Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как се правят деца ?  (Прочетена 8270 пъти)
psyhea
Гост
« Отговор #30 -: Септември 10, 2010, 14:23:27 »

Мисля ,че поставяш всичкkо доста крайно.
Нито ства въпрос за благочестиви и неблагочестиви , дори метафоричнnо , нито за четене на мантри като някакъв пън.

Е,те нещата с правенето на деца по принцип са си крайни..Тука няма средно положение..
А мантрите и тантрите използвах като метафора(също като благочестивите и неблагочестивите Готин)

И още нещо...да имаш дете си е живо трупане на"карма"...В мноого редки случаи разчистване на такава.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #31 -: Септември 10, 2010, 14:28:30 »

Е ако приемаш крайното като - или правиш или не- добре, ама ако говорим за самото правене ,колкото различнnи хора ,толкова и различнnи правения  Веселяк Веселяк Веселяк
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #32 -: Септември 10, 2010, 14:32:04 »

И още нещо...да имаш дете си е живо трупане на"карма"...В мноого редки случаи разчистване на такава.

Е вече не са толкова редки Усмивчица))
Активен

kim
Гост
« Отговор #33 -: Септември 10, 2010, 16:57:49 »

мойто мнение няма да бъде нещо ново, но...правене на дете - с много любов, давайки най-доброто от себе си. Нито повече нито по-малко Усмивчица
Активен
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 609

• Град: София
  • « Отговор #34 -: Септември 13, 2010, 15:36:03 »

Ео, браво за хубавата темичка и благодарности за материалите, които си се постарала да намериш.

Донякъде съм съгласна с някои от теориите, но донякъде не.

Аз разбирам нещата по съвсем различен начин. Според мен всякакви ритуали за "извикването" на определена светла душа си е бошлав работа. Казвам това, защото изборът на семейство е направен много преди да дойдем тук. Така, че няма смисъл от подобни изпълнения.
    Всеки родител си мечтае да има прекрасно дете и всичко да се нарежда по мед и масло. Всеки родител мечтае да има умно, ученолюбиво и добро дете... а какви родители можем да бъдем ние на нашите деца? Децата не са стока, която може да се избира. Родителите просто трябва да се научат да обичат децата си безусловно и да ги приемат такива, каквито са.
    Във всяка душа има посято зрънце светлина. Донякъде зависи от нас какви плодове ще даде.

По отношение на пренаталното образование обаче съм много съгласна. Смятам, че има много истина в това, което е описано. А и смея да говоря от личен опит Усмивчица Само трябва всичко да е с мярка, защото понякога родителите се уливат във възпитанието и се опитват да направят от децата си това, което те искат. Децата обаче не са роботи. Нека ги оставим да бъдат себе си. От нас се изисква просто да предоставим благоприятна среда за тази цел.

Коментар от Психея:

Цитат
    Относно това,че нямало"късмет"и,че един вид всеки получава такова дете каквото"заслужава"...или каквото сам си сътвори...В семейства на"морално пропаднали" хора,алкохолици,наркомани и т.н.често пъти се раждат много чисти и надарени деца.(Това не е закономерност някаква,но е факт)Както и обратното..Така,че..ако ще гъза да си скъсате от мантри и постене,вероятноста да ви се роди"наблагочестиво"дете си е много голяма.И честно казано,според мен именно това е показател за развитието на една душа.Колкото по-трудни уроци усвояваме,толкова по-бързо напредваме.А добрите,здрави и красиви дечица,всеки ги обича.Лесно е.Ма е друго да се грижиш за дете увредено физически или психически.Или пък да изиграеш ключова роля в развитието на една не дотам"благочестива"душа и да я превърнеш именно в такава..Ми не всеки го може..Повечето хора,ще са склонни да гладуват и постят с години,да зачеват в поза "Парачхада" и какво ли още не,само и само да се сдобият с"праведно"отроче..Все едно ще купуват кола..Понеже изразът"мое дете"се приема буквално,за съжаление..Отново ясно си личи намесата на егото( Засрамен..то мен ако ме питате,тва пусто его е виновно и за глада в Сомалия,и за заметресението в Хаити..бе въобще..мамка му и его...не..сериозно..май това е"дяволът"в нас)Ножът с двете остриета,който ние решаваме как да използваме..Дали да режем хляб с него или да убиваме..Но докато децата биват зачевани под влиянието на този фактор,светът няма да стане по-добър..

Психея, аз мисля по сходен начин.

Има доста неща, които могат да се кажат по темата; тъжни неща...

Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #35 -: Септември 19, 2010, 11:13:56 »

Малко практически съвети ....па белким се зачене някое и друго херувимче..

http://www.heliopol.com/sex-massage.htm

Готин Готин Готин Готин
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #36 -: Септември 19, 2010, 12:31:50 »

Ехаа , знех си че точно ти ще ми изпратиш нещо ценно ,на мен лично супер навреме ми дойде това инфо , малко ми е неудобно да го пиша ,но от известно време изпаднах в някаква дупка относно сексуалния живот, и не можех да намеря основателна причина.
    Обаче мисля да го копираме  и  в друга тема или отделна тема да се направи.
    Ти какво ще кажеш, все пак ти издири инфото.
    Само незнам дали малките маймунки няма да подивеят ако отвориме тема за секса Усмивчица)))
    Ама пък то за тях е най-важно .....
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #37 -: Септември 19, 2010, 13:02:20 »

Според мен всякакви ритуали за "извикването" на определена светла душа си е бошлав работа. Казвам това, защото изборът на семейство е направен много преди да дойдем тук. Така, че няма смисъл от подобни изпълнения.

За ритуалите като такива е ясна работата, обаче само не съм сигурна за предопределеността......
    В смисъл ще ти кажа как си размишлявам...
    Когато се подготвяш за слизането в земна обвивка има договореност в твоето духовно семейство или духовна група , кой каква роля ще заеме за постигане на най-ползотворен опит.
    Обаче поради случващите се на земята промени и обрати , предизвикват и съответните реакции , т.е ако в общ план човечеството има нужда от повече подкрепа от същества с по-високо духовно развитие ,то това договаряне може да пъде променено . В такъв случай има определен брой хора ,които изначале или в процеса, декларират готовност за такава промяна в плана.
    Просто ми се струва ,че сега ситуацията е такава ,че всичкkо е много по - flexible отколкото обикновено.
    Активен

Nadi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 36

• « Отговор #38 -: Декември 04, 2010, 01:30:59 »

Здравейте, темата ми е особено интересна и от лична и от професионална гледна точка.
    Ще пиша от лична гледна точка.
    Първо пожелахме да бъдем Родители.
    След това поканихме Детето да дойде при нас.
    Когато то ни избра дойде при нас.
    Роди се.
    Посрещнахме го.
    И сега ние сме пътеводители, а двете ни дъщери опознават Света.
    Те ни даряват с Радост, ние ги даряваме с Любов.
    За по натам, какво ще се случи не знам.
    Това, което ми е споделяла голямата дъщера е, че Бог (За който не и е ясно защо е нарисуван като мъж) е избрал за нея къде да се роди. Той знае най-добре.
    Така че, каквито и ритуали да извършваме, каквото и пречистваване да правим, непосредстевено преди зачеването не вършат работа.
    Просто си пожелахме да бъдем Родители. И този, който знае най-добре, ни дари с деца. 

Активен
    nani
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• « Отговор #39 -: Декември 04, 2010, 11:02:07 »

Здравейте ! Темата ми сред любимите и смятам,че ми е силна страна Усмивчица
     ЕО,съжалявам,нямах време да прочета всичките материали и не мога да ги коментирам скоро ще се поправя Усмивчица ..
      Предполагам,вие говорите за зачеване на планирани деца и по естествен път ?! Смятам,че естественото(спонтанното) забременяване е необяснимо чудо,но това е нормално, имайки се в предвид ,че моето дете е плод на медицината.. Ако имате интерес към преодоляването,емоциите и преградите,които се минават от семейства със стерилитет,насреща съм !
    Активен
    Nadi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 36

• « Отговор #40 -: Декември 04, 2010, 13:28:23 »

Нани, здравей.
    Въпреки, че съм забременяла по естествен път, твоята тема ми е много интересна. Тъй като съм психолог и съм правила консултации на семейства със стерилитет темата ми е много полезна.
    Ще я следя с интерес.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #41 -: Декември 04, 2010, 18:26:18 »

Нани ако искаш отвори нова тема, много е интересно от една гледна точка на човек като теб. Тук има много хора ,които четат , но не пишат. Ще ми се да наберат смелост.
    Но със сигурност ще е полезно.
    Активен

silviti
    Гост
    « Отговор #42 -: Март 11, 2011, 16:07:58 »

Събуждам темата, подтикната от интереса, който предизика постът на Нани. За спонтанните зачевания - ясно. Но неразбирам какви деца се раждат в този ред на мисли с ин витро? Защото, ако един ден най-после имам дете, то с голяма вероятност, ще е плод на такова оплождане.

Предарително благодаря за вниманието на тези, които ще се включат по този въпрос.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #43 -: Юни 07, 2011, 19:43:45 »

Според мен няма разлика в това как фактически е направено детето , в коя поза или в кой кабинет. Важно е енергийното състояние на тези ,които ще посрещнат душата. Желанието ,осъзнаването , любовта.
    Тази тема я кръстих - Как се правят деца , но "правя " трябваше да го сложа в кавички.
    И пак нещата са доста по сложни. Абсолютно не можем да подготвим и себе си и средата перфектно , най важното е да имаме намерение и всеотдайност.

Активен

BaDBluEeYeS
    Witness of a miracles
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

• Град: Ямбол
  • « Отговор #44 -: Юли 05, 2011, 18:42:03 »

С много любов!
    Активен

За сините очи, розовата душа и животът ми в лилаво
    Страници:  1 2 [3] 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Деца Индиго
    Видео клипове
    Админ 2 1823 Последна<br />публикация Февруари 14, 2011, 11:01:41
    от pluton
    За индиговите деца
    Децата индиго
    Админ 2 2024 Последна<br />публикация Юни 14, 2012, 03:08:28
    от X-R-ISTINA
    Индигови деца или деца под индиго
    Децата индиго
    Админ 0 3335 Последна<br />публикация Януари 24, 2010, 23:36:57
    от Админ
    Когато идеите правят секс
    Видео клипове
    Georgio 1 1373 Последна<br />публикация Януари 10, 2011, 21:20:14
    от nia.boneva6
    Някой знае ли как се правят свещи?
    Въпроси и отговори
    Ariam 11 4955 Последна<br />публикация Март 23, 2012, 15:24:20
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright