Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Кой в какво !  (Прочетена 2679 пъти)
Георги Ангелов
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« -: Септември 08, 2010, 21:51:30 »

Ще пусна една анкета не е моя, а на "Брахман" анкетата е пусната в http://yoga.eurasia.bg
Но аз ще я пусна и тука .

Цитирам Брахман :

Ще ми се да направя една анкета справочник, но не съм сигурен дали ще се приеме от всички. Всъщност не съм сигурен дали ще се приеме въобще от хората.  Анкетата ми се струва, че ще бъде от полза за всички, но възможно е да има и тотално отрицателно отношение към нея. Все пак ще се опитам и каквото стане   Анкетата е от няколко въпроса, но съм съгласен да добавим още впоследствие. Основни въпроси са например:

Ще ви помоля също да не коментирате нищо тук в тази тема ОСВЕН СОБСТВЕНИТЕ СИ ОТГОВОРИ. Нека стои само за справка, където всеки може да погледне и да види за другите с какво се занимават, в какво вярват и т.н. Ако искате да коментирате изказването на някой друг отворете отделна тема 

1. Вярвате ли в Бог?
2. Вярвате ли в прераждане?
3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н.
4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет?
5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще?
6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение.
7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви?
8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то?

Активен
izida
Гост
« Отговор #1 -: Септември 08, 2010, 22:04:35 »

Ще пусна една анкета не е моя, а на "Брахман" анкетата е пусната в http://yoga.eurasia.bg

Цитирам Брахман :

Ще ми се да направя една анкета справочник, но не съм сигурен дали ще се приеме от всички. Всъщност не съм сигурен дали ще се приеме въобще от хората.  Анкетата ми се струва, че ще бъде от полза за всички, но възможно е да има и тотално отрицателно отношение към нея. Все пак ще се опитам и каквото стане   Анкетата е от няколко въпроса, но съм съгласен да добавим още впоследствие. Основни въпроси са например:

Ще ви помоля също да не коментирате нищо тук в тази тема ОСВЕН СОБСТВЕНИТЕ СИ ОТГОВОРИ. Нека стои само за справка, където всеки може да погледне и да види за другите с какво се занимават, в какво вярват и т.н. Ако искате да коментирате изказването на някой друг отворете отделна тема 

1. Вярвате ли в Бог?
3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н.
6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение.
7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви?
8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то?

Здрасти Жоро, айде да видим тази анкета, и какво би излязло от това начинание Намигване
1. В Бог да, Не в религии
2.Да, възприемам го като естествен път на духа.
3.Да, но не бих ги нарекла чудеса Намигване
4.Замисълът не е лош, но доста опорочен.
5.Не и в физични тела, целият свят е в нас самите.
6.Да, всичко гореспоменато, поне се опитвам-))
7.Доста
8.Пълен игнор.

хахаххаах, добрее.. бе..позабавявах се, принципно съм на мнение, че на тези въпроси не се отговаря с едно или две изречения.., ама хайде, така на примависта!
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #2 -: Септември 08, 2010, 22:59:34 »

1. - да
2 - да
3 - да
4 - не всички, и не изцяло. По-скоро вярвам в това да се "изпитват писанията."
5 - на физическо ниво не. Това с гуру и ученици за времето си е било необходимо, а сега са други времената
6 - да, всичко изброено
7 - йога, медитацията и мисловния контрол оказаха, и оказват влияние на всички нива в живота ми. С практиката и осъзнаването аз лично се чувствам по-свободна и не толкова зависима от хора и обстоятелства.Успях и успявам да разреша въпроси и конфликти, за които дълго време не намирах решение.
8 - да, приемам и уважавам всички, които по един или друг начин търсят да възстановат връзката с Бога, която сме изгубили. Отхвърлям това, че някои от тях са го превърнали в политика, средство за власт върху други хора.
Активен
psyhea
Гост
« Отговор #3 -: Септември 08, 2010, 23:47:55 »

1. Вярвате ли в Бог?                -Не точно в "Бог"но поради липса на други термини и понятия да приемем,че ДА!
2. Вярвате ли в прераждане?    -ДА!
3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н.                                        -ДА!Но не ги намирам за"чудеса"!
4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет?-Мисля,че отчасти съдържат някаква истина но тя е не повече от 40%..При това положение е АБСУРДНО да говорим,че бих представлявали какъвто и да било авторитет.А за манипулацията в религиите,както и целта на самото им създаване пък да не говорим...... Ангелче
5.Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще?-НЕ!
6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение.-ДА!Опитвам се!
7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви?-Засега не съм повлияна кой знае колко от подбен род занимания!
Отхвърлям напълно религиите,защото те подтикват човекът да търси "БОГ"там където ТОЙ НЕ Е!А именно,извън самите НАС!Освен това мисля,че религиите са създадени с манипулативна цел от една и съща"група"хора..Разделяй и владей.Религийте създават стада,които да бъдат стригани и да имат нужда от"пастир" !!!!!!
Активен
DArkAngel
Гост
« Отговор #4 -: Септември 08, 2010, 23:59:35 »

Цитат

Цитирам Брахман :

1. Вярвате ли в Бог?
1Еми може и така да се нарече.
2Категорично да
3Да но чак чудеса..
4Да има нещо вярно,но не мисля че е всичко.
5Не
6Чета книги на тази тема в момента съм на Едхарт Толе
7Засега няма резултат,който усещам
8Подкрепям мнението на психея относо този въпрос.Според мен Бог не е някъде си,той е в нас,а и те са на тема разделяй и владей.
Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #5 -: Септември 09, 2010, 00:15:30 »

Малко странна тема за този форум.
1. Вярвате ли в Бог? - Точно в Бог не вярвам, вярвам в Твореца.
2. Вярвате ли в прераждане? - Ja.
3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н. - Да.
4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет? - ...? ..не ?
5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще? -  Не. (егати думата - гуровци, хаха!)
6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение. - да, физически упражнения, книги, медитация.
7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви? - когато се занимавам с йога практически много ми помага за общо енергизиране на тялото и ума. Медитация  -задължително! всеки ден трябва да се прави, аз не правя, но когато се сетя праскам по една медитация.
8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то? - Този въпрос ни дава само две отправни точки  на мисълта, а аз отговарям с трета - религиите са част от нашата реалност и да ги отхвърляме би било глупаво,  но това не значи да вярваме в тях.. те имат своята роля в Играта.
 индиго ли съм?
« Последна редакция: Септември 09, 2010, 00:23:28 от Balon » Активен
Георги Ангелов
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #6 -: Септември 09, 2010, 08:49:12 »

1. Вярвате ли в Бог?      Не. Вярвам в божественото.

2. Вярвате ли в прераждане?      Не но допускам ,че може да съществува.

3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н.        ДА !

4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет? Не съвсем.

5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще? Нямам гуру, нямам опит много с гурувци но може да се каже ,че вярвам.

Чета книги и практикувам sungazing.

Изцяло йога промени живота ми на 11 год.
8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то? Има нещо полезно в всяка религия .

Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #7 -: Септември 09, 2010, 11:47:38 »

1. Вярвате ли в Бог?

1 - Вярвам в Бог... като цялото. Иначе за мен се отнасят и всички досегашни отговори Усмивчица
2 - Да...
3 - не е точно вяра... просто съм сигурна.. е да, може да се каже, че вярвам Усмивчица
4 - Избирам си в какво да вярвам... дори зад най-нелепото нещо може да се намери някаква доза истина
5 - Нямам гуру, или ако имам, не знам за това.
6 - Опитвам да става, ама колко става и аз не знам
7 - Аз не се занимавам специално с някакви системи... обичам да си съчетавам от различни места което ми харесва и ми приляга.
8 - Хич не съм по религиите Усмивчица
Активен
shantamanius
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #8 -: Ноември 07, 2010, 01:06:40 »

1.Да
2.Да
3.Да
4.Вярвам в тях,в тях разчитам много пророчества,които сега се сбъдват,а други предстои да се сбъднат...Също така мисля,че светите писания(от всички религии),са като опътване за работа с духа,душата и тялото...резулттатът,който се цели е един-ХАРМОНИЯ,която е равна на връзка С БОГ...от друга страна мисля,че те са отворени за допълване,защото тези,които са ги разбрали достигат до нови истини(по скоро до по-голяма чат от истината,която е една),които също трябва да се предават на другите хора
5.Нямам,но ако си намериш(или той те намери) със сигурност ще имаш възможност да направиш скок в личната си духовна еволюция
6.Да-поолагам огромни усилия да насоча мислте,емоциите и чувствата си в градивна посока,водя ожесточена борба с егото...,която ще спечеля    ;чета кни-езотерика,будистка,исторически романи свързани с древни цивилизации,ордени и т.н; Медитирам по свой собствен начин;Ходя на плуване
7.Над 80% от положителното влияние върху личността ми се падат на подобни практики и философии
8.Приемам ги напълно до мястото където не се намесват,човешката сует,тщеславие,алчност,властоалаюбие и т.н-КАНОНИТЕ-с които шепа хора представяни в лицето на църквата манипулкират за своя изгода вярващите...За мен много важно е човечеството да осъзнае,че религиите са средство за разединение на хората и за доминиране,а има за цел да научи хората да се стремят към единството! Тоест не да се опитват да доказват колко е правилна тяхната и колко грешна чуждата религия,а да се стремят да разберат своята,чрез което да открият истините и в другите религии
Активен
До
Гост
« Отговор #9 -: Ноември 07, 2010, 11:20:05 »

1. Вярвате ли в Бог? - Да.
2. Вярвате ли в прераждане? - Да.
3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н. - Да, без левитация - това трябва да го видя с очите си, за да го повярвам.
4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет? - Вярвам, че има истина, една част от нея забулена между редовете, но не вярвам, че е абсолютен авторитет - има изкривеност с годините в нея, си мисля, от хората и църквата. Аз не следвам абсолютни авторитети и не вярвам в такива, освен ако не наречем Бог абсолютен авторитет.
5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще? - Не. Единствения, който мога да нарека гуру, но никога няма, защото Той има едно име и е (във) Всичко и Едно, това е Бог.
6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение. - Старая се за някои работи, да. Чета понякога, ровя се, търся. Гледам понякога да си изградя контрол и принципи в мисленето. Понякога се упражнявам за някои работи от типа мисловна насоченост на енергия или изчистване на мисълта от негативната емоция, Освобождаване. Понякога се старая да уловя също така енергия, мисъл, чувствителност, а понякога я улавям без да осъзнавам, без да искам и се получава синхроничност, телепатия, познание за чувствителността на другия или подобно (както и в ответната страна). Кофти номер ми играе дисбалансното състояние
7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви? - не прекалено много, нито прекалено малко, но Йога или подобно на Йога (освен горе описаното) - не практикувам. Всичко, което се преподава в подобни учения опира до онова, което е в главата и тялото - мисъл, баланс, енергия. Разликата са физическите упражнения.
8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то? - Моята религия е с частица от всяка една и също така е базирана на преживелици - нещо видяно, разбрано. Например за бялата светлина на прага на смъртта и всичко, което усетих, видях и разбрах с това преживяване, особено затвърждаването на вярата ми. Духове, астрални тела, които показват присъствие по един или друг начин. Видения. Минал живот. Телекенеза, биополе. И т.н.
« Последна редакция: Ноември 07, 2010, 11:40:59 от Глупаче » Активен
nre
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 129

« Отговор #10 -: Ноември 10, 2010, 23:37:23 »

1. Вярвате ли в Бог? - Не и в библейския му вариант, по-скоро вярвам в някакъв вид общ разум, но не и в авторитарен и деспотичен дядка
2. Вярвате ли в прераждане? - Да
3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н. - Да
4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет? - Не
5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще? -
6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение. - медитация, йога, имам силно чувство за морал (не съдя различните хора, уважавам всяко живо същество като равно, не наранявам съзнателно, силно изразено чувство за справедливост)
7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви? -
Мисля, че вроденото оказва най-голямо влияние
8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то? - Отхвърлям ги. 10-те божи заповеди са хубави, но за да ги изпълни човек трябва да ги осъзнае, а са да ги осъзнае трябва да е дорасъл за това, т.е. те ще станат част от моралната му ценностна система, така че религията е ненужна. Познавам доста вярващи и набожни хора които са ложи, една от тях изхвърля котенца в реката всяка година. Това да се молиш не ти дава право да се имаш за богопомазан и ненаказуем.
Активен
Житара
Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #11 -: Декември 08, 2010, 14:14:13 »

1. Вярвате ли в Бог? - да
2. Вярвате ли в прераждане? -да
3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н. - да
4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет? - не, твърде много преписи почти убеден съм че някой ги е използвал за да представи собствени убеждения
5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще? - нямам и вярвам че ще го намеря.
6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение. - да практикувам медитация и лека атлетика, книги не чета мисля че интернет ги замести поне за мен, мога да кажа че имам вътрешна дисциплина по отношение на чувства които пораждат лоши или нежелани мисли... това накратко.
7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви? - ами много просто, чувствам че медитцията ми погна да видя правилната пътечка и да тръгна по нея.
8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то? - напълно отхвърлям религиите понеже те ограничават човешката перспектива към живота, един вид слагат граница на съзнанието и го затварят в техните си канони, също колкото и да си блъскам главата не разбирам какво общо има бог с парите. Защо дядо поп иска да му се плати за църковен брак, кръщене и т.н нали хората ходя купуват свещи, даряват пак ПАРИ, икони и какво ли още не. Нали Христос е дарявал здраве, разбиране, любов, а пари взимал ли е?!?
-Не ... Това което виждам днес е една груба имитация и машина за пари.   

Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #12 -: Декември 25, 2010, 20:57:46 »

1. Вярвате ли в Бог?
    да. и в Отца и в Сина и в Светия Дух Усмивчица
    Да. Но не съм убеден, че винаги запазваш индивидуалността на съзнанието си, след като се преродиш
    Да.

Да, но не е еднозначно ДА-то ми. От момента на написването им до сега има много преиначени истини. Писани са били за хората от онова време с тогавашното им разбиране...
    Нямам гуру. Вярвам в духовните наставници. Да
    Понастоящем не. По-запален бях като бях на 22-23 . Сега съм на редки приливи и отливи Тъжен
    Ако не бях спирал заниманията си - щеше много да оказва влияние в живота ми...
    Отхвърлям частично будизма понеже наблягат единствено на медитацията. Няма анализ и практика в светския живот.
    Отхвърлям частично съвременните западни философии, понеже са основани на анализ чрез науката - не приемат нещата с вяра.
    Карлос Кастанеда. Нагуализъм. Приемам!!!

Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #13 -: Декември 25, 2010, 21:22:05 »

1. Вярвате ли в Бог? - Да
    2. Вярвате ли в прераждане? - Кармичния закон
    3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н. - Не вярвам в чудеса, Те са за тези,които имат нужда от тях,до момента в който осъзнаят,на какво сa проявление Усмивчица
    4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет? - "Има истина в тях,но тя се дави в море от извращения."
    5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще? -Който има нужда предава своята енергия,идентичност на същности,които да направляват живота му.
    6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение. - Медитация не,физически упражнения да,четене на книги да ,ако може това да се нарече въобще практикуване Веселяк .Когато налагаш съзнателно и умишлено контрол над себе си,то ти следваш определено направление,написано и измислено от човек.Следвай сърцето си !!!
    7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви? - Не оказва , защото не се занимавам , осъзнах ,че нямам нужда от това
    8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то?  - Отговора на въпрос 4.Христовото съзнание,Божествената любов в нейните всички проявения,"На Земята,както на Небето".То не е едно нещо а много,които отхвърлям Усмивчица
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #14 -: Декември 25, 2010, 22:32:32 »

1. Вярвате ли в Бог?-И да и не
    2. Вярвате ли в прераждане?-Определено да!Винаги има живот след живота.
    3. Вярвате ли в чудеса от рода на четене на мисли, предвиждане на бъдещето и миналото, левитация и т.н.-Да!
    4. Вярвате ли в светите писания, приемате ли ги за абсолютен авторитет?-В това не вярвам на 100процента.Ако нещо написано го чувствам за правилно и вярно вярвам в него.
    5. Имате ли гуру, кой е той, вярвате ли в гуровците въобще?-Не
    6. Практикувате ли нещо, медитация, физически упражнения, четене на книги, спазвате ли някакъв контрол на вътрешно поведение.-Да,опитвам се да медитирам/ Ухилен /,тренирам домашна аеробика,чета книги когато имам време за тях главно чета учебниците си Ухилен а контрол на поведението си-да хем че си казвам да не го правя.
    7. Доколко йога или някоя друга подобна система, с която се занимавате теоретично или практично, оказва влияние върху живота ви?-Аеробиката ми влияе доста-не чак да промени живота ми,но ме прави постоянна Усмивчица
    8. Приемате ли напълно или отхвърляте напълно религиите. Ако приемате частично нещо, кое е то? Ако отхвърляте частично нещо, какво е то?-И да и не и тук Усмивчица Не може нещо да се приеме напълно ако не си отворен за него...трябва да с отворен за Твореца а не за религиите
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright