Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 3 [4] 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как се правят деца ?  (Прочетена 8013 пъти)
ekaya
Гост
« Отговор #45 -: Май 31, 2012, 21:34:36 »

Gayatri, тогава защо правят деца? Причините са много, не само децата. Някои си карат цял живот с човек, който не обичат, поради какви ли не причини, освен деца: заради пари, общественото мнение, поради чувство на вина, чувство на дълг и т.н. и т.н. 
Алида, не се крия зад обществено мнение. Обществото е изградено от хора в същото положение.
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1379

• Град: Варна
  • « Отговор #46 -: Юни 01, 2012, 01:44:45 »

Защо правим деца ли?
    Тогава защо дишаме или се храним?
    Това е естествения ход на нещата.
    Някои избират съзнателно да нямат деца... рано или късно въпреки успехи,кариера и т.н. илюзии винаги съжаляват.
    Но биологичния часовник не можеш да го заблудиш.
    Мигът не се връща обратно.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #47 -: Юни 01, 2012, 11:05:29 »

Цитат на: the saint
    Но благодарение на приятелите от форума и по точно на ALIDA
    Нали знаеш, че има голяма разлика между "по-точно" и "особено". В случая излиза, че само на нея благодариш, а бая народ се впусна да ти помага за разрешаване на личните ти проблеми. Може би им казваш, че следващия път не бива да правят тази грешка? Да, аз също бих им го казал... и горе-долу това и направих. Намигване
    При отсъствие на реален проблем, няма как да бъде разрешен от който и да било. Несериозно е във форум или по телефон да се дискутират неща от подобна важност. Така, както жена ти се е отнесла към теб, така и ти си се отнасяш към себе си... и хората, които взеха присърце апела ти.
    Цитат на: ekaya
    тогава защо правят деца?
    Има отговори в природата, има отговори и в човешката глупост. За второто, като гледам, няма нужда да го обсъждаме особено подробно.
    Хората така и не успяха да проумеят, че деца не се правят, просто "защото така трябва" или "защото ми е време", или "защото факс ми дойде", или "ами така се случи"...
    Не 7, а 70млрд. ще станем, ако продължава тази тенденция.
    Цитат на: Странник
    Тогава защо дишаме или се храним?
    Стран, ...рискувам да те обидя, ако ти отговоря. Изключително прибързан паралел. За това, просто ще прекратя участието си по въпроса за децата, освен ако не го отделите в отделна тема (каквато има). Дишайте, хранете се, множете се.
    Домове за сираци - бол, психиятрии - бол, всякакви доктори - бол.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #48 -: Юни 01, 2012, 12:37:37 »

Санг,не виждам в какво ще ме обидиш ако кажеш и своето мнение.
    Това че имаш различна гледна точка е съвсем далеч от идеята ми за обиди в персонален план между нас.
    Наличието на домове за сираци,психиатрии,доктори трябва да ме откажат да имам деца?
    Е въпреки тях имам 2 деца и намерих сили и способности които не подозирах че имам за да се грижа за тях.
    Получи се градация и развитие по отношение на мен самия спрямо това което бях преди да ги има.
    А тези изоставили децата си в домовете за които спомена явно са подценили възможностите които имат.
    Избрали са себе си и ''щастието'' си без деца пред това с деца.
    Въобще достигането до желанието да имаш деца е процес на промяна,надграждане на съзнанието на двама човека в синхрон и взаимна обвързаност.
    Всеки желаещ да има деца си дава сметка за промените които настъпват в живота му.
    Примери за това навсякъде.
    Неестествено е човек да няма деца всъщност.
    Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #49 -: Юни 01, 2012, 13:37:03 »

Санг,не виждам в какво ще ме обидиш ако кажеш и своето мнение.
    Знам, че не виждаш. Именно това е желанието ми - да не виждаш това, което би могло да те обиди теб и повечето, които имат деца и четат тук. Ти ако виждаше, нямаше смисъл да се въздържам.
    Наличието на домове за сираци,психиатрии,доктори трябва да ме откажат да имам деца?
    Понеже аз реших, че не искам да те обиждам, ти реши сам да се опиташ да го направиш, но не мога да участвам в това.
    Получи се градация и развитие по отношение на мен самия спрямо това което бях преди да ги има.
    Ти, твоята градация! Ами те?
    Ами защо не си нае гуру за целта, а правиш деца?
    Обърни внимание, като цяло на темата и акцента в нея.
    Цитат
    Така е между мен и моята съпруга.
    Ами децата? Между теб и тях как е? Между нея и тях?
    Цитат
    тя ме научи на доста неща и благодарение на нея аз израстнах
    Ами децата? Тях на какво ги научи тя, ти, вие? Това, което се случва сега, на какво ще ги научи? Това е основната тревога, а не, че ти няма да задоволиш страстите на своя ум, който е навикнал към даден образ, глас и миризма.
    Цитат
    Знам също, че ние не сме отработили кармата си защото не сме създали хармонията между нас.
    Ами децата? Защо ги направихте? Защо първо не се "хармонизирахте", ами карате отзад-напред? Като казваш "ние", имаш ли предвид тях? Така като гледам, май не. През цялото време имаш предвид себе си, твоите желания и твоето виждане за правилно, за хармония и за истина.
    Цитат
    разбирам, че има нужда да остане сама със себе си
    Ами децата? Те от какво имат нужда?
    Децата в голяма степен променят всичко.
    А би трябвало да надграждат, вече изграденото.
    По един или друг начин вие двамата ще продължите напред заедно с компромиси заради тях (децата)
    После защо не можели да се справят в живота, от къде им идвали били болестите и отклоненията. Това имах предвид с докторите и психиатриите.
    И пак повтарям - единственото смислено изречение, в цялата тема, което видях е това:
    Цитат на: Gayatri
    голяма грешка човек да е с друг не заради това, че обича партньора си и иска да е с него, а заради децата си!
    Голяма грешка е, човек да е с друг, заради каквото и да било друго, освен любовта. И обратното - голяма грешка е да има любов между двама и те да не са заедно, поради някакви причини или обстоятелства, които ги възпрепятстват.

Стран, не виждам никакъв смисъл или добра идея в това, да изкажа гласно, основанията за мнението си по въпроса.
    Темата ми е от болните и най-много да кажа неща, които не бива да казвам и няма да доведат до нищо добро. Най-малкото, тук има такива, както теб, които вече са се размножили.
    Освен всичко останало, притежаваш уникален талант да приемаш и разбираш твърде погрешно посланията, които някой иска да ти предаде. Тук не говорим и не четем само двамата, та обикновено нямам проблем с това, че ти не разбираш, тъй като, който иска и може, ще ги чуе правилно, но случая сега е различен.

Цитат
    Неестествено е човек да няма деца всъщност.
    Именно това убеждение е докарало човечеството до положението, в което се намира сега.
    Деца има, родители няма. Деца всеки може да прави, личности е трудно да се направят. Днешния родител влага енергията си в това да ги облече и изхрани (такава е целта на недостига, който се създава), а не толкова в това да ги изгради като личности. Родителите похабяват времето и енергията си в това, да се напасват с половинката си, с шефа си, с трудностите, а за децата остава лъжица, пълна с овесени ядки, тъй като всеки счита, че задълженията и отговорностите му, пред това дете, приключват до там.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #50 -: Юни 01, 2012, 15:15:32 »

Когато намесваме децата в подобни ситуации между родителите , забравяме всъщност ,че самите деца избират родителите си , което означава ,че определено развитие на обстоятелствата е вид планиран урок.
    Това обаче не ни лишава от отговорността на родител да даваме нужната енергия на детето , живеейки или неживеейки с него.
    Ще постна пак един цитат от любима книжка , което според мен е и решението на пренаселването и качеството на хората като цяло.

Децата трябва да се приемат като нова степен в еволюцията, която ни води напред. Но за своето развитие, те се нуждаят от нашата енергия постоянно и безусловно. Най-лошото нещо по отношение на децата е да им отнемаме постоянно енергия като се опитваме да ги коригираме. Това, както знаете вече, поражда у тях властна драма. Това манипулативно отношение обаче може да се избегне, ако възрастните им дават цялата енергия, която им е необходима, независимо от ситуацията. Затова те трябва винаги да бъдат включвани в разговорите, особено когато се отнасят до тях самите. И не бива да се поема отговорност за повече деца, отколкото човек може да обкръжи с внимание.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=2129.0#ixzz1wXjg4uCi  тук съм извадила по голям цитат и концепцията в тази тема  из " Селестинското пророчество "
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #51 -: Юни 01, 2012, 16:02:08 »

Правилно постъпиха модераторите че преместиха мненията ни в друга тема.
    В ситуацията на The Saint подсказвах че хармонията ще се върне и възстанови именно поради децата защото много неща скланят глава пред тях.
    Те ще бъдат причината въпросната дама да се завърне и след време ако си дадат шанс взаимно да намерят общо начало,интереси и занимания и да заживеят още по-добре и от преди...кръвта вода не става.
    Санг,ще го кажа с прости думи-щастлив съм че имам деца.
    Щастлива е и майка им.
    Щастливи са и децата ми.
    Щастливи сме заедно.
    Радваме се взаимно на това че ни има един до друг.
    Откриваме заедно света отново...
    Няма как да го пресъздам това.
    Няма да си кривя душата че не е имало проблеми,залитания и тревоги...
    Но крайната цел си струва!
    Уважавам твоето мнение и знам че имат основания думите ти и разбирам добре какво и защо казваш.
    В момента не мога да си представя живота си без децата.
    Веселата лудница не бих я заменил с нищо друго...
    Единствено споделих огромната разлика от преди и след появата на децата спрямо моя мироглед,начин на живот и много други неща.
    Иронията с наемането на гуру не беше съвсем на място предвид че идеята ми на изказване беше съвсем различна.
    Твърде възможно е и неправилно да съм се изразил.
    Както споменах по-горе - няма как да пресъздам това чувство и усещане.
    Но не се обиждам Санг -по-добре си знам какво имам в себе си наистина.
    С какво съм по-богат от преди.
    Децата са цветята на живота и всъщност много други неща се обезмислят и капитулират напълно покрай тях.
    Мъж не се раждаш,такъв се става с времето.
    Докато съм жив ще им помагам на хлапетата в това... но няма вечно да съм до тях.
    Родител не се раждаш,ставаш такъв с времето.
    Самите родители докато преследват фалшиви ценности ще бъдат ''родители'' както спомена.
    В голяма степен този форум прокламира именно истинските ценности.
    Критикувай Санг щом ти допада и харесва,нямам нищо против това.
    Ако темата е болна за теб или други които я четат - ще спра да коментирам или споделям каквото и да е.
    Няма проблем.

Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #52 -: Юни 01, 2012, 17:46:19 »

Добре.
    Някои неща се радвам да ги чуя/прочета... и вярвам, че са истина.
    За останалото
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #53 -: Юни 01, 2012, 19:11:02 »

Много хора ме питат , как мога да живея с мъж ,който ужким е толкова различен от мен или някои са още по-директни - до кога ще го търпиш тоя .....

Аз отговарям , докато малкия има нужда от него. И не го приемам като саможертва . Намирам хармония с него ,както бих намерила с който и да е , защото нищо не се дава наготово . Е с някой е по-лесно с друг убийствено трудно. Това е урока за самостоятелност и за съвместност. При инкарнация съвършеният партньор не се дава или се давало ,като бонус. Визирам душа-близнак (имаме такава тема) , който обикновенно е реален партньор от друго измерение или част от свръхдушата ти или още по -просто казано част от теб.

Лесните връзки или човекът с който лесно хармонизираме е най-често сродна душа ( не е задължително да ти е брачен партньор), т.е душа с подобна опитност ,енергетика и мисия като твоята.

Избора на по-трудната хармонизация е като задачка с повишена трудност, ако я решиш по-голям бонус .

Струва ли си ? - Да - ако има отношение към личната ви мисия и разтеж , ако ли не -стремете се към лесен партньор , подобен на вас , мен да питаш скучнотия, ама това съм си аз, предпочитам сродните ми души да си ги държа ,като приятели Усмивчица

Та за да не избягам от темата , мога да се включа към прогнозите на Странник, ама друго яче.

В тази връзка на Соул изгубването-намирането играе ролята на създаване на функцията в сложната им задачка, създава се допълнителното неизвестно за намирена на останалите. Могат да забатачат задачката ,могат и да я решат. Ако седят и чакат друг да им я реши , ще имат да чакат. Това действие е важно , динамиката е важна , нищо че има болезнен момент, всяко отпушване е съпроводено и с болка. (изпитвайки го на гърба си -чистейки лимфни пътища Тъжен )

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    viosta
    Гост
    « Отговор #54 -: Юни 01, 2012, 22:01:47 »

Деца има, родители няма. Деца всеки може да прави, личности е трудно да се направят.

А дали не е обратният процес - Децата да правят от родителите си личности? Много често се случва децата да учат родителите си на много неща , да ги променят , да правят Личности от тях.

........... намерих сили и способности които не подозирах че имам за да се грижа за тях.
    ....................Въобще достигането до желанието да имаш деца е процес на промяна,надграждане на съзнанието на двама човека в синхрон и взаимна обвързаност.
    Всеки желаещ да има деца си дава сметка за промените които настъпват в живота му.

Повече вярвам в това , че децата идват в дадено семейство за да помогнат за духовното развитие и израстване на родителите , от колкото обратното. А това , че някои не стават за родители е по-скоро израз на техния отказ от собственото им развитие , а не това на децата. В много лоши семейства израстват добри , умни и талантливи деца.

Да , много по-добре би било ако родителите и децата заедно вървят по пътя и си помагат в уроците.
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #55 -: Юни 02, 2012, 09:22:54 »

Повече вярвам в това , че децата идват в дадено семейство за да помогнат за духовното развитие и израстване на родителите , от колкото обратното.
    Чакайте сега, колко от родителите са склонни да погледнат така на нещата в действителност? Май не много.
    Според мен, не може да кажем "децата-учители" или "родители-учители", въпреки че второто ни е набито в главите. И децата, и родителите са и двете. Като връзката между тях, освен роднинската, е равноправието. Като хора.
    И децата, и родителите им са хора, нали?
    Защо тогава трябва едните непременно да "превъзхождат" другите?
    Опа, май отговорът пак е същия.
    В природата ни е.
    Ето затова съм по-склонна да се съглася със Санг. За да гледа един човек дете, според мен, трябва да е много по-независим духовно, отколкото са хората.
    Примерите, които можем да видим, са навсякъде. Получава се нещо като омагьосан кръг - децата порастват един ден, стават родители и започват да изграждат свои роботизирани подобия с перспективи и "разум".

Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #56 -: Юни 02, 2012, 12:35:53 »

Повече вярвам в това , че децата идват в дадено семейство за да помогнат за духовното развитие и израстване на родителите , от колкото обратното.
    Чакайте сега, колко от родителите са склонни да погледнат така на нещата в действителност? Май не много.
    Според мен, не може да кажем "децата-учители" или "родители-учители", въпреки че второто ни е набито в главите. И децата, и родителите са и двете. Като връзката между тях, освен роднинската, е равноправието. Като хора.
    И децата, и родителите им са хора, нали?
    Защо тогава трябва едните непременно да "превъзхождат" другите?
    Опа, май отговорът пак е същия.
    В природата ни е.

Кое ни е в природата?

Цитат

Ето затова съм по-склонна да се съглася със Санг. За да гледа един човек дете, според мен, трябва да е много по-независим духовно, отколкото са хората.

И тогава какво следва, че ако хората не са независими, не трябва да имат деца?

Цитат

Примерите, които можем да видим, са навсякъде. Получава се
    нещо като омагьосан кръг - децата порастват един ден, стават родители и започват да изграждат свои роботизирани подобия с перспективи и "разум".

Хубавото в този омагьосан кръг е, че порастващите деца не са копии на родителите си, нито пък на околните. Повлияват се до известна степен, но имат възможността да се развият по начин, какъвто си изберат, в по-голяма или по-малка степен.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #57 -: Юни 02, 2012, 13:25:17 »

Цитат на: viosta
    Цитат на: sanguinary
    Деца има, родители няма. Деца всеки може да прави, личности е трудно да се направят.
    А дали не е обратният процес - Децата да правят от родителите си личности?
    Да, viosta. В най-чистата и естествена форма, всички процеси са двустранни, не само този. Понякога, обаче, родителите правят личности от децата, именно като им вредят и им дават лош пример, както и обратното - вредят им, като им треперят и ги подбутват и поддръпват докато са живи. И в двата случая става дума за личен избор на детето и това, в каква посока ще избере да тръгне и да се развива.

Цитат на: viosta
    Много често се случва децата да учат родителите си на много неща , да ги променят , да правят Личности от тях.
    Когато човек е предразположен към развитие, когато има желание да се надгражда, тогава няма значение дали е родител, съпруг, брат или отшелник. Но когато е уверен, че е стигнал върха, тогава ако ще да е гуру на хиляди хора и деца, няма как да научи нищо от тях.
    А, Ивето гледам го е казала, по неин си начин.
    Цитат на: Nobody
    Според мен, не може да кажем "децата-учители" или "родители-учители"
    Да, в чисто духовен аспект, зависимостта е нулева, да, но що се късае за възпитание, ценностна система, възгледи и отношение, определено децата са учениците, поне до седмата си годишнина. Така, както - майката тигрица, учи децата си да ловуват и да се справят в джунглата. Те могат да изберат да станат вегетарианци впоследствие, но то ще е вследствие на факта, че от наученото, са избрали да не следват този модел, тъй като не им харесва вкуса на кръв. Майката пак се явява първоучител.
    За да гледа един човек дете, според мен, трябва да е много по-независим духовно, отколкото са хората.

Диване... ще те помоля да поясниш това, защото е така, съгласен съм, но както си го написала е много трудно за разбиране.
    децата порастват един ден, стават родители и започват да изграждат свои роботизирани подобия с перспективи и "разум".

Не бива да сме толкова критични, макар че действителността е наистина, особено показателна за този механизъм, който си описала. Правят роботчета, но роботчетата имат избор, на базата на който, могат много да надрастнат "дресьорите си". "Дресьорите" не са само родителите, но от тях се започва, да.
    Активен
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #58 -: Юни 02, 2012, 13:32:18 »

Децата идват също за да пречистват хората.
    Те боледуват, защото поемат проблеми от родителите.
    Активен

ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #59 -: Юни 02, 2012, 13:40:46 »

Кое ни е в природата?
    Да съдим, разграничаваме, ограничаваме и т.н.
    В природата казвам от гледна точка на невежеството като част от нас.

И тогава какво следва, че ако хората не са независими, не трябва да имат деца?
    Не знам.
    Хубавото в този омагьосан кръг е, че порастващите деца не са копии на родителите си, нито пък на околните. Повлияват се до известна степен, но имат възможността да се развият по начин, какъвто си изберат, в по-голяма или по-малка степен.
    Донякъде, да.
    Цитат на:  sanguinary
    Диване... ще те помоля да поясниш това, защото е така, съгласен съм, но както си го написала е много трудно за разбиране.
    Добре, съвсем набързо обаче, понеже ме чакат не особено приятни семейни събития сега...
    Исках да кажа, че е доста трудно за човек - безмозъчен човек, носещ се по течението на материализма, воден от стадото, упорито подремващ под тежестта на ежедневието си; да възпита личност, при положение, че сам въобще няма индивидуалност и мислене, по-скоро обратното.
    И точно, защото е вкопчен във всеки един аспект на материалното, не може по никакъв начин да възпита мислещо същество.
    А дори детето по начало да е такова (както е в повечето случаи, според мен), ще бъде направено всичко възможно, за да му се промие мозъка своевременно. Примери - много.
    « Последна редакция: Юни 02, 2012, 13:47:55 от soulSurgery » Активен
    Страници:  1 2 3 [4] 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Деца Индиго
    Видео клипове
    Админ 2 1759 Последна<br />публикация Февруари 14, 2011, 11:01:41
    от pluton
    За индиговите деца
    Децата индиго
    Админ 2 1921 Последна<br />публикация Юни 14, 2012, 03:08:28
    от X-R-ISTINA
    Индигови деца или деца под индиго
    Децата индиго
    Админ 0 3243 Последна<br />публикация Януари 24, 2010, 23:36:57
    от Админ
    Когато идеите правят секс
    Видео клипове
    Georgio 1 1328 Последна<br />публикация Януари 10, 2011, 21:20:14
    от nia.boneva6
    Някой знае ли как се правят свещи?
    Въпроси и отговори
    Ariam 11 4811 Последна<br />публикация Март 23, 2012, 15:24:20
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright