Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Приятелство между момче и момиче (мъж и жена)  (Прочетена 3573 пъти)
julijana
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

• Град: София
  • « Отговор #30 -: Април 19, 2013, 19:02:55 »

Мойта сестра прави сек с мъже и с жени, въпреки, че това е извън мойте разбирания, тя ми е сестра и гледам на нея като на такава. Хомосексуалистите пък изобщо не ме притесняват, нали в другият свят нямаме полове... Много ми се иска да гледаме на себе си като на души, произлезли от един баща- Твореца. Много ми се иска мъжете да не се подават на нараненото си ЕГО, когато бъдат отхвърлени, а жените да преодолеят собственическото си чувство, че мъжът им принадлежи. Дори живеещи по двойки, всеки поотделно трявба да израства в съзнанието си и за това на двойката е нужен простор между тях. Простор, в който всеки поотделно да размишлява над себе си. Ех,.. ако можеше мъжете вместо жена да виждат ангел.... ех...и това ще стане!
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #31 -: Май 01, 2013, 14:46:18 »

ЕДИН МЛАДЕЖ помоли:
    - Кажи ни за Приятелството.
    А той отвърна с думите:
    - Приятелят ти е отговор на нуждата ти.
    Той е твоята нива, където сееш с любов и жънеш с благодарност.
    Той ти е трапеза и огнище, ти идеш при него да се заситиш и да намериш мир.
    Когато приятелят ти говори от сърце, не се боиш да изразиш както твоето съгласие, така и твоето несъгласие.
    Но ако приятелят ти мълчи, ти непрестанно се вслушваш в сърцето му;
    защото в приятелството всички мисли, всички желания, всички надежди се раждат и споделят с безмълвна радост.
    Когато се отделяш от приятеля си, не скърбиш;
    защото онова, което най-много харесваш в него, бива по-ясно в отсъствието му, както планината се вижда на катерача по-ясна откъм полето.
    И нека в приятелството няма друга цел освен вглъбяването на духа.
    Понеже любовта, която търси друго освен разкриване на собственото си тайнство, не е любов, а хвърлена напразно рибарска мрежа.
    Най-доброто у теб да бъде за приятеля ти.
    Ако той иска да познае водите на прилива ти, нека познае и отлива ти.
    Какво ти е сторил приятелят ти, та го търсиш да убиете времето?
    Търси го да изживеете времето.
    Нему е дадено да удовлетвори нуждата ти, не да запълни празнотата ти.
    И в сладостта на приятелството нека има смях и споделена радост.
    Защото в росата на дребните радости сърцето намира утрото си и с нея то се ободрява.

Джубран Халил Джубран
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    nikcvet
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 90

« Отговор #32 -: Май 16, 2013, 13:36:59 »

Извинете ме, че разказвам все някакви теории ...
    Ин и Ян не са само женска и мъжка енергия, а много по-общи полярности - пасивност
    и активност, мекота и твърдост и т.н.

При хората има разделяне на два "полюса" - Ин и Ян, проявени като женско и мъжко.
    При общуване може да има уравновесяване на енергиите, ако единият партньор е
    повече Ин, а другият Ян.

Тази естествена хармония на допълването на противоположните, по идея, трябва да доведе
    до нещо добро.

За ангелите се говореше, че не са само мъж или само жена, а обединяват различните
    качества - същество, което съчетава в себе си противоположните качества като майчинска
    мекота, съчувствие, помощ и бащинска сила, разум, активност и други.

Да се вижда ангел в лицето на човек (бил мъж или жена) изглежда голямо изискване.

Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #33 -: Май 16, 2013, 15:23:08 »

Здравейте.
    Темата е много деликатна и вълнува много млади.Ще се опитам да си дам мнението възможно по неангажиращо.
    Първо трябва да сте наясно с енергиите -мъжки и женски,да опознаете достатъчно каква е разликата и защо.И да се ориентирате сами.
    Мъжката енергия е водеща,и е тази която се използва за градене.Женската енергия е тази която се грижи за вече съграденото.Това става когато са в семейство.За приятелството,моето мнение е че има но е свързано с интимност.Обаче има един факт,жената е моногамна и си има причина да е така.Сексуалната революция нанесе много щети на женственоста.Защо? Жената има свойството да попива мъжка енергия,а тя работи, грижи се като я използва. Когато има попита енергия на повече от един мъж тя вече е объркана поради моногамноста си.Не напразно на времето момите и момците са се хващали на хорото на кърпа.Това е да се запазят момите чисти,от мъжки енергии.
    Имаме приказка -всяко зло за добро. Има начин жените да си върнат моногамността като направят енергията на патньора си доминантна в тях.Също е много важно да достигнете сами до извода защо е важно.
    И за жените и за мъжете имайки повече от един партньор се разпиляват и объркват.Така че, тези жени който пазят целомъдрие до 21 години са в права посока.До 21 и мъже и жени се развиват напълно.Да не се притесняват тези които по рано са били интимни,станалото станало,живота продължава и те могат да достигнат до извода защо се е случило така с тях.А намерят ли истината, нещата се оправят по енергиен начин.
    Всеки може да сгреши и всеки може да си разбере и оправи сгрешеното.
    Ориентирайте се по правилата на живота.Нашите традиции,бит, поговорки, песни(народни) са пропити с правилата на живота.Не се подвеждайте по чужди моди,за нас са вредни.
    Живи и здрави.
    П.с. Надявам се това което съм написал да се чете информативно.Живота е този който ни показва грешките,а информирания е наполовина предпазен.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #34 -: Юни 03, 2013, 13:39:11 »

http://www.obekti.bg/chovek/7623-%D0%9C%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%B1-%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD-%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B2%D0%B4%D1%8A%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BC%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Що е приятелство « 1 2 3 4 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    bars_i 56 6531 Последна<br />публикация Юни 26, 2012, 20:35:09
    от ThatWoman
    Работещо момиче - онлайн списание за жената
    Полезни сайтове
    la_rousse 1 1865 Последна<br />публикация Март 25, 2011, 13:30:51
    от Eona Lightholder
    Летящото момиче
    Видео клипове
    The One 3 737 Последна<br />публикация Април 11, 2011, 13:04:47
    от SOL
    между духовното развитие и зациклянето
    Въпроси и отговори
    ekaya 4 659 Последна<br />публикация Август 04, 2012, 09:46:26
    от Дом
    Ariam си търси мъж, по възможност от Бургас.... « 1 2 3 »
    Обща тематика
    Ariam 41 1848 Последна<br />публикация Ноември 03, 2012, 16:08:23
    от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright