Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 ... 3 4 [5]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Жени и мъже - духовност, функции, положение в обществото  (Прочетена 4326 пъти)
protoplasma
Гост
« Отговор #60 -: Декември 13, 2011, 14:36:24 »

Цитат на: Sue
За животните, пусни гуугъл на шимпанзета бонобо
Е това нали вече го обсъдихме на лс. Добре, местя тук, да чете народа.

Цитат на: google
Бонобо са единствените животни, освен хората, които са наблюдавани да правят секс лице в лице, орален секс и да се целуват с език?
И ти как си обясняваш това? Че са много еволюирали ли? Аз, честно казано, съм виждал и кучета да правят орална любов, при положение, че те дори нямат устни. Виждал съм и две мъжки кучета да се чифтосват, но това означава ли, че са гейове, както би означавало, ако бяха хора?! Недей да правиш паралел между поведението на животните и това на хората, погрешно е, макар и не при всички случаи.
Ако смяташ, че целуването с език и оралната любов са показателни, то излиза, че много древни цивилизации са по-назад от шимпанзетата бонобо. Целуването с език, го няма никъде, в никоя култура,освен, именно в някои африкански племена и то като вид общуване и обменяне на информация, а не, че мн. им е кеф. Оралната любов има по-необятна и трудна за проследяване история, но да речем, при индианците не е присъствала в опциите, както и при повечето полинезийски народи, включително и аборигените. За другите не знам, а и нямам идея от къде идва изобщо. Древните са били пределно наясно, кое за какво служи, както и с това, че устата ни е дадена, за да ни служи за хранене. Причините, да отдаваме толкова голямо значение на секса, са ти известни и предполагам няма нужда да ти ги посочвам. Сходни са с причините, поради които стигаме до крайности, посредством болните си, вечно недоволни умове.

да си направим една "животинска тема"
Добре,но предлагам да изоставим за момент, онази прозаично-романтична част и да се опитаме да гледаме по-трезво на нещата, а не
Животните линеят от тъга.
Или поне, пред подобни твърдения, слагай едно "според мен" отпред, че да станат от твърдения - мнения.
Егото и проявленията на интелекта са феномен от животинското царство.
Много добре, Су, но след тази ти, поредна, категорична констатация, аз смятам да се откажа, от каквито и да е дискусии по темата за дивия свят, тъй като ми е от слабите теми и подобно, несериозно отношение, не мога да допусна.
Извинявам се за грешката, че не уточних, че питам за Северно Американските племена. Но ти ми отговори достатъчно изчерпателно, за което благодаря!
Няма  проблем. Едно жокерче само да ти метна. Стара Загора, също е от две думи, но когато става въпрос за... ...ракия, или жител например, се пише - старозагорска ракия / старозагорчанин
Цитат на: Pelin
Разбира се, че и животните изпитват тъга, но не само те, а и птиците, насекомите растенията...
Приятелю, типично за хиндуистки поклонник, звучиш, сякаш ти създаваш истината.
И аз съм много романтичен (излъгах) и ми харесва да гледам анимации, ама подкараме ли го на лигавщини, няма да му се види края.
Това, в какво вярваш, няма нищо общо с това, което ти се иска да бъде, а пък съвсем отделно е това - как е.
Наложително е да правим разлика между нещата.
Активен
meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #61 -: Декември 13, 2011, 15:21:47 »

Здравейте.
Цитат
Определящ фактор ли е пола, относно начина на мислене?
Гледам го тоя въпрос и се чудя.
Гледам вече три страници с постове и се чудя.
Е ще се пробвам и аз.
Със пол доколкото съм наясно се означава различие,при нас е мъжки род(пол) и женски род(пол).
Та щом имаме различия няма как да не е определящ фактор относно начина на мислене.Което води до заключението(за мен) че във въпроса е и отговора.Т.е. този въпрос е безмислен щом като отговора е във самия въпрос.
Живи и здрави.
Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
Sue
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #62 -: Декември 13, 2011, 16:07:48 »

Санги, и на мен, ама чичко Гугъл помага

http://www.referati.org/intelekt/51687/ref/p3

http://psycnet.apa.org/books/13180/004
    Ego psychology and the problem of adaptation, Journal of the American Psychoanalytic Association monograph series (pp. 48-56). Madison, CT, US: International Universities Press, Inc, xi, 121 pp. doi: 10.1037/13180-004

От второто
    Цитат
    We do attribute a sort of ego to animals also (Freud, 1915b, p. 121). The animal is in contact with the external world by means of its receptors and effectors, it develops a "world of percepts" ("Merkwelt"), a "world of action" ("Wirkwelt"), and by "exerting regulative functions" it also creates an "internal world" (Uexküll, 1920). But we cannot speak, in regard to the animal, of that kind of separation into ego and id which exists in the human adult.

Пък запетайките като видиш как слагам наляво и на дясно...

Меандър, то и секс не се прави по тази логика.

Добре, млъквам с проявленията на моето его, че вече усещам как започвам да дразня. Санги, ти нещо спомена за твоето търпение
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #63 -: Декември 13, 2011, 16:21:23 »

Цитат на: meander
    Със пол доколкото съм наясно се означава различие
    Достатъчно. Седни си, меандър.
    Пък запетайките като видиш как слагам наляво и на дясно...
    Виждам, но с тях вече свикнах отдавна. Наложи ми се.
    Добре, млъквам с проявленията на моето его, че вече усещам как започвам да дразня.
    Ако някой се дразни, бих му препоръчал минерални бани. Помагат много.
    ти нещо спомена за твоето търпение
    Песни се пеят за него. Съществуват и спорове - дали съм търпелив или дебил. Но пък вярно, че понякога се паля.
    Активен
    Pelin
    ОЙ 8:11
    Неактивен Неактивен

Публикации: 284

Red Overtone Serpent

« Отговор #64 -: Декември 13, 2011, 17:59:08 »

Приятелю, типично за хиндуистки поклонник, звучиш, сякаш ти създаваш истината.
    И аз съм много романтичен (излъгах) и ми харесва да гледам анимации, ама подкараме ли го на лигавщини, няма да му се види края.
    Това, в какво вярваш, няма нищо общо с това, което ти се иска да бъде, а пък съвсем отделно е това - как е.
    Наложително е да правим разлика между нещата.
    Явно съм създал грешно впечатление. Не съм поклоник на хиндуизма, но не съм и не поклонник на хиндуизма.
    Не вярвам, а знам - тук има голяма разлика, що се касае до т.н. слепа вера. Усмивчица
    Това съм усетил, видял - това и съм писал, без лични предпочитания. Преди да видя и усетя нещо нямам навика да твърдя. Усмивчица
    Може разбира се да докажа твърденията, но не виждам за сега смисъл.
    Лека и доходна!
    Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #65 -: Декември 13, 2011, 18:34:19 »

Цитат на: Pelin
    Не вярвам, а знам
    Без коментар.
    Активен
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #66 -: Декември 13, 2011, 18:50:23 »

Елиникар, тайните служби са въвели един термин - "студено четене". Cold reading. Става въпрос за разчитане на не-вербалните знаци, с които хората комуникират. Някои хора са родени таланти в този начин на четене. Други се тренират да го умеят. Шарлатаните го използват почти винаги.
    Чрез студено четене е възможно да се разбираш с някого "без думи". Според мен, в духовната връзка би трябвало да има и нещо допълнително.

Въпросът ми за духовната връзка беше малко с кукичка. Не питам за общите определения, а за личното изживяване или усещане на тази връзка. Благодаря ви за отговорите, които ми дадохте със Сангинари!
    Сега ще се заровя в съответните теми

Не- вербалните знаци могат да бъдат различни Sue.Като изключим жесто- мимичните,които аз нямам предвид,но са важни за "студеното четене" при тайните служби,трябва да се съгласиме,че погледа на човек изразява особенно добре състоянието на душата.Разбира се,че той може да бъде управляван ,ако човек е артистична натура.И аз говорех,за нещо повече от това...,но да дискутираме духовните връзки в темата за тях,защото губиме връзката с тази тема.

А към тази тема бих добавила,че ЕГОТО пречи и при двата пола за начинът им на мислене
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

• Нютонист

« Отговор #67 -: Декември 14, 2011, 00:07:05 »

Елини, напротив , помага!

http://bg.wikipedia.org/wiki/Его_психология

Мисля,че Имаш предвид егоизма. И където в темата егото езасегнато , мисля, че е добре да го заместим с "егоизъм".
    Активен
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #68 -: Декември 14, 2011, 00:48:55 »

Елини, напротив , помага!

http://bg.wikipedia.org/wiki/Его_психология

Мисля,че Имаш предвид егоизма. И където в темата егото езасегнато , мисля, че е добре да го заместим с "егоизъм".

Да ,егоизмът
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #69 -: Декември 14, 2011, 11:11:48 »

Егоист или егоцентрик, корена е един и същ - его, а термините означават различни проявления на егото. Вярно, че не винаги ги употребяваме по правилен начин и на правилно място, но чак пък да ги заместваме и разместваме напълно, не съм сигурен, че е добра идея.

« Последна редакция: Декември 14, 2011, 11:44:07 от sanguinary » Активен
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

• Нютонист

« Отговор #70 -: Януари 17, 2012, 10:59:43 »

http://indigota.com/index.php?topic=441.msg61883#msg61883

За Санги.

(въх, съобщението трябва да е минимум 100 символа, иначе не мога да го корегирам)
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #71 -: Януари 17, 2012, 14:53:01 »

Ами, Су, ако наистина би съотнесла това към самоубийствата и това е единствения довод в подкрепа на тезата ти, мисля че и сама се досещаш за абсурда, с който е обвързана тя, без аз да те убеждавам.
    Но ще ти отговоря, за да не кажеш, че не уважавам усилията ти.
    Отговора ми ще е под формата на въпрос:
    Когато настроиш таймера, на бомба с часовников механизъм, тя самоубива ли се, когато избухне?
    Именно това е апоптозата... и отчасти некрозата.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #72 -: Юли 02, 2012, 01:24:11 »

Цитат на: sianna
    здравейте!

"То е така... и...не е така"

В този свя на относителност, как да да абсолютизираме?!.. Мисленето на човек се определя от комплекс от фактори. В многообразието на уникални и неповторими човешки индивидуалности, всяка една се определя от заложения опит, придобития, от специфичния чувствено-емоционален свят, психика. Което не е константа, а динамичен процес и търпи изменения. И това отнесено към време, място-външните условия...се получават безкрайни вариации от комбинации...
      Полът, е една част от целия този "коктейл" Усмивчица -а, вкусът на коктейла се определя от съотношението на съставките му(позволявам си малка закачка).
      От друга страна и при мъжа ,и при жената (така мисля) има заложени основни различия. Ще ви обясня с един образен пример. Мъжът-сноп от лъчи, концентрирани в един Мощен Лъч, който е целенасочен, устремен в една посока, проправяйки Път. Съзидател, начало. Инстинкта при мъжа е да продължава поколението. Жената-сноп от лъчи насочени в широтатана на различни посоки. Тя, доразширява, шлифова, дооформя детайлите. Пазителка, съхранява докрай. Майчиният инстинкт- да се грижи и съхранява поколението.  
      Тези заложени различя при мъжа и жената, прозират и в ежедневния живот; без да се разпростирам- само един пример: жената повече обръща внимание на детайлите, забелязва ги, докато мъжът обхваща същественото, идеята -често подробностите му убягват.  
       Няма да навлизам в подробности за други различия, има книги описали това:праволинейното, рационално, аналитично мислене на мъжа, а при жената в по-голяма степен е интуитивното...и т. н. но не е закон...
      Специфичните особености при половете е хубаво да се знаят, за да можеш да разбереш другия, да могат да общуват на един език. Различията да ни очароват ,а не разочароват:).
       Все още, като не сме си достатъчни, радвайте се на полвинката си:))

Светът е за двама

Ако си Сам...
    Дори, богатства всякакви да притежаваш и умения най-различни, и творения най-прекрасни да създаваш, - за какво ти е всичко това?!, ако няма с кого да го споделиш. Ако си Сам в целия Свят и само самотните ти стъпки отекват...Дали тогава чак, (като цар Мидас) човек ще разбере, какво е истинско богатство?.. Богат си, не с това, което можеш да притежаваш, а с това, което можеш да дадеш. И всичко да имаш, но няма с кого да го споделиш, ти всъщност, Нямаш. И малко да имаш,но има с кого да го споделиш, ти Имаш. ...Светът е за двама...

А Двама, съдържат в себе си Силата на Единството. Заедно, не означава единство. И най-често повтаряната грешка от нас е, че когато двама са заедно, вместо да се обединят, застават един срещу друг, водени от стремежа си да доминират и да отстояват своята индивидуалност. Единна Двойка- хармоничното сливане на две индивидуалности в Единно Цяло - пълнотата на Единица. Обединявайки се, такива Единици могат да изградят Единно Общество. А как, иначе, ще създадем Единно Общество, ако във двойка не сме единни. ...Светът е за двама... ...Оттам се започва...
    Днес установих, че в какафонията и споровете съм пропуснал да прочета публикацията ти, sianna. Не зная дали да съжалявам, че тогава съм я пропуснал или да се радвам, че сега съм я намерил. Всъщност и двете. Справила си се ...наистина добре и определено, поне според мен и от впечатленията, с които оставам, си талантлив човек, умеещ да вижда и отвъд очевидното и да го изразява за тези, които не виждат и очевидното.
    « Последна редакция: Юли 02, 2012, 01:59:08 от sanguinary » Активен
    Страници:  1 ... 3 4 [5]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Относно форума
    Съобщения / Предложения и оплаквания
    Administrator 5 1433 Последна<br />публикация Декември 07, 2010, 12:43:43
    от Administrator
    Относно споровете
    Съобщения / Предложения и оплаквания
    Administrator 11 1359 Последна<br />публикация Януари 31, 2010, 00:40:52
    от 11WOLF11
    ПСИХОТОНИКА: оптимистичното мислене
    Здрав дух здраво тяло
    Админ 3 2273 Последна<br />публикация Ноември 04, 2010, 14:16:27
    от beril03
    Човешкото мислене и светът след 2012 г. « 1 2 3 4 »
    Великият преход
    Evolution 59 8235 Последна<br />публикация Януари 22, 2012, 18:47:05
    от sarabia
    10 начина за манипулиране
    Програмиране, световен елит
    Colder Sun 5 967 Последна<br />публикация Декември 20, 2012, 15:33:55
    от вожда

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright