Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Разбирането на Библията  (Прочетена 6230 пъти)
giti
Гост
« -: Юли 24, 2009, 21:23:04 »

Ако можеше да разкодирваш Библията,щеше да си на друго мнение. За целта ти трябва да знаеш еврит или добър речник. Аз се здобих с такъв и открих много интересни неща. Смея да твърдя,че Библията се отнася точно за нашето време и доста събития,които си мислим,че са исторически в нея,още не са се случили. Ще ти дам някои неща,които съм си разкодирала,за да предобиеш поне малка представа какво представлява тази книга в действителност. Например книгите на цар Давид,от Библията,говорят само за вярата в бога нали. Не разкодирани са много скучно четиво,макар и да има някое друго силно изречение. Но нека да разгледаме какво означава името Давид:Любов към истината. И така той винаги говори за мъдрост и знание,като не пропуска да каже на сина си Соломон,че това е към което трябва да се стреми. Всички знаете,че Соломон е бил най-мъдрия владетел. Но да се върнем на Давид. Библията ни разказва как от овчарче Давид се превръща в цар,като убива гиганта Голиат,който тормозел народа му. Само с 1 камък и прашка,точно в десятката. Но какво означава името Голиат: Страх. Хващате ли вече тънката нишка?
Давид= Любов към истината
Голиат= Страх
С 2 имена Библията ни казва,че ако искаш да помъдрееш и да се извисиш духовно,трябва да убиеш страха.
Мисля,че ако Библията се преведе на съвременен език,няма да звучи по-различно от един научен доклад или някоя философска книга,които вие толкова много обичате.
Активен
giti
Гост
« Отговор #1 -: Юли 24, 2009, 21:37:26 »

И въобще не е кинга за отминала епоха. Прочети я отново и ще се увериш сама,дори и без да я разкодирваш. На мен взе да ми става интересна едва на 2-я прочит. Първия беше в  ранна детска възраст и явно не съм разбирала тогава. Баба ме караше да й я чета,защото недовиждаше. Но за всяко нещо си има своето време. Наречете ме както искате,но за мене Библията учи и дава много повече от книгите,които обсъждаме тук. И не става въпрос за религия или друга такава глупост. Аз отхвърлям всичките религии. Но Библията не. Замислете се колко години е просъществувала тази книга без да бъде променена и дума в нея. Самият начин по който е написана не позволява промяна. Затова и църквата е махнала книгите от нея,които не подхождат на политиката им и опита им на манипулация над масите. Потърсете в нета махнатите книги на Енох и ги прочетете. Човека прави пълно описение на летящ кораб.
 Може би нарочно да е написана неясно за всеки. Посланията които съдържа не са за всеки.
Активен
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « Отговор #2 -: Юли 25, 2009, 00:54:43 »

Ако можеше да разкодирваш Библията,щеше да си на друго мнение. За целта ти трябва да знаеш еврит или добър речник. Аз се здобих с такъв и открих много интересни неща. Смея да твърдя,че Библията се отнася точно за нашето време и доста събития,които си мислим,че са исторически в нея,още не са се случили. Ще ти дам някои неща,които съм си разкодирала,за да предобиеш поне малка представа какво представлява тази книга в действителност. Например книгите на цар Давид,от Библията,говорят само за вярата в бога нали. Не разкодирани са много скучно четиво,макар и да има някое друго силно изречение. Но нека да разгледаме какво означава името Давид:Любов към истината. И така той винаги говори за мъдрост и знание,като не пропуска да каже на сина си Соломон,че това е към което трябва да се стреми. Всички знаете,че Соломон е бил най-мъдрия владетел. Но да се върнем на Давид. Библията ни разказва как от овчарче Давид се превръща в цар,като убива гиганта Голиат,който тормозел народа му. Само с 1 камък и прашка,точно в десятката. Но какво означава името Голиат: Страх. Хващате ли вече тънката нишка?
    Давид= Любов към истината
    Голиат= Страх
    С 2 имена Библията ни казва,че ако искаш да помъдрееш и да се извисиш духовно,трябва да убиеш страха.
    Мисля,че ако Библията се преведе на съвременен език,няма да звучи по-различно от един научен доклад или някоя философска книга,които вие толкова много обичате.
    Това е много яко.Аз се убедих ,че страхът е най-голяата пречка на човека и го пиша навсякъде ,моляте позволи ми това ,което си написала да го споделя и с други.
    « Последна редакция: Септември 18, 2010, 12:10:16 от Модератор » Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « Отговор #3 -: Юли 25, 2009, 00:56:41 »

И въобще не е кинга за отминала епоха. Прочети я отново и ще се увериш сама,дори и без да я разкодирваш. На мен взе да ми става интересна едва на 2-я прочит. Първия беше в  ранна детска възраст и явно не съм разбирала тогава. Баба ме караше да й я чета,защото недовиждаше. Но за всяко нещо си има своето време. Наречете ме както искате,но за мене Библията учи и дава много повече от книгите,които обсъждаме тук. И не става въпрос за религия или друга такава глупост. Аз отхвърлям всичките религии. Но Библията не. Замислете се колко години е просъществувала тази книга без да бъде променена и дума в нея. Самият начин по който е написана не позволява промяна. Затова и църквата е махнала книгите от нея,които не подхождат на политиката им и опита им на манипулация над масите. Потърсете в нета махнатите книги на Енох и ги прочетете. Човека прави пълно описение на летящ кораб.
     Може би нарочно да е написана неясно за всеки. Посланията които съдържа не са за всеки.
    Моляте сподели още нещо от разкодирването ти ,моляте.
    « Последна редакция: Септември 18, 2010, 12:10:41 от Модератор » Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    delfin
    Гост
    « Отговор #4 -: Юли 25, 2009, 00:59:45 »

"Книгата на Енох" е интересна, но Библията за мен е вече отминала. Стария завет пълен миш-маш от взети неща всъщност от историята на Египет. Соломон не е никакъв син на Давид, а са взети и напаснати личности от различни периоди пак от Ег. история. Всъщност това, което дават като историа на евреите, е преписана история на Египет. Соломоновите песни са изцяло взети от творчеството на Вавилонското царство, както и пак от Египет.

Изобщо какъв е този Йехова, един жесток образ на Бог, който има за цел само изтребване на всички останали народи, а и това е би или човек или просто някакъв физически образ на "извънземен". Справка донякъде - книгите на Зекария Сичин, също евреин, който обаче знае древни езици и разчита по изцяло нов начин шумерските таблички.

Новия завет не се признава от евреите (те са само с "Тората"), но същевременно е използван за създаване на християнството като религия. А от религиите освен войни и изтребление между хората, не сме видели нищо добро. Аз съм за учение (или каквато и да е там друга дума), което обединява всичко, защото е крайно време да се върнем пак към първоизвора, от който тръгват всички вярвания и религии, както и философски учения.

А Библията ми е отдавна втръснала, чела съм още в 4 клас, както и по-късно, но пак казвам, за мен тя е безумно остаряла и е написана на архаичен език.

А за закодирането в нея на различни неща, то по начало всякакви текстове - и минали и съвременни си имат информации на различни нива, в зависимот от усета на четящия ги. Буквалния текст на Библията пак казвам е миш-маш, точно за да се скрие информацията, която е била само за някои може би, а може би не, и да е просто наистина само за буквален прочит.

Просто си имам своите съображения, особено пък от нещата, които научавам в последно време за т.нар. Библия, както и пак се повтарям - като книга (Стария Завет) ме е отвратила с насилието си. Изключение си е т.нар. Нов завет, който не е приет от евреите, които пък изобщо не са никакъв избран народ, те си измислят всичко това, за да бъдет по-велики (е, и плановете на Тайните им ръководители).

Първоизточника е един за всички, Той/Тя никога не избира "избрани", пред Него/Нея всички сме едно, от там сме произлезли и пак там някой ден ще се върнем (дано да е по-скоро).

Книгата, която ме потресе направо по отношение история на евреи и Библия, както и масони и др. теми се нарича "Очите на Бога" от автор Людмил Леонидов и я има в наличност в книжарница "За буквите", както и в "Хеликон" (ако я няма може да се поръча).

Може някой ден да стигна и до нея да пусна някои неща - напр. за масоните, за богомилството и др.
    « Последна редакция: Юли 25, 2009, 01:03:11 от delfin » Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #5 -: Юли 25, 2009, 03:52:06 »

Делфи проблема е,че приемаш буквално нещата. Йехова означава Аз съм това,което съм. Или аз съм аз. Името показва,че самият Бог е вътре в човека-неговото висше Аз. Стария завет ти звучи жестоко,заради законите,които са били нужни по това време. Вече насочих вниманието ти към имената. Набляга се към израелевия народ,защото Израел означава знаещ и вярващ в Бога. Тоест в себе си. Точно в стария завет са най-много пророчества за това,което  не се е сбъднало още. Говори се за преход и т.н.
    Другия ти проблем за да не приемаш Библията е че я свързваш с религиите. Ще ти цитирам част от новия завет: "Дяволът обича да се облича в доброто" тоест взема доброто,изкривява го и манипулира чрез него. Религиите са дяволска работа. Ама хайде утре ще ти пиша повече,че сега ми се спинка вече. Лекинка
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #6 -: Юли 25, 2009, 03:59:39 »

Бунтарче споделяй без проблем. Ако беше нещо тайно,нямаше да го споделя тук. Утре ще ви разкажа как 2012 е описана в Библията и то без да е разкодирана ясно се казва какво ще стане. Иначе има и имена и цифри закодирани. Но това ще ви разкажа утре. сега ще спинкам. Лекинка отново
    Активен
    delfin
    Гост
    « Отговор #7 -: Юли 25, 2009, 18:26:28 »

Нещата съм ги ровила и в дълбочина и по повърхността, но това си е моето заключение за Библията, остаряла е за днешния ни свят. Идва новата 6 подраса и вече информацията се дава в друг съвременен вид. Книги, подобни са - "Книга Урантия", На Стрельникова и Секлитова всичката давана информация е за бъдеща употреба и по-детайлно изучаване, "Космогенезис" на Димитрови, и др. Информацията вече се дава чрез различни хора, защото все повече и повече има, котио осъзнават вътрешната си същност и си отварят сетивата и съзнанието.

А ти каквито изводи имаш, пиши ги, интересни са, това са си твоите търсения и виждания, както и открития. Случайни неща няма, ще научим нови работи. Усмивчица
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #8 -: Юли 25, 2009, 19:54:38 »

Много често съм се срещала с такива отзиви относно Библията. Не знам как да те убедя,че наистина съдържа неща в нея,които още не са се случили и въобще не е за отминали епохи. Взех да се замислям дали да не преведа Библията на съвременен език. Тогава ще бъде по-ясна и интересна за хората. Просто прекалено много хора я отхвърлят,а тя наистина съдаржа ценна информация и АКТУАЛНА Безмълвие
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #9 -: Юли 25, 2009, 20:15:01 »

Сега се сетих също,че индийски учен беше разкодирал имена,като Бин Ладен, Садам Хюсеин,  принцеса Даяна и мн.др. Беше разкодирал смъртта на последната, войаната в Ирак,атентатите  от 9/11 В САЩ и още мн.др неща.
    Знаете ли,че първо Библията съобщава на човечеството,че земята е кръгла и се върти около оста си? Ще открия по-късно къде е и ще ви цитирам за доказателство. Доста учени и велики изобретатели са споделяли,че именно Библията е тази която ги инспирира. Айнщайн например е един от тях. Той е знаел да я разкодрирва доста добре.
    Ами учението на Христос.!? Нима някой ще отрече,че той дава най-добрия ример за съваршенство. В днешно време църквата много изкривява нещата и от там хората си мислят,че всичко е измислица. Например Рождество Христово. Библията споменава,че овчарите са спя;и на открито на полето по това време. Според обичаите и строгите принципи,които са имали по онова време във всяко едно нещо...не е било възможно стадата и овчарите да са били на открито през декември. Октомври най-късно са се прибирали. Защо тогава празнуваме рождество христово през декември. Църквата е откраднала историята на Бога Слънце от египтяните. Всъщност това е зимното слънцестоене,което празнуваме. Никъде в Библията не се споменава,че рождеството на Христос трябва да се празнува. Всъщност не се и споменава въобще за никакви рожденни дни,освен този на който царицата поискала за подарък главата на Йоан Кръстител и той не е свързан с нищо хубаво! Има още много примери,освен този,чрез които мога да ви покажа как се изкривяват истини. Но вместо това ще ви кажа въпроси върху които да разсъждавате: Защо църквата си навлича толкова неприятности да създава традиции,които не се оповават на свещенната им книга? Защо,като толкова много искат тези глупави празници и традиции,не са променили същата тази книга? Тогава щеше по-лесно да утвурдят мераците да изкривят истината. Защо са създали всичките тези традиции,които си противоречат със свещенната книга? Защо Християнството се дели на 3 различни религии,при все,че свещенната им книга е една и съща? ................
    Активен
    delfin
    Гост
    « Отговор #10 -: Юли 25, 2009, 20:23:26 »

За това разкодиране мога да ти напиша статия, която имам, но е интересното, как става въпрос, че всичко е разкодирано чак след като дадено събитие е станало, как никой никъде не се намери да даде какво би станало в бъдеще от т.нар. разкодирана Библия. Както си имаме една бълг. поговорка, която ми идва на ум сега - : "След дъжд качулка". Та така и според мен с това така наречено разкодиране на различни събития от Библията.

Мнението си ми е мое лично и си ми е изстрадано от мисли и от наблюдения в моя реален живот + от прочетено и размисли върху него и отговори. Задавам си и още въпроси, на които ще продължавам да им търся отговорите, които се надявам някой ден да намеря, което от своя страна пък ще породи нови въпроси и т.н. в Безкрайността е Вечното Търсене.
    « Последна редакция: Юли 25, 2009, 22:36:02 от delfin » Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #11 -: Септември 11, 2010, 20:07:13 »

Да - наистина е точно.
    ...
    завист> предателство> смърт> възкресение
    ...

Не вярвайте сляпо на Библията. Тя е книга, която трябва да се чете между редовете. Особенно първите 4-и книги на Новият Завет.... Апостолите са писали закодирано, за да си предават информация един на друг.... Отдавна събирам материали по въпроса и прекарах около седмица в Лондонската Национална и в Харвардската библиотека за целта... Почти съм готова с инфото и скоро ще пусна тема тук, а до година с мой приятел, който е професор в Бан подготвяме книга по въпроса..... Доста интересни неща сме събрали
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #12 -: Септември 11, 2010, 20:37:54 »

Да - наистина е точно.
    ...
    ...

Не вярвайте сляпо на Библията. Тя е книга, която трябва да се чете между редовете.
    Аз... ъмм... още не съм чела библията..
    « Последна редакция: Септември 11, 2010, 21:17:13 от Модератор » Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #13 -: Септември 11, 2010, 20:42:26 »

Да - наистина е точно.
    ...
    ...

Не вярвайте сляпо на Библията. Тя е книга, която трябва да се чете между редовете.
    Аз... ъмм... още не съм чела библията..

Ъъъъъ извинявай - аз се обърнах към всички, а не само към теб. Вземи я прочети, ще ти е интересна (предполагам)
    « Последна редакция: Септември 11, 2010, 21:17:52 от Модератор » Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #14 -: Септември 11, 2010, 20:45:37 »

Аз отдавна искам да я прочета... пък какво стана...  Усмивчица
    Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    "Ти си това 2 - Разбирането" - Румен Чорбаджийски
    Книги
    Kery 1 2709 Последна<br />публикация Юни 26, 2013, 22:21:17
    от Ich
    Книгата на Енох (премахнатите книги от Библията)
    Книги
    giti 14 8973 Последна<br />публикация Октомври 13, 2016, 20:06:47
    от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright