Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Приятелство между момче и момиче (мъж и жена)  (Прочетена 3571 пъти)
еос
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 184

« Отговор #15 -: Април 07, 2013, 22:53:53 »

Ухилен
 Скъпи духовни същества от женски пол(жени), замисляли ли сте се, че може да има духовни същества от мъжки пол(мъже), които да не намират за уместно подобно сексуално желание за контакт, дори и с изумително красиви жени (духовни същества от женски пол) ? Има любов, която е отвъд желанието за сексуален контакт... там контакта е направен (по друг път). Има, разбира се и моногамни хора на този свят. Има дори такива, които не изпитват желание за секс, колкото и странно да звучи. Не отписвайте толкова бързо едно същество, само заради пола му
« Последна редакция: Април 08, 2013, 00:24:11 от еос » Активен

entire ocean in a drop
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #16 -: Април 08, 2013, 15:11:47 »

Ооо айде да се взимаме тогава и без това и двамата сме Ео-та Усмивчица)))) Сърце
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
elinikar
Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #17 -: Април 08, 2013, 18:01:41 »

Ооо айде да се взимаме тогава и без това и двамата сме Ео-та Усмивчица)))) Сърце

Ако се вземате за духовни приятели,не става ли да сме тройка

Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
еос
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Април 08, 2013, 20:20:39 »

Сърце Ако питате мене, то ние не сме се пускали реално,
 но е хубаво да си напомняме, че сме си цяло  Сърце 
 Нито ще си останем двойка, нито тройка - колкото се осъзнаем - толкова сме 
Активен

entire ocean in a drop
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #19 -: Април 08, 2013, 21:54:40 »

Деликатно ни отряза  Намигване
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
еос
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Април 08, 2013, 22:08:26 »

Шокиран Целувчица Ни най малко! ! Заедно сме слънца и сърца

Как искате да направим този наш съюз, отворен съм към предложения  Прегръдка
Активен

entire ocean in a drop
еос
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Април 09, 2013, 00:30:17 »

Ако приемем, че наистина не сте срещали някой, който да не го вълнува красотата на една жена, то поне вярвам, че сте срещнали поне един моногамен човек. Те също биха могли да бъдат този пример, за който говоря. Ако е срещнал вече жената до себе си, нима ще тръгне да желае повече от приятелство в друга? Ако е способен да слуша сърцето си и да знае, че въпреки красотата на тази жена, това не е подходящият интимен партньор, тогава също отпада този момент. Вярвайте ми има и са много. Не е нужно да разказвам за себе си, защото ако търсите доказателства пак няма да намерите, а ако вярвате ще минете и без разкриването на живота ми и показването на примери за това, което говоря.
Активен

entire ocean in a drop
elinikar
Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #22 -: Април 09, 2013, 10:15:27 »

Сърце Ако питате мене, то ние не сме се пускали реално,
 но е хубаво да си напомняме, че сме си цяло  Сърце 
 Нито ще си останем двойка, нито тройка - колкото се осъзнаем - толкова сме 

Затова си позволих да те провокирам,бях сигурна в отговора

Цитат
Ако е срещнал вече жената до себе си, нима ще тръгне да желае повече от приятелство в друга?

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;quote=82663;topic=2016.15;num_replies=21;sesc=71024f7672bb743b825d1ec0b7803487#ixzz2PwmVWklM

Ако мъж и жена са срещнали своите интимни половинки поотделно,то те ще бъдат и най-добрите им духовни приятели,предполагам.Търсейки приятелство от противоположният пол,мисля,че е въпрос на някакво любопитство и опознаване на света около нас.

Цитат
Вярвайте ми има и са много.
еос,вярвам ти,че има,но повярвай,че не са много Усмивчица
Затова се радвам,когато видя някой,който е като теб
Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
julijana
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

• Град: София
  • « Отговор #23 -: Април 18, 2013, 19:53:10 »

еос, много ми се иска да повярвам в твърденията ти, но не ми звучиш за съжаление убедително. По скоро мъж може да помогне на нуждаеща се бабичка, но никога безкористно на привлекателно момиче, без да има задна мисъл. Духовни мъже има, може би, като Петър Дънов,  или йогите в планините, но между обикновените смъртни няма. Моногамни също има, но поради лични сантиментални причини пак не могат да бъдат истински приятели. В ранната си младост бях идеалистка и вярвах, че мъжете трябва да помагат на по-слабият пол, да го защитават и уважават, но досегашният ми живот красноречиво говори, че не трябва да се разчита на мъже за нищо. Дори срещу запащане с пари отказват да направят услуга, ако не им дам поне надежда за евентуална близост.   Истината е, че мъжете, като видят хубава жена, започват да мислят с малката си глава- това не го казвам само аз.
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #24 -: Април 18, 2013, 21:20:47 »

Проблема с приятелството м/у мъж и жена, е факта, че на всеки му се иска да намери човек, който да го разбира. Има истинско приятелство м/у мъж и жена, но както изказах личното си мнение, е м/у хора, които не се привличат интимно. Все пак има хора, които са ни близки, може би от минали животи и за това ги приемаме само като приятели или по братски и сестрински.

Но, в повечето случаи, истинското приятелство води до желание за интимно. В смисъл, желанието да намериш човек, който те познава, разбира, с който си като себе си е водещо. Но пак казвам "в повечето случаи", не във всичките. Усмивчица
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #25 -: Април 18, 2013, 23:36:44 »

Една показателна приказка
    от преди стотици години:
    златото се изпробва с огън,
    жената-със злато,
    а мъжа-с жената.

Била е актуална за времената в които Сенека е живял.
    Може би все още е.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Morticia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #26 -: Април 19, 2013, 01:52:55 »

Ухилен
     Скъпи духовни същества от женски пол(жени), замисляли ли сте се, че може да има духовни същества от мъжки пол(мъже), които да не намират за уместно подобно сексуално желание за контакт, дори и с изумително красиви жени (духовни същества от женски пол) ? Има любов, която е отвъд желанието за сексуален контакт... там контакта е направен (по друг път). Има, разбира се и моногамни хора на този свят. Има дори такива, които не изпитват желание за секс, колкото и странно да звучи. Не отписвайте толкова бързо едно същество, само заради пола му

сексулноста,сексът и двата пола ако така бъдат предствени в разделение на същността им на женски и мъжки...от както Свят се помни и показва,че е безмислено да бъдат щамповани,разделяни на два лагера,вида и всякакви сходни думи на различие и прочие...не зависимо различията във половите им белези,а съответно:
    -вътрешни/жени/ и виншни/мъже/ полови орагани..

веднага посочвам логиката си с аргумент-гей обществата и другите еднополови сексуални партньори...
    а подобно явление..да не изпитват като чисто първично в човешката си природа някакво желание за секс..това значи втора чакра да им е тотално недработещена,повредена,не развита,закърнякла и всичко,което се сетите....в тази насока..не функционираща ..което сочи за проблем и блокажи,а не за еволюциа на Съзнанието и Сексуалноста на всичко..на друг "Левел на общуване" и т.н...

това беше задъжително обобщение и преправка на казаното от теб...и сега вече можем да говорим изобщо за по-високото стъпало на множество варианти на откриване на сексуално отразено Съзнание на Себе си и своето такова...като както да се погледнеш сутрин в огледалото...Усмивчица и като детско твое отражрение на други нива пак..и като много други начини на любов с сливане в абсолютното Цяло..ЕДНОТО

« Последна редакция: Април 19, 2013, 02:13:56 от MIA » Активен

"Сюрреализмът, това съм аз!"
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #27 -: Април 19, 2013, 02:15:37 »

МИА, сестра ми е лесбийка, израстнала съм сред различни хора, с различни сексуални ориентации и различни критерии за развитие и бъдеще, за това съм човек, който не съди и приема хората каквито са! Усмивчица Както казах човека има нужда от разбиране, жена, мъж, няма значение!

Всеки човек има нужда от разбиране, дори и да смята че е от другият пол, съм се убедила, че това разбиране и нужда играе роля!

Хората имат нужда да изпитат любов, да усетят такава, няма хора, няма време, няма пол, има усещане за себе си! Усмивчица

Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #28 -: Април 19, 2013, 06:00:48 »

За мен е важно човек да има истински приятели от двата пола, точно защото половите различия не би следвало да имат значение в приятелството. Ако сред приятелите на някого има липса на който и да е от двата пола, това невинаги е добре и означава че има някакви резерви към самия пол. Хайде примерни течения “феминизъм”, “хомосексуализъм” , да изброявам натам ще ми прозвучи изтъркано при положение че в какви ли не интернет статии могат да се открият и вземат под внимание.
    Това което съм наблюдавал от личен опит във взаимоотношението мъж – жена ми дава следните впечатления: дали са гаджета, дали са приятели, виждал съм всичките възможни комбинации, но…. в повечето случаи мъжката толератност при мъжа играе изключително лоша пречка така както женската толерантност при жената. В този случай или единият става зависим от мненията на приятелите си – мъже, или другата – от мненията на приятелките си. Тогава приятелството е толкова крехко, че веднъж една приятелка само чу от най-добрата си приятелка, че я използвам като средство за комуникация с други хора, и тогава моето мнение не й беше от значение. Когато тя ми каза това, й затворих телефона, и на другия ден й казах че ако отново постави мнението на нейната приятелка като авторитетно за сметка на моето, по-добре изобщо да не ме има за приятел по никакъв параграф. По същото време разни мъже около нея и мене се скъсваха да ми натякват как лъжела, как мамела, как била богаташкото дете на мама, и си викам на акъла: “има 2 варианта, единият е те да не са й приятели, в такъв случай не я познават и няма защо да ме интересува какво говорят за нея, втория вариант е да са й приятели, които няма защо да се оплакват от нея, защото те са си я избрали и е леко долно хем да лижеш, хем да плюеш”. Та така, смея да кажа че след като мъжката част не можа да ме наговори срещу това момиче, бях стабилен в отношението си към нея, и с течение на времето нейното доверие в мен също се затвърди ... сега след години, тя ме брои като един малкото хора, които им пука за нея. Много е важно човек да преодолее суетата на половата солидарност, за да не е пола фактор в приятелството. Защото когато се имаш за истински приятел за някого, може цял народ да ти се изреждат с твърдения колко е мърсувал, излагал се е, падал ниско, лъжел, крадял, интригантствал, убивал, но ще оставиш единствено него да решава какво точно е правил. В противен случай, доверието липсва, и ходи ми обяснявай, че заради половото различие нямало приятелство.
    « Последна редакция: Април 19, 2013, 06:23:39 от Sine Wave Zero » Активен
    Morticia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #29 -: Април 19, 2013, 15:02:58 »

Усмивчица
    Активен

"Сюрреализмът, това съм аз!"
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Що е приятелство « 1 2 3 4 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    bars_i 56 6529 Последна<br />публикация Юни 26, 2012, 20:35:09
    от ThatWoman
    Работещо момиче - онлайн списание за жената
    Полезни сайтове
    la_rousse 1 1865 Последна<br />публикация Март 25, 2011, 13:30:51
    от Eona Lightholder
    Летящото момиче
    Видео клипове
    The One 3 737 Последна<br />публикация Април 11, 2011, 13:04:47
    от SOL
    между духовното развитие и зациклянето
    Въпроси и отговори
    ekaya 4 659 Последна<br />публикация Август 04, 2012, 09:46:26
    от Дом
    Ariam си търси мъж, по възможност от Бургас.... « 1 2 3 »
    Обща тематика
    Ariam 41 1847 Последна<br />публикация Ноември 03, 2012, 16:08:23
    от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright