Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Минало, настояще и бъдеще на децата-индиго  (Прочетена 3720 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « -: Август 29, 2010, 15:06:34 »

По идея на една гостенка на форума (за която се надявам, че скоро ще се присъедини към нашите дискусии), предлагам да обсъдим въпроси, свързани със следните:
    Кое предпоставя появяването на едно дете-индиго в дадено семейство?
    По-различни от другите ли са неговите родители?
    По какъв начин влияе семейната среда на едно дете-индиго
    (тук ще имаме обща точка с една друга тема)?
    Какви грешки се допускат от родителите/възпитателите?
    Как се променят качествата на едно дете-индиго в процеса на неговото израстване?
    Как се реализират децата-индиго като възрастни?
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #1 -: Август 29, 2010, 15:15:33 »

Хубава тема!
    Приветствам гостенката с така важните зададени от нея въпроси! Ще се радвам, да я приветствам скоро и с "Добре дошла", като регистриран член във форума!
    Ще се постарая да отговоря максимално точно на зададените въпроси, от моята гледна точка на възрастно индиго, изживяно и неизживяно, и т.н.. Виждам, че гостенката е майка на дете индиго и за да бъда максимално точна, и полезна в отговора си, ще си помисля, и напиша предварително по-важните неща, и тогава ще отговоря.
    Отново поздравявам гостенката и се надявам повече родители на индиго, да си задават тези въпроси!
    Активен
    Shakti
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #2 -: Август 29, 2010, 16:03:05 »

Добър и слънчев неделен ден от мен !
    Благодаря на Ich за поканата, да съм част от вашето малко общество !
    Имах възможността да се запозная  и с други членове на форума и останах очарована от познанията  и излъчването им . Усмивчица
    Надявам се търсените от мен отговори по тази тема  и  още безброй въпроси, които ме вълнуват, да  ме "намерят". 
    Успех и достатъчност на всички !
    Активен

Omnia Vincit Amor !
    Shakti
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Август 29, 2010, 16:08:24 »

По идея на една гостенка на форума (за която се надявам, че скоро ще се присъедини към нашите дискусии), предлагам да обсъдим въпроси, свързани със следните:
    Как се променят качествата на едно дете-индиго в процеса на неговото израстване?
    "По какъв начин влияе семейната среда на едно дете-индиго"...  тук бих добавила : По какъв начин влияе и детето индиго на семейната среда ?
    Защото смятам, че такова дете в семейството е фактор за промени и развиването у родителите му на нови качества и модели на поведение.
    Активен

Omnia Vincit Amor !
    Shakti
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Август 29, 2010, 16:11:38 »

Хубава тема!
    Приветствам гостенката с така важните зададени от нея въпроси! Ще се радвам, да я приветствам скоро и с "Добре дошла", като регистриран член във форума!
    Ще се постарая да отговоря максимално точно на зададените въпроси, от моята гледна точка на възрастно индиго, изживяно и неизживяно, и т.н.. Виждам, че гостенката е майка на дете индиго и за да бъда максимално точна, и полезна в отговора си, ще си помисля, и напиша предварително по-важните неща, и тогава ще отговоря.
    Отново поздравявам гостенката и се надявам повече родители на индиго, да си задават тези въпроси!

Благодаря за топлото посрещане, Sandalfon !
    Интересът ми към темата е продиктуван от професионална гледна  точка . Усмивчица
    Активен

Omnia Vincit Amor !
    xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #5 -: Август 29, 2010, 16:15:49 »

ами зависи какъф е родитела и дали знае за тези неща примерно аз мразя даме комаднтват и дами казва ткакво да правя ...  и родитела ако него разбира ... е доста гадно примерно аз немога да обесня на наще за тези неща ... такаче ако и 2те страни не се разбират неси влият много добре и трябва дамусе излушва мнението да не се пренебрегва .. защото знае за какво говори..
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #6 -: Август 29, 2010, 16:17:52 »

Shakti, Добре дошла!
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #7 -: Август 29, 2010, 16:23:30 »

Благодаря за топлото посрещане, Sandalfon !
    Интересът ми към темата е продиктуван от професионална гледна  точка . Усмивчица

Можеш да се обръщаш към мен с Гити.
    (ника ми означава: помощничка и подръжничка на Сандалфон)

Хъм, интересно тогава, трябва да е имало още гости на тази среща, една от които е родител на индиго. Явно и тя трябва да се регистрира тук. Вчера докато четох за срещата в темата и получих инфо, което трябва да предам на въпросният родител. Явно не си ти....
    Их, кои бяха другите гости, взели им координатите?

Би ли ни разказала по-подробно за професията ти и интереса към индиготата?
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #8 -: Август 29, 2010, 17:29:02 »

Прилича на моята тема Их, но тя е по-скоро за личната ситуация  в семействата сега.
    А аз тук прилежно ще си попълня въпросчетата Усмивчица

-Според мен единствено личния избор на душата ,като най-добра среда за трупане на опит.И тя е за всеки индивидуално различна , както и за всички други души.

-Това има връзка с горния въпрос.Nе според мен ,всичкkи сме различни и избираме родителите, които ни трябват. Децата -индиго също имат различнnи житейски пътища и мисии,тоест изисква се и най-разнообразна среда.

-Пак същото,най-разнообразно , зависи от индивида.Аз затова не го харесвам етикета Индиго, използвам Буферно поколение,т.е едно поколение има общи черти ,но е изградено от много колоритни индивиди.Значи различната среда влияе различно и предизвиква най-разнообразни ответни реакции, имащи за цел изграждането на индивида като такъв , нищо различно.

-Не знам дали става дума за грешки точнnо,това е част от житейския урок.
    В самият си сблъсък със системата буферното поколение проправя пътя на следващото(тези които са наречени Кристални).

-Пак е строго индивидуално.Не всеки индивид изпълнява мисията си , си мисля . Единствената помощ от родителя е любов,доверие,подкрепа и отворено мислене,както при всяко дете.

-Тук трябва да отговарям от личнnия опит.Т.е. как съм се реализирала аз.
    Професионално - екстра , ама аз съм от любопитните дето четат,учат , записват всякакви курсове и образования като луди.
    Работя сама за себе си, защото така и не можах да се приспособя към рамки,работно време и тнт. И естествено работя в областта на изкуството.
    Сега работя майка на едно от следващите Усмивчица)) Т.е една ранно-осъзната част от мисията ми.Общо взето не насилвам нещата около мен , добър коструктор съм , оставям позитивното желание да работи пред мен и се опитвам да следвам светлата нишка и нещата се получават.
    тука зад въпроса има и друг въпрос - Дали съм аутсайдер в обществото. Хмм да, един вид ,ама не ми пречи . На 32 вече си намерил нишичка ,от където да действаш най-добре..т.е ти не фрапираш обществото , но и не позволяваш да ти влияе.
    Ама до 32 каво съм правила няма да разказвам ,за да не плаша майките
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    kim
    Гост
    « Отговор #9 -: Август 29, 2010, 17:48:47 »

Според мен точен отговор за този въпрос не може да бъде даден. Знаем от книги и хора работили с деца индиго, че често самите деца избират къде да се родят, както и родителите си. Предполагам, че това е свързано именно със средата (държава, град, семейство), и какви задачи духът има за цел да изпълни в нея. Той избира дадена среда за да работи по определен аспект на развитието си. Вероятно и кармичните обстоятелства завършват процесът и едно дете се ражда някъде в този момент.

Мисля, че това е относителна работа. Може да са различни, а може и не. Може единият да е одухотворен родител, другия по-материален. Цялото семейство може да е изключително светло, а защо не и раждане в пълен мрак за да работи това дете по просветляването на някакво място, хора, среда, в която утре, ще се родят неговите деца - ключови фигури, които да прокарат новото съзнание и там. В крайна сметка отново стигаме до очевидно някакъв избор, който е бил направен и до това, че родителите различни или не са просто фактор от средата.

Зависи от средата. Всичко оказва влияние на едно дете. Самата среда е комплексен сбор от твърде много елементи и фактори. Коя е тази среда, къде се намира; на село или в града, или в пещерата, кои са родителите, как третират детето си, какво яде то, чисто ли е в къщи, кои са приятелите..
    Твърде абстрактен въпрос имайки предвид, че отговорът се базира на безброй частици.

"По какъв начин влияе и детето индиго на семейната среда" - До колкото родителите му са отворени, промяната ще варира. Може да ги преобрази напълно, карайки ги да обърнат внимание на нещо. И тъй като става дума за духовност, то може съвсем спокойно да измести фокусът им от материалното, към духовното, като по този начин им помогне да напуснат клишето, в което живеят, като продукт на стар тип съзнание, да погледнат на света с неговите очи - с други думи да ги събуди. Всичко зависи от това, какво внимание ще му обърнат, как ще им го поднесе, отново средата, как му влияе и до каква степен го успива, защото е факт, че дори и с вътрешно знание за истината много индиго деца седят приклещени в илюзията, в хипер чувствителноста си или гневът, който е безпощаден там заради силата им. Ако не намери път, което пак е относително нещо, може да остане да спи и никой да не го чуе.

Всякакви. Най-честите са прехвърляне на собствените им страхове, комплекси и травми от поколенията преди това - "импланти".
    Програмиране за в бъдеще - Ще паднеш, Ще се изгориш, Ще ядеш бой, Ще, Ще.
    Предаване на чужди възприятия, обществени норми, които се променят постоянно спрямо културните тенденции и медиен фокус.
    Поставяне на детето в надпревара, съревнование с другите, от което следва автоматично захранване на Его.
    ...и така нататък.
    И в крайна сметка главният проблем е предаване на чужд път - не опит, а път, като родителски желания и амбиции - неосъществени и болни такива. Тук не говоря за доброжелание към детето, а за чиста проба комплекси.

Качествата според мен са два вида, първите, с които детето пристига - нека да ги наречем таланти, са постоянна величина. Вторите се придобиват в последствие. Как се променят - или се засилват или не. Отключват се и нови в зависимост от среда, събития, шок, енергията, която идва от космоса ако щеш.
    Ако някои не се развиват стихват, но не изчезват. На времето така се говореше "ако не се развива талантът се губи" - глупости.
    Как се променят качествата зависи от динамиката на развитие, от стимулът и мотевацията, които получава детето. Хайде, възрастният индивид и сам може да се стимулира и да развива по избор, но всичко останало горе си важи с пълна сила.

Това също е леко абстрактен въпрос. При това, че има финансова система, която подчинява хората да се борят за мястото, което им е дадено по закон - говорим за това, че сиренето е с пари (меко казано), големият, всеобщ празник на мира и освобождението на планетата Земя остава цел и реализацията се проявява различно. Казвам това, защото вътрешният мотив на това "дете" е по-добър свят пълен с любов, разбирателство и красота за всички, не за единици, той е водещото, но ако "детето" е затиснато с проблеми, като оцеляване на битово ниво гранде визиите му за вселената и как могат да изглеждат нещата, които иска да сподели със света, ще остават затиснати. Разбира се, те ще прокарват идеите си под всякаква форма - дори и в мезерията, нали това е идеята. Пример са на другите. Така че реализацията все още е в различни степени. Може да иска да направи уникален поект, който ще събуди стотици с един замах, но да няма възможност от финансова гледна точка. При всяко положение възрастното индиго знае, какво иска и рано или късно, ще си свърши работата по един или друг начин - стига да е овладяло себе си първо, защото и липсата на самоконтрол често се оказва голяма пречка за развитието.

Така си мrсля по въпросите Shakti - Добре дошла Усмивчица
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #10 -: Август 29, 2010, 19:24:54 »

Shakti, добре дошла!  Усмивчица
    Активен
    Amazon
    Гост
    « Отговор #11 -: Август 29, 2010, 20:10:08 »

Здравей Shahti,
    Добре дошла:) Аз съм малко индиго,но ще се опитам да ти отговоря долкото ми е по силите от опита ми.

Всички,които са отогворили до този момент са прави,но аз съм забелязала още нещо. Често се появяваме всемейства в които -дали баба, майка,баща,леля или братовчедка са донякъде пробудени или ще се пробуждат от момента в който се раждаме. Усмивчица Ти сигурна ли си че детето ти е индиго? Може да е кристалче ако е след 90те.

С първия отогвор горе долу отговарям на този. По принцип в зависимост от мисията на детето и от кармата,която носи то избира дали ще е в благоприятна,духовноразвита среда или в не толкова благоприятна. Понякога се налага да се родиш в определен държава,град или село защото там имат нужда от теб и там ще си най-полезен. Самите родители не са по-специални до момента, в който индигото се появи и те не усетят неговите по-различни схващания и привички. Тогава те стават част от мисията му и е нормално да се променят позитивно или негативно с времето.

По какъв начин влияе семейната среда на едно дете-индиго?

Еми честно казано средата е много важна. Едно дете индиго ако не е третирано както всяко друго дете- с любов, внимание, разбиране то може никога да не достигне своя потенциал и да стане аутсайдър. Много е важно да не се чувства пренебрегнато и да не чувства страха ви(при някои някои родители се усеща,когато индигото е осъзнато от дестка възраст). Индиготата са много чувствителни и обичливи и ако стават свидетели на свади, насилие над животни или упреци по адрес на други хора се дистанцират и депресират.

По какъв начин влияе и детето индиго на семейната среда?

Хихи този тоговор също е свързан с предния. Ако е обичано и третирано с любов и уважение, то ще отвръща по същия начин но с пъти в повече. То е огледало,като всяко друго дете:) Проблема може да дойде,когато му се скарате и то възроптае,заради умалителния и детски начин, по който му говорите. Трябва да сте наясно колко стар дух- с може би стотици прераждания, си имате работа и стои пред вас. Това че се намира в малко детско телце,не означава че трябва да се третира все едно е без мнение и собствен акъл. Но не трябва и да мислите,че детето е индиго,ако крещи,вика и се кара без реална причин-това е вече разлигавено дете. Детето индиго се различава с една дълбока и спокойна същност. Имаме много ведри и заразителни усмивки и изразителни очи(много живи и игриви) Усмивчица

Хм. Моите родители някак си не са допускали много грешки. В смисъл аз бях доста уравновесено хлапе. Имах малко по-тежък пуберитет,но при мен нещата бяха осъзнати от детска възраст и винаги съм разговаряла с родителите си спокойно за себе си и духовните ми преживявания. По скоро срещнах проблем с учителите си. Винаги съм била отличничка и ако не първа, една от първите по оценки,но тя (класната ми от 1-4 клас) винаги намираше да се хване за нещо. Имаше едно улично куче,Джими, заради нея го изгониха,защото ходех и го хранех и тя напук каза че събирам помияри. Имах доста силно влечение по история от 7 годишна и четях доста и знаех доста. Когато започнахме да изочаваме историята тя се дразнеше на познанията ми и на забележките ми към нея,тъй като тя преподаваше грешни неща. Един път ме изгони от часа и аз не пожелах да си тръгна,защото причината беше, че казах на всички да дойдат да видят една птичка, която беше много красива. Тя дойде и с целия чин ме изнесе,като всички ми се подиграваха след случая. С годините тези проблеми продължиха,тъй като се срещнах с много уж педагози,които не можеха да оправят собствения си живот и си го изкарваха на учениците. Аз като президент на класа до 12 клас се борех винаги за каузите на съучениците ми. Усмивчица Но разбирасе имаше и много прекрасни учители, с които разговарям и до днес. Но общо казано проблемите на възпитателите са следните,а и на родителите

1. Пренебрегват индигото и подтискат неговото чувство за независимост и съпричастност. Индиготата често се намесват в спорове дори без да са помолени и винаги след това ни изкарват нас виновни.
    2. Крясъци, викове,истерия. Това никога. Майка ми разбра че са крясъци няма да ми набие в главата нищо и смени тактиката си от рано;)
    3. Подтискане на талантите- ако забележите че детето се интересува от нещо,което не съвпада с вашите мечти за него, не го спирайте. Ние знаем от рано в какво сме добри и винаги сме най-добрите в това,което правим.
    4. Когато детето се открие пред вас не изпадайте в ужас и не го убеждавайте,че е фантазьор и малък лъжец. За да сподели с вас,значи го е обмисляло от много време и когато го отрежете това може завинаги да го отдели от вас, в смисъл да споделя за духовните неща.

Като цветята- развива се и става по-красиво и неповторимо. При някои развитието е много бързо-телепатия,съновидения,срещи с други същества и мъртви души... при други нещата стават по-бавно заради прехвърлени и втълпени страхове. Карайте го да споделя с вас и да ви разказва и му обяснете че не трябва никога да се страхува. Това което владее, го е владеело и преди и то е част от него:) Кажете му че има много дечица или подрастващи със същите случки и че не трябва да се притеснява от нищо.

Еми аз съм в началото на своя възрастен живот, но бих казала че всичко при мен се случи така както го желаех:) Никога не съм имала натиск от страна на майка и татко и следвах и сега работя това,което искам. Бих казала че съм много добр еи много щастлива.

Активен
    Shakti
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Август 30, 2010, 13:09:14 »

Благодаря ! Добре заварил,Star Rover  !:)
    Въпросите ми са доста конкретни и според  мен няма грам абстрактност в тях... Усмивчица
    А отговорите ти са изчерпателни , но / прости ми /... навяват следващи въпроси в мен... Например:
    „...често самите деца избират къде да се родят, както и родителите си..” Ако това  е така, защо тогава повечето се оплакват  от средата си, родителите си  и т.н. , че са неразбрани от тях...Хммм Ако е мисия на детето да работи за просветлението на този мрак, би следвало отново да не се тревожи за неразбирането му...
    Грешките, които си изброил от родителите, всъщност са грешки  и към децата , които не са индиго...
    ” Поставяне на детето в надпревара, съревнование с другите, от което следва автоматично захранване на Его.” – самият факт , че определяш детето си  или в един етап от развитието си то само почне да се  самоопределя  като дете-индиго  е вид поставяне  в позиция на различие от другите...”Аз  съм уникален и различен”...Но нима  това не е желание  на повечето хора... Всеки иска да е уникален   и  Е уникален по своему...
    В повечето от отговорите  не намирам разлика в проблемите на всяко едно дете, пък било то индиго или кристал....или  нито  една  от категориите...
    Дори  и в отговора ти тук /  „ Как се реализират децата-индиго като възрастни?”/ много деца  от моето поколение...да не кажа  и преди моето са имали подобни идеи и желания... и са се  сблъскавали с подобни трудности, които  описваш...
    Усмивчица
    Активен

Omnia Vincit Amor !
    Shakti
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Август 30, 2010, 13:09:58 »

Shakti, добре дошла!  Усмивчица

Благодаря, Ния ! Усмивчица
    Активен

Omnia Vincit Amor !
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #14 -: Август 30, 2010, 14:38:25 »

Shakti, може и аз да се включа с няколко светли мисли по повод на последния ти постинг Усмивчица

Всеки човек, който е решил да дойде тук си е избрал своето семейство, страна и среда, такива, каквито са най- благоприятни за неговото духовно развитие. Това не значи, че всичко ще е цветя и рози. Всичко зависи от нуждите на душата, както и от нуждата на останалите, с които сме свързани. Ще има трудности, ще има препятствия, нормално е човек да роптае понякога, защото ние не сме само духовни същества, но бидейки тук ние имаме разум, съзнание и плът. А те от своя страна си оказват своето влияние.
    Цитат
    Грешките, които си изброил от родителите, всъщност са грешки  и към децата , които не са индиго...
    В повечето случаи детето индиго има някои особености и сетивност, които са далеч по- различни от тези на останалите деца. Ако родителите потъпчат или се отнесат с неразбиране към тези способности на детето, това може да бъде голям удар. Детето индиго има нужда от РАЗБИРАНЕ от страна на родителите за нещата, които се случват с него, а не да бъде обявявано за лъжец или ненормалник.

Shakti, ти да не пишеш статия, или просто си психолог/ преподавател, който се опитва да изследва особеностите на индигото? Усмивчица

Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Здравето на децата индиго
    Децата индиго
    giti 3 4438 Последна<br />публикация Юли 13, 2009, 19:58:53
    от giti
    Опасността за децата индиго « 1 2 »
    Децата индиго
    giti 19 6238 Последна<br />публикация Декември 04, 2012, 23:13:18
    от Ru Alfa
    помощ за децата индиго « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    dana 35 6489 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:10:54
    от my life...
    Астрологията - минало, настояще, бъдеще
    Астрология и нумерология
    Админ 0 973 Последна<br />публикация Януари 26, 2010, 20:36:55
    от Админ
    Религиите - същност, произход, настояще и бъдеще
    Езотерика
    delfin 7 933 Последна<br />публикация Септември 18, 2010, 20:07:46
    от giti

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright