им за семейните ценности
- напротив те толкова много уважават семейните ценности и имат
списания затова,че точно алкохола е причината за развалянето на
семействата и днешната сексуална разюзданост е причина също така
за развалянето на семействата.
Активен

marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Април 21, 2011, 19:01:10 »

Защо вярвам в Иеова,въпреки,че не съм вече от тази секта -
І причина - за раждането - І-то раждане ми беше чрез секциум,а второто - нормално. Било рядко раждането чрез секциум след него да е нормално - така обясниха лекарите и те ми казаха да вярвам в тази сила,която ми е помогнала,като не са знаели въобще за мен понеже второто раждане не беше в родния ми град,а в друг град и въобще не ме познаваха. Тогава се молих само на Иеова повечето, и малко на Дева Мария,божествената майка и Исус Христос.Родих без болки и за около 15-20 мин. Това било чудо за лекарите и те ми казаха тогава да вярвам в духовната сила която ми е помогнала.
ІІ причина - молих се пак само на Иеова- тук без Исус Христос и без Дева Мария за едната дъщеря на една бивша колежка,която много години са я чакали да роди,но въпреки всичко роди наскоро и има едно детенце момченце.
ІІІ причина - моят духовен учител Иеова ми помага много за информа
цията на преражданията. На които съм информирала на повечето хора
ми казват,че са се виждали в хипнози същите минали животи на които
съобщавам чрез моят духовен учител Иеова. Не искам да се хваля,но
ме принудихте да го направя. Това е най-лошо отрицателно качество - хвалбата. Не искам и да казвам кои са тези хора защото това е моя
лична информация и не искам да злепоставям хората.
От миналата година започнах да се моля на много духовни сили - на
Исус Христос,Дева Мария- Божествената майка, Великата богиня майка безименна - чиста и неопетнена,върховният разум и т.н.

Активен

Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #23 -: Април 21, 2011, 19:27:59 »

Марушка, казах ти моето мнение за долните сектанти
Цитат
Няма нищо, ама нищо духовно в/при тях!

И не, казвам ти - НЕ съм чел нито библията, нито списанията им. Такива целенасочено манипулативни четива, не ми трябват!
Естествено, че в списанията ще те заболамосат допълнително, няма да ти кажат в прав текст я, че им трябва всичко ценно, което имаш ти, за да могат те да си купят имотчета, джипове и тн.

пс - http://www.youtube.com/watch?v=7x7CxbyvBc4
пс 2 - В теб може да има и добра страна, не споря, но ясно си личи, че до някаква степен и теб са объркали. Надявам се дъщеря ти С.Л. да не е повлияна.

пс 3 - Като са толкова набожни, защо кориците на книжките им са с надпис "Бог иска да бъдеш богат" и картинки на яхти, джипове, имения и тн? Не е нужно да ми отговаряш на въпроса, риторичен е.

http://www.besove.com/news/2011/04/19/130321767957633.jpg

пс 4 - Не ми пиши на лични, не те познавам, нито ти мен.
Активен
marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Април 21, 2011, 23:09:53 »

Марушка, казах ти моето мнение за долните сектанти
Цитат
Няма нищо, ама нищо духовно в/при тях!
Тоест има различни секти - да твоето мнение може да е такова,но
моето е друго за тях,защото лично се познавам с някои от тях,въпре
ки,че от 20 години не ходя при тях,виждам ги някой път в града и
разговарям с тях още - даже им показвам стихове,които говорят за
прераждането,което уж Библията отрича,но много говорят за прераждането.

И не, казвам ти - НЕ съм чел нито библията, нито списанията им. Такива целенасочено манипулативни четива, не ми трябват!
Естествено, че в списанията ще те заболамосат допълнително, няма да ти кажат в прав текст я, че им трябва всичко ценно, което имаш ти, за да могат те да си купят имотчета, джипове и тн.
Може наистина да си прав за това за днешните секти. Аз също съм
против много секти и религии,грешно си ме разбрал. Въпреки,че ги
защищавам,АЗ СЪМ ПРОТИВ МНОГОТО СЕКТИ И РЕЛИГИИ. Но което си е
правото си го казвам според моето мнение. Аз виждам от тях само
добро понеже са ми помагали не заради мен,а заради майка ми.
пс - http://www.youtube.com/watch?v=7x7CxbyvBc4
пс 2 - В теб може да има и добра страна, не споря, но ясно си личи, че до някаква степен и теб са объркали. Никой нищо мен не може да ме обърка. Аз си контактувам с моят духовен учител Иеова,съм повлияна от книгите на ЛИАНА АНТОНОВА И КНИГАТА НА ЕДГАР КЕЙСИ - "МОЖЕТЕ ЛИ ДА СИ ПРИПОМНИТЕ МИНАЛИТЕ СИ ЖИВОТИ". Надявам се дъщеря ти С.Л. да не е повлияна. Дъщеря ми не е с такива инициали и въобще не е повлияна от тях,ами си ходи с приятелки в нашата църква,така ми казва.

пс 3 - Като са толкова набожни, защо кориците на книжките им са с надпис "Бог иска да бъдеш богат" и картинки на яхти, джипове, имения и тн? Не е нужно да ми отговаряш на въпроса, риторичен е.

http://www.besove.com/news/2011/04/19/130321767957633.jpg

пс 4 - Не ми пиши на лични, не те познавам, нито ти мен.
Ами понеже ми пишеш фамилията,затова ти пиша на лични.
И си помислих,че ме познаваш. Ще извиняваш ако има нещо.
Но нали всеки си има мнение. Пък аз не искам да ми се пише фамилията по форумите. Другите как не си пишат и ти трябва да ми се извиниш за това. Та нали истинските имена всички си криете,пък
моето трябва всички да знаят,въпреки,че първото име ми е истинското.
Активен

marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Април 26, 2011, 22:04:46 »

Моят духовен учител Иеова ми каза,че ИСУС ХРИСТОС,МОЙСЕЙ,МОХАМЕД И БУДА И
ХЕРМЕС ТРИСМЕГИСТ СА ЕДНА БЕЗСМЪРТНА ДУША - има други личности
също така.
Активен

praiseyou
Гост
« Отговор #26 -: Април 26, 2011, 22:07:17 »

Моя недуховен неучител ми каза, че Всички хора са част от тая безсмъртна Душа
Активен
marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Април 30, 2011, 23:02:52 »

Моя недуховен неучител ми каза, че Всички хора са част от тая безсмъртна Душа
Ние може да сме били всички от тая безсмъртна душа, но в началото наистина може да сме били всички от един източник,но после всички
сме били в различни безсмъртни души,защото е имало повече безсмърт-
ни души след изначалния източник,материалните ни тела са много повече а безсмъртните души са по-малко.
Активен

marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Май 05, 2011, 21:52:35 »

"Тези,които са оценени като достойни да получат онзи свят /Нирвана/... не встъпват в брак...и не могат повече да умрат",което показва,че те вече са умирали нееднократно.

Намерих в МАТЕЙ 22 гл.- 30 стих - ИСУС отговаря когато го питат
за това,че МОЙСЕЙ бил казал, че ако някой умре бездетен, брат му да
се ожени за жена му, и да въздигне потомък на брата си, също и вто-
рият и третият, до седмият. А подир всички умря и жената. И тъй във
възкръсението на кого от седмината ще бъде жена? защото те всички
я имаха. Той отговаря:Заблуждавате се като не знаете писанията нито Божията сила: 30 стих - ВЪВ ВЪЗКРЪСЕНИЕТО НИТО СЕ ЖЕНЯТ,НИТО СЕ ОМЪЖВАТ,НО СА КАТО БОЖИИ АНГЕЛИ НА НЕБЕТО. А за възкръсението на мъртвите не сте ли чели онова,което БОГ  ви говори,като казва:"Аз съм Бог Авраамов, Бог Исааков и Бог Яковов. Той не е Бог на мъртвите, а на живите."33. И множеството като чу
това се чудеха на учението му.

Активен

marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Май 09, 2011, 23:04:56 »

.

Цитат
[/quote] Аз като ги защитавам това не значи,че сега съм пак от тази
секта. Те проповядват по БИБЛИЯТА и са против прераждането. Аз
вярвам истински в прераждането. За кръвопреливането моят духовен
учител Иеова ми каза,че това било под контрола на лошите сили,
които са били винаги около духовните разговори между хората и висшите духовни сили и винаги са се бъркали,когато ние хората сме
нервни и агресивни,значи сме под въздействието на лошите духовни сили. Ами те са против религиозните празници,и против националните
символи,защото когато стигнем до НИРВАНА,няма да има граници и
държави и няма да има нации и религии въобще,когато стигнем до
божието съзнание.

Допълнение - те са с право против религиозните празници,за-
щото сега работим,но по празниците нямаме пари как да ги посрещ-
нем. Та са абсолютно прави за празниците,ето защо и аз не ги въз-
приемам вече. Точно защото не ни заплащат за празниците,аз не
получих нито лев сега за Гергьовден,защо да вярвам в тези празници?
Пък работя. А за Великден бяхме взели по 50 лв. само тогава. Е питам
аз,как се изкарват така празници?

Активен

Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Исус Христос « 1 2 »
Езотерика
delfin 24 4288 Последна<br />публикация Март 13, 2011, 21:28:03
от Аэ съм
Будизъм, Християнство и Зороастризъм « 1 2 3 4 »
Духовни учения
Ich 55 3171 Последна<br />публикация Март 20, 2011, 13:03:05
от Ich
Мисията на Христос според Щайнер « 1 2 3 »
Духовни учения
Ich 31 2987 Последна<br />публикация Юли 25, 2012, 10:59:34
от Pelin
От Исус към Христос
Книги
Ich 2 849 Последна<br />публикация Април 14, 2012, 18:43:33
от Търсач
Двете деца Исус
Духовни учения
Ich 0 780 Последна<br />публикация Януари 06, 2013, 15:29:25
от Ich

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright