Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Смирение, приемане или протест и борба  (Прочетена 1203 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« -: Август 16, 2010, 18:42:59 »

Хмм... напоследък ми е много... странно. Необичайна обикновена странност... хмм...
Аз също наблюдавам странност и според мен тя е плод на ускорението в което се намираме сега,всичко се ускорява.
Ако не внимаваме ще изгарят бушони от централната нервна система Усмивчица.

Рецептата която си предписах сам е ПРИЕМАНЕ с щипка СМИРЕНИЕ.
Приемат се бавно и спокойно,ефекта е дълготраен.
Ограничения няма,може да се прави по всяко време Усмивчица.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
giti
Гост
« Отговор #1 -: Август 16, 2010, 18:58:02 »

Хмм... напоследък ми е много... странно. Необичайна обикновена странност... хмм...
Аз също наблюдавам странност и според мен тя е плод на ускорението в което се намираме сега,всичко се ускорява.

Добре, че не всички използват твоята рецепта, защото тогава анархията щеше да е пълна!
Все още не мога да си обесня как така приемаш всичко... Добре, това, че не се ядосваш, не съдиш и не хабиш нерви е хубаво. И аз се страя да е така.... Но за Бога, не мога да си затворя очите и да приема всичките гадости, дори и да знам, че те са нужни. Не мога да се правя, че не ги виждам и да казвам ДОБРО Е, когато НЕ Е..... Разбирасе няма да се впусна в безсмислени битки и с рогата напред. Няма да видгам бунтове и революциии.... Неее и не... Има начини и начини, но не и бездействие! За мен бездействието също е действие, което в крайна сметка работи в полза на пошлите, грозни, неправилни неща.... Мисля не е нужно да ги изброявам нали?
Активен
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Август 16, 2010, 19:09:53 »

Добре, че не всички използват твоята рецепта, защото тогава анархията щеше да е пълна!
Все още не мога да си обесня как така приемаш всичко... Добре, това, че не се ядосваш, не съдиш и не хабиш нерви е хубаво. И аз се страя да е така.... Но за Бога, не мога да си затворя очите и да приема всичките гадости, дори и да знам, че те са нужни. Не мога да се правя, че не ги виждам и да казвам ДОБРО Е, когато НЕ Е..... Разбирасе няма да се впусна в безсмислени битки и с рогата напред. Няма да видгам бунтове и революциии.... Неее и не... Има начини и начини, но не и бездействие! За мен бездействието също е действие, което в крайна сметка работи в полза на пошлите, грозни, неправилни неща.... Мисля не е нужно да ги изброявам нали?

Това е въпрос на гледна точка!
Едно е да не приемаш реалната действителност,че вън вали дъжд и да ти е гадно.
Друго е да се правиш,че не виждаш,че вали или да се правиш ,че не ти е гадно.
Но трето е когато знаеш,че силният порой ще напои нивата и е прекрасно когато от време на време повали за да измие и мръсотията която сме складирали каде ли не Усмивчица
Съпротивата увеличава нещата,дори и когато е само вътрешна а разбирането ги променя.
Приемането ги променя защото съзнанието ни е светлина само по себе си.

Ще си позволя примерче:

Ако отидем да се возим на влакчето на ужасите но незнаем каде отиваме ще се разцепим от страх(ако ни се случи без да сме го знаели просто попаднем там).
Но ако знаем какво ще приживеем и го приемем и дори можем да го изберем.
Тогава ще се кефим и дори наслаждаваме на чувството страх ще бъде дори вълнуващо макар и смущаващо отстрани Усмивчица.

Всичко което се случва не е случайно и има Божествен замисъл но неразбирането на този замисъл предизвиква силни емоции.
Емоциите са плод на объркване,днес отново го изпитах на собствен гръб Усмивчица но това знание ми даде възможност да преобразя ситуацията Усмивчица.
Успех на всички Алхемици в пропомнянето. Усмивчица
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

nia.boneva6
Гост
« Отговор #3 -: Август 16, 2010, 19:16:59 »

Уоу, хубаво, но аз говорех за нещо маааааалко по-различно, но карай.  Усмивчица
Активен
giti
Гост
« Отговор #4 -: Август 16, 2010, 19:21:41 »

По заглавието на тази тема, ще се изкажа, че нито едно от изброените неща са нужни някому! Поне не в смисъла, който отдават повечето хора на тези думички.
ПРИЕМАНЕ трябва да има. Да, това е първото. Всички знаем, че за да съществува нещо, то има своят смисъл и полза. Това пък води до СМИРЕНИЕ. Тук идва моментът в който човек трябва да реши дали му харесват нещата и дали иска те да се променят. Пропуснатите думи са АНАЛИЗ и РЕШЕНИЕ. А решението е дали да бъдеш помошник на това което не ти харесва с БЕЗДЕЙСТВИЕ или да измислиш начин да го промениш. Следва момента на ПРОТЕСТ, който е достатъчно да бъде вътрешен или ако е споделен, поне да е с мирен начин, без агресия! стигнахме и до БОРБАТА- тя може да е под всякаква форма, но задължително трябва формата да е добра, а не агресивна! Закона за привличането! или казано с българска поговорка "Каквото повикало,такова се обадило!" Агресията привлича агресия! Мрака се разпръсква, само и единственно от светлина!
Активен
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Август 16, 2010, 19:28:13 »

По заглавието на тази тема, ще се изкажа, че нито едно от изброените неща са нужни някому! Поне не в смисъла, който отдават повечето хора на тези думички.
ПРИЕМАНЕ трябва да има. Да, това е първото. Всички знаем, че за да съществува нещо, то има своят смисъл и полза. Това пък води до СМИРЕНИЕ. Тук идва моментът в който човек трябва да реши дали му харесват нещата и дали иска те да се променят. Пропуснатите думи са АНАЛИЗ и РЕШЕНИЕ. А решението е дали да бъдеш помошник на това което не ти харесва с БЕЗДЕЙСТВИЕ или да измислиш начин да го промениш. Следва момента на ПРОТЕСТ, който е достатъчно да бъде вътрешен или ако е споделен, поне да е с мирен начин, без агресия! стигнахме и до БОРБАТА- тя може да е под всякаква форма, но задължително трябва формата да е добра, а не агресивна! Закона за привличането! или казано с българска поговорка "Каквото повикало,такова се обадило!" Агресията привлича агресия! Мрака се разпръсква, само и единственно от светлина!
Ако приемаме с смирение нямаме нужда от анализа защото както ти каза знаем,че всичко се случва по перфектния начин.
Тогава ни остава само насладата да го преживеем.
Аназлиза не е ли плод на Ума които ни отделя по някога от себе си?
С него анализираме различията обикновенно за да се видим кои сме и това създава разделението в мозъците ни.
Гити това по скоро си го размишлявам за мене.
Просто ми помагна с поста ти да се замисля.
Активен

giti
Гост
« Отговор #6 -: Август 16, 2010, 19:41:06 »

Еми то пак опираме до думичката.... Какво разбираш ти под Анализ?!
Според мен, анализа е повече от нужен. Човек трябва да разглежда нещата от всеки ъгъл, а не само фронтално! Именно това е анализа....
Споко е Амейзинг, и аз си разсъждавам! С тебе винаги се получава интересна дискусия, ама защо само с мене ти вързва на дискусия не знам.... А сигурно, защото не гледам нещата само фронтално, ами анализирвам и в дълбочина Намигване (закачам се)
Активен
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #7 -: Август 16, 2010, 19:57:59 »

Да си смирен значи да приемеш трудностите, които ти се случват като нещо необходимо, полезно за теб, дори да не го разбираш. Смиреният човек се оповава на вярата си в бог и тя е тази, която му дава сили да продъжи напред и изкачва го по стълбицата на развитието.
 Да бъдеш смирен спрямо случващото се на планетата ни значи да приемеш, че не можеш да го промениш, независимо колко силно го искаш, прозирайки вероятността, че именно така нужно е да бъде.
 Смиреността не прави човек безучастен, бездеен, а помага му да върви напред изразходвайки по-малко сили.
 Протестът понякога е полезен и кара те да се чувстваш жив. Но добре е да знаеш против какво и колко дълго да протестираш, защото не винаги нещата са такива каквито на пръв поглед изгелждат и правотата е в нашите очи.
 Смиреният човек е мъдър човек.
Активен
giti
Гост
« Отговор #8 -: Август 16, 2010, 20:09:13 »

Да си смирен значи да приемеш трудностите, които ти се случват като нещо необходимо, полезно за теб, дори да не го разбираш. Смиреният човек се оповава на вярата си в бог и тя е тази, която му дава сили да продъжи напред и изкачва го по стълбицата на развитието.
 Да бъдеш смирен спрямо случващото се на планетата ни значи да приемеш, че не можеш да го промениш, независимо колко силно го искаш, прозирайки вероятността, че именно така нужно е да бъде.
 Смиреността не прави човек безучастен, бездеен, а помага му да върви напред изразходвайки по-малко сили.
 Протестът понякога е полезен и кара те да се чувстваш жив. Но добре е да знаеш против какво и колко дълго да протестираш, защото не винаги нещата са такива каквито на пръв поглед изгелждат и правотата е в нашите очи.
 Смиреният човек е мъдър човек.

Съласна. Това се опитвам да кажа и аз, но и също, че ако се спре само на смирение човек, то се преубразува в бездействие. А това се случва в криворазбраното смирение, от онези, които си мислят, че не могат да променят случващото се или, че не трябва да го променят. В такъв случай да попитам: Ако не можем или пък не трябва- Какво сме ние и защо сме тук? Наблюдатели само? Плевели, вземащи, без да дават?Хммм? Къде е смисъла?
Активен
Хristo
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Август 16, 2010, 21:05:27 »

Мисля добре се изразих. Смирението не означава бездействие, а по-лесен начин да се постигне онова, което е нужно да бъде постигнато.
  Колкото и да се бунтуваш спрямо неща, които не са по силите ти, един ден ще отвориш очите си и ще прозреш, че напразно хабиш силите си и към смирението ще се обърнеш. А то носи прозрение.
Активен
onidar
Аз съм . . . и какво от това!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #10 -: Август 16, 2010, 21:36:15 »

Аз като чуя думата СМИРЕНИЕ,се сещам само за стадо овце.
    ...а думата протест(борба) ми напомня за отминалите времена.
    И двете думи много пасват за определение на българския народ,но май по скоро като тъжни и печални качества(за една чест и слава).
    Толкова много Учения го казват - СРЕДНИЯТ ПЪТ(там е Истината,там е Еволюцията и там е Мъдроста).

НЯМА НЕУТРАЛНА СТРАНА!!!
    ...времето Ви изтича мили хора.

Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Август 16, 2010, 21:52:43 »

Може би бъркаш смирението с примирението. Двете качества нямат нищо общо помежду си. Едното е проява на сила и мъдрост, а другото на слабост.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #12 -: Август 16, 2010, 21:57:07 »

Мисля добре се изразих. Смирението не означава бездействие, а по-лесен начин да се постигне онова, което е нужно да бъде постигнато.
      Колкото и да се бунтуваш спрямо неща, които не са по силите ти, един ден ще отвориш очите си и ще прозреш, че напразно хабиш силите си и към смирението ще се обърнеш. А то носи прозрение.
    Да, добре мислиш. И аз мисля, че добре се изразих, но твоя пост ми показва, че или не съм, или ти не четеш това, което съм написала, а това което ти се иска да прочетеш,...... защото не можеш да излезеш от рамките и етикетите, които вече си ми лепнал.... не можеш да не си ми нещо навъпреки.... или нещо др., което не се сещам.... Аз само се съгласих с твоят пост, перефразирайки го с мои думи!
    Относно БУНТА, явно ти го приемаш и сравняваш с разруха, революция или нещо подобно.... Няма да се повтарям в тази тема- по горе обясних мисля добре...
    « Последна редакция: Август 16, 2010, 22:26:07 от सहायक और Sandalfon के समर्थक » Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #13 -: Август 16, 2010, 21:59:49 »

Може би бъркаш смирението с примирението. Двете качества нямат нищо общо помежду си. Едното е проява на сила и мъдрост, а другото на слабост.

Колкото и да ти е странно, не мога да не се съглася отново с твоите думи. Мн. точно казано.
    Защо не коментираш и бунта (протеста, борбата) обаче, а само смирението?

Започвам да си мисля, че на форума му трябва един тълковен речник.....
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #14 -: Август 16, 2010, 22:01:25 »

Зависи пред какво се примиряваме, зависи дали е слабост... не винаги е. Усмивчица И зависи най-вече кой се примирява...

Амейз, знам, че си прочел книгата на Толе "Силата на Настоящето". Да, понякога анализът е плод на ума, но наистина е необходим. А какво лошо има да анализираш, докато осъзнаваш действително какво правиш в момента? То тогава не е само плод на онзи разрушителен ум...
    А това, което написа Гита е вярно... и е плод на лично преживяване, а не на мозък...
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright