Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Въздържанието  (Прочетена 956 пъти)
gorgon4e
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« -: Септември 09, 2010, 18:00:31 »

Цитат на: psyhea
Когато човек надживее плътското и се научи на въздържание, то тогава енергията, която се освобождава по време на акт се коцентрира и умножава...Лекарите го наричат хормонален дисбаланс,вредно и тн... Да, вредно е за тези, които не умеят да използват тази енергия... пъпчасват,надебеляват и прочее... Но ако умеем да използваме тази енергия могат да се случат чудеса Усмивчица
Сега, в нашето време и мислене това звучи тъпо... Въздържанието... Особено за хора на моята възраст, където излизат от пубертета и са пълни с енергия и искат да експериментират. Но пък ако всички разсъждаваха така, щеше да е по-лесно и развратът щеше да е заменен с хармония и любов.

не мисля, че"въздържането"е ключът към каквото и да било.
Ключ може и да не е, но със сигурност осъзнаваш доста неща. Всяко едно въздържание, всеки акт на ..."надскачане" на досегашните ни възприятия за правилно, за удоволствие, за изгода... и не на последно място - за любов - води до израстване.
Провидението винаги ще ни възнаграждава за усилията, които полагаме.
Между другото, Сайхеа, поздравления за трезвия поглед, над някои неща, както в случая с любовта, егото и правенето на деца, днес. Мен също успя да изненадаш приятно.

« Последна редакция: Септември 09, 2010, 22:15:50 от Модератор » Активен
psyhea
Гост
« Отговор #1 -: Септември 09, 2010, 20:57:05 »

Сексуалната енергия е много,ама много мощно оръжие!И ако някой реши да се въздържа от секса,то добре е да е наясно какво прави!И как да трансформира въпросната енергия!В противен случай,просто се лишава от едно най-хубавите неща в материалният свят НАПРАЗНО!Естествено има вариант и да се получи отлив на сексуалната енергия,като за баланс се наблюдава прилив на друг вид енергия.Ма това се дължи предимно на трансформации в съзнанието.
П.с.А пък да очакваш да"израстнеш"подтискайки самият себе си е меко казано наивно...
« Последна редакция: Септември 09, 2010, 22:33:58 от psyhea » Активен
gorgon4e
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« Отговор #2 -: Септември 10, 2010, 12:41:20 »

Сексуалната енергия е много,ама много мощно оръжие!И ако някой реши да се въздържа от секса,то добре е да е наясно какво прави!И как да трансформира въпросната енергия!В противен случай,просто се лишава от едно най-хубавите неща в материалният свят НАПРАЗНО!Естествено има вариант и да се получи отлив на сексуалната енергия,като за баланс се наблюдава прилив на друг вид енергия.Ма това се дължи предимно на трансформации в съзнанието.
П.с.А пък да очакваш да"израстнеш"подтискайки самият себе си е меко казано наивно...
В известен смисъл е така, но не всичко, което твърдиш.
Да, силна енергия е, но тя определено ще си на мери път и начин на изразяване. Ако си вярваща, знаеш какво е постене и смисъла от него. В никакъв случай не е просто лишение, ей така, защото някъде го пише.
Сексуалността няма нищо общо със "самия себе си", съответно  - няма как да се подтиснеш. Зная, че позицията ти е изгодна всекиму, но така и така, гледам да се придържам към фактите - ето и още един: - Никой не е постигнал нищо, в духовен аспект, осланяйки се на пресищане и задоволяване на низши човешки страсти.
Има си начини. Това, което сега правят хората, няма нищо общо с това, за което им е дадено.
Както и сама каза - и децата си не правим с любов. 

Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #3 -: Септември 23, 2010, 01:04:36 »

Сексуалната енергия е много,ама много мощно оръжие!И ако някой реши да се въздържа от секса,то добре е да е наясно какво прави!

От друга страна, в една съседна тема Марушка цитира Питагор, който бил считал, че:

""На сладострастието трябва да се поддаваме през зимата,а не през лятото; през пролетта и есента то е по-малко опасно, впрочем то е вредно по всяко време и не е полезно за здравето."

На въпроса кога трябва да се любим, той отговорил:
    "Всеки път, когато поискаш да станеш по-слаб от това, което си в действителност."

Интересна гледна точка привежда и ИНТИ в темата:
    Веста и асексуалността
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright