Духовно развитие

Страници:  1 ... 3 4 [5]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как се правят деца ?  (Прочетена 8263 пъти)
Sue
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 292

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #60 -: Юни 02, 2012, 18:24:33 »

А може ли да смените заглавието на темата, щото въпросът се изчерпва с "изкуствено и естествено осеменяване"

Според мен няма нито случайни аборти, нито случайни раждания. Всяко дете си избира родителите преди да дойде, според както му е необходимо да се развива. От там нататък каквото и да коментираме за хората , които не искат или на всяка цена искат деца, ще е осъждане.
    Казвам го от позицията на човек с дете, на който много му е писнало да му обясняват кога, с кого и колко.

Според мен истински добри родители стават зрелите души. Другите са в ситуацията на деца, които трябва да се грижат за деца. Усмивчица
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #61 -: Юни 02, 2012, 19:00:11 »

Цитат на: Sue
    А може ли да смените заглавието на темата, щото въпросът се изчерпва с "изкуствено и естествено осеменяване
    А, изчерпва се?! Усмивчица Не може ли да се направи дете от пластелин, например? Ухилен
    Предложи някакво заглавие? Може би... - "Как се правят хора" Ухилен
    Според мен няма нито случайни аборти, нито случайни раждания.
    Така си е.
    Всяко дете си избира родителите преди да дойде, според както му е необходимо да се развива. От там нататък каквото и да коментираме за хората , които не искат или на всяка цена искат деца, ще е осъждане.
    Може и да си избира, щом казваш. Не мисля, че ще е неизбежно - осъждане. Може да е просто коментиране, обсъждане, сверяване на часовника.
    Казвам го от позицията на човек с дете, на който много му е писнало да му обясняват кога, с кого и колко.
    Ще ти кажа един лаф, в тази връзка.
    Защо българите не практикували секс на публични места? Защото все ще се намери някой, който да дойде, че да им дава акъл как да го правят.
    Според мен истински добри родители стават зрелите души. Другите са в ситуацията на деца, които трябва да се грижат за деца.
    Тотално несъгласен. Първо - каква е разликата между добри и истински добри родители?!  
    Второ - животните зрели души ли са?
    Активен
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 292

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #62 -: Юни 02, 2012, 22:13:48 »

Според мен истински добри родители стават зрелите души. Другите са в ситуацията на деца, които трябва да се грижат за деца.
    Тотално несъгласен. Първо - каква е разликата между добри и истински добри родители?!  
    Второ - животните зрели души ли са?

Добрият родител изхранва, изучава детето, според това как преценява той, че трябва, не упражнява върху него физическо и психично насилие (второто до някъде), помага, според възможностите си.
    Истински добрият родител отгоре над това не упражнява психично насилие над детето под никаква форма. Което значи, не налага желанията си върху неговите, освен в рамките да предпази детето от определени физически и социални опасности в по-млада възраст. ... Т.е. горе-долу се държи по-близо до животните, отколкото до хората.

За второто - зависи от животното. Хората сме животни, все пак.
    Но ако трябва да ти отговоря сериозно, първо трябва да разнищим, дали животните имат свободна воля и под какви условия се раждат като души. Колективни или индивидуални. От животните, за които се твърдят, че имат индивидуални души (и растенията), има ли такива, които изяждат децата си? Ами делфините и китовете към какво да ги причислим, след като някои автори твърдят, че са с "висши души" като нас - хората?

Дай да се придържаме към човешкото царство, а ?

пп. Нямам идея за заглавие. И се сещам за поне два трагични НФ разказа третиращи ИИ деца.

ппп. Радвам се, че не си съгласен
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #63 -: Юни 09, 2012, 01:43:05 »

Дай да се придържаме към човешкото царство, а ?
    Такова няма.
    Хората сме животни, все пак.
    Да, хората сме част от животинското царство.
    Истински добрият родител отгоре над това не упражнява психично насилие над детето под никаква форма.
    И такова животно няма.
    ...На останалите неща, знаеш как ще ти отговоря.
    Активен
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #64 -: Юни 10, 2012, 09:17:56 »

Според мен "правенето" е едно,а "обгрижването" и "възпитанието"-съвсем други
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #65 -: Юни 10, 2012, 09:26:41 »

Цитат
    За да се осигури чистотата на първоначалните елементи (оплождащите клетки при мъжа и строителните елементи на майката), след менструалния цикъл се извършват определени очистителни церемонии, придружени с молитви и инвокации към висшите сили. Една от тях е Гарбхадхана: ”Моля те, Господи да изпратиш чист и съвършен ембрион в утробата ми при всяко от нейните зачевания.” След това астрологически се определя подходящия ден и час, в който небесните сили ще дадат благотворните си влияния. Самото зачатие се извършва в подходящо декорирана стая с много цветя, специални аромати и вода от свещени реки и то само ако и двамата са в спокойно състояние на духа....

То да ти се отще деца да правиш  Затъпяване
    Някой ден (като му дойде времето) ще слушам само вътрешния си глас, няма да чета тия глупости и още по-малко да се моля егоистично да ми пратят добро същество. Нека работим върху нашата душевна чистота, а тази душа, която идва няма никакво значение коя е и каква е и на какво ниво е - всички трябва да бъдат приети и да имат възможност да се обучават.

Еона, да кажа, че да не ме разбереш погрешно, коментара ми се отнася до инфото, не до твоята инициатива за темата и още по-малко до теб!

П.П. Искам да добавя, че според мен няма никакво значение как е направено детето, пък в каква поза, пък на коя песен, пък у нас ли, в мотел ли... Важно е възпитанието след това, според мен, де...
    Не харесвам думите "извънбрачно","незаконно" и подобни.Може би една от твоите мисии е да си любящ,отговорен и съзнателен родител
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Страници:  1 ... 3 4 [5]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Деца Индиго
    Видео клипове
    Админ 2 1822 Последна<br />публикация Февруари 14, 2011, 11:01:41
    от pluton
    За индиговите деца
    Децата индиго
    Админ 2 2024 Последна<br />публикация Юни 14, 2012, 03:08:28
    от X-R-ISTINA
    Индигови деца или деца под индиго
    Децата индиго
    Админ 0 3335 Последна<br />публикация Януари 24, 2010, 23:36:57
    от Админ
    Когато идеите правят секс
    Видео клипове
    Georgio 1 1371 Последна<br />публикация Януари 10, 2011, 21:20:14
    от nia.boneva6
    Някой знае ли как се правят свещи?
    Въпроси и отговори
    Ariam 11 4955 Последна<br />публикация Март 23, 2012, 15:24:20
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright