Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 6   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Карма, прераждане  (Прочетена 11697 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #15 -: Януари 30, 2010, 19:16:29 »

Не повечето, а почти всички хора не помнят миналите си животи. Много малко са все още тези, при които няма определена степен на закърняване.

А това добре ли е, че почти всички не помнят миналите си животи?

Цитат
    Просто така е устроен човек, това е начинът за добиване на опит и духовно развитие.

А винаги ли е било така?

Защо животът само в едно прераждане е полезен за нас?

Това ще се промени ли някога?
    Активен
    Icko
    Гост
    « Отговор #16 -: Януари 30, 2010, 19:35:58 »

Вероятно с развитието си, човек във всяко следващо прераждане постепенно отключва все повече информация за опита от предишните си животи. Стигайки до етап, в който все повече започва да разбира смисъла на Живота, целта към която се е устремил, той има нужда от наученото до този момент, за да продължи развитието си. Не знам каква степен на познание, придобито на Земята, е нужно на Душата, за да завърши цикъла си на прераждане. За да разполага с цялото познание, което притежава е нужно сетивата й да бъдат отворени изцяло, за да може да разполага с нужната информация. Животът на Земята е преходен и е потготовка на Душата за следващият й етап на развитие. Тук тя се научава да различава Доброто от Злото ( има ги навсякъде - Дуалността във вселената), най-общо казано, така мисля аз. А тези Души, завършили своя кръговрат на Земята, които идват в помощ на останалите едва ли има при тях закърняване. Това е мое мнение.
     Някой ден всички ще разберем защо случва се така Усмивчица
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #17 -: Февруари 24, 2010, 23:36:52 »

Делфин, това за бебетата много ми хареса! Страхотно е!
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #18 -: Февруари 24, 2010, 23:56:39 »

Не повечето, а почти всички хора не помнят миналите си животи. Много малко са все още тези, при които няма определена степен на закърняване.

А това добре ли е, че почти всички не помнят миналите си животи?

Цитат
    Просто така е устроен човек, това е начинът за добиване на опит и духовно развитие.

А винаги ли е било така?

Защо животът само в едно прераждане е полезен за нас?

Това ще се промени ли някога?
    Тук мисля,че ще намериш изчерпателен отговор на въпросите си УСПЕХ. Търси РОЗАЛИИ* след 2те молитви на Отче наш,и Богородица е информацията.
    http://indigota.com/index.php?topic=1230.0
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    delfin
    Гост
    « Отговор #19 -: Февруари 24, 2010, 23:59:22 »

Благодаря Изида! Да благодаря и аз на този, който пръв го е публикувал. Взех го от един сайт, но не помня кой.
    Активен
    lessus
    Неактивен Неактивен

Публикации: 249

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #20 -: Февруари 25, 2010, 11:05:17 »

Дефакто помниш го , но тук е скрито от теб ,трябва да започнеш "на чисто" инъче би ти било в тежест , а и механизмът на промяна на грешките е друг. Информацията е колективна, ти просто трябва да допринесеш за нея. Трябва да го очистиш от "подсъзнанието" си , съзнанието ти е способно да мами и да послъгва малко (зажалост Тъжен )  Човекът е много могъщо същество , защото е част от Цялото. Просто тук ,засега сме разделени на "самотни-войни"  Плезещ се А има и още нещо - Истината е многопластова и сложна , не се съдържа в едно единствено мнение , Тя е Всичко. А с прераждането имаш шанс да я видиш от много раличен ъгъл . Та въпроса е не "дали" го помниш , а "как" Усмивчица

отново казвам - използването на всички думи в текста е условно  Щастливко
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    Icko
    Гост
    « Отговор #21 -: Февруари 27, 2010, 00:32:14 »

С всеки нов Живот ние се учим да намираме отново и да следваме пътят на Доброто.
      Защо "трябва" да се направи еди какво си? Какво ще стане, ако кажа аз желая или аз искам?
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #22 -: Февруари 27, 2010, 00:48:40 »

С всеки нов Живот ние се учим да намираме отново и да следваме пътят на Доброто.
      Защо "трябва" да се направи еди какво си? Какво ще стане, ако кажа аз желая или аз искам?
    Ще се освободиш от илюзията на обществото в което живееш.
    Ще си спомниш истината,че всичко което ти се случва е по твое желание(на душата ти)на истинското ти висше АЗ.
    И СЛЕД ТОВА ЩЕ МОЖЕШ ДА ПРОМЕНИШ ИЗЖИВЯВАНЕТО СИ,КАТО НОВО И НАПЪЛНО СЪЗНАТЕЛНО ЧРЕЗ СЪЗНАТЕЛЕН ИЗБОР.
    НИЕ ВИНАГИ ПОЛУЧАВАМЕ ТОВА КОЕТО ИСКАМЕ,ЖАЛКО ЗА МНОГО ОТ НАС ЧЕ НЕ ГО ЗНАЯТ.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #23 -: Февруари 27, 2010, 12:22:33 »

Страдаме от неразумните си желания.
    Ако се водим от добри чувства, мисли, действия, ОК. Но дали желанията ни не са просто егоизъм и комплекси?...
    Активен

Icko
    Гост
    « Отговор #24 -: Март 28, 2010, 00:21:19 »

Зависи от какво са продиктувани желанията ни.
    Активен
    marushka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 112

« Отговор #25 -: Юни 15, 2010, 23:10:18 »

РАЗКАЗИТЕ НА МЪРТВАТА АТРА КАПИ

За да открие още доказателства и да проследи твърденията, Стивънсън установил глобална мрежа от изследователи по целия свят. През 2003 г. в Южна Турция бил открит любопитен случай. Германският психолог д-р Юрген Кайл отишъл да го проучи.

"При обстоятелствата, които бих нарекъл добри, детето успя да ми даде информация, която, по мое мнение, не би могла да идва от сегашния й живот. По тази причина бих отбелязал случая като по-добър от средното."

През 1998 г. младо турско момиче, Атра Капи, умира от мозъчни увреждания при катастрофа до дома си в Атакия. 28 дни по-късно в друго турско село, недалеч от там, се ражда Демет Юлдари. Детето имало родилен белег, който не бил избледнял.

"Не бихме могли да кажем със сигурност, че е свързан с инцидента, но е на същото място, където е била раната на Атра. В дома на семейството Кайл се среща с Демет и баба й Кезбен Юлдари. Тя е напълно убедена в историята на внучката си. Първоначално Демет ни каза, че има две майки, и че дори знае името на майка си от предишния й живот - Лемия. Попитах я защо има две майки, но тя настояваше на своето. Първия път тя дори каза името й - Лемия.

Тази убеденост на семейството прави разкриването на истината трудно. В лондонския университет психологът Крис Френч изследва паранормалното. Той знае колко е трудно да се получи безпристрастно доказателство в тези случаи.

"Ако разгледаме някои от случаите на деца, спомнящи си минал живот, има определени доказателства, които предполагат, че в някои от тези случаи детето е приело тази роля в отговор на неволно запитване от страна на родителите или изследователите."

Роля ли играе детето, или спомените й са действителни? Чрез преводач Кайл я разпитва за роднини от предишния й живот. Помни само Айфер. Айфер ми беше сестра. Майката на Демет също вярва.

"Бяхме около 20 души и пътувахме с автобус към морето. Съпругът ми шофираше, брат ми Мехмед също беше с нас. Демет седеше между нас. Десет километра преди Чавлик тя изведнъж се разстрои. Трепереше и плачеше. Брат ми я прегърна и я попита какво става. Гласът й трепереше, беше уплашена. Каза ни: Тук претърпяхме катастрофата."

Майката е гушнала момиченцето, а Демет разказва историята си. Казва, че е умряла в Чавлик. Попитах я: "Кой ти каза, че си умряла в Чавлик?"
    Каза ми: "Просто го знам."

Условията на средата са най-важни в тези случаи. Такава среда може да предизвика изграждане на лъжливи спомени. Децата може да искат да повярваме, че са имали предишен живот. Такива лъжи се срещат. Но Демет твърди, че си спомня всички подробности, свързани с фаталния сблъсък.

Кайл посещава Айфер Капи, сестра на починалото момиче, която също е участвала в инцидента и също си спомня.

"Изпълзях от колата и чух, че са я открили. Беше доста далеч от мястото на катастрофата, край канавката. Мобилният й телефон и цигарите все още бяха там. Кървеше много силно от главата и се виждаше вътре в черепа й. И после... После се ударих в камък. Вената ми изскочи, нещо се спука. След това започнах все повече да се смалявам."

Наистина ли това 4-годишно дете си спомня своята смърт? Най-накрая Айфер Капи се среща с момиченцето, което твърди, че е преродената й сестра. Момичетата много държали една на друга. Но Демет показва слаб интерес към бившата си обична сестра. Държи се като нормално 4-годишно дете, без да показва с нищо, че я разпознава. Но Айфер също вярва в прераждането и вижда душата на сестра си в очите на малкото момиче.

Резултатите от проучванията на Кайл в Турция са изпратени обратно в университета в Шарлотсвил. Но както в много от другите случаи, изводите са много несигурни.

Ще направим услуга на децата, ако гледаме фантазиите като такива. Трябва да умеем да ги приемаме, да подхранваме фантазиите им, но не и такива невероятни неща като прераждането.

Вероятно съществува някакъв механизъм, който прехвърля спомени за събития и навици на поведение. Родилните белези и дефекти, които се появяват, не могат просто да се предадат от един на друг случайно. Трябва да има някакъв междинен носител.

През 1942 г. японската армия напада Бирма, убивайки и измъчвайки хиляди. Д-р Стивънсън твърди, че е открил много бирмански деца, които са превъплъщения на омразните окупатори. Той ги разпознал по нехарактерното им поведение.

"Имаха много японски черти. Искаха силен чай със захар, искаха сурова риба. Оплакваха се от жегата в Бирма, често се разхождаха голи, защото им беше много горещо."

Психологът Крис Френч смята, че тези предположения трудно могат да бъдат приети.

"Унаследяването е доста интересна идея - че е възможно миналият живот да влияе върху сегашното поведение. Чел съм много изследователи, работещи в тази област, и макар да знаем твърде малко за това как се изгражда личността, несъмнено обяснението им ще бъде от гледна точка на средата и възпитанието, генетиката и околната среда. Не е нужно да търсим влиянието на минали животи."

Децата най-много помнят миналите си животи,защото са в началото на сегашния си живот - това го казва Едгар Кейси в книгата си в "Можете ли да си припомните миналите си животи".
    Активен

sanguinary
    Гост
    « Отговор #26 -: Юни 27, 2010, 01:31:03 »

Неотдавна, попаднах на този филм във vbox-a.
    Живот след смъртта.
    Разделен е на 4, заради времетраенето.
    1    2   3    4
    Качеството клони към зле, но не можах да го намеря на друго място.

И един цитат по темата.

"Когато моето тяло е излезнало от майка ми, било е време, когато мечката се събужда от сън. Сега, когато тя заспива, тялото ми умира и аз добре знаех, че ще стане така. Нашите тела се раждат и умират, но не и ние. Никой не е тяло. За това не разбираме, когато белия човек плаче за телата на своите близки и ги слага в кутии от дърво."

Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #27 -: Юни 27, 2010, 10:50:07 »

"Кармата"всъщност е един от законите и основните принципи на сътворението.Подобното привлича подобно.Сега..парадокса е,че не всичко е подвластно на този закон.По същият начин както не всички физични закони могат да бъдат съотнесени 1:1 в цялата Вселена.Има създания еволюирали отвъд този принцип.Освен това..за едновременните инкарнации..Както има Азове които се инкарнират едновременно,така има и Азове които се инкарнират последователно,като при това запазват целостта на спомениете и придобитата вече опитност и информация.Подобни Азове обикновено обитават високо развити в технологично отношения цивилизации,но за съжаление еволюцията им в духовен план е много по-назад от тази на едновременно инкарниращите се.
    п.с.Нашето време,се определя от морфогеничните особености на планетата.И като такова каквото ни е познато тук,действително не съществува в сферите които обитава Азът,но това не означава,че няма никакъв интервал от такова между инкарнациите..И изобщо процесът на самоосъзнаване и филтриране на придобитите опитност и инфо,отнема"време".Просто то не е такова каквото ние го познаваме.Щом се тръгва от точка А за да се стигне до точка Б,значи е нужно някакъв вид време.Неоходимо е такова и за завихрянето на енергоинформационните  полета,и за сформирането на мондата,и за нейното самоосъзнаване като такава..
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #28 -: Юни 29, 2010, 03:23:21 »

Не съм много по тази част, но поне, доколкото успявам да схвана нещата (ако изобщо съм), то... образно казано, формулата на кармата е: причина + избор = следствие.
    Струва ми се абсурдно, обаче, да се приеме за рационално,твърдението, че нищо, от това което се случва на даден индивид,не е случайно и той го е предизвикал и участва в него, като един вид филм, в който той е... режисьор, сценарист, продуцент и играе главната роля.
    Подобни Азове обикновено обитават високо развити в технологично отношения цивилизации
    Логично е, технологичното развитие да е обратнопропорционално на духовното. Съгласявам се. Но... психеа, дай да използваме наличните ни примери за това. Те не са малко. Споменаването на цивилизации и фактори, чието наличие е под въпрос, не е добра идея, според мен.

Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #29 -: Юни 29, 2010, 11:05:41 »

Не съм много по тази част, но поне, доколкото успявам да схвана нещата (ако изобщо съм), то... образно казано, формулата на кармата е: причина + избор = следствие.
    Струва ми се абсурдно, обаче, да се приеме за рационално,твърдението, че нищо, от това което се случва на даден индивид,не е случайно и той го е предизвикал и участва в него, като един вид филм, в който той е... режисьор, сценарист, продуцент и играе главната роля.
    Подобни Азове обикновено обитават високо развити в технологично отношения цивилизации
    Логично е, технологичното развитие да е обратнопропорционално на духовното. Съгласявам се. Но... психеа, дай да използваме наличните ни примери за това. Те не са малко. Споменаването на цивилизации и фактори, чието наличие е под въпрос, не е добра идея, според мен.

Кое е под въпрос?Съществуването на конспирация или съществуването на високотехологични цивилизации?Защо хората бярват в Бог,а не могат да допуснат идеите за едни по-високо развити от тях цивилизации?(които на всичкото отгоре ни управляват)Фактите и следите оставени тук на Земята са толкова много,че би отнело сигурно месец за да ги изброя тук..
    Бих казала така"каквото горе,това и долу!"и това е съвсем буквално!Вижте нашата планета.Социалната структура и модел.Това е и в междугалактически мащаб.Във всеки един аспект.Като почнете от многообразието от хуманоиди тук,и минете през политическите системи,борбата за власт и контрол!
    Азовете за които говоря обитават и част от нашият елит.Просто човечеството е сляпо.
    Земята и хората са към края на своята подвластност на закона за кармата.
    п.с. Духът определя еволюцията на материата,а не обратното.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 6   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Карма и реинкарнация
    Духовни учения
    Админ 2 1806 Последна<br />публикация Февруари 17, 2010, 00:03:55
    от izida
    Осми Дом - домът на Смърт и Прераждане - извад
    Астрология и нумерология
    Цар Кару І 1 2861 Последна<br />публикация Юни 08, 2011, 14:49:53
    от Cvetomir91
    Колективна карма
    Астрология и нумерология
    dayana 0 1052 Последна<br />публикация Юли 19, 2011, 03:25:02
    от dayana
    Съдба, карма, избор « 1 2 ... 7 8 »
    Духовни учения
    Ianica 108 7086 Последна<br />публикация Септември 08, 2013, 20:34:39
    от Ariam
    Прераждане, минали животи
    Въпроси и отговори
    Mia227 11 3153 Последна<br />публикация Юли 01, 2012, 12:22:25
    от sarabia

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright