Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Да измислим нова педагогика!  (Прочетена 2690 пъти)
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #30 -: Май 19, 2012, 14:08:54 »

А как на практика може да се осъществи възпитанието в дух на самостоятелност и независимост като в същото време се избегнат възможните неблагоприятни влияния на обкръжението?
Не знам, идея си нямам как трябва да се възпитава едно дете.
Предполагам, че би било добре, ако родителите приемат възпитателния процес като общ - не вярвам, че има човек, не научил нищо от детето си.
Това, което не ми харесва, а е навсякъде, е разбирането, че може да се степенуват хората, по-добър, по-лош, по-опитен, по-възрастен, по-малък, по-неразумен, по-ненормален, по-нормален, по-... ... Та така и при отношенията между дете и родител, възрастният все е "по-знаещ". И приема, че има власт над детето си, каквато никой над никого няма.
Когато още в семейна среда един не пораснал още човек осъзнае, че животът е изцяло в неговите ръце, и всичко зависи от него - няма да е трудно да поеме отговорността си, изживявайки пълноценно живота си!
Ако едно дете знае какво се случва със света, ако то разбира защо родителите му работят по 10 часа всеки ден, защо интересите на другите в училище са изваяни по калъп, защо всички са като клонирани в желанията и мечтите си, вероятността то да се поддаде на всичко това е много по-малка, отколкото иначе.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #31 -: Май 19, 2012, 14:10:18 »

Честно казано Их с малко повече доверие, то само си ги избягва, в никакъв случай не бива да му се скриват нещата и забраняват. На партито на бебо имаше две деца , които стояха ,като хипнотизирани пред тлевизора ,който беше пуснат, понеже не им дават да гледат телевизия,докато другите си играеха на двора, а моят просто не иска да гледа телевиия и ако гледа ще е детското за буквите и цифрите. Дала съм му компютъра да си го базика от бебе , работи по добре от майка ми и предимно на него учи букви и цифри от ютуб.
Другото е личния пример, напоследък гледа че играя една гимнастика идва и играе с мен без да го карам. Ходим с километри на разходка от малък , никога не се е оплакал от ходене.
Както може да се зарадва на бонбонка ,повече се зарадва на морковче , просто защото никога бонбоните не са били някаква ограниченост или награда - има ги, както има и моркови - избора си е твой. Най е лесно ако видиш ,че детето прекалява с нещо , примерно е е увлекло и зяпа телевизия , да му отклониш вниманието с нещо по-интересно , но да му предложиш то да направи избора.

Та направляването и налагането са две различни неща неща. Много малко хора си правят експеримента да оставят детето да си прави каквото си иска, верно трябва и да ти стиска Усмивчица
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #32 -: Май 19, 2012, 17:38:28 »

Съгласен съм с написаното.За мен на този етап е важно това да сме приятели на децата и техни защитници от опасностите на светът.Докато е нужно и докато детето си намри пътя и призванието.Самите деца докато се изчистят ще мине време.Самото чистене е от наслагванията на родителите си.Може да мине и по леко но и аз не знам всичко.
    Децата са ви само приятели и вие сте поредния приятел на вашето дете.Странното за родителите е нормално за децата.Сега е период на чистене и не очаквам да ме разберете.Нещата за които говоря са за малко по далечен план и от там идва разминаването.
    Така и ПЕТЪР ДЪНОВ е говорил за неща които сега чак ще са реални и разбираеми.Но по-онова време нито той нито Никола Тесла са могли да бъдат разбрани от ограниченията на хората.Ограничения които и сега с мъка още се чистят.Скоро ще видите плана на природата и всички ще се обедите за някои неща казани не от мен а от форума като цяло.Форума е един свят , малък свят в които ние всички живеем и сме обградени от светът на родителите си , на миналото.Но скоро ние ще сме светът в които миналото ще живее.И ако сега съм неразбран , скоро ще ме разберете.
    Нека любовта ви води. 
    Активен

meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #33 -: Май 19, 2012, 17:51:55 »

Здравей sunshine_and_love
    Цитат
    За мен на този етап е важно това да сме приятели на децата и техни защитници от опасностите на светът.Докато е нужно и докато детето си намри пътя и призванието.Самите деца докато се изчистят ще мине време.Самото чистене е от наслагванията на родителите си.Може да мине и по леко но и аз не знам всичко.

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=2114.30;num_replies=32#ixzz1vKJxZD2m
    На мен ми се струва би било по полезно за децата ако си им родител.Приятели те ще си намерят.По важното е да се научат да споделят с родителите си.А и не виждам от какво трябва да се чистят като се раждат младенци.Не разбирам какво имаш впредвид с наслагване от родителите?
    Цитат
    Така и ПЕТЪР ДЪНОВ е говорил за неща които сега чак ще са реални и разбираеми.Но по-онова време нито той нито Никола Тесла са могли да бъдат разбрани от ограниченията на хората.Ограничения които и сега с мъка още се чистят.

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=2114.30;num_replies=32#ixzz1vKKq1Sql
    Я чел си дънов за него няма да се повтарям,даде ми един бан.А скоро попаднах на нещо за тесла което потвърди съмненията.Тесла не е никакъв велик учен а тарикат който е "седял"постоянно в енергийната частна живота и от там е правил великите си открития,и така е изпреварил времето си.
    А моят опит от деството ми е игра на воля,опознаване на кухненските уреди от ръката на мама,и задължително традициите ни.
    Доволен съм,от гледането ми кат дете.
    Живи и здрави.
    П.с.Не забравяйте че във всеки един има по едно дете.Но при мъжа възмъжава,и остава надеждата да остане при жената.Това което е при мене понякога забравя че е възмъжало. Ухилен
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #34 -: Май 19, 2012, 18:33:49 »

Цитат
    За мен на този етап е важно това да сме приятели на децата и техни защитници от опасностите на светът.Докато е нужно и докато детето си намри пътя и призванието.Самите деца докато се изчистят ще мине време.Самото чистене е от наслагванията на родителите си.Може да мине и по леко но и аз не знам всичко.

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=2114.30;num_replies=32#ixzz1vKJxZD2m
    На мен ми се струва би било по полезно за децата ако си им родител.Приятели те ще си намерят.По важното е да се научат да споделят с родителите си.А и не виждам от какво трябва да се чистят като се раждат младенци.Не разбирам какво имаш впредвид с наслагване от родителите?
    Цитат
    Така и ПЕТЪР ДЪНОВ е говорил за неща които сега чак ще са реални и разбираеми.Но по-онова време нито той нито Никола Тесла са могли да бъдат разбрани от ограниченията на хората.Ограничения които и сега с мъка още се чистят.

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=2114.30;num_replies=32#ixzz1vKKq1Sql
    Я чел си дънов за него няма да се повтарям,даде ми един бан.А скоро попаднах на нещо за тесла което потвърди съмненията.Тесла не е никакъв велик учен а тарикат който е "седял"постоянно в енергийната частна живота и от там е правил великите си открития,и така е изпреварил времето си.
    А моят опит от деството ми е игра на воля,опознаване на кухненските уреди от ръката на мама,и задължително традициите ни.
    Доволен съм,от гледането ми кат дете.
    Живи и здрави.
    П.с.Не забравяйте че във всеки един има по едно дете.Но при мъжа възмъжава,и остава надеждата да остане при жената.Това което е при мене понякога забравя че е възмъжало. Ухилен
    Човече има много неща които нямам време да обяснявам.Или разбираш или не.
    Наслагвания от родителите е нещо заради което детето страда а родителя не знае за какво.
    Наслагвания са действията и неправилния живот с алкохол,лъжи,жени,изневери и всичко което пропилява живота.Но това е тема която отказвам да разисквам понеже е отрицателна.
    Детето е чистия дух и той е вплетен в нечистото физично тяло предадено от родителя с всичката мръсотия на живота воден от двамата родители.И понеже родителите са неосъзнати те не разбират дори грешките си.
    Колкото до Никола Тесла и Петър Дънов.Няма да коментирам понеже те влизат в графата която може да се отвори и за един трети човек а именно Исус които хора които са неосъзнати и спящи са го разпънали на кръст и гледайки мъките му са се прибрали и заспали.
    Незнанието и мисълта за съвършенство погубва.
    Това е мое мнение и нека всеки които е засегнат , приеме моите извинения.

Активен

B0T
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #35 -: Май 19, 2012, 18:58:47 »

Според мен всяко дете трябва да се гледа с любов родите ли те да го разбират и да знаят какво иска то Усмивчица
    Но не винаги е така аз съм израснал не в толкова благоприятна обстановка , но не съм омрял Намигване
    Активен
    meander
    Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: Май 19, 2012, 19:37:25 »

Извинявай имам нужда да питам нещо? В каква възраст си.Удовлетворява ме млада,средна и зряла.И не  бягай.Аз съм в зряла.
    Цитат
    Наслагвания от родителите е нещо заради което детето страда а родителя не знае за какво

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=2114.30;num_replies=35#ixzz1vKkRJR1c
    Родителя не може да насложи нищо на детето което то няма,поради причината че е самостоятелен(различност)живот.Може само да му даде личен пример от което детето да се поучи,Докато го изгледа до 21г..Оттам нататъка детето минава във сферата на личната отговорност реална,и ако обърка нещо няма кой да му помогне, ако само не си помогне.Много е лесно да намериш виновен за твоите деяния.
    Цитат
    Наслагвания са действията и неправилния живот с алкохол,лъжи,жени,изневери и всичко което пропилява живота.

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=2114.30;num_replies=35#ixzz1vKly3Fae
    А ти откаде си сигурен че е така.Някакъв опит имаш ли???
    Цитат
    .И понеже родителите са неосъзнати те не разбират дори грешките си.

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=2114.30;num_replies=35#ixzz1vKlh5Z9w
    Как така стигна до това убеждение???
    Цитат
    Колкото до Никола Тесла и Петър Дънов.Няма да коментирам понеже те влизат в графата която може да се отвори и за един трети човек а именно Исус които хора които са неосъзнати и спящи са го разпънали на кръст и гледайки мъките му са се прибрали и заспали.

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=2114.30;num_replies=35#ixzz1vKly3Fae
    Ти беще ли там кат заспиваха???И що не ги сръчка, щото е срамота.
    Живи и здрави.
    « Последна редакция: Май 19, 2012, 19:45:11 от meander » Активен

Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 449

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #37 -: Май 19, 2012, 21:30:36 »

Аз също не мога да не надигна глас като черна станция на бело пОле и да не се изкажа:

Поначало образователната система е направена с цел да се генерират ефективни кадри за научната и промишлената сфера. Но сега в България да сте видели наука или промишленост? Аммииииииии..... Бъркъ съ! - както викаше един ефект на "Господари на ефира", когато говорят за някой, дето е приказвал глупости. Аз лично бях свидетел как край село Крушето една бивша тухлена фабрика година след година се топеше като да е направена от захар. Но не! Аз от 8-годишен я наблюдавам от влака всеки път, щом минем оттам - циганите я крадат! Като бях на 8, фабриката беше на стоманобетотен скелет и тук-таме можеше да се съзре някое зидче. Като бях на 10, от фабриката беше останал първия етаж. А като бях на 13, от фабриката вече и помен нямаше. В държава, която е абдикирала от задълженията си, как, смятате, че ще станат нещата? Чак сега започнаха да смъкват цените на хомеопатичните продукти покрай падането на таксата за регистрация на хомеопатичен продукт от 8000 на 1000 лева. А докато се сетят за билколечението? Сигурно пак ще минат още 20-25-30 години (първото известно ми споменаване за хомеопатията като редовен метод на лечение е от един стар вестник за медицина от юни 1984). Не мисля, че е особено редно да се надяваме, че нещата ще се наместят като с вълшебна пръчица, ако ние сами не се хванем да си наредим живота. Точно това е главен и фундаментален елемент от нашата прословута народопсихология - що да се мОрим, като можам да открадям и да бегам? То така и баба ми ще направи промяна, ама тя промяната ще е по отношение на финансовите й баланси, не на ситуацията в страната, която е меко казано плачевна. Преди няколко дена във вестника четох, че във Бургас младежи се сбили заради безплатни вафли и кисело мляко - е че такова безпарично (и неуко, съответно) поколение ли ще ни направи промените, след като се чуди как да оцелее на физическо ниво?
    Аз, колкото и да ми е мъчно да го кажа, съм скептик.

Помислете си за това и пишете!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    meander
    Неактивен Неактивен

« Отговор #38 -: Май 19, 2012, 22:00:35 »

Здравей Kissing You Good Night
    Питах та в коя възраст си.А не какво е станало с фабриката?
    Бъди дете,мъж или баща.
    Чакам отговора,иначе ще ми замясаш на плямпало.
    Живи и здрави.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #39 -: Май 19, 2012, 22:42:18 »

Тук няма какво повече да се каже.Отрицателното влезна и започна да се генерира дори и малко енергия която нямам намерение да обяснявам.Нека поне малко съм достигнал до хората и сърцата им с моите знания.
    Аз съм просто човек и нека всеки намери отговори на въпросите си вътре в него.
    Нека всеки прецени как да си отгледа детето не ви е нужен никои да ви дава съвети.
    Нека ви води светлината.
    Активен

B0T
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #40 -: Май 20, 2012, 08:52:21 »

Бъди дете,мъж или баща.
    Живи и здрави.

Годините тук нямат значение ... ти може да си на 50 той може да е на 30 на 18 19 няма значение Усмивчица
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #41 -: Май 20, 2012, 18:58:18 »

Бъди дете,мъж или баща.
    Живи и здрави.

Годините тук нямат значение ... ти може да си на 50 той може да е на 30 на 18 19 няма значение Усмивчица
    Да бот така е , годините нямат значение.
    Активен

Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 449

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #42 -: Май 20, 2012, 21:11:04 »

Бъди дете,мъж или баща.
    Живи и здрави.
    Здравей, Меандър, на 19 съм в момента. И това, което ти казвам, ти го казвам като прясно излязъл от месомелачката на образователната ни система, където единствената цел на болшинството даскаля е да те унифицират като някакъв телевизор от късните съветски - с унифицирано моношаси, с еднакви набори на схемите и така нататък. А то двама еднакви човека няма. Дори двама братя-близнаци, колкото да са еднакви на лице, ще имат разлика - единият ще му е малко по-гърбат носа, на другия ще му е по-изпъкнала  брадичката и така нататък. Не можем да сме еднакви, както се опитват от Девети Септември да направят с нас. Защото тези стремежи останаха дори след като социализма рухна като система по нашите ширини. Но това е друга тема…
    Никой не иска ние да сме осъзнати - просто няма интерес от страна на САЩ и други велики сили да е така. Ако се осъзнаем, ще е пагубно за тях. Така че нека действаме, а не спим като баби! Както съм го казвал в други теми - ПРАКТИКАТА МУ Е МАЙКАТА!!!!

Но иначе мога да ви кажа, че сега се колебая какво да стана - учител, психолог или да помисля още върху това. Но иначе знам, че едно ми е писано - да работя с деца.
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    meander
    Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: Май 20, 2012, 22:46:02 »

Искам да ти се извиня.
    Въпроса за  възраста не беше към тебе а към sunshine_and_love .
    Още един път ти се извинявам.А тая месомелачка и аз съм я минал.
    Е с времето и хванах чалъма,надявам се и ти да го намериш.Конфронтацията не е най правилния път.
    Всяко нещо има ахилесова пета.
    Това  че не съм догледал,и споменах името ти е моя грешка.
    Живи и здрави.
    Активен

Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #44 -: Септември 30, 2012, 14:51:34 »

Меандър,всеки си има свои начиниМисля,че по-важното е нещо да се получи
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    за същността на лечебната педагогика
    За родителите
    dana 0 1128 Последна<br />публикация Август 05, 2009, 10:53:49
    от dana
    Валдорфска педагогика « 1 2 »
    За родителите
    dana 23 13191 Последна<br />публикация Март 30, 2012, 00:26:36
    от Eona Lightholder
    Нова буква
    Обща тематика
    xxxx 7 693 Последна<br />публикация Септември 22, 2010, 00:28:18
    от psyhea
    Нова планета « 1 2 »
    Извънземни цивилизации
    xxxx 15 2314 Последна<br />публикация Октомври 06, 2010, 00:44:49
    от KaTeRlEjKa
    Честита нова 2013 година
    Обща тематика
    Administrator 2 693 Последна<br />публикация Януари 01, 2013, 22:59:37
    от Sunshine(sun)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright