Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дежа Вю  (Прочетена 5703 пъти)
nia.boneva6
Гост
« Отговор #15 -: Септември 02, 2010, 20:46:59 »

А, аз не говоря за това...
Но да,
Не сме достатъчно осъзнати за това,а и колко интересен ще е живота ако знаем какво ще ни се случи в следващият момент. Плезещ се
;особено ако става въпрос за ежедневието
Активен
Kery
Гост
« Отговор #16 -: Септември 02, 2010, 22:48:02 »

Не мисля, че знаем всичко, което ще ни се случи (всмисъл преди да се родим), защото това би означавало, че нямаме никакъв избор, никаква свобода... По-скоро знаем само по-основните неща от нашия живот Усмивчица Ако всичко беше ясно и ние го следвахме доста неща се обезсмислят...

П.П. Обезсмисля се обучението на душата, ако всичко, което ще и се случи не зависи от нея и от нейните решения тук...
« Последна редакция: Септември 02, 2010, 22:55:56 от Kery » Активен
DArkAngel
Гост
« Отговор #17 -: Септември 02, 2010, 23:06:15 »

Цитат
Не мисля, че знаем всичко, което ще ни се случи (всмисъл преди да се родим), защото това би означавало, че нямаме никакъв избор, никаква свобода... По-скоро знаем само по-основните неща от нашия живот Усмивчица Ако всичко беше ясно и ние го следвахме доста неща се обезсмислят...

П.П. Обезсмисля се обучението на душата, ако всичко, което ще и се случи не зависи от нея и от нейните решения тук...
Няма какво да добавя всичко е абсолютно правилно.
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #18 -: Септември 02, 2010, 23:27:55 »

Вярно е.
Но най-великите учители знаят точно вариантите за протичане на бъдещето, в зависимост от някакви фактори...
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1650

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #19 -: Септември 02, 2010, 23:36:52 »

Да, напълно вярно.
    Но пишат, че има някои много съществени пунктове, през които задължително се преминава.
    И може би точно тях да виждаме предварително и успяваме понякога да си "спомним" приживе.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1650

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #20 -: Септември 02, 2010, 23:47:44 »

Вярно е.
    Но най-великите учители знаят точно вариантите за протичане на бъдещето, в зависимост от някакви фактори...

Да, виждат същественото, което ще се случи, а подробностите зависят от свободата на избора.
    Един пример. Вижда се например, че човечеството ще се раздели на две, на "добро" и на "лошо".
    Възниква въпросът, не е ли възможно всички хора да направят така, че да преминат към "добрата" част. И отговорът е, че да, това е възможно и тогава "лошата" част, чиито форми вижда ясновидецът, ще бъдат населени от други души ...

"Ако някой смята, че човешката свобода е несъвместима с предварителното познание за нещата и техния бъдещ облик, нека да помисли и разбере, че занапред свободните действия на човек ще зависят толкова малко от предопределените факти, както и в случая, когато неговата свобода не зависи от обстоятелството, че е решил след една година да живее в една къща, чийто план той изработва днес. Той ще бъде свободен в своите вътрешни импулси тъкмо в къщата, която си е построил..."

Р. Щайнер, "Въведение в Тайната Наука"
    Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #21 -: Септември 03, 2010, 09:39:38 »

Цитат
    Но пишат, че има някои много съществени пунктове, през които задължително се преминава.
    И може би точно тях да виждаме предварително и успяваме понякога да си "спомним" приживе
    Не знам това е малко спорен въпрос..Възможно е и така да е,но не сме ли тук за да се учи душата от собствените си грешки и да расте или това е един от поредните глупави стереотипи който са в процес на рушене,а дежа вю да се получава защото от време на време виждаме какво ще ни се случи,но май има неща който са определени да ни се случат
     Згреших .Веднъж бях чела че Баба Ванга се опитала да предотврати смъртта на цяло семейство казала им да не се качват в кола повече от седмица защото видяла че колата ще се взриви така и направили,но газвота печка почнала да изпуска и когато почнали да готвят пак се взривило всичко.Май точно за това ни е нужно осъзнаването да ги различиме..
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #22 -: Септември 03, 2010, 14:34:30 »

Да, има пунктове през, които е доста вероятно да преминем, но това не значи, че не можем да променим нещата. Смъртта е нормално да прави изключение, защото края на пътуването е важна част, може и да има други важни неща, от които да не можем да избягаме, но наистина трябва да са важни за нашето развитие.  Згреших (така си мисля де)

Няколко примера:
    Сънувам, като малка, че играем с част от компанията на някакво много интересно непознато за мен място и ни е много весело.
    Година и половина по-късно - ние сме там, същите хора, на същото място, всеки прави абсолютно същите движения и по същия начин се обръщат, поглеждат ме, защо се бавя и ме подканват "хайде".

Сънувам, че колегите играят карти, пускат два майтапа. Абсолютно безсмислен сън. На по-следващия ден, те играят карти, аз съм седнала на същото място като в съня и те пускат същите майтапи, движат се по същия начин, смея се по същия начин.

Скоро сънувах лоша ситуация. Породена просто от лошо съвпадение на разни хора на едно и също място и не добро пасване на техните проблемни черти. В съня се наложи да се обясня, че не е правилно да се държат така и разплаках едната жена- тя го взе много навътре.
    На сутринта се събуждам и ми тежи много, че съм наранила някой толкова без да искам- пък било и на сън.
    Благодарение на това, че ми тежи и не мога да се отърся от съня, отказвам да се видя с единия човек от съня.
    Появява се от нищото по-късно през деня жената (която на сън разплаках без да искам) обстановката е същата- даже е разхвърлено по същия начин. Но сме само двете и срещата ни минава добре, аз се държа добре с нея, не се налага да и казвам, къде греши, защото сме само двете и защото още ми е вътрешно, че я разплаках в съня ми.   
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    giti
    Гост
    « Отговор #23 -: Септември 03, 2010, 15:38:40 »

Аз деля "де жа ву" на минало и бъдеще- 2 вида. 
    Минало: Според мен това е долавяне на информация, останала да си витае на самото място. Така си мисля от едно много гадно изживяно споменче от минал живот - едно от малкото ми "де жа ву", придружено и с физическото чувство на случилото се. Когато стъпах за първи път на "Платца Испания" в Мадрид си спомних и изживях наново смъртта в предният ми живот, като завършека беше припадък. Няма да изпадам в подробности на самата случка, но самият факт, че изживях това на мястото на случката ме кара да си мисля, че тя е спомен останал там. Имам още мн. подобни "де жа ву"-та, но това е най-силното.

Бъдеще: Това са нещата, които съм сънувала или получила, като видения. Най-честно картини преди сън. В повечето случаи, тези "де жа ву"-та са непосредственно (ден-два) след съня или видението. Понякога съм имала случаи и веднага след сън.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #24 -: Септември 03, 2010, 15:44:00 »

А, също има и трети вид "де жа ву", който може да се разглежда, като чисто физическо-материален, в резултат на придобити навици. Например: Всяка сутрин имам рутинни действия, които ги правя като на автопилот- поглеждане в огледало и т.н....
    Активен
    GavriL
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 34

« Отговор #25 -: Септември 24, 2010, 21:31:24 »

аз ги сънувам
    Може и вие да ги сънувате, но да забравяте сънищата и да се сещате едва когато същото нещо ви е пред очите.

Мен абсолютно същото нещо ми се случи днес . Забравих че съм го сънувал но в момента в който момчето изрече думите които сънувах се сетих и много се стреснах. Когато се огледах видях че всичко е същото като в съня ми ...
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #26 -: Септември 24, 2010, 21:35:10 »

Аз веднъж имах дежа вю как разговарям с един човек.И тогава си спомних,че съм сънувал как до мен ще мине една червена и една жълта кола,огледах се и...така стана!
    Активен
    axlinn
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 29

« Отговор #27 -: Септември 25, 2010, 15:03:47 »

В книгата на Майкъл Нютън "Пътят на душите" се казва че преди да се инкарнираш в ново тяло ти се показват части от живота който ти предстои,и според мен а и според други точно тези части представляват "дежа вю".Аз много често получавам дежа вю и се надявам че това означава че се движа по правилния път Усмивчица
    Активен

„Проблемите на света не могат да бъдат решени от скептици или циници, чиито хоризонти са ограничени от очевидните раелности. Нуждаем се от хора, способни да мечтаят за неща, които никой не е виждал."
    Джон Фицджералд Кенеди (1917-1963)
    Amaranth
    Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Град: Варна
  • Love is the Аnswer !

« Отговор #28 -: Декември 12, 2010, 00:12:38 »

Ако знаехме какво ще ни се случи във всеки предстоящ момент..въобще нямаше да е интересно..По-интересно е неизвестното..нищо,че понякога е доста плашещо.. УсмивчицаНамигване
    Иначе и на мен напоследък доста често..ми се случва да имам такова усещане..че това сякаш се е случвало..и че всичко се случва отново..не мога да си спомня кога и къде..нито какво ще се случи след това..но просто много често започнах да имам това усещане..и не се чувствам добре от това..не знам защо..
    Иначе при мен само два пъти се беше случило да сънувам нещо и то наистина да се случи..бях много малка,когато снувах..че дядо ми се е напил..заспал..и къщата ни се подпалва..баба ми обаче си беше в нас..и та нищо фатално не се бе случило..и това наистина се е било случило..аз не знам къде съм била..защото не си го спомням..но когато разказах съня си на майка ми..и тя ми каза..но това наистина се случи..Втория път беше..когато имах силно предчуствие..че когато отида на училище ще се случи нещо неприятно за мен..и страхът ми беше много силен..защото знаех,че ще се случи..и сънувах какво точно ще се случи..на следващия ден се случи точно това..
    « Последна редакция: Декември 12, 2010, 00:20:53 от Amaranth » Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #29 -: Декември 12, 2010, 02:16:37 »

Като чета това което си пуснала в говорилня и тук си мисля,че при тебе процесите са набрали скорост.

Имам предвид отварянето на някой центрове в мозъка както и увеличаването на някой хормони в следствие на това.

Това с дежавутата ако ти се случва често до колкото аз знам е много добър признак.
    Означава,че завесата започва да ти се вдига,може скоро да имаш и по силни преживявания ще видим(припомняне на части от минали животи и тн.).

Мене дясната ръка ме боли много странно никога до сега не ме е боляла така.
    Хем не ме боли много силно да ми причинява голям дискомфорт хем ме боли вече доста време,каквото и да беше щеше да ми мине до сега!

Наскоро пък докато взимах храната от готвачите и ги попитах колко е часът,единият ми каза 11.18ч а другия 11.23ч ,аз без да се усетя се втурнах към единият от компютрите и докато "летях" казах,че е тояно 11.11ч .
    После натиснах тъчскрийна и часовника се появи 11.11ч погледнах към залата с хората и никой не разбра какво е станало.
    Погледнах пак веднага монитора и вече беше 11.12ч.
    Всъщност го бях хванал в последния момент!

Стори ми се доста странно... Намигване
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright