Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Кой в какво !  (Прочетена 2902 пъти)
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #15 -: Декември 25, 2010, 22:33:14 »

1. Вярвате ли в Бог? - Да
2. Вярвате ли в прераждане? - Всички сме започнали от някъде и сме се запътили на някъде, а за този процес само един живот не е достатъчен, поне за сега Усмивчица
3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н. - Животът е изпълнен с чудеса Усмивчица
4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет? - те написани са от човек, а човекът умее да спекулира.
5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще? - аз имам себе си Усмивчица
6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение - за първите три, от време на време - следвам шепота на сърцето си Усмивчица
7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви? - практиката е тази, която оказва влияние върху живота, а влиянието й е като това на капката в морето.
8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то? - сляпата вяра никому не е помогнала.
Активен
aria09
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #16 -: Април 27, 2011, 01:04:32 »

1. Вярвате ли в Бог? Не
2. Вярвате ли в прераждане? Не.. вярвам, че има една душа, която е вечна, но не се променят телата в този свят тук на Земята, а се променят целите светове, на които живее душата. Тоест не вярвам, че преди години съм живяла в друго тяло тук на Земята и че това ще стане в бъдеще, а че след като умра душата ми ще отиде на напълно ново място..  Ухилен
3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н.? Да, освен в левитацията, тъй като не вярвам във физическите и видимите способности, а по-ското в духовните, тези на ума като четене на мисли и предвиждане на бъдещето
4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет? НЕ!!
5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще? Не
6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение? Медитация и изобщо физически упражнения- не, само четене на книги
7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви? -
8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то? Отхвърлям ги напълно
Активен
DanDan
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 19

« Отговор #17 -: Юни 02, 2011, 01:28:39 »

1. Вярвате ли в Бог?

ДА, в смисъл вселената е разумна.

2. Вярвате ли в прераждане?

Абсолютно сигурна съм, аз си спомням миналия си живот и до 12 годишна, единствената ми фикс идея беше как да си отида в къщи.... и сега се чудя дали все пак сериозно да не се заема с някой професионален проект овързан с държавата, която разпознавам и ДО СЕГА като по-важна за мен от Б-я.

3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н.

Не вярвам, знам че са напълно реални неща, които се случват в нашето измерение и пространство. И да случвали са ми се (и на всичките ми близки приятели, като се замисля не познавам жена, която да не е имала поне един пророчески сън или усещане) - и предвиждане на бъдещето, и четенето на мисли, никой не левитира обаче Плезещ се

4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет?

Не, вярвам само на Ведите (от кора до кора), но не ги разбирам, вярвам на астрологията (може да се приеме като свето писание във времето и пространството).

5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще?

Гуру е името на санскрит на планетата Юпитер - която отговаря за разширението на съзнанието и професорите (препод. в Университетите, тези които стигат предела на познаваемото в нашата рационална цивилизация) и аз съм имала преподаватели, които определено считам, че са ми разширили съзнанието (висшето ми образование е свързано с изкуство, така, че няма мърдане). Само един от тях, приемам за истински виждащ, няма да споменавам кой, защото е публична личност в Б-я. 

6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение.

Да, чета постоянно, танцувам (имам дисбаланс на интелектуалната и физическата енергия с това стоене на компютър). Не ям месо от 11 год. преди ядях само пилешко (родителите ми ме насилваха). Много обичам хляб и ориз. Когато съм живяла в чужбина не мога да прежаля българския хляб и вода и след 4 месец вече нищо не ми се яде. Не пия, не пуша и тн. Контролирам се по време на социалните си контакти и задължения, защото често контактувам с хора, които не са ми приятни и ме изнервят. Агресивна съм и избухвам и гледам и това да контролирам (в моята професия е добре да си агресивен, така, че това го считам за голям плюс, но не и пред всички хора).

7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви?

Не, но винаги съм се занимавала с изкуство.

8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то?

Нищо не приемам и нищо не отхвърлям, религиите в западното пост-индустриално общество са на нивото на философията - приятна тема за светски разговори и интелектуални игри, няма ги постоянните ритуали, които да програмират подсъзнанието - както е било в древен Египет, когато всички са участвали в мистериите, гърците не се бяха потрудили да разделят театъра и другите изкуства от религията и всичко е било наред.

Илюзията и истината са навсякъде, всичко зависи от нивото на виждане на отделния индивид. Лично за себе си аз съм преценила, че се боря да мина ниво личност (индивида мисля, че съм го минала) към ниво душа, за дух и монади, ала бала, изобщо не си помислям, защото още не мога да различавам елементарни нюанси на добро и лошо, реални същности и светлината в съзнанието ми е на ниво искрички, от време на време.

Преди четях Том Соиер всяка година и всяка година романът беше различен. Чета си Библията - като сценарий за филм и много е добра, просто всичко има вътре, борба, прстъпление, наказание, любов, предателство..... Достоевски и Булгаков, Антихрист на Е. Станев, Осъдени души на Димов и Николай Хайтов (той ми е най-любим) - и те могат да минат при мен към религиите. Каръл Чапек също. За филмите - Обикновен фашизъм на Михаил Ром, Сталкер на Тарковски.

За картини, скулптура и музика, няма да ми стигне мястото, но обичам Бах, Моцарт и Менделсон много, Лешникотрошачката като балет (задължително я гледам на Коледа, заради танца на куклите) и Жизел втората част много обичам. Те са по-важни за мен като обяснение на света и бог от класическите религии. Благоговение изпитвам като видя човешкия дух на какво е способен, не като чета грешно преведени текстове. Архитектура - само испанецът Калатрава от извесните архитекти (ето при архитектите си личи адски много кой е католик и вярва) и финландецът Алвар Аалто и най-вече

и най - важното ПРИРОДАТА. Там е всичко.

Много писах за изкуствата, но как може религията да е по-важна от изкуствата (те НИ програмират на подсъзнателно ниво, къде, къде по-силни са). Емоциите изпращат знания в астралното тяло и от там по пътя към съзнанието, а не ограничения "практичен" ум, до който стигат религиите, ако си ги четем в къщи.
Активен
mira123
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« Отговор #18 -: Юни 10, 2011, 13:10:38 »

. Вярвате ли в Бог? ДА
2. Вярвате ли в прераждане? ДА
3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н. ДА
4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет? ДА
5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще? НЕ
6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение. НЕ
7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви? НЕ СЕ ЗАНИМАВАМ С НИЩО ПОДОБНО
8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то? ПРИЕМАМ И УВАЖАМ ВСИЧКИ ВИДОВЕ РЕЛИГИИ

И аз имам един въпрос,каква е целта на анкетата,не че е проблем..но все пак !
Активен
MiMiT0
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #19 -: Септември 22, 2011, 16:39:10 »

1. Вярвате ли в Бог? - Мисля,че да...
2. Вярвате ли в прераждане? - Не съвсем
3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н. - Да
4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет? - Зависи от тълкуванието, но като цяло да
5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще? - Не...
6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение. - Ами не...
7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви? - Не Усмивчица 
8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то? - Приемам и уважавам повечето религии, може би с изключение на разни езически вярвания, които не могат и да се нарекат религии де. Намигване
Активен
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 580

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #20 -: Септември 24, 2011, 10:33:19 »

......... Все пак ще се опитам и каквото стане   Анкетата е от няколко въпроса, но съм съгласен да добавим още впоследствие. ............

Ще се възползвам от възможността, която автора на тази тема дава, за да добавя и аз някой въпроси... Ако се прецени, че нямат връзка с неговите въпроси, нямам нищо против постинга ми да бъде изтрит (аз ще си създам нова тема) или да бъде преместен в нова под заглавие: "Форумът и моите усещания"

1. Вярвате ли в Бог?
    3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н.
    6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение.
    7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви?
    8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то?

9. От колко време имаш интерес към езотериката, към необяснимите и странни неща в живота?
    10. От кога четеш този форум?
    11. Би ли казал/а за себе си, че притежаваш по-развити способности от тези на обикновения човек? Умееш ли да усещаш енергии, присъствието на духовни същности?
    12. Какво е онова, което откриваш в този форум; онова, което те задържа в него?
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 140

« Отговор #21 -: Септември 25, 2011, 22:47:13 »

Добра тема - дава възможност да се опознаем, да споделим мирогледа си без да обсъждаме, кой крив и кой прав - просто да покажем своята гледна точка и да се запознаем с тази на останалите... за мен е много интересно да прочета кой какво ще напише... макар че то и от постовете на хората си личин принципно гледната им точка към дадените въпроси.

1. Вярвате ли в Бог?
    Не вярвам, логически трябва да съществува първопричина за нашия свят на причини и следствия

Не вярвам, знам че го има. За мен Тук и Отвъд са като "тази стая" и "другата стая".

Не вярвам, срещал съм ги, правил съм ги, част от живота ми са. Макар, че в реалния живот не изглеждат като "чудеса", тоест по начина по който ги представят по книгите и филмите.

Не вярвам, че са свещенни, но съм се убедил че са мъдри книги, когато не се разбират буквално.

Не споделям схващането, че Наставникът в живота трябва да ми е нещо като шеф и ръководител, който да ми казва казва какво да правя. Да имам гуру, даже двама, и това са моят "здрав разум и ясна мисъл". Също така следвам съветите и примера на всички онези хора, които ми харесват като личности и се стремя да стана "като тях" в характера си.

Гимнастиката е полезна за тялото - правя я поне веднъж седмично,
    "дзен"-упражнението(изчистване на съзнанието от мисли и чувства) е полезно за мисленето - правя я веднъж седмично
    книги чета неспирно
    в поведението си следвам примера на хора които считам за по-уравновесени от мен

целият ми живот е подчинен на определена дисциплина, създадена от самия мен, но структурата на която е почерпена от книгите, които съм чел и съветите на хора, които съм се убедил че живят сериозно дисциплиниран живот - треньори по бойни искуства, наставници в религиозни и философски традици, ил ипросто дисциплинирани хора, като дядо ми(той е прост селянин, но е човека с най-желязна дисципилна който съм виждал)...

Религиите са за мен като многобройни издънки от един корен. Приложени фанатично и късогледо те са "опиум за народа и т.п.", приложени с разбиране, усет за свещенно и в дух на любов и уважение - те са това което "прави човека човек".

следващите въпроси са по-формални и не засягат вярата, но показват след колко време всеки е стигнал до мирогледа си, така че... удачни са и още как!

9. От колко време имаш интерес към езотериката, към необяснимите и странни неща в живота?
    От около 15-16 години.

около 2 месеца

11. Би ли казал/а за себе си, че притежаваш по-развити способности от тези на обикновения човек? Умееш ли да усещаш енергии, присъствието на духовни същности?
    Усещам нещо понякога, от онуй което се нарича невидимо, но не бих казал че това ме прави по-развит от обикновения човек. Ако нещо "развива човека", това е морала и себеконтрола... и това по-скоро се боря да развивам, отколкото да го имам.

хора
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #22 -: Октомври 01, 2011, 12:36:15 »

1. Вярвате ли в Бог?
    В Бог като белобрад старец - не, по-скоро като светлина, сила, енергия.

Естествено. Инак жалкото ни съществуване би било лишено от всякакъв смисъл.

Никакви чудеса не са гореизброените, а част от заложените ни възможности. Но, да, може да се каже, че вярвам.

Много абстрактно е това "вярвате ли"... Вярвам, не напълно и не в прав текст, но несъмнено са мъдри. Абсолютен авторитет - определено не.

Не. Има хора, които възприемам като пример, има и някой като обратен такъв... Общо взето гледам да извличам максимална полза под формата на разсъждения и анализи на различните характери, които по някакъв начин ми влияят. Но само толкова - никой няма право да ми казва какво и как да върша. Съвет да, но не и да бъда контролирана.
    В този ред на мисли,  нямам гуру, няма и да имам. Може би по-напреднали в развитието си приятели, които да ме насочват понякога. Усмивчица

Медитирам, също и спортувам, пък четенето на книги си е сред основните ми занимания.
    Контрол на вътрешно поведение е силно казано, но се старая да живея съобразно принципите и разбиранията си.

Или следваш някаква идеология, респективно и създаваш ред, в зависимост от нея, или не. Разбира се, че оказва влияние. И то не малко!
    Не се занимавам с йога или нещо подобно, но и не смятам за нужно. Може да се каже, че при мен всичко е съвършено организиран хаос. Доста неща има да търпят промени, но всичко с времето си.

Всяка религия в същината си крие много истина. Но почти всичко, което се пропагандира е проформа. Едно добре формулирано масово заблуждение и толкова.

Откакто се помня, а вероятно и от преди това.  Прегръдка

От сравнително скоро. По-малко от два месеца.

Аз съм обикновен човек. Различни са разбиранията ми и начинът, по който ги следвам.

Интересни дискусии, поводи за размисъл и доста информация. Усмивчица

Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 580

• martin.kristov1
    « Отговор #23 -: Октомври 01, 2011, 21:39:12 »

Със странна личност, която има отворено трето око се сблъсках за пръв път 95та година, като влязох в казармата. В следващите 4 години имах засилен интерес към езотериката и се срещах с различни хора и същества в човешко тяло. После влечението ми затихна и като намерих този форум в края на 2010г отново влязох в тази сфера Усмивчица

от 11 месеца
    Случва ми се да намеря за някого точния човек, с когото той има нужда да общува.
    Вярвам, че в определени моменти успявам да задавам точните въпроси, което е полезно за всички слушащи.

Полезна информация за Прехода.
    Хора, които търсят определено инфо и на които бих бил полезен, намирайки този, който би задоволил част от въпросите им.
    Възможност за организиране на ценни срещи между потребителите на форума
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #24 -: Октомври 02, 2011, 17:58:56 »

Интереса ми не е към езотериката и към "необясними" неща, по-скоро е към всичко, което се нарича духовно развитие и себепознание. И източна философия
    А откога? Откакто влязох в пубертета...тогава станах мрачна и затворена, и с доста негативна, дори разрушителна нагласа. Баща ми се тревожеше, като ме гледаше такава и все ме питаше "какво има" и аз все му казвах "нищо". Той в ония години беше от бялото братство...от последователите де, не от истинското. Така веднъж влезе разтревожен в стаята и пак ме питаше какво ми е и какво ме тревожи. Питаше ме какво искам...казах му, че искам да намеря това, което не се променя...ако има такова нещо. Питах го: ти си по-наясно, как мислиш, дали го има това?" Той каза: "не знам..." Даде ми един нов завет и ми каза: чети. Бях шести или седми клас. Та оттогава...

10. Откога четеш този форум? - от година и нещо

11. Би ли казала за себе си, че притежаваш по-развити способности от тези на обикновения човек? Умееш ли да усещаш енергии, присъствието на духовни същности?

Няма обикновени и необикновени хора, всички хора се раждат равни и свободни. Не смятам, че притежавам "по-развити способности" и не това е /била/ целта ми.
    За енергиите да, усещам ги до някаква степен, винаги съм ги усещала, несъзнателно, а сега малко по-осъзнато.

12. Какво е онова, което откриваш в този форум, онова, което те задържа в него? -
    темата за прехода и една обща посока на хората тук

Активен
    ...
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

« Отговор #25 -: Октомври 02, 2011, 20:28:23 »

1. Вярвате ли в Бог? Не и в изопачената представа за думата "бог". В Абсолюта, Великият Творец - вярвам.
    2. Вярвате ли в прераждане? Да. Всичко би било твърде жалко и опростено, ако не съществуваха множеството превъплъщения на Духа. Развитието, разнообразието, които инкарнациите предлагат са безценни. За Твореца, де.
    3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н. Това, че ние [сме забравили] нямаме (поне повечето) тези умения, не значи, че когато се сблъскаме с тях, трябва да ги считаме за чудеса. Чудеса няма. Има само проява на собствената ни божественост.
    4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет? Вероятно има истина в тях, но колкото синапено семе. Има я. Но тя не може да промени факта, че всички тия хубави дебели книжки са създадени само и единствено с цел манипулиране на масите.
    5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гурувците въобще? Като чуя "гуру", честно казано, ме напушва смях. Нечовешки смях! Като се има в предвид, че всеки второ Ню Ейдж автор се смята за гуру, водач и не знам какъв си, бих казала - НЕ! Има хора, които ми правят добро впечатление, но чак да ги смятам за свой духовен предводител... Бла... Усмивчица
    6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение. От време, на време се опитвам да медитирам - по-скоро медитациите ми са разговори с... не знам... с Нещото? А книги - много започвам, никоя не довършвам. Ухилен Общо-взето се нося по течението - когато ми дойде музата се захващам...
    7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви? Понякога ме кара просто да приемам нещата такива, каквито са. Без излишни драми, без рев, без бой. Усмивчица
    8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то? Водя се християнка, и като добра християнка чат-пат се проявявам като такава, но... Усмивчица Относно религиите, се въздържам от изказване на мнение, че често съм доста пряма и, в интерес на истината, май богохулствам. Ухилен Уважавам водачите, месиите, на различните религии, интересни са ми, донякъде вярвам в тяхното съществуване, ама май че дотам. Светците, пророците, месиите... Не ги отричам, но и нямам навика да мисля за тях, да им се моля и т.н. Вярваща съм, но не религиозна.
    Активен
    Harpi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Бургас
  • « Отговор #26 -: Октомври 03, 2011, 09:49:37 »

1.Вярвате ли в Бог?
    -Вярвам в НЕЩО като НИЩО , но все пак ВЯРВАМ.
    - Вярвам, че смъртта не е последната спирка.
    - ДА
    - не вярвам безусловно на никой и нищо .
    - Не знам какво е гуру 
    - Опитвам се да медитирам , но не съм много сигурна дали просто не се излежавам 
    - правя опити да се занимавам с йога , но май ще трябва да потърся помощ в тази насока.

- В различните моменти от живота съм вярвала в различни неща , но и от всичко е оставало по нещо в сърцето ми.

9. От колко време имаш интерес към езотериката, към
    необяснимите и странни неща в живота?
    -   От като се помня, но бях поизоставила тази тематика последните няколко години.
    - От десетина дни

- Не знам какво разбирате под обикновен и необикновен  човек. Имам добре развити инстинкти и усещания за ситуациите и хората. Имам усещане за сила или НЕЩО , което не ми позволява много да объркам живота си 

-Ами усещането  от предния въпрос , че тук има някой или нещо, което е важно за мен и моя живот.
    Активен

Можеш да си задаваш въпроси и да си отговаряш. Отговорите на всеки един етап от твоя живот ще са различни и верни .

Най - трудни за разбиране са простите неща . Усмивчица
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 447

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #27 -: Октомври 03, 2011, 12:44:53 »

1. Вярвате ли в Бог?
    Вярвам, защото кой би ни устроил такива, каквито сме - с нашите предимства и недостатъци?

Естествено. Ние не сме найлонки за еднократна употреба (макар и те да биват събирани отя нашите мургави братя и предавани на килограм)!

3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н.?
    Има хора, с които при визуален контакт си прочитаме мислите... Но те не са от форума и по-добре... Може би щеше да има голяма критика към цялата група... Ама айде да си мълча! Освен това мога да си предвиждам разни дребни събитийца, които не са от особено значение в 99,9999% от случаите.

Чак пък свещени... Ама че са занимателни четива, не отричам.

Както по-горе беше казано, гуру е санскритското наименование на Юпитер. Вярвам, че Юпитер ни закриля (вж. Шумейкър-Леви, 1994), ама чак да се оставяме да ни водят... Хайде, молим! Не сме чак такива телета явно, щом се събираме в този форум, че да ни ръчкат с остена към обора... Беше тя едно време!

6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение?
    Практикувам от 28 семптември една медитацийка, която много ми помага. Кръстил съм я аеромедитация заради усещането за лекота след провеждането й. Книги не чета или поне вече не толкова често, защото толкова много съм изчел, че вече, вяра ми имайте, ми е писнало от книги! За контрола малко ми убягва тоя параграф, ама с медитацията като че ли взе по-лесно да ми се удава.

Най-отличителната черта на моята система е, че няма такава система!

Религията е нещо, което е полезно около 1600-1800 години (както е в нашия случай, тук, на запад)... После започва да губи ефикасност и накрая чисто и просто започва да пречи. Затова на будистите евалата! Те правят, струват, ама не се оставят с някаква планина от догми, с двутомни катехизиси и прочия глупости.

От 05.02.2011.

От 06.02.2011.

Усещам неща, които на много хора биха докарали проблеми с психиката. Освен това откакто започнах медитацията, ми се появиха усещания за любящи ме същности, които почти постоянно са покрай мен. Та се чудя дали не съм се отворил нещо... А, и освен това Третото око постоянно ме сърби и колкото повече го чеша, толкова повече ме сърби (оставете майтапа настрана, сериозно говоря). Това дали трябва да значи нещо?

Приятели и огромни количества Любов!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #28 -: Октомври 12, 2011, 23:27:03 »

1. Вярвате ли в Бог?
    Да, вярвам.
    Да, доста силно при това!
    Твърдо да, но не бих ги нарекъл чудеса, а просто способности.
    Не, поне не в тези, които знам.
    Не знам да имам.
    Да, от всичко по нещо.
    Всяко теоретично или практично занимание, оказва такова влияние в живота ми, доколкото му позволя.

Пас, за религии не искам да говоря.
    Силно - февруари 2012 стават 3 години, но като цяло, от малък имам интерес към необясними и странни неща.
    Малко над половин година.
    Пас
    Интересно ми е да опознавам останалите.

Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright