Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Минало, настояще и бъдеще на децата-индиго  (Прочетена 4029 пъти)
Shakti
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #15 -: Август 30, 2010, 14:55:46 »

Абсолютно съм съгласна с теб ! Имено затова са и по-горе въпросите ми свързани с "миналото"/ разбирай родителите... и качествата, които е необходимо да развият ...с  такива деца /. Потъпкани и неразбрани деца има  и без да са индиго !!!
Те също имат нужда от РАЗБИРАНЕ !
Когато имаш разум , съзнание  и плът ..но най-вече Съзнание... роптаенето  е на заден план.. и на негово място идва действието..още повече  , ако знаеш че имаш мисия и имаш повече способности от останалите...

Не съм преподавател и не пиша статия! Усмивчица

« Последна редакция: Август 30, 2010, 15:07:56 от Shakti » Активен

Omnia Vincit Amor !
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #16 -: Август 30, 2010, 14:59:43 »

Разкажи тогава моля те, моля те .
Тука сме едни ужасни любопитковци.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 609

• Град: София
  • « Отговор #17 -: Август 30, 2010, 15:01:34 »

Мдам.. И аз се присъединявам към желанието на Еона за повече яснота Усмивчица

Цитат
    Интересът ми към темата е продиктуван от професионална гледна  точка

Просто предположих, че професионален интерес могат да имат или преподаватели, или психолози, или журналисти Усмивчица
    Активен
    Shakti
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Август 30, 2010, 15:11:44 »

Детско-юношеска психология  съм завършила...
    Работила съм с деца "индиго" и най-вече с техните  родители ...!!! Те имат нужда от повече работа , отколкото децата ! Усмивчица
    В момента съм психолог , но в  друга сфера ... /Домашно насилие  и трафик.../
    Активен

Omnia Vincit Amor !
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #19 -: Август 30, 2010, 15:29:16 »

Работила съм с деца "индиго" и най-вече с техните  родители ...!!! Те имат нужда от повече работа , отколкото децата ! Усмивчица

E, все пак съм била на прав път Усмивчица Наистина имаш излъчването на психолог, независимо от сферата, в която си.

Не само децата, но и всеки човек има нужда от разбиране и подкрепа.. но просто в случая с индигота става въпрос за съвсем различно разбиране, което понякога противоречи с разума и неговото вечно търсене на научно обяснение.

Активен
    Shakti
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Август 30, 2010, 16:05:05 »

E, все пак съм била на прав път Усмивчица Наистина имаш излъчването на психолог, независимо от сферата, в която си.

Не само децата, но и всеки човек има нужда от разбиране и подкрепа.. но просто в случая с индигота става въпрос за съвсем различно разбиране, което понякога противоречи с разума и неговото вечно търсене на научно обяснение.

О, на мен ли го казваш ?! Усмивчица
    Въпроса е  как да се обясни на една майка..на ръба на силите си да се справя със  странностите на своето  дете... и плачеща от изнемога вече...
    Как да се научи тази майка да се справя.../защото понякога  е  и сама..без подкрепата на никого/
    И /лично мнение/  мисля,че много психолози..или поне тези с които аз общувам,  са доста отворени към алтернативни методи...далеч  от научното и медицината   Усмивчица
    Активен

Omnia Vincit Amor !
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #21 -: Август 30, 2010, 16:09:27 »

Цитат
    Въпроса е  как да се обясни на една майка..на ръба на силите си да се справя със  странностите на своето  дете... и плачеща от изнемога вече...
    Как да се научи тази майка да се справя.../защото понякога  е  и сама..без подкрепата на никого/

Хич не е лесно това, но става само с много търпение и приемане.

Същото важи и за майките на кристали Усмивчица И там бая търпение трябва, че хич не ги свърта на едно място, особено в ранна детска възраст Усмивчица
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #22 -: Август 30, 2010, 16:28:13 »

Активен

Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 417

• Град: Варна
  • « Отговор #23 -: Август 30, 2010, 21:03:57 »

Shakti, Здравей!

Важно е родителите да не лъжат децата си и да не предават доверието им. Новите деца лесно усещат лъжата и ако един родител не иска да бъде "отрязан" от живота и мислите на детето си е добре да не си служи с нея. Възрастните не е добре да изискват неща от децата си, които сами не правят.

За кристалите според мен е важно състоянието на родителите. Най-добре е да си решат своите емоционални проблеми и да открият щастието в живота си, това е най-доброто, което могат да направят за децата си.
    Кристалите попиват емоциите, ако от родителите идват голямо количество негативни или много объркани емоции, лишени от любов и уважение към дадено нещо - то детето може да се затвори в себе си за доста дълго време. Това е защитна реакция, детето не иска емоциите на родителя си, защото не може да ги издържи - въпросните емоции и ситуации, на които става съпричастно противоречат на добрите и справедливите идеали заложени в него. Това противоречие води до вътрешно страдание. За да спре да бъде съпричастно се отцепва, спира да слуша, да възприема и се старае когато родителя е наоколо да концентрира вниманието си върху нещо друго.   
    Лъжите към детето и злоупотребата с доверието му- са най-добрия начин да покажете на вашето дете, че не трябва да бъдете допускани в неговия свят. А щом ви изхвърлят от този свят, започвате да се чудите, защо детето ви се е отдръпнало, не споделя нищо, не ви слуша и гледа, когато говорите. Най-вероятно ще се върне, едва когато порасне достатъчно, за да осъзнае, че майка му и баща му са хора, на които не им е лесно и са склонни да допускат много грешки, но и тогава ще отбира, какво да ви споделя и какво не.

Всеки си избира семейството. Колкото повече енергия човек носи в себе си, толкова по- трудно му е да започне живота си (да овладее енергията си и да я насочи в правилната посока по точния начин) , ако няма добра основа. Добрата основа се гради от семейството. Ако не можете да се разберете с децата си, поне не им се налагайте, не крещете, не бъдете злобни. Говорете с тях, но не като с психично болни, а като с човешки същества. Дори и да не успеете да ги разберете - това не е такъв проблем, обичайте ги, имайте вяра в тях и не им пречете да открият своя път.

Държа да отбележа, че това са си мои разсъждения и вярвания. Може и да не са перфектни.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #24 -: Август 30, 2010, 21:56:00 »

Еру, единственото нещо, което искам да кажа е, че твоя постинг ме докосна много силно и ме накара да се замисля за много неща.  Сърце Благодаря ти.
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 417

• Град: Варна
  • « Отговор #25 -: Август 30, 2010, 22:33:56 »

Еру, единственото нещо, което искам да кажа е, че твоя постинг ме докосна много силно и ме накара да се замисля за много неща.  Сърце Благодаря ти.

Аз ти благодаря. Радвам се, че съм успяла да бъда поне малко полезна.

Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #26 -: Август 30, 2010, 22:42:12 »

Еруин и аз ти благодаря за всичкkите постове

Активен

headache
    Гост
    « Отговор #27 -: Март 27, 2011, 15:38:57 »

Здравейте! Тук прочетох много положителни неща и леко се зарадвах! Не знам до колко мога да дам съвет, по-скоро май се нуждая от него! От как се помня ми се случват свръх странни неща и дълги години криех това и продължавам да го крия. Имам нужда от вашия съвет. Според прочетеното от много статии явно съм индиго. Много банално звучи....не обичам да се категоризирам, но явно е така. Проблемът ми е хората и пак хората, много ме мачкат....виждам в очите им дали било презрение, лицемерие,ЛЪЖА - това ми е най-омразното.....не се възползвам от информация. Още от дете главно 10 годишна се научих на - взимам две капачки и улавям муха с концентрация тя  сама попада в "капана", после я пусках и така към повече от 40 пъти. Случвало ми сее да пресичам светофар и за момент в черно бял кадър да видя автобус да блъска 2 коли.....като се освестих бях на средата на кръстовището . Час след това се намирах в друг квартал и видях пред махленския магазин много стъкла. Продавачът ми каза, че преди час един автобус....е катастрофирал с 2 коли.Друг случай - те са много....често сънувам неща които се случват, по-скоро са свързани с катаклизми. Веднъж сънувах и убийството на една жена от селото ми...имах и свидетели. Лудият й син я задушил. Вече 20 год се чудя защо ми се случват тия неща, и как да се крия от хората. Понякога някой става свидетел и се плащи....тук също мога да изплаша някого. Знаете ли специалист който първо да провери дали не съм луда, после друг ако не съм луда да ми помогне да РАЗБЕРА какъв е смисъла на всичко това? Да не говорим че сменям професии като дрехите си и нито една не ме радва....Помощ ! Моля без сърказъм и обиди, наслушала съм се на какво ли не?
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #28 -: Март 27, 2011, 17:03:32 »

Здрасти  никой няма да те обижда или подиграва ,нито на лекар да те праща ,иначе триабва да се обявим за виртуална лудница.
    Ако имаш временце почети наоколо да видиш , колко са хората с подобни "оплаквания" Усмивчица Тук е мястото в което намираме разбиране за всички чудатости, даже сме си ги разделили по теми . Тука те са нормалности даже повечете се стремят към още повече такива. Добре дошла и се чуствай свободна и спокойна.
    Активен

dsadsa
    Гост
    « Отговор #29 -: Май 09, 2011, 16:38:43 »

Детско-юношеска психология  съм завършила...
    Работила съм с деца "индиго" и най-вече с техните  родители ...!!! Те имат нужда от повече работа , отколкото децата ! Усмивчица
    В момента съм психолог , но в  друга сфера ... /Домашно насилие  и трафик.../

О, на мен ли го казваш ?! Усмивчица
    Въпроса е  как да се обясни на една майка..на ръба на силите си да се справя със  странностите на своето  дете... и плачеща от изнемога вече...
    Как да се научи тази майка да се справя.../защото понякога  е  и сама..без подкрепата на никого/
    И /лично мнение/  мисля,че много психолози..или поне тези с които аз общувам,  са доста отворени към алтернативни методи...далеч  от научното и медицината   Усмивчица

i zna4i otnovo trqbva da stignem da otgovora 4e trqbva da manipulirame decata? za da moje vuzrastnite da se 4ustvat po dobre i bog da gi pojivi da umrat spokoini 4e decata im sa stanali hora.Neka ti razkaja slu4ka na 19 sam ama ako mi pogledne6 godinite i ne mi xaresa 6a trqbva da po4nem spor tuka.taka i az da sa izqvq malko i da nahranq tapacite ti si tuka da razbere6 za decata indigo ili da dava6 napravleniq kak trqbva da sa govori s tqx i kakvi trqbva da izrastnat .Jurnalisti i reporteri v koi vek jivee6 ti ? Prezidenta si gi luje po nacionalnata televiziq bez voub6te da go interesuva.Institucii napravlqvat horata i te stavat robi i tapaci .U4itetalkite sa po prosti ot zubarite kat doide vreme da se razkazva uroka a zubarite po prosti ot tapacite net ne mogat da zavur6at da im slu6at glupostite i da turpqt pak vie o6te si igraete na svetoven red i organizacii za spirane na nasilieto i za opravlenie na pazara .Baba nqmala pari da si kupi lekarstvata neka go pusnem po novinite nie sme zagrijeni za hora Za tebe gospodin Tapak izloji se po televiziqta zemi si pusni afrikanski kanal da 4ue6 4e horata nqmat daje lekarstva v magazinite 4e da si kupqt ne6to.Ama te amerikancite im pomagat estestveno te zexa nqkolko miliarda kvo sa 1-2 miliona da im gi vurnat po televiziqta i otnovo da sa geroi apak vie tapaci da si traete i da slu6ate .Az ako izlqza na ulicata i po4na da govorq tva koeto iskam 6te me pratqt v ludnicata ili v policiqta da obqsnqvam pak edna dulga santimentalna istoriq koqto estestveno 6te izglejda kato luja ami da kak nqma? svqt fomenta moje da se prevede luja ako ne sam sgre6il spored va6ti "vuzgledi" kak deteto si izbira semeistvoto vie si4ki go prevedahte taka?6tom moje da si izbere semeistovo predi rajdaneto to su6testvuva predi da se rodi i ako e taka nqma da bude problem to da bude ostaveno da su6testvuva kakto iska a ne nqkvi tapaci neto sa nau4ili 1 u4ebnik i sa go vkarali v jivota si v prosta podredba da govori na ovcete tuka neto daje gi murzi i tva da napraqt za sujeleni gi nari4am ovce 6toto ne sam osobeno naqsno ama nqma problemi brat4e Tebe ebe te za dumite mi .I kvo sa dumi?!
    ama zaebete glavata mi ve4e e susipana da sipq otrova tuka za tapaci kato vas 6tot prosto nqmax izbor trqq6e da uni6toja si4ko pred sebe si i eto ma kopele o6te sam tuka podurja6t na sistemi i narkotici ama maika vi 6a eba na si4kite tapaci net otnovo si pomislite za tva.Kvo mi govorite ei tuka za teq 20 godini prekarani v prikazki ako nqkoi tapak mi be6e obqsnil 4e 6te razbiram si4ko tolkova burzo prosto ako go prexvurlq v 6ibanata si glava i go presuzdam na kartina a posle prosto maxna kartinata i go presuzdam na misli a mislite na 4ustva i tuka stignaxme Kolko iskreni sa teq 4ustva maika vi da eba obqsnete si4ki tapaci neto mi piete za indigo decata a daje ne ste takiva moje bi ili ste nqkvi marionetki na ne6to po vis6e i kazvam marionetki za6toto ako ti 6a obqsnqva6 na hora koito nqma da priemat kvo govori6 6te bude6 marionetka ama neka ne govorim za tova za6toto e prekaleno rano.Kvo si mislite 4e indigo decata 6te spasqt celiq svqt ha ta vie sami kazaxte 4e 6te ima tirani ot tqx togava kvo va ebe kvi sa teq deca i kvo voub6te va interesuva kvo se slu4va s toq svqt ako nie idvame ot nqkade predi toq svqt? Da ne mislite 4e vie tapaci se grijite za sveta fomenta?! za prirodata koqto se uni6tojava ili za cvetqta koito se tup4at seki den ili po4vata ili na maikati putkata voub6te a razbra li me kopele .Izvinete ama imam da napi6a i nqkolko pisma da stari priqteli.Are neka po4nem- narkomana se obadi.Alo alo proba da gospojo policai otricatelna e kak se slu4i tva?znaite li kvo im pokazax v opravlenieto kato bqx "poludql" Vqrno e minaxa mi dosta misli napraix ne6ta koito prosto trqbva6e da napravq ne se gordeq nqmax izbor ako iskax da govorq fomenta tva be6e na4ina i eto me tuka Idioti i tapaci pi6at dumi4ki na hartiq ku4ki praqt svirki za po 10 lea na centara narkomani v gradove prestupnicite si xodqt s pistoletite a policaq mislii kak da napravi nqkoq zdelka s mestniq dilar i da izxrani semeistvoto si.Po televiziqta varvi kanala Molq zapovqdaite stranata e idealna.
    Decata imat idoli pevci koito sa bili tolkova golemi umnici 4e sa ospeli da svurjat 50 dumi za 5 minuti ot drugata strana gleda6 obqvena voina mejdu amerika i strani s malko pari v durjavata ednite obvineni za teroristi drugite ignorirani 6toto xodqt goli.Istina kva istina be mom4e misli6 li 4e voub6te moje6 da napi6e6 tva koeto iska6 Ha tapaci Maika vi da eba otnovo nakaraxte me da si mislq 4e sam lud ? Abe ti lud li si maikati 6a eba Az dane kazvam RUKA MRUDNI SE 4e da se MRUDNE BE OLIGOFREN?!
    Ti 6a vidi6 li RUKATA MI DA SE MURDA?!A TAPAKO ZAKVO SA TI TEQ DUMI BE OLIGOFREN

Писането на латиница (и обиди) е забранено!
    « Последна редакция: Май 10, 2011, 09:08:49 от Модератор » Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Здравето на децата индиго
    Децата индиго
    giti 3 4674 Последна<br />публикация Юли 13, 2009, 19:58:53
    от giti
    Опасността за децата индиго « 1 2 »
    Децата индиго
    giti 19 6592 Последна<br />публикация Декември 04, 2012, 23:13:18
    от Ru Alfa
    помощ за децата индиго « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    dana 35 6884 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:10:54
    от my life...
    Астрологията - минало, настояще, бъдеще
    Астрология и нумерология
    Админ 0 1186 Последна<br />публикация Януари 26, 2010, 20:36:55
    от Админ
    Религиите - същност, произход, настояще и бъдеще
    Езотерика
    delfin 7 1049 Последна<br />публикация Септември 18, 2010, 20:07:46
    от giti

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright