Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Децата индиго мигновено различават истината от лъжата  (Прочетена 5368 пъти)
Kery
Гост
« -: Септември 21, 2010, 09:13:04 »

Децата индиго мигновено различават истината от лъжата

Правителството на Китай заделя огромно количество средства за изследване на индиго, в опит да изяснят природата на техните способности.
Те са забелязали, че чувайки въпроса, децата за известно време се само вглъбяват, сякаш се вглеждат вътре в своето тяло, откъдето извличат информация. По време на това състояние, при тях се наблюдава наваляне на сърдечния пулс, дишането, те спират да мигат и за 4-5 секунди са напълно неподвижни. Като че ли организма им замръзва за това време, но в мозъка им протича интензивна реакция.

Много индигота имат способността да видят мислите на хората. Но тази способност изисква огромен разход на енергия, затова носителите на тази способност почти винаги са с влошено здраве. Затова пък виждат истината. Да се преструваш или да си неискрен с тях – нищо няма да постигнеш. Те веднага ще те разберат – всяка лъжа, всеки фалш и ще ти отговорят с презрение. Те оценяват откровеността на хората, признанието на техните недостатъци и грешки. Самите те са искрени, не търпят никакви лъжи. Ако заслужите доверието им, можете да общувате с тях леко и просто. Те знаят на кого да се доверят и на кого – не.

Способността да виждат мислите не е характерна за всички индигота. Те не "четат" мисли, те ги "виждат". Мисълта е формиран мислен образ, който може да се види. В индиго училищата има упражнения за развиване на способността за виждане на мисли. Мисълта изглежда като цветен облак от енергия. В индиго училището често се повтаря: "Не мислете лошо и няма да се разболявате". Това е истина. Всяка мисъл, пусната в пространството, започва да живее самостоятелен живот. Тя се опитва да се материализира, т.е. да намери проявление в материалния свят. Затова е много важно да не се мисли лошо за другите хора, защото може да им причиним болка, а тя да се обърне към нас.

Добре е да се отбележи, че при активиране на техните способности, децата индиго губят много енергия, както физическа, така и духовна. След пореден сеанс рязко им пада хемоглобина и пребледнява лицето. Нужно е време за да се възстановят, по правило – около 4-5 часа. Някои деца изпадат в своеобразен летаргичен сън и се намират в него няколко дни. При това, техният организъм работи с минимални показатели и се намира в "консервирано състояние".

Децата индиго възприемат всяка, даже и безобидна по мнението на възрастните лъжа много болезнено. Те са много честни и откровени. До 10-12 г. са много общителни. До тази възраст доверяват своите тайни на родителите си, свободно говорят с психолози и специалисти. Обичат вниманието. Не лъжат. Те са открити и затова са лесно раними. Ако над тях се присмива друго дете или възрастен, индиго може да замлъкне и да престане изобщо да разговаря с човека, който го е обидил. Има случаи, в които поради личен фактор, деца индиго няколко пъти са сменяли училището. След 12 г, децата индиго стават индивидуалисти и странят от другите ученици.

В къщи децата индиго обикновено са откровени с родителите си. Те им разказват за проблемите, мислите и мечтите си. За тях е много важно усещането, че родителите им ги разбират и подкрепят. Ако не намерят такава подкрепа от страна на близките си, се затварят в себе си.

Откъс от книгата: Под знака Индиго
Превод със съкращения
Маргарита Захариева
http://www.drebcho.bg/stories/229/Deca_Indigo/Decata_indigo_mignoveno_razlichavat_istinata_ot_lyjata.htm
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #1 -: Декември 23, 2010, 01:32:27 »

Искам да изкоментирам Усмивчица
Много бих искала повече хора да прочетат тази тема,за да могат да разберат,че колкото и да се опитват да заблудят някого,толкова повече лъжат себе си!Да не говорим ,че печелят анти-симпатии от страна на добри,честни и справедливи хора,които биха помогнали за облагородяване на духа ѝм!
Не е честно!
Дайте любов за да ви се връща,ако ли не, ще бъдете нещастни и ви го гарантирам!ПРОМЕНЕТЕ СЕ
Активен
Житара
Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #2 -: Декември 23, 2010, 11:53:10 »

Хубава тема, искам да добавя това, че за родителите също има риск да бъдат загърбени, в края на краищата те са първите приятели на децата си, и да не си мислят че като са родители имат право да послъгват, и после да се чудят как да замазват, няма сми... Усмивчица Като се дистанцирам за момент от децата ще кажа:
-самия факт че изразходваш енергия за нещо фалшиво и след като е прозряно пък отново разходваш енергия да замажеш е неоправдано и грешно. Винаги по-добрия подход е мъдрия, а не хитрия. 
моят пример
http://indigota.com/index.php?topic=2706.msg35432#msg35432
http://indigota.com/index.php?topic=2706.msg35437#msg35437
Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
Nezemna
Гост
« Отговор #3 -: Януари 06, 2011, 10:56:02 »

Привет на всички , подвизаващи се в този форум.
Случайно попаднах тук и се зачетох , но нещо ме притеснява явното противоречие в заглавието на тази тема , една информация , която прочетох пак някъде тук във форума , а именно ,че в последните години един доста солиден процент от раждащите се деца са индигови или кристални и ненамаляващата вяра на всички деца по света към "Добрата измислица" за "добрия Дядо Коледа". Защото в крайна сметка , макар и измислена с най-добри намерения , приказката за Дядо Коледа , който носи подаръци само на децата които са добри и са слушали през изминалата година , е измислена от възрастните и в същността си е лъжа . Но децата продължават да и вярват и по Коледа милиони деца пишат писма (под внушението на възрастните , като предварително са изманипулирани да бъдат послушни , да научат песнички,стихотворения , танци и сценки и т.н. с които да зарадват измисления старец ).
Не съм забелязала някакъв сериозен отпор или презрение към тази лъжа от "новите" деца.
Активен
pufi
Hide from the Sun
Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #4 -: Януари 06, 2011, 11:21:35 »

Привет на всички , подвизаващи се в този форум.
    Случайно попаднах тук и се зачетох , но нещо ме притеснява явното противоречие в заглавието на тази тема , една информация , която прочетох пак някъде тук във форума , а именно ,че в последните години един доста солиден процент от раждащите се деца са индигови или кристални и ненамаляващата вяра на всички деца по света към "Добрата измислица" за "добрия Дядо Коледа". Защото в крайна сметка , макар и измислена с най-добри намерения , приказката за Дядо Коледа , който носи подаръци само на децата които са добри и са слушали през изминалата година , е измислена от възрастните и в същността си е лъжа . Но децата продължават да и вярват и по Коледа милиони деца пишат писма (под внушението на възрастните , като предварително са изманипулирани да бъдат послушни , да научат песнички,стихотворения , танци и сценки и т.н. с които да зарадват измисления старец ).
    Не съм забелязала някакъв сериозен отпор или презрение към тази лъжа от "новите" деца.

Това е защото всеки,дори и малкото дете иска да вярва в нещо по-голямо от него,пък било то и Дядо Коледа Аз например като бях по-малка знаех че Дядо Коледа няма,но продължавах да казвам че съществува и да си преставям как лети с шейната си през къщата ни...защото чисто и просто исках да вярвам в нещо Усмивчица Не виждам нищо лошо в това.Предполагам затова и малките деца вярват в него,знам ли? Целувчица
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #5 -: Януари 06, 2011, 15:12:36 »

Неземна, с мнението ти съм абсолютно съгласна.. Усмивчица Освен последното изречение. Първо, че познавам много деца, които не вярват в дядо Коледа и дори не са вярвали, въпреки приказките на възрастните. Второ, че като не вярваш в нещо, това не значи, че трябва да го презираш.. Усмивчица
    Също, някои "не нови" като мен например, не вярват в добрия старец, който раздава подаръци.
    Активен
    demy
    Daniela
    Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Sofia
  • « Отговор #6 -: Януари 06, 2011, 15:48:25 »

Аз от мн малка знаех, че няма дядо Мраз( тогава беше Мраз). Но пък пред наще се правех, че им вярвам и винаги си намирах подаръците преди да ми ги подарат .
    Но пък играта с писмата, със звъненето на вратата и някой от входа се облякъл като дядо мраз или пък дядо ми облечен като него, ми се струваше много забавна. На 5-6 годинки вече сама си избирах подаръците, понеже бях питала майка защо продължава да ме лъже като винаги си намирам подаръците предварително.
    Тогава дойде и новата тактика, излизахме и уж избирахме подарък на братовчедка ми, само където аз пак знаех, че е за мен подаръка и и виках стига си ме лъгала за мен си е подаръка  Веселяк
    Активен
    Nezemna
    Гост
    « Отговор #7 -: Януари 06, 2011, 15:54:39 »

Това е защото всеки,дори и малкото дете иска да вярва в нещо по-голямо от него,пък било то и Дядо Коледа. Аз например като бях по-малка знаех че Дядо Коледа няма,но продължавах да казвам че съществува и да си преставям как лети с шейната си през къщата ни...защото чисто и просто исках да вярвам в нещо Усмивчица Не виждам нищо лошо в това.Предполагам затова и малките деца вярват в него,знам ли?

Е да де , но нали уж децата индиго ( а това би трябвало да са 70-80 % от всички деца по света) са свръхчувствителни към лъжите и фалша и не ги толерират . Защо тогава не вярват само в истината , например в обичта на родителите си и че подаръците по Коледа им ги купуват точно те ,понякога с цената на много лишения ,  а се правят на най- обикновени деца и се съгласяват да играят ролята на наивници .
     Аз също прозрях истината за дядо Коледа преди другите деца от детската градина. Не знам как се получи ( не съм с индигова аура ), но познах бащата на едно от момчетата от моята групичка , а собствения му син не го позна , или се правеше на умряла лисица. Но сключих споразумение с родителите си , да не казвам на другите ,за да не се разочароват. И вместо да получа допълнителен бонус към подаръка си , задето лицемеря пред приятелите си, ми подариха момчешка играчка за тази Коледа , вместо така мечтаната говореща кукла. Нали вече съм наясно с нещата , няма кво да се престарават с мен.  Мисля ,че след тази Коледа се научих да подхождам предпазливо към това което ми се говори , към споразуменията , към доброто и към истините в живота.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Януари 06, 2011, 15:57:43 »

Аз от мн малка знаех, че няма дядо Мраз( тогава беше Мраз). Но пък пред нашите се правех, че им вярвам
    И аз така Ухилен
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #9 -: Януари 06, 2011, 16:08:27 »

Ами вие сами давате отговор на въпроса-незададен Усмивчица
    Индиго,кристал,дъга и т.н всички деца обичат подаръците,със или без съществуването на дядо коледа,мраз,клау и т.н
    Да по-голямата част от децата от много малки осъзнават че белобрадия добър дядо не съществува на яве а само във въображението им,но всички се радват на  подаръците-макар и да не им се е паднал подаръка който те са очаквали :)И на мен като малка години наред ми подаряваха телефон-от тия старинните със шайба Ухилен-жалко че не е оцелял нито един-щеше да е голяма атракция в днешно време Ухилен-а аз все се надявах на лекаски комплект,та си спомням как едната година казах на нашите-кажете на дядо мраз че искам лекарски комплект,а за по лесно вие ми го купете а той само да ми го даде на маскарада-сиреч на коледното парти на което се раздаваха подаръците Ухилен
    Ъъъ ще ви прозвучи смешно-знам че дядо мраз е измислен герой на яве,но във въображението ми той съществува,както съществуват-драконите,змеьовете,горските феи и всички приказни същества Усмивчица -пък вие ми се присмивайте колкото искате!
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #10 -: Януари 06, 2011, 16:10:42 »

Не давам да ти се присмиват Плезещ се Ухилен
    Активен
    slaviancho
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 29

• Град: София
  • « Отговор #11 -: Януари 08, 2011, 15:56:14 »

Това е защото всеки,дори и малкото дете иска да вярва в нещо по-голямо от него,пък било то и Дядо Коледа. Аз например като бях по-малка знаех че Дядо Коледа няма,но продължавах да казвам че съществува и да си преставям как лети с шейната си през къщата ни...защото чисто и просто исках да вярвам в нещо Усмивчица Не виждам нищо лошо в това.Предполагам затова и малките деца вярват в него,знам ли?

Е да де , но нали уж децата индиго ( а това би трябвало да са 70-80 % от всички деца по света) са свръхчувствителни към лъжите и фалша и не ги толерират . Защо тогава не вярват само в истината , например в обичта на родителите си и че подаръците по Коледа им ги купуват точно те ,понякога с цената на много лишения ,  а се правят на най- обикновени деца и се съгласяват да играят ролята на наивници .
     Аз също прозрях истината за дядо Коледа преди другите деца от детската градина. Не знам как се получи ( не съм с индигова аура ), но познах бащата на едно от момчетата от моята групичка , а собствения му син не го позна , или се правеше на умряла лисица. Но сключих споразумение с родителите си , да не казвам на другите ,за да не се разочароват. И вместо да получа допълнителен бонус към подаръка си , задето лицемеря пред приятелите си, ми подариха момчешка играчка за тази Коледа , вместо така мечтаната говореща кукла. Нали вече съм наясно с нещата , няма кво да се престарават с мен.  Мисля ,че след тази Коледа се научих да подхождам предпазливо към това което ми се говори , към споразуменията , към доброто и към истините в живота.

Неземна опитвам се да хвана логиката в твоите думи! Първо не си се регистрирала и второ няма логика в това което пишеш. Темата е различаване на лъжата от истината за децата. Ти никъде не визира в твоето писание дете индиго, или че познаваш такова. След това започна да даваш пример от детската градина как никой не узнал за Дядо Коледа. Аз от както съм роден съм знаел че няма Дядо Мраз беше тогава. И винаги хващах къде са скрили купените подаръци. Дете индиго дори да е разбрало истината ако е застрашено по някакъв начин няма да сподели точно на теб че е разбрало истината. Индигото има инстинкт за самосъхранение много развито. А когато е достатъчно голямо може да се отбранява ако е застрашено. Така че обявявам помисли си за какво пишеш!
    Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #12 -: Януари 10, 2011, 18:57:59 »

ЗДравейте неискам да влизам в никакви рамки на етикети,обаче забелязвам ,че усещам хората когато ми говорят как чувстват ,лъжат ли, какви помисли имат ,дори в интернет пространството усещам енегрийте им кой е искрен към мен и кой с каква енегрия ,дори дали е имал желание да води диалог ,вобще ..и с жив контакт с хора също така.Незам дали е 100 %истина ,защото не съм в главите на хората ,но съм сигурна на 100 % ,че това ,което усещам е вярно.Възможно ли е се питам? От дете така ги усещам дори приятелки са ме викали на срещи, за да ми искат мнението дали човека е искрен.От извесно време загърбих това в себе си и се чувствах ужасно ,ще кажете - как , еми принципно трябва да нося очила - късогледство имам.Когато  почнах да нося лещи това са поне 5 години се промених ,почнах да забелязвам само външният свят ,обърках се незнаех на кое да вярвам ,немога да го обясня... винаги съм знаела ,че това че имам късогледство има някакво богатство ,обаче сподела съм на много близки и съм се подвеждала, сега съм обедена ,че зад всяко нещо в нашият свят, прието като недосатък,който трябва да бъде коригиран, има много добро и много голямо богатсво.
    Активен
    Малкия_Принц
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 89

• Град: Антевасин
    « Отговор #13 -: Януари 21, 2011, 20:59:39 »

ЗДравейте неискам да влизам в никакви рамки на етикети,обаче забелязвам ,че усещам хората когато ми говорят как чувстват ,лъжат ли, какви помисли имат ,дори в интернет пространството усещам енегрийте им кой е искрен към мен и кой с каква енегрия ,дори дали е имал желание да води диалог ,вобще ..и с жив контакт с хора също така.Незам дали е 100 %истина ,защото не съм в главите на хората ,но съм сигурна на 100 % ,че това ,което усещам е вярно.Възможно ли е се питам? От дете така ги усещам дори приятелки са ме викали на срещи, за да ми искат мнението дали човека е искрен.От извесно време загърбих това в себе си и се чувствах ужасно ,ще кажете - как , еми принципно трябва да нося очила - късогледство имам.Когато  почнах да нося лещи това са поне 5 години се промених ,почнах да забелязвам само външният свят ,обърках се незнаех на кое да вярвам ,немога да го обясня... винаги съм знаела ,че това че имам късогледство има някакво богатство ,обаче сподела съм на много близки и съм се подвеждала, сега съм обедена ,че зад всяко нещо в нашият свят, прието като недосатък,който трябва да бъде коригиран, има много добро и много голямо богатсво.

Аз пък се чувствам по-свободен, откакто нося лещи.
    Активен

Sunrise
    Съниз...!
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

• Град: In my own head
  • « Отговор #14 -: Януари 21, 2011, 22:26:17 »

Звездичке, същото е и при мен.
    Усещам енергията, която хората казват или пишат каквото и да било - истина, лъжа, омраза, любов.Доверявай се напълно, когато усещаш това, пък ако сгрешиш, след това става още по - лесно да вярваш на това, което усещаш.
    Активен

.......да бе мисли си ,че ваканцията ти на Земята е предначертана и планувана от шефа ти "Господ"
    ... и ти си само пешката в играта на живота,но аз и Къци имаме едно жокерче за теб..."
    недей да мислиш - не ти се получава"...а преследвай мечтите си....
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Здравето на децата индиго
    Децата индиго
    giti 3 4438 Последна<br />публикация Юли 13, 2009, 19:58:53
    от giti
    Опасността за децата индиго « 1 2 »
    Децата индиго
    giti 19 6238 Последна<br />публикация Декември 04, 2012, 23:13:18
    от Ru Alfa
    помощ за децата индиго « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    dana 35 6489 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:10:54
    от my life...
    Сънищата на индиго децата « 1 2 »
    Всичко относно индиготата
    sweetsunshine05 26 4131 Последна<br />публикация Октомври 17, 2012, 01:06:44
    от Elenakiss
    Децата и лъжата ...
    За родителите
    zagorka 7 994 Последна<br />публикация Януари 26, 2012, 05:41:02
    от mirokiriakov

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright