Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Акашовата летопис  (Прочетена 19772 пъти)
krasilink
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #30 -: Ноември 04, 2011, 15:27:49 »

Привет,
sanguinary благодаря за линка а относно коментара е по скоро е факт отколкото отценка но ще си взема бележка.
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #31 -: Ноември 04, 2011, 18:18:47 »

Цитат на: air_fairy
Висшия разум е библиотекаря, торсионните полета са съдържанието, а акашите са книгите, добре подреденки и в различни категориийки на различни нива. Как ти звучи това?
Добре, много е хубаво, направо като самата истина прозвуча.  Ухилен
Тцтц... изглежда някой ще трябва да се съгласи с другия, че по тази система на вечно доизчанчване, на неща, които не познаваме, ще си караме с години. То ще са библиотекари, библиотекарки, хигиенистка, пък после ще има и закусвалния на партера, където ще се предлага нектар от добросъвестност с бисквитка любов.
Лошо няма, но ако си ги лепим по скайп тия изрезки.
Привет,
sanguinary благодаря за линка а относно коментара е по скоро е факт отколкото отценка но ще си взема бележка.
Радвам се, че ти хареса материалчето, краси.
А относно другото ...ммм.. не е факт, а твое мнение, основано на досегашните ти впечатления. Да, тук е за това - да си казваме мненията, но не един за друг, а по темите. Разбираш, нали? Не съм ти отправил забележка, а молба. Молба, не да правиш нещо, а да се опиташ. Да се опиташ, не защото аз ти отправям молба, правейки се на по-виждащ, а да помислиш и сам да стигнеш до същия извод, че не е особено добра идея, да се дават лични оценки... пък били те и добри. И винаги, ако някой смята обратното, може да го обсъдим в открит диалог. Не съм безгрешен...  Близо съм, но все още не съм  Ухилен
Активен
air_fairy
Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #32 -: Ноември 04, 2011, 19:17:43 »

Обичам бисквитки Усмивчица
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #33 -: Ноември 04, 2011, 19:30:10 »

Обичам бисквитки Усмивчица
    Оу! Ще го имам предвид
    Разкажи ни повече за себе си
    Активен
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #34 -: Ноември 04, 2011, 20:53:21 »

Разбира се. Пиши какво те интересува. Аз отивам за бисквитки......
    Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #35 -: Ноември 04, 2011, 20:58:11 »

Всичко! Все едно съм докопал акашиевите записи!
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #36 -: Ноември 04, 2011, 22:24:59 »

За мен е по-точна метафората - база данни - дали ще я четеш някъде разпечатане ,ще си го гледаш на касетка, ще отдеш в симулационна , даже няма нужда да "ходиш" , ако ти работи софтуера директно го даунлоадваш и зависимост от плейъра - го асимилираш Усмивчица)))))

Аз имам само едно предупреждение ,да се избягва съпреживяване на информация отнасяща се до вас си ,по възможност да се наблюдава от страни. Но обикновенно ако е нещо твърде травемиращо,то не се дава ,урока е минал и няма смисъл.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #37 -: Ноември 04, 2011, 23:26:33 »

Има нива на достъп при Акашите, те са на нива и с различна сигнатура в зависимост какво инфо ти трябва и до кое имаш възможност първо да достигнеп и после да разбереш. Това също е и в зависимост от опитността ти. Методите също са много различни/софтуера дето се вика/. И както Ео иотбеляза наистина записите за нашето развитие може да са заключени за нас. Дава се само това, което трябва, без излишна информация. Това може да са записи но са със изключително силен заряд, не може да си играем или да се ровим там от любопитство. Аз поне не си го позволявам, леко ме е срам от такива прояви. Но всеки сам решава как и кога да работи с тях. Иначе всеки от нас ги познава, несъзнателно. Задайте въпрос за себе си и когато почуствате отговора значи сте привлякли нишката на Акаша си Усмивчица Самия Акаш е като силно концентрирана енергия, има форма някаква, но тя се мени в зависимост кой работи с него или как получава информацията. Може все едно влизате във филм, всичко е реално.......или е като картини със субтитри, които вървят телепатично. Само трябва да привлечете специфичната сигнатура на записа /торсионно поле Усмивчица/
    Активен

air_fairy
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #38 -: Ноември 04, 2011, 23:37:25 »

Всичко! Все едно съм докопал акашиевите записи!

Санги, ся се надух. Почуствах се, се едно не съм съм просто някаква блондика, а съм интересна и вулнуваща. Имаш черпене от мен Усмивчица
    Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #39 -: Ноември 05, 2011, 04:20:48 »

Добре де, възниква ми един въпрос тогава. Дали пък цялото инфо, изобщо, за всичко, не идва именно от тези торсионни полета? Всички тези познания, за околния свят, процесите и силите, които го движат и съставляват, идват от някъде. Дори и речта.
    Нютън, когато го ударила ябълката, дали не му е премигнало третото око и да е докачил тези познания, които впоследствие го правят учен?
    Ако толкова много е хванал за секунда, то какво ли остава за онези, които си имат свободен достъп до бибилиотеката?
    Цитат на: air_fairy
    Санги, ся се надух. Почуствах се, се едно не съм съм просто някаква блондика, а съм интересна и вулнуваща. Имаш черпене от мен Усмивчица
    Фейри!!! Ама разбира се, че ще се надуваш! Имаш куп основания за това! Чак сега ли, след думите на Санги разбра, че си интересна и вълнуваща особа?! Ако до този момент си се чувствала просто блондинка, първо - лично ще разжалвам в чин, цялото "жури", което те е оценявало до сега и второ - ще те подложа на строго мъмрене, поради причината, че си допуснала някой да те накара дас е чувстваш така!  Готин
    « Последна редакция: Ноември 05, 2011, 04:32:59 от sanguinary » Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #40 -: Ноември 05, 2011, 13:50:48 »

Санги ако информацията си я представим в битове , то тези битове присъстват в абсолютно всичко ,с различна концентрация и условно местоположение. Според зависи от конкректността на нуждата се насочваш към общото или конкретното. Всеки според личната си мислия борави с определено количество информация, със осъзнатостта за боравене с информацията, идва осъзнаването на отговорността, любопитството и злоупотребата си имат цена.

Примерно Нютон може да е съдържал информацията вече в себе си ,по-един или друг начин - събирана като опитност или свалена от общото информационно поле и тази ябълка просто да е изиграла ролята на бутона - инсталирай.

Свободното боравене е също условно , ако се върна на по предищните метафори, библютекарите няма да дадат неподходяща примерно за едно дете книга. Или някой който иска основи на физиката да му изсипят ,Как да разбием атома.

Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #41 -: Ноември 05, 2011, 14:34:28 »

Винаги съм имал една смахната склонност да съчетавам, всичко, което има някакво отношение по даден въпрос, в някакъв странен конгломерат от теории, доказателства и поверия.
    Да речем - представата ми за бог, дух, смърт, е събирателна от представите на всички култури, вярвания и мнения, с които съм успял да се запозная. Това, донякъде си личи, по въпроса ми за Нютън. От тук, обаче се сещам, за друго твърдение - онзи самоопределил се за просветен човек, който твърдеше, че "те", дават всичките познания, които имаме, посредством телепатична връзка (май беше).  Но помня, че спомена, за някакви грешки. Нещо от сорта на "Не трябваше на Айнщайн да му даваме това познание. С него сгрешихме".
    Аз по-скоро, си представям Висшия Разум, като онази... невидима мрежа, която обгръща планетата (тъй като той... много странно, но изглежда има отношение само към нашата планета), която прави всичко свързано в едно... като един организъм, с едно съзнание... общо. Съответно, когато го заболи палеца на левия крак, нормално е информацията да бъде пратена до всички негови клетки, посредством тази информационна мрежа. Реално, всички ние сме кънектнати към тази мрежа - Висшия Разум, като част от нея, но не всички имаме осъзнатостта да разполагаме с данните от нея. Аналогично с устройството на всички организми. Защото, когато ви боли палеца, макар и информацията да бъде предадена навсякъде, то само мозъка ще разбере това напълно и връщайки сигнала по мрежата - ох.
    Мисля, че Висшия Разум, е нещо като нервната система на ...живота на Земята.
    Тя (Земята) си има всичко, което и ние. Все повече, науката, започва да се доближава, до това, което някои древни народи просто са го знаели. Планетата е живо същество.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #42 -: Ноември 05, 2011, 14:39:35 »

Не само на планетата обаче ,а на цялото известно и неизвестно , а ние с Влади сме го заподозряли ,че е един 5-6 годишен щурчо Усмивчица))))
    Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #43 -: Ноември 05, 2011, 14:51:08 »

Цитат на: Eona Lightholder
    а ние с Влади сме го заподозряли ,че е един 5-6 годишен щурчо
    Може. Между другото, ако още няма тема, нека да направим, защото мисля, че е много интересен случай. Нека да е 5-6 годишен щурчо Намигване
    Цитат на: Eona Lightholder
    Не само на планетата обаче ,а на цялото известно и неизвестно
    Мисля, че има отношение само към живота. Ако приемем, че и Вселената е жив организъм, както и всички планети и звезди, то да, вероятно има отношение и към тях.
    Висшия разум е ...живота! Пулса, диханието, вибрацията. Така мисля.
    Индианците от Великите Равнини са го наричал Уакан Танка - Великата Тайна.
    Копирам ви фрагмент от един прекрасен разказ, (не се сдържах), в който внук, разказва за песента на дядо му.

Тази песен е много древна. Родена е във времената преди идването на белия човек и преди да се сдобием с коне. Дядо също пееше и се молеше на четирите свещени посоки, на петата — Духът отгоре и на шестата — Унчи, Прамайката Земя. Днешното поколение счита че цветовете на четирите посоки са черното, червеното, жълтото и бялото. Но древнити песни, които са се предавали през поколенията, казват, че цветът на Запада е черното, цветът на Севера — червеното, цветът на Изтока — кафявото и цветът на Юга — бялото. Цветът на Тункашила (Праотеца), Всевишния дух, е синьото, което означава небето. Тункашила, или Уакан Танка, Великото Тайнство, е представен от орела, който е вестител между Уакан Танка и нас, хората. Зеленото е цветът на шестата посока, Земята, с нейните растения и дървета. Унчи е представена от Народа на къртиците. Дядо пееше тази песен всяка сутрин.
    Вечер, когато слънцето се скриеше, дядо пееше други песни и благодареше на Уакан Танка за добрия червен ден, с който ни беше дарил. Тези песни бяха „тихи“ поуки. Те бяха предназначени за мен, да ги чуя и да ги попия. Това беше дядовия начин да ме насочи по пътя на духовното.
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #44 -: Ноември 05, 2011, 14:57:31 »

Ами няма май значение как ще го наречем , важното е да го усещаме пулса, организма ,че сме част от него и функционираме в синрон и по предназначение.

Активен

Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright