Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Духовен учител  (Прочетена 5968 пъти)
Sobercho
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 97

« Отговор #30 -: Март 25, 2011, 18:41:00 »

Незнам как да го обесня,но имам адски странното чувство,че съм виждал коментарът ти и преди...?!

Точно това е причината,че не мога да разчитам знаците.Напоследък се чувствам изключително объркан и не знам какво се случва.

Също така искам да попитам дали има такива същества които са пратени за да ти попречат на духовното ти развитие и дали биха излезнали на карти.Има един човек в моята компания който ми се набива в очите повече от всеки друг (но искам да отбележа,че това ми направи впечетление докато бях под въздействието на трева).Сякаш привличаше погледа ми и не разбирах защо,но изпитвах отвръщение и страх от точно този определен човек.

Уау Веселяк Не разбрах каде е преместен коментара ми и си помислих,че е изчезнал... Веселяк:D:D
« Последна редакция: Март 25, 2011, 18:50:38 от Sobercho » Активен

В Природата няма нищо абсолютно равно,но все пак има перфектна хармония !
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #31 -: Март 25, 2011, 18:54:29 »

Преместих постовете в по-подходяща тема и мисля ,че ще ти е интересно да прочетеш какво е писано из нея.
Тука гледа е и дискутирано има ли разлика между Духовни Водачи и Духовни Учители.
За мен има защото наставниците или пазители или ангели -хранители ,бдят на теб и помагат за търсенето именно на знаците , но никога няма да ти се намесват ,като ти диктуват какво да правиш . Тоест те реагират при поискана помощ. Също така реагират към тези неща ,които искат да ти навредят ,освен ако не си им позволил да ти навреждат.
Тези взаимотношения са сложни, а ние нямаме особено много познание по вселенските закони за момента и понякога е трудно за обяснение.
Пушенето на трева е двустранно нещо. От една страна запалени треви и билки гонят астралните лепки , но понеже това е растение което действа и по -други параграфи може да са ти паднали филтрите и да си "видял" някаква дисхармония в енергията на друг човек.
Пък всякакви неща могат да пречат на естественото темпо на развитието ти, ако им позволиш.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Sobercho
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: Март 25, 2011, 19:05:18 »

От една страна запалени треви и билки гонят астралните лепки , но понеже това е растение което действа и по -други параграфи може да са ти паднали филтрите и да си "видял" някаква дисхармония в енергията на друг човек.
Пък всякакви неща могат да пречат на естественото темпо на развитието ти, ако им позволиш.

Точно там е работата.Че няколко пъти ходих да ми гледат на карти и жената която ми гледаше ме предупреди точно за този определен човек.Имал съм много странни преживявания докато съм бил в напушено състояние от сорта на: чуване на големи разстояния,четене на мисли,получаване на знания от нищото и куп други работи.

Искам да споделя с вас и друго нещо (предполагам ще ме разберете).Имам чувството,че той(този човек за когото вметнах в предишният ми коментар) не е човешко същество.Имам чувството,че той се опитва да не ми дава да се развивам духовно и се опитва да ми попречи да израстна.Забелязах,че когато съм напушен и ми приятно на него му става адски неприятно и изморено.При което една случка ми направи ужасно впечетление,тя е следната - При нормален разговор от който аз изпитвах удволетворение и спокойствие,той внезапно изкочи пред мен и направи "страшна" физиономия,която на пръв поглед да изглежда невинно приятелско "сръчкване".ПРИ КОЯТО АЗ ИЗПИТАХ СТРАХ,КОЙТО НЕ ОТГОВАРЯ НА НОРМАЛНОТО.Сякаш целта му беше да ме стресне и да насади страх у мен.Друго нещо което забелязах е,че когато съм спокоен и съм в хармония със себе си той всячески се опитва да ме дисбалансира и да ме ядоса или вбеси.

Искам да ви задам още един въпрос.Възможно ли да е някакво друго същество ?!

Моля ви не ме разбирайте криво.
Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #33 -: Март 25, 2011, 19:10:50 »

Това ,че имаш чуството ,че си ми чел коментара,мисля има връзка с увладяването на Интернет без компютри  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
Честно казано последно време си мислех да постна по въпросa в отговор на постовете - аз се свързах с моите духовни учители, защото ще се радвам да чета повече- Аз се свързах с Бог и себе си в Eдинство.

Всичко е възможно. Може да е обсебено или дисбалансирано същество . Съветвам те  да си изградиш защита при общуване с него за да не си пилееш енергията и когато набереш достатъчна сила , да видиш дали няма нужда от помощ и дали ще поиска да му помогнеш.
Имаме темички за защити ,напиши си горе в търсене и ги разгледай.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Sobercho
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: Март 25, 2011, 19:14:46 »

Благодаря !
Активен

Drakon
Гост
« Отговор #35 -: Март 25, 2011, 19:48:06 »

Само едно нещо се чудя - напушен си(може би постоянно),постоянно си в компанията на този човек
(той може да е енергиен вампир или извъземно) и в крайна сметка,питаш какво ти е ?!?
...дали вампира/извънземното не си Ти ;-)
Активен
Sobercho
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: Март 25, 2011, 22:11:30 »

Само едно нещо се чудя - напушен си(може би постоянно),постоянно си в компанията на този човек
(той може да е енергиен вампир или извъземно) и в крайна сметка,питаш какво ти е ?!?
...дали вампира/извънземното не си Ти ;-)

Спрях да пуша преди 4 дена и смятам да не продължавам,сега търся начин да се отделя от този човек,но проблема е,че сме в един клас и се виждам с него всеки ден.
Активен

Venus
Гост
« Отговор #37 -: Април 06, 2011, 16:33:53 »

Различаване на неистинското контактьорство

Във всеки духовен контакт има множество важни неща - особено в контактите, включващи транс или контактьорство. Възможно е в този контакт да се проявява единственно личностното его, а не някакво духовно същество. Важният въпрос не е кой се появява, а каква е информацията. Това може да бъде някоя личност от предишен живот на самия човек, разкриваща вклиняване в личността от настоящия живот на съответния човек, като по този начин го раздвоява на две. Това в бъдеще може да доведе до допълнително разпадане на личноста. Много медиуми използват екзотични имена, разчитайки по този начин да отговорят на човешката склонност да търси гуру.
  За да сме сигурни, трябва да зададем няколко важни въпроса. Помнете, че работим с един свят, който е нов и неизучен:
1. Имаме ли право да позволим на други същества да използват тялото ни, в което се намираме, за да можем да израстваме и да се усъвършенстваме? Ако това същество е майстор или учител от висша степен, нуждае ли се от човешко тяло за да може да общува? Помнете, че много майстори са се появявали пред последователите си и след физическата си смърт. Те не са ползвали контактьорство. Ако са могли да го направят тогава, те биха го направили и сега.
2. Не разбирате нещата, които ви се съобщават, но ги приемате сляпо, само защото звучат сложно и образовано? Ако е така значи нещо не е наред.
3. Очаква ли се от вас да приемете информацията от контакта само защото се твърди, че съществото е било високоразвит учител - въпреки че това не може да бъде доказано? Не е
необичайно да бъдат използвани екзотични имена и исторически периоди, които по никакъв начин
не могат да бъдат проверени и потвърдени.
4. Разкрива ли ви контактьорът допълнителни уроци или просто преразказва учението и
посланията на някой друг? Представените от него уроци могат ли да бъдат проверени? Един
истински учител или майстор ще очаква от вас да изпитате духовете.
5. Съобщените ви неясни и далечни предсказания създават ли във вас усещане за дискомфорт?
Това може да бъде една форма на манипулация.
6. Представената ви информация не противоречи ли на неща, казани ви преди от този
контактьор или пък от други признати учители и майстори?
7. Красиво ли са подредени и съобщени посланията или пък носят по-скоро емоционален
оттенък? Винаги ли са ласкателни?
8. Живее ли контактьорът според принципите за живот, които проповядва?
Ако контактьорството е било постигнато или пробудено по неправилен начин, ще започнат да
се проявяват определени странични ефекти. Обикновено те се забелязват след един период от три
до седем години. Ще започнат да се появяват много нервни и физически здравословни проблеми.
Ще станат очевидни свръхчувствителността и увеличаването на личните проблеми, както и
различни други видове неуравновесеност. (Мнозина ще обяснят и оправдаят тези неща с
твърдението, че те са просто част от процеса на инициация, но инициацията включва в себе си
научаването как да се поддържа уравновесеност, когато е налице тенденция за израстване.)
Личността ще изпитва невероятни затруднения да прикрие тази си неуравновесеност. В нея
ще се породи една нарастваща загриженост и фокусиране върху материалните и личните
придобивки. Личността ще развие един стремеж за критикуване и ще започне да изопачава
ученията и дори ще атакува ученията на другите. Ще започне да се проявява едно отношение,
изразяващо се с идеята "Аз имам своите духовни източници и другите не могат да работят с нивата,
на които аз оперирам."
Ключът е в здравия разум и в научаването самостоятелно и непредубедено да проверяваме
всичко. Това изисква обучаване в целия процес на духовна мисъл и дейност. А то изисква много
време и усилия.

РАЗЛИЧАВАНЕ НА ДЕЙСТВИТЕЛНИТЕ ДУШЕВНИ ПРЕЖИВЯВАНИЯ И
ИНТУИЦИЯ.

Истинският духовен контакт и душевната интуиция винаги ще бъдат част от същността на
просветлението. Те енергизират, стимулират творчеството, жизнеността и чувството за радост.
Тези, които са се отворили правилно към тези неща, могат да бъдат разпознати по следните
признаци:
2. Вие ще разбирате всичко, което те ви съобщават и ще го приемате, защото то ще
съответства на основните ви познания.
3. Те винаги ще ни предоставят някакво ново учение, някакъв нов ъгъл и аспект на нещо, ще
подхождат с по-голяма задълбоченост към материята и т. н.
4. Личността ще проявява човечност, искреност и простота. Този човек живее според най-
висшите закони. Той няма нужда да бъде перфектен, но трябва да е очевидно, че се стреми към
тази цел. Тази личност не отправя претенции и изисквания нито към себе си, нито към другите.
5. Контактът с тези личности винаги ще стимулира силни, позитивно-интуитивни и умствени
реакции. Те са като генератори на енергия. Те окуражават, лекуват и защитават другите.
6. Онези, които са осъществили истински духовен контакт и притежават душевна интуиция,
са високо организирани. Те са развили умовете, сърцата и интуитивните си способности. Те са
съзидателни в много направления и имат зад себе си много години на служене.
7. Налице е дейност, съобразена със закона за неприкосновеността на личността. Тази
личност може да се настрои към вас и да научи доста неща за вас, но тя никога няма да ги разкрие
или разгласи, защото се подчинява на този висш закон. Тези хора знаят, че са надарени със силата
да въздействат върху другите и са крайно внимателни относно онова, което казват. Те могат да
видят нещо, но да не ви кажат какво са видели. Те могат да не ви разкрият нещата директно, но енергията им ще стимулира по такъв начин интуицията ви, че вие самите ще можете по-ясно да виждате и разбирате нещата.

Източник: "Как да се срещнем и работим с духовни водачи" (Тед Андрюс)
« Последна редакция: Април 06, 2011, 16:59:33 от Venus » Активен
Мар
Гост
« Отговор #38 -: Април 06, 2011, 16:51:12 »

Какво значи истинско и неистинско контактьорство? Всичко е вътре в нас самите и повечето случаи "контактьорите" контактуват със самите себе си, своето Висше Аз, съответно обитаващо още по-висше Аз и т.н. и т.н.
Активен
Soul
love
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 104

for heaven's sake

« Отговор #39 -: Април 06, 2011, 18:49:42 »

Ето аз как виждам , за този момент от моето развитие , нещата . Известно е , че Бог се проявява във всеки и навсякъде.Духовните учители / или както искате ги наречете/ са проява на Бог . Следователно те могат да се проявят в правилния момент като изказване на някой човек около нас или като интуитивно прозрение в даден момент.Тези съобщения могат също да са в надпис на стената / погледнат в правилния момент , а иначе незначещ нищо / , който си стои там с години или като песен , която тръгва по радиото в даден момент.Казват , че всичко около нас е информация и точно това ме кара да мисля , че във всеки момент около нас,навсякаде има  знаци , но едни можем да разчетем , а други не .
Активен

We live in illusion and the appearance of things. There is a reality. We are that reality. When you understand this, you see that you are nothing, and being nothing, you are everything. That is all.^
Venus
Гост
« Отговор #40 -: Април 06, 2011, 19:47:21 »

Ето аз как виждам , за този момент от моето развитие , нещата . Известно е , че Бог се проявява във всеки и навсякъде.Духовните учители / или както искате ги наречете/ са проява на Бог . Следователно те могат да се проявят в правилния момент като изказване на някой човек около нас или като интуитивно прозрение в даден момент.Тези съобщения могат също да са в надпис на стената / погледнат в правилния момент , а иначе незначещ нищо / , който си стои там с години или като песен , която тръгва по радиото в даден момент.Казват , че всичко около нас е информация и точно това ме кара да мисля , че във всеки момент около нас,навсякаде има  знаци , но едни можем да разчетем , а други не .
Много правилно изказване!
Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #41 -: Април 07, 2011, 16:20:05 »

Какво значи истинско и неистинско контактьорство? Всичко е вътре в нас самите и повечето случаи "контактьорите" контактуват със самите себе си, своето Висше Аз, съответно обитаващо още по-висше Аз и т.н. и т.н. 
Те контактуват с елементали от астрала, а не със духовни същества. Това че някой същества са безплътни не ги прави духовни.
Активен

sunsea
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 70

« Отговор #42 -: Април 07, 2011, 21:14:09 »

Не знам дали тук е мястото на коментара ми, но преди време, когато бях изпаднала в някаква депресия се свързах с и аз не знам висшето Аз или духовен учител / водач и обяснявах, че искам да се прибера удома, а то (виждах го като светлина ) ми каза рано ти е още има време, сега си върви и всичко ще бъде наред. Та от тогава си мисля, че когато имаме истинска нужда се осъществява и пряк контакт
Активен
artist5
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 69

« Отговор #43 -: Октомври 24, 2011, 14:41:19 »

Здравейте, човек в повечето трудните моменти в живота си има чувството, че все пак не е сам! Усеща нечие присъствие, съпричастност или пък му се дава нещо, дали ще е спомен или бъдеща картина, може глас да е както описва сънсеа. Това обаче не винаги е духовния ни водач, поняко си е нашето свръх Аз! Аз така се бях заблудила или поне така си мисля, че осъществявам връзка с духовния си водач, защото правех много кратни опити за това. Мисля, че само веднъж съм успяла
   Кажете може ли да си категоричен с какво се свързваш? Някой сигурен ли е на  100%?
Активен
artist5
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 69

« Отговор #44 -: Октомври 24, 2011, 14:48:26 »

Още нещо, след като прочетох всичко по темата не ми стана ясно, кава е точно разликата м/у духовен "учител" и "наставник"? Накой различава ли ги, Христо ти каза, че има разлика м/у едното и другото ти, ако се свържеш с едно духовно същество, ще различиш ли дали е учител или наставник? Много сте категорични, което значи че сте навътре в материята, дайте пример, ако е възможно!
Активен
Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Духовен речник
Езотерика
11WOLF11 5 4474 Последна<br />публикация Декември 06, 2012, 13:53:38
от вожда
Йога без учител
Йога
Kaloyan 11 2105 Последна<br />публикация Януари 17, 2011, 02:44:18
от Ivs.SY
ДУХОВЕН МАТЕРИАЛИЗЪМ « 1 2 »
Въпроси и отговори
Leon7 20 1330 Последна<br />публикация Май 03, 2012, 20:10:33
от Търсач
Духовен център в Пловдив. Има ли???
Въпроси и отговори
Турист 0 862 Последна<br />публикация Октомври 23, 2011, 23:09:28
от Турист
Духовна връзка - Учител и ученици « 1 2 ... 5 6 »
Духовни връзки и взаимоотношения
Aliya 79 3299 Последна<br />публикация Октомври 12, 2012, 21:42:03
от balar

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright