Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Духовен учител  (Прочетена 5970 пъти)
kim
Гост
« Отговор #15 -: Август 21, 2010, 14:47:10 »

Обаче никой не отговори точно:) Има ли възможност да се развие не само връзка чрез 6то чувство,но и реална комуникация, която осезаемо да се види и чуе? Има ли техника,която може да помогне?

Мисля, че връзката става в точния момент и в процес на практика. Техниката според мен си я избираме и намираме сами. Да кажем ти, усещаш, че твоята практика е пранаяма и тя ще те изтреля. Чувстваш я автентично и бързо се развиваш с нея, но започваш от нула. Интуицията те води по път. По този път, ще попадаш от учител на учител до момент, в който тласъците от предните, ще те заведат при онзи, който ще ти бъде Учителят. Същото се отнася и за такъв, който не е във физическа обвивка. Само когато си готов, ще ти се включи, само когато си готов, ще ти даде тайната мантра или техника, но не преди това. Така работят тези същества, защото даром не се дава нищо. Дори и да се родиш с връзка - избачкал си си го преди. 
Не знам, до колко отговорих по темата, но да поразсъждавам и аз малко, пък част от казаното е и личен опит и вярвам, че така се случват нещата. Усмивчица
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #16 -: Август 21, 2010, 20:42:35 »

Има съществена разлика между Духовен Учител и Духовен водач, уважаеми AMAZING  Усмивчица

Гити я е казала просто и ясно каква е ...

Ще си позволя да повторя, Учителя е жив от кръв и плът човек ... който срещаш когато си готов да го срещнеш ... не става с нарочване или с някоя друга техника ... той сам идва, когато ученика е готов!

В живота ми дойде преди години Учител ... после физически си отиде ... връзката е невероятно силна

А твоят духовен Учител след като си е отишъл физически, престанал ли е да бъде за тебе Учител?
    Не е ли възможно той да продължава да те обучава от духовния свят?

Или тогава той би се превърнал в духовен Водач?
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #17 -: Август 21, 2010, 21:33:13 »

Има духовни учители и тук на Земята, но тези, които ни учат между преражданията са в духовния свят и не се прераждат. Те са нашите лични учители. Тези тук на Земята слизат с цел да просвещават хората като цяло, докато на учителите там горе Усмивчица са им поверени определен брой души, с които да работят. Поне така мисля аз.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #18 -: Август 21, 2010, 23:15:22 »

откъс от   
    Пътят на душите - Д-р Майкъл Нютон

Случай 8
    Д-р Н: Току-що започна реално да напускаш астралното ниво на Земята и навлизаш все по-навътре и по-навътре в духовния свят. Искам да ми кажеш какво чувстваш.
    П: Тишината... толкова е спокойно...
    Д-р Н: Идва ли някой да те посрещне?
    П: Да, приятелката ми Рашел. Тя винаги е тук, когато умра.
    Д-р Н: Рашел твоя духовна спътница, която е била с теб в други животи ли е, или е някой, който стои винаги тук?
    П: (с известно възмущение) Тя не стои винаги тук.
    Не, тя е често с мен - в ума ми - когато имам нужда от нея. Тя е моят единствен пазител (казано е с гордост и чувство за собственост).
    Забележка: Характерните свойства на водачите, отличаващи ги от духовните спътници и другите поддържащи същества, ще бъдат изследвани в Глава 8.
    Д-р Н: Защо говориш за това същество в женски род? Не се ли предполага, че духовете са безполови?
    П: Точно така - в буквален смисъл, защото можем да принадлежим и към двата пола. Рашел иска да ми се представи под образа на жена при визуалното разпознаване и в нейния ум се проектира същия образ.
    Д-р Н: Ограничени ли сте само в мъжкия или женския пол по време на своето духовно съществуване?
    П: Има периоди от нашето съществуване като души, когато сме предразположени повече към един род, отколкото към друг. Накрая предпочитанията се изравняват.
    Д-р Н: Би ли ми описал как всъщност изглежда душата на Рашел в този момент?
    П: (тихо) Сравнително млада жена... както си я спомням най-добре... дребна, с деликатни черти... с решително изражение на лицето... толкова много познание и любов.
    Д-р Н: В такъв случай познаваш Рашел от Земята?
    П: (отговаря с носталгия) Някога, преди много време, тя беше близо до мен в живота... сега е моят пазител.
    Д-р Н: И какво чувстваш, когато я гледаш?
    П: Нежност... спокойствие... любов...
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    kim
    Гост
    « Отговор #19 -: Август 22, 2010, 09:41:11 »

докосна ме този разказ...сякаш видях себе си и някой, който много ми липсва
    Активен
    onidar
    Аз съм . . . и какво от това!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #20 -: Август 22, 2010, 16:29:50 »

Това е отговора ...
    Цитат
    Мисля, че връзката става в точния момент и в процес на практика. Техниката според мен си я избираме и намираме сами. Да кажем ти, усещаш, че твоята практика е пранаяма и тя ще те изтреля. Чувстваш я автентично и бързо се развиваш с нея, но започваш от нула. Интуицията те води по път. По този път, ще попадаш от учител на учител до момент, в който тласъците от предните, ще те заведат при онзи, който ще ти бъде Учителят. Същото се отнася и за такъв, който не е във физическа обвивка. Само когато си готов, ще ти се включи, само когато си готов, ще ти даде тайната мантра или техника, но не преди това. Така работят тези същества, защото даром не се дава нищо. Дори и да се родиш с връзка - избачкал си си го преди. 
    В допълнение ще кажа,че човек може да има Духовен Учител във физическа форма и в същото време Духовни водачи(наставници) в другите измерения(по време на сън и т.н.).
    Духовният Учител бива вътрешен-твоето пробудено съзнание(опитности;божествена искра;Буда природа...много синономи има) и външен - човек достигнал определено ниво(духовно или материално),който може да видисъщността Ти и да те "преведе" по най-прекия път,до реализиране на твоя потенциал в този ти живот.
    Много хора избират да вървят сами по своя път,като се осланят на силна Интуиция и/или 6-чувство
     - ТЕ СА КАЧЕСТВА(ИНСТРУМЕНТИ) НА ВЪТРЕШНИЯ УЧИТЕЛ,НО НЕ СА ЦЯЛОТО!!!
    От моя опит и наблюдение съм видял много такива хора и техния път на развитие и зацикляне на определен момент,а при някои и на "побъркване"(да влезе повече информация в главата ти,отколкото ти можеш да възприемеш и асимилираш).Разбира се има и Идивидуалисти,но те са ....... същества,ако Вие сте от тях(трябва да е потвърдено)-всичко е наред!
    По време на "Духовния си път" ,човек "сменя" или се сменят неговите Духовни Водачи(Наставници),но всички те работят заедно за защитата и развитието на човека(духът).Всичко зависи от потенциала и призванието на Индивида(духът).Духовните Водачи(Наставници) биват: от близки роднини до най-висши Учители,а понякога и от добронамерени извънземни Усмивчица.
    Пожелавам,всеки който иска,да намери своя Духовен Учител
    ...това го казвам(пиша) от личен опит
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #21 -: Август 22, 2010, 19:30:10 »

Интуицията може да бъде инструмент на духовния наставник. Тя може единствено да бъде полезна на човек, ако знае как да я използва. Какво значи "вътрешен учител"? Ако имаш предвид именно интуицията, чрез нея получаваш част от събраната информация от различните прераждания и наставления от своя наставник. Тя може да ти спести много път и несполуки, и няма как да ти навреди.
     А всяка душа има различни уроци за усвояване и ако те лесно се асимилираха, що за уроци биха били? Нужно е да го изживееш отново, да го почувстваш, да прегориш, за да можеш успешно да го издържиш. Това се отнася още повече за най-големите ни уроци и при тях пречистващия огън е с голяма сила.
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #22 -: Януари 16, 2011, 17:04:49 »

Аз мисля че онези, които искат , а не могат да установят връзка с свои д. учители, наставници и пазители трябва да наблегнем на това да станем подходящи , за да с свържем с тях...

Да преосмислим живота си, да не се самоизяваваме излишно (абе не мога да ги кажа всичките неща, срещал съм ги в книгите на Кастанеда и при Толтеките, но едва ли са описани само и единствено там)
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #23 -: Януари 16, 2011, 17:30:23 »

Аз мисля че онези, които искат , а не могат да установят връзка с свои д. учители, наставници и пазители трябва да наблегнем на това да станем подходящи , за да с свържем с тях...

Съвършено точно!
    Казват, че когато ученикът е готов, неговият Учител се появява!
    Активен
    prikazka
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 93

« Отговор #24 -: Януари 25, 2011, 23:55:12 »

Тази тема ме вълнува.
    Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #25 -: Януари 26, 2011, 00:18:24 »

По повод мнението на Христо се сетих за една мисъл на учителя Петър Дънов
    "Ако молитвата е твоето послание към Бога, интуицията е Божието послание към теб."
    Знаете ли, в трудни моменти, ми помагат мисли на хора, който са ми направили впечетление.Просто се сещам за тях и ми въздействат положително,може би всяка енергия ,която сме счели,че ще ни помогне за нашето развитие я запазваме в паметта си и когато имаме нужда ние си помагаме,като го искаме.
    Възможно е нашият учител да е в самите нас, това да е нашата памет и стремежа ни към израстване.
    Преди време, четох много Петър Дънов и  на моменти в живота си чувах думите му точно в подходящият момент,когато имах нужда от тях.И така са ми помагали много хора с техните думи.
    « Последна редакция: Януари 26, 2011, 00:37:50 от zvezdichka » Активен
    prikazka
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 93

« Отговор #26 -: Януари 26, 2011, 10:38:13 »

По повод мнението на Христо се сетих за една мисъл на учителя Петър Дънов
    "Ако молитвата е твоето послание към Бога, интуицията е Божието послание към теб."
    Знаете ли, в трудни моменти, ми помагат мисли на хора, който са ми направили впечетление.Просто се сещам за тях и ми въздействат положително,може би всяка енергия ,която сме счели,че ще ни помогне за нашето развитие я запазваме в паметта си и когато имаме нужда ние си помагаме,като го искаме.
    Възможно е нашият учител да е в самите нас, това да е нашата памет и стремежа ни към израстване.
    Преди време, четох много Петър Дънов и  на моменти в живота си чувах думите му точно в подходящият момент,когато имах нужда от тях.И така са ми помагали много хора с техните думи.

Това ми се случва много често, благодаря че ми го напомни, в момента ти си ми като вътрешния глас
    Активен
    johny
    Гост
    « Отговор #27 -: Януари 26, 2011, 10:53:26 »

[quote author=Isis link=topic=1922.msg21624#msg21624
    Искам да попитам, онези, които са се срещали с духовните си учители да ми отговорят(ако не е лично, разбира се), как става това. Те изведнъж ли се появяват, или когато вие мислите за тях?

[/quote]

Нз дали срещата с духовния учител е предварително заложена преди разждането, но определено можеш да се срещнеш с него в будно състояние.От една страна зависи от теб,от друга от преценката на учителя ти.1-о ти трябва да достигнеш до определено от него духовно ниво и тогава можете да се видите.След като вече си достигнала нивото,учителя сам ще прецени кога и къде да се срещнете.От негова гледна точна е много важно да не те уплаши и да ти нанесе травма.За това той ще избере точното време и момент.Едно е сигурно обаче-ще бъдеш предлазположена Намигване
    Активен
    Sobercho
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

« Отговор #28 -: Март 25, 2011, 18:18:07 »

Здравейте,незнам дали пиша на правилното място,но искам да попитам: Как мога да се свържа с моя духовен учител? Чета на всякаде,че всеки си има такъв,но никаде не мога да намеря обеснение какво е той всъщност и как да се свържа с него или как да разбера ако той ми говори ?!

Благодаря предварително.
    Активен

В Природата няма нищо абсолютно равно,но все пак има перфектна хармония !
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #29 -: Март 25, 2011, 18:32:39 »

Аз пък си нямам....конкретен , всеки и всичко ми е учител за даден момент . С упражняване на изборът трупам опит , много проявления и помощници на Бог дават знаци за този избор  и с трупане на опита се учиш да ги виждаш . Едно светло същество не би допуснало да бъде единствено и само ръководен фактор ,както и един ученик не би искал да има един учител или двама които да го затворят в кръга на техните опитности и мирогледи. Неведоми са пътищата Божии и неговият глас ехти към нас от всичко що е негово творение. А гласът му най-близо до теб е твоят собствен ,твоето лично и уникално общение с Духа е твоят най-добър учител. Учейки се да разбираш себе си и висшето ти Аз е най-лесно ако подържаш пряката връзка с Първоизточника ,може и чрез друг ,но той винаги ще е помощник-учител , а не същинският извор.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Духовен речник
    Езотерика
    11WOLF11 5 4474 Последна<br />публикация Декември 06, 2012, 13:53:38
    от вожда
    Йога без учител
    Йога
    Kaloyan 11 2105 Последна<br />публикация Януари 17, 2011, 02:44:18
    от Ivs.SY
    ДУХОВЕН МАТЕРИАЛИЗЪМ « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Leon7 20 1330 Последна<br />публикация Май 03, 2012, 20:10:33
    от Търсач
    Духовен център в Пловдив. Има ли???
    Въпроси и отговори
    Турист 0 862 Последна<br />публикация Октомври 23, 2011, 23:09:28
    от Турист
    Духовна връзка - Учител и ученици « 1 2 ... 5 6 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Aliya 79 3301 Последна<br />публикация Октомври 12, 2012, 21:42:03
    от balar

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright