Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дежа Вю  (Прочетена 5577 пъти)
DArkAngel
Гост
« -: Септември 02, 2010, 14:46:35 »

Хора здравейте незнам къде да пусна този въпрос за това направих нова тема.Може ли да ми обясните защо плучаваме дежа вю и какво точно е това?Доколкото знам това е когато имаш чуството че нещо вече се е случвало,но при мен става прекалено често в седмицата поне по 3-4 пъти и понякога е толкова реално че знам кой какво ще каже или ще направи.Вече започвам да се страхувам и искам да знам при вас става ли така и как да го преодолея?
Активен
Isis
Немезида
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 227

• Град: Едно малко вълшебно място...
  • Огън и вода...

« Отговор #1 -: Септември 02, 2010, 15:09:06 »

И на мен ми се случва. Защо искаш да го преодолееш, на мен ми харесва!?
    Активен

My own Fear creates within me the Courage.
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #2 -: Септември 02, 2010, 15:11:19 »

Страшничко е.Понякога имам чуството че съм тук за втори път и че живея живота си отново,а вие как се справяте с това усещане и от какво мислите че се получава.
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #3 -: Септември 02, 2010, 16:50:29 »

Имаш предвид нещо като да ти се повтаря момента, това ли е?
    Ако е това, на мен ми се е случвало да си спомням нещо, което още не се е случило. И като се случи, си казвам: я, ама това нали си спомням, че се случи преди две седмици?
    За страшно, не е нещо страшно.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #4 -: Септември 02, 2010, 18:57:28 »

Аз за пръв път чувам това "дежа вю", не знам дори как трябва да е ударението... карай де.
    Случва ми се често да си припомням нещо на части, нещо, което определено се е случило; тук, и същевременно другаде; ... сложно.. Някак е станало в някакво различно време... все едно е станало в несъществуващо време и все пак е станало... Странно е.
    А иначе, понякога като съм навън, на разходка-чудя се къде съм, кое е това място, което така се е променило... и от къде пък го помня, сякаш съм било там/тук от как се помня, демек от векове...
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #5 -: Септември 02, 2010, 19:06:14 »

Как?...спомняш си нещо, което се е случило тук, и същевременно помниш същото нещо, като случило се в друго време?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Септември 02, 2010, 19:33:11 »

Згреших ... Згреших
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #7 -: Септември 02, 2010, 19:56:30 »

Изразът Deja Vu идва от френски и буквално преведено означава "вече виждано".

Това е странно усещане, че вече сме били там, че вече сме изпитвали това или че и друг път сме го чували, което изведнъж "прищраква" в съзнанието ни. Мисля, че на всеки му се е случвало. Има много хипотези за това явление:

1. Наистина вече сме били там или сме чули това.

В интерес на истината такова усещане ми се е случвало и вкъщи, но там наистина всичко е познато, но въпреки това възприятието е различно. Странно и противоречащо...

2. Грешка в матрицата  Ухилен

3. Спомени от бъдещето

4. Химичен процес в мозъка, който ни помага да се чувстваме "на място" в непозната обстановка.

5. Възприемаме картината толкова бързо, че докато се замислим и вече е станал минало и това поражда усещане за нещо вече преживяно.

6. Информацията за вече вижданото не е наша, а чужда. Виждаме вече видяното от някой друг преди нас.

Всичко останало, което ни предразполага към усещане какво ще се случи и то наистина се случва вече е медиумна, пророческа способност, според мен.

Често ми се случва и на мене, но не съм забелязала нищо да се случва след това, поне не около мен, за да мога да преценя дали това е някакъв знак.
    Понякога имам чувството и че някои филми вече съм ги гледала Ухилен Силно вероятно да е от трейлърите преди това  Ухилен

Елементарна справка с чичо Гуугъл:
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D1%8E
    http://avangardisco.wordpress.com/2007/12/29/%D1%84%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%B0-%D0%B2%D1%8E-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5/
    http://www.mystics.eu/interesni-fakti/119-deja-vu-psihologia.html
    http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1056134&nopassportcheck
    http://chudesa.net/p4878/
    http://www.kaminata.net/viewtopic.php?f=49&t=21217

« Последна редакция: Септември 02, 2010, 20:07:00 от Kery » Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #8 -: Септември 02, 2010, 20:16:33 »

Изразът Deja Vu идва от френски и буквално преведено означава "вече виждано".

Това е странно усещане, че вече сме били там, че вече сме изпитвали това или че и друг път сме го чували, което изведнъж "прищраква" в съзнанието ни. Мисля, че на всеки му се е случвало. Има много хипотези за това явление:

Ето и още една хипотеза:

Преди да се въплъти, на човешкия Аз (дух) се "показва" картината на предстоящия му живот (и дори бива питан, дали е съгласен да го изживее). След това този спомен се "замъглява", но отвреме-навреме отделни моменти "изплуват" на повърхността на съзнанието ...
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #9 -: Септември 02, 2010, 20:17:03 »

аз ги сънувам
    Може и вие да ги сънувате, но да забравяте сънищата и да се сещате едва когато същото нещо ви е пред очите.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #10 -: Септември 02, 2010, 20:30:11 »

Едно огромно БЛАГОДАРЯ на всички за щастие отговора го открих днес следобед докато дремвах.Присъни ми се един красив магйосник целият в бяла светлина,който ми каза,че няма нищо странно или страшно  и че това усещане е нормално било заради както той се изрази "Настройка на подсъзнанието"(незнам какво точно значи) и че скоро ще отмине.А усещането точно както когато гледаш един филм и след 1 година да го гледаш пак.Спомняш си някой неща перфектно,но не всичко и си казваш я този момент съм го гледала и знам какво ще стане сега.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #11 -: Септември 02, 2010, 20:38:14 »

"този момент съм го гледала и знам какво ще стане сега."

Оле, това би следвало да е всякога, но не винаги помним какво сме видели... <Това в общ смисъл...
    Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #12 -: Септември 02, 2010, 20:40:25 »

Цитат
    оле, това би следвало да е всякога, но не винаги помним какво сме видели... <Това в общ смисъл...
    Не ти разбрах мисълта.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #13 -: Септември 02, 2010, 20:43:20 »

Ами би следвало да помним всичко, което ще ни се случи... ама на
    Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #14 -: Септември 02, 2010, 20:46:01 »

Не сме достатъчно осъзнати за това,а и колко интересен ще е живота ако знаем какво ще ни се случи в следващият момент. Плезещ се
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright