Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Преходът-нещо ново или повтарящ се цикъл?  (Прочетена 2788 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #30 -: Септември 24, 2010, 13:51:08 »

Май не те разбра какво си имала предвид, за нареждането на планетите нали , затова астрономически, че той понеже е на другата вълна Усмивчица

Незнам хора , обаче някои процеси започват да се забързват доста, дето си правиме майтап всеки ден ново 6.Не говоря за земните изменения , а за хората, поне това което наблюдавам върху себе си и върху хора, които дръзват да  се обадят и да кажат, че нещо става с тях. За мен лично доказателствата за прехода са очевадни , обече не мога да докажа на някой друг , дори да си изприказваме приказката, пътят е индивидуален, даже толкова индивидуален ,че съвет или инфо нищо не може да ти помогне.Всичко това се случва през призмата на това, което си ти и то не може да бъде вкарано в предстви ,рамки ,теории или обеснения.
Но аз си мисля че самата дума преход значи постепенна промяна, няма как да стане като с копче - цък и на другия ден всичкkо е друго.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
wowneo
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 29

« Отговор #31 -: Септември 24, 2010, 14:53:37 »

Според мен освен от астрономическа гледна точка,нищо особено няма да се случи 2010.
Има огромна разлика между астрономия и астрология.  Готин

Аууу...ма,вярно ли...Свали очилата,прочети ми поста и ето ти два линка да си направиш разликата между двете думи..И после пак ми прочети поста,за да видиш,че в него място за думата"астрология"няма!!!

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F  

И кво искаш да кажеш с тоя колективен преход?Мислиш си,че ти разбираш добре нещата след като твърдиш това?!?Да разбирам ли,че бай Ставри,автомонтьора дето бичи"Радка пиратка"по цял ден и се налива с гроздовица,а вечер пребива стрина Пена просто за разнообразие,изведнъж ще превключи и ще стане духовен човек... Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк........
Преходът е индивидуален.Всеки според нивото което е стигнал.Иначе какъв е смисълът?Някои ще се "мъчат" да се самовъзпитават и изграждат,с цената не безброй лични саможертви,а другите ще си еволюират на готово?Такъв филм няма,драги ми"разбирачо"..Просто във Вселената даром не се дава нищо.Жалко за тези дето си мислят,че да си седиш на дивана и да си четеш Кастенада е достатъчно за да"минеш прехода".. Ще го минат толкова колкото и бай Ставри с ракийката Плезещ се
Маските бързо падат, а  Ухилен
Одръпни се от този тон, защото рядко си губя времето с агресивни и невъзпитани каки.
Интересувам се от много години от темата, далеч преди да стане популярна и дъвкана по форуми.
За никого не е важно, какво смятаме за най-честно, най-удачно и справедливо.
Основният принцип във Вселената е Любовта. Опитай се да я откриеш нейде из поста си.

Никъде не казвам, че ще го осъществят! Успокой дишането и обърни внимание.
Пътят до Прехода е индивидуален. Самият той е колективен акт! Иначе не би се състоял. Малко хора знаят, че момента е уникален и поради това, че планетата Земя, която е живо и съзнателно същество, също го осъществява. И ние се подпомагаме в това приключение на духа! Никога досега вратата не се отваряла толкова широко, а само се е открехвала. И преди е имало разкрития между измеренията, които са били осъществими само от посветени.
Ние всички сме свързани. Всички сме едно. И ти и бай СТаври.
Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #32 -: Септември 24, 2010, 15:01:55 »

*/Оффтопик

Хора, не се "закачайте" помежду си, а проявете Разбиране към другия за да имаме общ прогрес: http://indigota.com/index.php?topic=2152.0 .*/
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #33 -: Септември 24, 2010, 15:42:41 »

Абе колектив,колектив-не разбирате ли,че Вселената е на нива,приятели?Едно ниво е по-развито и по-осъзнато от друго и така,и така.Трябва да си помагат различните нива,за да има прогрес във Вселената,а нашето трийзмерно ниво е доста,доста примитивно и в него царува простата грубост,която е нито зло,нито добро.Всъщност със истинско зло едва ли сме се сблъсквали досега...Както и да е!Не се карайте,ами бъдете колектива,който искате да сте,защото никой няма да ви потропа на врата и да ви кажа-ела при мен.Най-много Антихриста да дойде и да ви тегли куршума,ако не искате да одите при него.

Но това е-сега сме във такова време,че всеки си избира да е добър или зъл.Ако е зъл отива в по-нисшите измерения чрез прераждане,а ако е добър отива по-нагоре и ще може да учи следващите души.

Демек ако има кой да убие злите хора и да ги прати при Бог,който да ги съди-ще е най-добре,според мен.Нищо ще е грубо,нито ще е агресия,а просто един изпит и тези,които не го вземат ще отговарят пред Бог,а този който ще ги прати няма да е Бог,нито ще се мисли за него.Затова идеята за Свещен (Божи)гняв,който да отпуши третата световна война много ми харесва.Но няма да ви занимавам повече с това,а ще пиша във съответната тема.

Активен
Evolution
Гост
« Отговор #34 -: Септември 24, 2010, 16:59:57 »

Една душа може да се издигне по всяко време, ако е готова за това, но както знаете, краят на този Слънчев Цикъл позволява на всеки да се извиси. Това е специален момент, когато Същества от високите измерения полагат големи усилия, за да ви подготвят за Издигането. Кажете само една дума и вашите водачи ще дойдат веднага при вас, а Ангелите ще ръководят напредъка ви. Що се отнася до вас, признайте съществуването им и помолете за напътствие, защото без вашето съгласие на помощта им ще се гледа като на намеса. Това може да звучи сурово, но нищо не е позволено да ви бъде налагано от другите. Може да чувствате, че много от вашите преживявания са нежелани, но ви уверяваме, че всички те са свързани с вашия житейски план. Не сте ли разбрали, че няма такова нещо като съвпадения и затова те са толкова важни за вас? Разбира се някои съвпадения нямат съществено значение или са с второстепенна важност. Но когато изпитвате суровата реалност на живота, това е с цел вашето духовно разбиране и развитие.

От http://indigota.com/index.php?topic=1978.msg26822#msg26822
Активен
psyhea
Гост
« Отговор #35 -: Септември 24, 2010, 17:21:30 »

Маските бързо падат, а  Ухилен
Одръпни се от този тон, защото рядко си губя времето с агресивни и невъзпитани каки.
Интересувам се от много години от темата, далеч преди да стане популярна и дъвкана по форуми.
За никого не е важно, какво смятаме за най-честно, най-удачно и справедливо.
Основният принцип във Вселената е Любовта. Опитай се да я откриеш нейде из поста си.

Никъде не казвам, че ще го осъществят! Успокой дишането и обърни внимание.
Пътят до Прехода е индивидуален. Самият той е колективен акт! Иначе не би се състоял. Малко хора знаят, че момента е уникален и поради това, че планетата Земя, която е живо и съзнателно същество, също го осъществява. И ние се подпомагаме в това приключение на духа! Никога досега вратата не се отваряла толкова широко, а само се е открехвала. И преди е имало разкрития между измеренията, които са били осъществими само от посветени.
Ние всички сме свързани. Всички сме едно. И ти и бай СТаври.
Аз..и маска?!?Объркал си се мноооооого.
И ако обичаш,не ми нареждай,какво да правя!!!!!!!!!!!
Дреме ми ти от кога се интересуваш и от какво!И за  да не навлизаме в излишна полемика,ще поизчакам до 01.01.2013 за да ти се присмея искрено от сърце...

ЛиюбоФФФФФ?!?!?Тва пък кво беше..ааа проза..или поза...все тая..вече толкова се преекспонира това понятие,че съвсем изгуби смисълът си..
Бай дъ уей..кат си много любвеобвилен,опитай се да я откриеш нейде из твоите постове..
Аз в моите няма нужда,понеже не се притеснявам от факта,че не лицемернича!

НИКОГА ВРАТАТА НЕ СЕ Е ОТВАРЯЛА?!?Ти съпреживя ли го това никога..беше ли когато не се е отворила,а открехнала,или май си се нагълтал с повече езотерични книжки?

Всъщност както вече казах през 2013 ще падне голям смях.Интересно ми е тогава ква ли ще ти е тезата,като бай Ставри продължи да пребива стрина Пена,а пък,уж не би трябвало да се случва,понеже видиш ли,трябваше да е минали и той през"вратата" и да се е трансформирал в "херувимче" Готин
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #36 -: Септември 24, 2010, 18:32:58 »

Една душа може да се издигне по всяко време, ако е готова за това, но както знаете, краят на този Слънчев Цикъл позволява на всеки да се извиси. Това е специален момент, когато Същества от високите измерения полагат големи усилия, за да ви подготвят за Издигането. Кажете само една дума и вашите водачи ще дойдат веднага при вас, а Ангелите ще ръководят напредъка ви. Що се отнася до вас, признайте съществуването им и помолете за напътствие, защото без вашето съгласие на помощта им ще се гледа като на намеса. Това може да звучи сурово, но нищо не е позволено да ви бъде налагано от другите. Може да чувствате, че много от вашите преживявания са нежелани, но ви уверяваме, че всички те са свързани с вашия житейски план. Не сте ли разбрали, че няма такова нещо като съвпадения и затова те са толкова важни за вас? Разбира се някои съвпадения нямат съществено значение или са с второстепенна важност. Но когато изпитвате суровата реалност на живота, това е с цел вашето духовно разбиране и развитие.

Вярно е, че ние можем да разчитаме на подкрепата на висшите сили.
    Но както е правилно написано, те нямат право да се месят в нашата промяна, която единствено ние можем да извършим.

В главата "Контрол над мислите и чувствата" на книгата си "Как се постигат познания за висшите светове" Р. Щайнер посочва как изглежда една такава помощ:

Учителят вижда постигнатия напредък много по-рано, отколкото самия ученик. Той забелязва първите нежни признаци на духовно зрение много преди ученикът да подозира нещо за тях. И голяма част от указанията му се свеждат тъкмо да това - ученикът да не загуби своето доверие, търпение и постоянство, преди сам да е стигнал до съзнанието на собствените си постижения.

Всъщност учителят не може да даде нищо на своя ученик, което - макар и в потенциален вид - да не е вече негово притежание. Той може само да насочва пробуждането и развитието на тези потенциални способности. А това, което споделя от своите лични опитности, се превръща в опора за този, който иска да премине от мрака в светлината.

Активен
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright