Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво е имало превди всичко ??  (Прочетена 736 пъти)
xxxx
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« -: Август 18, 2010, 23:56:52 »

Според вас какво е имало преди създаването на всичко в самото начало
Активен
Isis
Немезида
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 227

• Град: Едно малко вълшебно място...
  • Огън и вода...

« Отговор #1 -: Август 19, 2010, 10:01:58 »

А може би няма Начало или Край? Не знам! Митологичното предположение е Хаосът, а научно-още няма. А ако няма начало или край защо скитаме по тази Вселена? Какво ще стане след като достигнем всички етапи на развитие? Просто ей така ще изчезнем ли? Много е разбъркано, нали? Или може би е толкова просто, че не можем да видим, защото търсим по-сложен отговор! А какъв е смисълът... на живота, може би просто да се живее и да се наслаждава на мига. Знам, че постът ми не беше нещо като отговор на въпроса ти, но...
    Активен

My own Fear creates within me the Courage.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #2 -: Август 19, 2010, 11:38:26 »

Този въпрос ме занимава от както бях на... колко... а, да 3 годинки и половина Веселяк
    "В началото бе Словото..." хм... Усмивчица
    Доста е разпространена теорията за Големият взрив, която знаете...
    Аз мисля, че преди абсолютно всичко е имало просто една неоформена материя, в която се крие потенциал да се създаде нещо... Е в такъв случай би следвало всичко, което виждам да е едно и също, като е изградено от един и същ материал; и тука нещо не си съвпадам...

"Какво ще стане след като достигнем всички етапи на развитие?" Е, този въпрос наистина е интересен. Всеки случай ще има някаква промяна... може би ще се върнем пак там, където сме били частички от всичко, от някаква еднородна смес? Не знам...
    Активен
    Isis
    Немезида
    **
    Неактивен Неактивен

• Огън и вода...

« Отговор #3 -: Август 19, 2010, 12:45:56 »

Да! Големият взрив обяснява научно как се е родило всичко, но какво е имало преди това. Казват, че малка топка с радиус 0,5см(или нещо такова) из Нищото се е взривило и всичко е достигнало до такъв огромен размер. Ами измеренията? Пак от малки топки ли? Ухилен Веселяк Е, но все пак никой до сега не е потвърдил това. Остава си научна теория.
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #4 -: Август 19, 2010, 12:49:00 »

Да! Големият взрив обяснява научно как се е родило всичко, но какво е имало преди това. Казват, че малка топка с радиус 0,5см(или нещо такова) из Нищото се е взривило и всичко е достигнало до такъв огромен размер. Ами измеренията? Пак от малки топки ли? Ухилен Веселяк Е, но все пак никой до сега не е потвърдил това. Остава си научна теория.

Тук има и друг важен въпрос.
    Ако допуснем, че това се е случило,
    кое би предизвикало този процес?
    Активен
    Isis
    Немезида
    **
    Неактивен Неактивен

• Огън и вода...

« Отговор #5 -: Август 19, 2010, 12:50:05 »

А, "Вселената ще свърши с Голям срив"- пише в учебника по Физика и астрономия за 7.клас. Вселената уж се разширявало, разширявало, разширявало... имаше и картинка, в която вселената е изобразено нещо като човек и постепенно напълнява и копчетата на пижамата се разскъсват. Ухилен
    Активен

Isis
    Немезида
    **
    Неактивен Неактивен

• Огън и вода...

« Отговор #6 -: Август 19, 2010, 12:53:17 »

Не знам! Много е сложно или толкова просто, пред очите ни, но ние не можем да видим отговора. Може би гледаме другаде, може би търсим в грешно място. Може би очакваме нещо по-сложно, но да е толкова просто... Не знам. Ако е много просто, ние като търсим сложното няма да можем да го намерим. Не знам, може би е обратното. Уфф.. не мога да разбера. Май започнах да говоря врели-некипели.
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #7 -: Август 19, 2010, 13:07:04 »

Не знам! Много е сложно или толкова просто, пред очите ни, но ние не можем да видим отговора. Може би гледаме другаде, може би търсим в грешно място. Може би очакваме нещо по-сложно, но да е толкова просто... Не знам. Ако е много просто, ние като търсим сложното няма да можем да го намерим. Не знам, може би е обратното. Уфф.. не мога да разбера. Май започнах да говоря врели-некипели.

Ти хубаво си говориш.

А ето и още едно въпросче в тази връзка:
    дали е реалистично да предположим, че процес от рода на Големия взрив би могъл да се осъществи без някаква причина, от само себе си?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Август 19, 2010, 13:28:35 »

Всъщност има доказателства, че физическата вселена продължава да се разширява. На този принцип едва ли някога е бола в едно положение... в смисъл, че би трябвало винаги да си се е разширявала; и на този принцип въпросният "Голям взрив" не продължава ли??
    Наистина, изобщо не говориш врели некипели. Много са си кипели даже... вярно е-простите работи ги усложняваме, а сложните ги мислим за прости.. бла
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #9 -: Август 19, 2010, 13:32:24 »

Опитваме се да обясним необяснимото!
    Вместо да го преживеем.
    Отдавна се знае,че това което се наблюдава се променя според квантовата механика.
    Квантът бива и вълна и материя и може да го има на повече от едно место по едно и също време.
    Вселената ни дава отговорите които искаме!
    Ако мислим,че света е материален той е такъв и тн.
    Учените знаят,че нищо незнаят винаги им се изплъзва нещо.
    Както теорията на относителността важи за големи,а квантовата за малки частици.
    С мисълта не можем да обхванем всичкото което Е защото тя е фокусирана Само в едно нещо от цялото според мен.
    Така изледваме аспекти но никога не достигаме до същината!
    Може ви трябва да сменим подхода.
    Казах преди примера,за това че иследваме книгата на живота само като букви и мастило и корица но когато я преживеем можем да усетим какво има вътре.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #10 -: Август 19, 2010, 13:40:57 »

Аз мисля, че всичко е един относително-абсолютен отговор, който крие въпроси в себе си... И ние сме свикнали да виждаме тези въпроси, които сами по себе си са част от "нещото", което отговарят... Сложно е да се сглоби пъзел само от кръгли частици...

Амейз, мисля, че необяснимото отдавна сме го преживели. Отдавна, когато сме нямали самоличност, в "света" без собствени усещания; от който сме се отделили...
    « Последна редакция: Август 19, 2010, 13:47:24 от nia.boneva6 » Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright