Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 6   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Защо съм тук?  (Прочетена 2414 пъти)
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« -: Септември 04, 2010, 20:19:23 »

Когато човек се интересува от нещо си задава най-простичкият и същевременно тласкащ ни към нови и нови открития въпрос "Защо?". 
  Нека тази тема ни помогне да разберем по-добре себе си и осъзнаем целта на своята мисия тук и сега.
Активен
Еруин
Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Септември 04, 2010, 20:35:09 »

аз за момента вярвам, че съм тук за да разбера как става това:
      Пристрастяване + Щастливко =   Усмивчица
    Мъча се от доброто, злото и смотаното в мен да излезе нещо цялостно, полезно и хармонично.  Ухилен

Не знам, аз се чувствам като в лунапарк и преди да ми свърши времето в лунапарка смятам да обиколя колкото се може повече люлки и да си взема пуканки или сладолед.  Толкова е интересно и налудничаво всичко.

"Защо?"
    -защото е интересно

Нямам представа как седи въпроса с по-смислените и лични мисии.  
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Ioana
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #2 -: Септември 04, 2010, 20:42:48 »

Много трудно ще ни бъде да разберем защо сме тук - колкото повече разбирам, толкова повече се обърквам. Имам познание за много от преражданията си и видях, че хора, които са ми причинявали много зло (и не само на мен) преуспяват в живота. Видях, че съм правила много добро на хората в много животи, но винаги съм свършвала зле. Минала съм през всякакви религии и през атеизъм, но нещата са едни и същи. Дълбоко се съмнявам в закона на кармата, че ако правиш добро, ще получиш добро, а ако правиш зло ще получиш добро. А и заслужава да помислим върху известната поговорка "Няма ненаказано добро".
    Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #3 -: Септември 04, 2010, 21:26:47 »

Много трудно ще ни бъде да разберем защо сме тук - колкото повече разбирам, толкова повече се обърквам. Имам познание за много от преражданията си и видях, че хора, които са ми причинявали много зло (и не само на мен) преуспяват в живота. Видях, че съм правила много добро на хората в много животи, но винаги съм свършвала зле. Минала съм през всякакви религии и през атеизъм, но нещата са едни и същи. Дълбоко се съмнявам в закона на кармата, че ако правиш добро, ще получиш добро, а ако правиш зло ще получиш добро. А и заслужава да помислим върху известната поговорка "Няма ненаказано добро".

Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк.........Хахахаааааааааа...Най-накрая някой който е на път да прозре цялата истина все пак!
    Ioana,поздравявам те от все сърце!Много близо си до истината.
    А законът за кармата..Има го,но е доста по-различен от това което ние сме свикнали да приемаме за"карма"..
    Активен
    До
    Гост
    « Отговор #4 -: Септември 05, 2010, 03:25:45 »

Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк.........Хахахаааааааааа...Най-накрая някой който е на път да прозре цялата истина все пак!
    Ioana,поздравявам те от все сърце!Много близо си до истината.
    А законът за кармата..Има го,но е доста по-различен от това което ние сме свикнали да приемаме за"карма"..

Защо смяташ, че на Йоана и аналогично твоето мнение, понеже го подкрепяш, са Истината? Това е вашата истина (с малко "и"), но може би не е Истината с главно "И".
    Преди да посееш зрънцата, подготвяш почвата. Когато посяваш зърната е важно какви зърна посяваш и тяхното време, което изискват, за да покълнат и дадат плод, след което и времето за жътва - кога настъпва. А, какви плодове ще пожънеш зависи от: почвата (ти и заряда в теб, изначалото в теб), времето (наречи го Бог и знаците), грижите (твоята дейност и всеотдайност) и вида зърна, които си посял.
    Активен
    Ioana
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #5 -: Септември 05, 2010, 09:23:04 »

Здравей Psyhea, може ли да разкажеш повече за твоите прозрения, може би ще ми бъдат от полза и ще ми помогнат да се ориентирам по-добре. Явно сме хора, които имат сходен опит и може да си помогнем взаимно.
    Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #6 -: Септември 05, 2010, 11:17:20 »

Защо смяташ, че на Йоана и аналогично твоето мнение, понеже го подкрепяш, са Истината? Това е вашата истина (с малко "и"), но може би не е Истината с главно "И".
    Преди да посееш зрънцата, подготвяш почвата. Когато посяваш зърната е важно какви зърна посяваш и тяхното време, което изискват, за да покълнат и дадат плод, след което и времето за жътва - кога настъпва. А, какви плодове ще пожънеш зависи от: почвата (ти и заряда в теб, изначалото в теб), времето (наречи го Бог и знаците), грижите (твоята дейност и всеотдайност) и вида зърна, които си посял.

Да ти отогворя на това защо смятам,че дадено нещо е истина,е обречена кауза...
    А и истините( без разлика с малко или голямо и)са толкова много,колкото са и съзнанията които ги отразяват.За това и вариации на тема истина колкото  щеш..

Йоана,според мен човек получава онова което мисли,че заслужава.Нито повече,нито по-малко..
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #7 -: Септември 05, 2010, 11:24:28 »

Има някои, които са вършили гадости, и им се е върнало многократно... познавам поне един такъв...
    А кармата, може би наистина не я разбираме  Згреших
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #8 -: Септември 05, 2010, 11:41:25 »

В този ред на мисли, аз съм тук да подготвям почвата.
    За кармата, да. И аз съм на същото мнение, че не я разбираме правилно.
    Ния, на тях им се връща...такъв е закона...но кел файда да му се върне, след като е поразил пространството около него, и един бог знае колко хора, попадащи в това пространство.
    Примерно той сега ме е наранил, аз (или някой друг) ще му го върне във времето напред. И това се повтаря: самсара.
    Затова е важно да простиш на врага си
    за да се излезе на чисто и да не се продължава и умножава злото.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #9 -: Септември 05, 2010, 11:48:01 »

Може да се каже, че съм в процес на " Згреших Затъпяване ???прощаване" Згреших Затъпяване Хммм 
    Ако се сметне, че аз съм врага, или че бях поне Усмивчица
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #10 -: Септември 05, 2010, 12:23:16 »

Когато човек се интересува от нещо си задава най-простичкият и същевременно тласкащ ни към нови и нови открития въпрос "Защо?".  
      Нека тази тема ни помогне да разберем по-добре себе си и осъзнаем целта на своята мисия тук и сега.

Хубави и незададени (скрити) въпроси Ицко. Ще се радвам и ще задоволиш любопитството ми, ако прочета и твоите отговори на тези въпроси. Е тъй де... обикновенно така се прави от уважение към другите, когато задаваш въпроси от този тип, даваш и ти отговор... Така поне си мисля аз...
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Септември 05, 2010, 12:44:38 »

Тази тема не е само за мен, тя е за вас, за всички онези, които търсят своето място под слънцето, търсещи отговорите на своите лични въпроси. В кръвта ни е да поглеждаме често в чуждата купичка и забравяме да погледнем какво има в нашата, какво сме посяли и какви плодове е дало и какво продължаваме да сеем - дали е това, от което имаме нужда.
     Аз знам защо съм тук, въпросите свързани с  мен си ги задавам от дете и стъпка по стъпка намирам отговорите. А що се касае до моето място под слънцето, продължавам да го търся.

Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #12 -: Септември 05, 2010, 13:05:17 »

Тази тема не е само за мен, тя е за вас, за всички онези, които търсят своето място под слънцето, търсещи отговорите на своите лични въпроси. В кръвта ни е да поглеждаме често в чуждата купичка и забравяме да погледнем какво има в нашата, какво сме посяли и какви плодове е дало и какво продължаваме да сеем - дали е това, от което имаме нужда.
     Аз знам защо съм тук, въпросите свързани с  мен си ги задавам от дете и стъпка по стъпка намирам отговорите. А що се касае до моето място под слънцето, продължавам да го търся.

Да Ицко, оценям това, което правиш. Благодаря за темата!
    Май не е нужно да повтарям, че любопитството и изградените ми представи относно уважение и т.н. ме карат да те питам за отговорите на тези въпроси, относно теб самият Прегръдка Та... би ли сподели, след като знаеш: Защо си тук?! Не може да очакваш споделяне от нас, а ти да не уважиш със същото!
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #13 -: Септември 05, 2010, 13:20:55 »

Ицко аз си копирам поста от преди няколко дни в една друга тема, относно това-защо аз съм тук - визирайки форума:)

хаха връщам се от гората, а изглежда и от там съм била във връзка с форума.
    Вървях си и си мислех точнnо това.

Добре бе ,честничко и откровенно,дали пък не вися в този форум ,защото искам да съм някак си по-специална или както си бръмбориме тука - да си храня пустото его.
    Добре аз съм си по дифоут специална - за мама,за бебо,за човека до мен , за систер и тнт. Значи искам ли да съм по-специална за масата. Е ама аз никога не си представям масата, като някаква сива едносъставна субстанция. За мен е както казва Еру - една пъстра картина и ако се доближа до всеки един детайл ,откривам специална вселена , различна,уникална.Може ли една вселена да е по специална от друга,май и да искам не мога.

Вися си в форума защото не искам да съм сама ,някаква специфична вселена ,която няма никакви допирни точки с другите такива.Тука си нмирам вселени с допирни точкkи.
    Тука като споделя ,че имам странни видения - не ми поставят диагноза.
    Тука , ако попитам какво значи * Гаятри-N-19:19 *,ще получа най-малко 5 логичнnи отговора.
    Тук ако будувам заедно с другите и някой заспи сладичкkо в тъмното знам ,че има защо да сме тука.
    Тук ако напиша смешен пост- Хаиде на турне и минете през Холандия- се случвwат много хубави неща.

И въобше не е ли чудесно, че всеки е специален и си има специално място и тук в форума и навсякъде.
    Само има малко трески за дялане в процеса на изграждане на хармония между всичкkи специалности,ама то си е процес, минава през етапи.важното е да не допускаме , някой да се почуства игнориран или нежелан в този процес.Може да кажете - е значи не му е мястото тук,, обаче според мен това не е целта на занятието.

Колкото повече -толкова повече

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Септември 05, 2010, 14:38:03 »

И ако имахте глави на раменете и мислехте трезво с тях щяхте да забележите, че това което пишете няма нищо общо с темата. Поспорихте си добре, надявам се вече ви олекна и се чувствате по-добре сега. Но продължавате ли така, ще помоля модератора да заключи темата, но така ще лишите всички онези, които искат да намерят отговори на своите въпроси. Това, че не пишат сега не означава, че ги няма. Вие решавате, изборът е ваш.
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 6   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Космосът на душата
    Космогенезис
    delfin 12 2727 Последна<br />публикация Август 01, 2009, 14:28:46
    от delfin
    Възможността на човек да се самоизлекува.
    Духовни учения
    Бунтарката 10 2837 Последна<br />публикация Януари 25, 2011, 21:10:46
    от Tinkerbell
    Всъщност какво сме ние...
    Въпроси и отговори
    Isis 9 1651 Последна<br />публикация Май 02, 2011, 22:02:49
    от Sentinel
    Защита на тялото по време на сън « 1 2 »
    Моите сънища
    nia.boneva6 16 2645 Последна<br />публикация Април 11, 2011, 13:03:40
    от cristo777
    Духовно израстване за сметка на Земните удоволствия....? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Sunrise 22 2542 Последна<br />публикация Април 07, 2011, 18:04:55
    от Soul

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright