Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: "Ти си това 2 - Разбирането" - Румен Чорбаджийски  (Прочетена 2577 пъти)
Kery
Гост
« -: Август 27, 2010, 10:38:18 »

Румен Чорбаджийски
ТИ СИ ТОВА II
Българска, Първо издание
Редактор: Галина Чорбаджийска
Предпечат: инж. Димитър Димитров
Печат: ИПК „График - 2"
Формат: 16/70/100 Печатни коли: 9

За поръчки:
НТС - Ямбол
тел.: 046/66 33 89, вътр.108 – книжарница
e-mail: nts-yambol@mbox.contact.bg
© Румен Стоянов Чорбаджийски, автор, 2007
© Издателство "Вилком", издател, 2007
ISBN 978-954-9423-29-7

Има неща недостъпни за човек, защото трудно се вписват в ограничения човешки ум. Има неща, които се вписват в него, но не се разбират. Има много хора, които разбират, но разбраното не им помага, защото начинът им на живот се предопределя от характера и поведението, които обществото около тях изисква. Така знанията им стават ограничени и обусловени, защото техният модел на възприятие зависи от контакта с околния свят, определящ случките в ежедневието.
По този начин животът облича Разбирането, както паяжината мухата. Веднъж облечено, другото, което правим, е да втъчем в тази стягаща плетка своите чувства и емоции, стремежи и желания, воля и усилия, където водещата сила е Мисълта. Така животът и съществуването властват над нас, за да бъде Мисълта!..
"Мисля, значи съществувам"!.. Къде е Разбирането?!..
За да може човек да вникне и разбере информационните структури на всичко Ставащо, трябва да излезе от рамката на видимото и невидимото. А това е възможно, само ако познава вечната истина в себе си. От тази позиция търсещият ще може да разбере как е започнало всичко на Земята, закономерностите, които определят процеса на създаване на случки и събития, структурите, които присъстват във физическия свят и т.н. Това е дълъг процес на самоосъзнаване, който е пряко свързан и със себереализацията. С други думи, това, което разбираш, това и ще преживяваш. Чрез собственото си преживяване на Нещо, ти ще се чувстваш емоционално задоволен и реализиран. Така моделът живот, който ще създаваш за себе си, ще ти носи удоволствие или болка, щастие или мъка, усмивки или сълзи, мъдрост или глупост.
Може написаното по-нататък да ви се струва абсурдно и нелепо, но не бързайте със заключенията. Трудността от Разбирането е свързана с изградения поведенчески модел, който присъства у всеки човек - защото, щом имаме "модел", това означава "рамка". "Рамката" винаги ограничава и е много трудно човек да излезе от нея, независимо дали е умствена или физическа. Още повече, че живеем в ограничен и краен свят, а това ни пречи да погледнем с окото на непривързаността към безначалните простори на всемира...
С това око на непривързаността преди време ме погледна един от многото човеци, с които съм се срещал и дискутирал.
Жаждата за знания и стремежът към себепознание бе водещото в тази жена. Първата стъпка на търсещия тя вече беше я направила. Втората, по-голяма стъпка, е тази на осъзнато търсещия. Но осъзнаването е свързано с много информация, много литература, много учения, от които можеш да попаднеш в калъпа на неразбирането. Веднъж объркан, човек остава в рамките на празните думи, а оттам откопчването е много трудно. Затова и моите насоки към тази жена бяха: да остави и забрави всичко, което е научила в търсене на познанието, и да започне отново от "А и Б". Шокът за нея бе голям, защото трябваше да се раздели с натрупаното познато, а това е доста трудна задача за един обусловен ум - още повече, че това променя основите на духовния свят, който бе създала в себе си...
Паралелно с разбирането на различни учения, въпросите бликаха от нея. Бяха насочени все към "по-големите неща". Но, за да се разберат правилно вечните истини, трябва солидна основа, иначе неразбирането ще се промъкне и всичко ще се срути. А това би убило новороденото духовно дете. Затова и отлагах тези разговори за по-нататък...

Р.Ч.

* rumen2.zip (215.7 KB - свалено 384 пъти.)
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Юни 26, 2013, 22:21:17 »

Първата част я има например в библиотеката на еос,
    която е доста богата:

http://indigota.com/index.php?topic=6719.msg82689#msg82689

(на буквата Р)
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright