Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 ... 3 4 [5]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Убиване на животни  (Прочетена 3363 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #60 -: Януари 10, 2013, 03:56:47 »

А останаха ли кадърни хора или
    талантливи млади хора?
    А нима тези които са все още тук
    и те не мислят да се махнат от България?
    Кой след 10-20 г въобще ще строи или предприеме
    каквото и да е в тази страна?
    За да има просперитет и успех това се
    постига с хора и работа.
    Я да се замислим малко по една интересна
    особена дреболия.
    Руснаци икономически емигранти да сте чували масово някъде?
    Аз не съм да ви кажа и се замислям над това.
    И от какъв зор тия хорица си седят по къщите и земите?
    Нима живеят добре руснаците в своите си градове?
    Определено и на тях не им е лесно....никак не им е лесен живота.
    Обаче...парадокс нали...не са хукнали по света.
    Даже напротив - развиват развойна наука и технологии...
    Стават фактор за развитие на Изтока откъм ноу-хау - най-големия кошмар на САЩ
    се сбъдна...
    Познавам германец който живее в България който не иска и да чува
    да живее в Германия.
    И казва:Тук ми харесва - по-свободен съм...
    Запознах се с една японка по линия на образователни програми
    от японското посолство у нас.
    Тя спомена същото: Никога няма да се върна в Япония.
    Ама чакай бе човек -казвам им аз -тука виждате какво е ...не е никак лесно.
    Казваха и двамата - чувствам се свободен тук...
    Приятели все пак говорим за Германия и Япония...
    Наистина ли оценяваме какво имаме?
    Или го оценяваме едва когато го изгубим?

James отклоних се от темата... но мисля че и това
    мнение се преплита с проблематиката въобще...

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #61 -: Януари 10, 2013, 11:01:57 »

Почнах да се отчайвам, всяка тема напоследък..правим , струваме, пишем и пак до това стигаме до човешкото мислене, до манталитета, направо не виждам как ще се промени това.Аз залагам на идващите поколения, че поне те са с различно мислене, все още се изграждат повечето, но каква е гаранцията, че няма да станат по-зле от това поколение..
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #62 -: Януари 11, 2013, 21:38:59 »

Ние сме гаранция ,че те ще са по ... от нас ... в добрия смисъл ...
    И от нас зависи , какъв програмен код ще им дадем за бъдещето ..
    Всичко е мисли ,думи, говор енергия ...
    И няма как ... кога говорим и споделяме , променяме състоянието на заобикалящата ни среда.
    Тя се променя и така хората в нея също се променят и предават всичко ... верижна реакция на променяща се среда.
    От всички нас зависи ... как и кога 
    Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #63 -: Януари 12, 2013, 20:55:00 »

Докато хората са невежи едва ли ще се научат на уважение, но казвам те са невежи, не че не искат, просто незнаят как...Съответно предлагам следната статия...
    http://www.zoomania.org/?p=33861
    В другите страни имат закони защитаващи животните, болници, и обучен персонал.Тук - хамали и трупове Усмивчица
    В България всички са невежи..приемете, че това не е навсякаде.
    И все пак обърнахте ли внимание на частта с "Възмутени граждани" заради което освобождават животното...Явно не всички сме толкова невежи.
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #64 -: Януари 12, 2013, 23:27:06 »

Цитат на: Сантири
    Докато хората са невежи едва ли ще се научат на уважение, но казвам те са невежи, не че не искат, просто незнаят как...
    Така е, невежи сме хората и не знаем… или по-точно, забравили сме какво е уважение и добро отношение. Прекъснали сме връзката между човек и природа, както и тази с духовния свят.
    Намират се и изключения и се надявам да стават все повече, както предвиждам, но тук говорим за тенденции,
    В основата на всяка форма на насилие, посегателство и потъпкване, лежи омразата и неуважението към себе си.
     Целта на егото е да стане по-велико от човека и да го накара да стане по-голям от Господ.
    Разболяни са умовете ни и това е процес, който започна да се обръща, но ще отнеме време и жертви. Тази болест на ума ни е убедила, че природата и духовния свят, съществуват отделно от нас и са тук, само за да обслужват нашите нужди и претенции.
    Какви ги говоря – та ние така гледаме и на Твореца.
    А и стига с тези животни. Убиване на животни, насилие над животни и т.н.
    Те са просто част от цялото. Човек, който прикрива себеомразата и страховете си, чрез потъпкване на по-слабите, не го прави само с животни. Надявам се не изпитвате състрадание само към тях.    
    В другите страни имат закони защитаващи животните, болници, и обучен персонал.Тук - хамали и трупове Усмивчица
    Когато пием хапчета ние не се лекуваме, а потискаме симптомите. По същия начин, тези „западни мерки”, потискат и контролират резултатите, а не изкореняват причината за проблема. По тази тяхна система, винаги ще има насилие и според мен не е правилно.
    Факт е, че въпреки всички мерки, проблема расте главоломно и в тези страни.
    В България всички са невежи..приемете, че това не е навсякаде.
    Брутално несериозно твърдение. Нито държавните граници, нито националността са определящи за стойността на човек. Именно това разграничаване е една от предпоставките към трупане на омраза, която неминуемо ще се наложи да изразиш по някакъв начин – най-вероятно насилие. Изключително деликатен е проблема. Дори само това, че казваш „хората са невежи”, може да се счете за вид самопосегателство и неприемане. Избери си един ден от седмицата и в него си задай като програма – да не определяш хората като такива и като онакива, а тяхното поведение и думи. Как да го определяш ли? Ами не и според емоционалната ти настройка. Най-точния и сигурен ориентир са резултатите.
    Никой не може да спори с фактите и резултатите.
    Има и по-страшно от насилниците и това са такива, които си мислят, че трябва да издадат присъдата им, а и да я приложат. „Той бие куче, сега аз ще го набия него”.  Насилник упражнява насилие над по-слаб насилник, за това, че е упражнил насилие над по-слаб, смятайки себе си за един вид… пряк представител на вселенската справедливост.
    Много големи дилеми са били над тези и подобни въпроси, тъй като и аз бях… малко по-…избухлив преди време.

И все пак обърнахте ли внимание на частта с "Възмутени граждани" заради което освобождават животното...Явно не всички сме толкова невежи.

Бонбонева… не искам да те разочаровам, но съществуват хора, а и в България, чиито думи и дела са достойни за уважение. Опитай се да се абстрахираш от всяка форма на обществени и стереотипни схващания за вярно и грешно, добро и лошо. Всеки човек (както и ти, както и всичкитук) е способен на най-низкото и брутално престъпно деяние, така както и на най-святата и божествена проява на доброта, съпричастност и саможертва.
    Утре, ако този човек, който е убил кучето, спаси… 4 годишно дете от връхлитащ автомобил, ще го канонизирате за светец и ще изникнат теми във форума, от сорта на „героизма”, „саможертвата”, „великото проявление на човещината” и прочее.
    Придържайте се към фактите.
    « Последна редакция: Януари 13, 2013, 00:41:11 от вожда » Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #65 -: Януари 12, 2013, 23:38:18 »

Съгласна съм Санг Усмивчица колко е хубаво да си наоколо.
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #66 -: Януари 13, 2013, 05:18:05 »

Съгласна съм Санг Усмивчица колко е хубаво да си наоколо.
    Ех, Бонбонева. То на човек да му е кеф да се навърта около такива диванета като теб.
    Така трябва да е - на хубавите хора да им е хубаво и спокойно, когато санг е наоколо, а на лошите да им е кофти.
    Напоследък поразредих посещенията, тъй като компа в нас изпадна в нокаут и поне още 2 седмици ще е на системи в сервиза, но когато мога ще хвърлям по едно очило и някоя друга буква насам.
    Сега ще пробвам да дремна още малко, че за трети път ставам и само бродя като призрак наоколо. 
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #67 -: Януари 13, 2013, 16:07:29 »

Разбира се ще се чакаме на площадката на мира  Ухилен Сърце
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #68 -: Януари 13, 2013, 23:12:46 »

Сълзи Сълзи Сълзи
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=V472PM26y4U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=V472PM26y4U</a>
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #69 -: Януари 14, 2013, 02:21:33 »

Не е важното какво и как се прави, от кога се опитвам да го кажа.По-важно е защо се прави, защото от там идва отговора какво и по какъв начин трябва да се промени.
    Ето цитата:
    Различни са и целите, преследвани от японците и фарьорците, убивайки делфини. Ако за жителите на Фарьорските острови това е един вид ритуал, по време на който те демонстрират своята смелост (въпреки, че убийството на беззащитни делфините не ми се вижда като особена проява на смелост), то за практичните японци, това е просто начин да се печелят пари. Факт е, че делфинското месо в Япония е скъп и изискан деликатес, а търсенето е постоянно и доста високо.
    С това правенето на пари с делфините не свършва дотук. Япония е основен доставчик в света на тези великолепни същества за делфинариумите и на това е посветен документалния филм “Заливът”,  заснет през 2009 година. Един от авторите на филма е треньор на известния делфин Flipper от едноименния серил   -Рик О’ Бари “.
    Филмът разказва за жестокостта към делфините в страната на изгряващото слънце и се фокусира върху това в какви мизерни условия се държат делфините, които след това се продават в солидни  делфинариуми  за забавление на публиката. Въпреки това, независимо от факта, че филмът причини доста силна реакция в обществото, той така и не накара  японците да преразгледат възгледите и действията си към делфините.

Read more: http://30dumi.eu/2011/04/yaponskata-zhestokost-v-izbivaneto-na-desetki-hilyadi-delfini-video/#ixzz2HtuQIfIF

Активен
    Страници:  1 ... 3 4 [5]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Снимки и картинки на животни « 1 2 3 »
    Снимки
    nia.boneva6 34 6939 Последна<br />публикация Октомври 05, 2013, 20:40:39
    от Speed_Of_Pain
    Животни спасители
    Любопитни факти
    DArkAngel 5 2475 Последна<br />публикация Декември 15, 2011, 20:21:57
    от meander
    Клипове с животни
    Видео клипове
    Турист 0 1059 Последна<br />публикация Октомври 01, 2011, 20:37:24
    от Турист
    Говоря с животни
    Необичайни преживявания
    execute 11 1591 Последна<br />публикация Декември 13, 2012, 13:35:42
    от Niranya
    Да създадем приют за животни!
    Инициативи
    Еlsha 4 537 Последна<br />публикация Март 02, 2013, 13:51:28
    от Sine Wave Zero

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright