Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Целта или Пътуването - кое е по-важно?  (Прочетена 1852 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « -: Август 13, 2010, 15:29:41 »

В друга тема Ния привежда интересен цитат:

"- Добре - каза Момо, - ще тръгна. Но все пак не е ли по-добре да те нося, за да стане по-бързо?
    "ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НЕ" - можа да прочете Момо на гърба на костенурката.
    - Защо непременно ти самата трябва да пълзиш? - попита Момо.
    Заблестя загадъчен отговор: "ПЪТЯТ Е В МЕНЕ"   

Да обсъдим въпроса кое е по-важно:
    целта, към която се стремим или
    пътят, начинът чрез който се опитваме да я постигнем?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #1 -: Август 13, 2010, 15:38:16 »

Зависи Усмивчица
    По принцип това е една различна костенурка, която също носи своето собствено време в себе си.
    И пътя, и целта са важни...
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Август 24, 2010, 09:53:32 »

Зависи Усмивчица
    По принцип това е една различна костенурка, която също носи своето собствено време в себе си.
    И пътя, и целта са важни...

Обаче сякаш не всички мислят така.
    Ето например какво пише nani:

Човек минава през всякакви периоди... Важното е какво става накрая Усмивчица
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #3 -: Август 24, 2010, 09:57:13 »

Кокошката или яйцето?Хммм Що за тема е това?
    ....и ето го отговора: НЕ Е ВАЖНО КАКВО КАЗВАШ, НИТО КАК ДО КАЗВАШ, ВАЖНОТО Е ЧЕ НИКОЙ НЕ ТЕ СЛУША!!!!!!!! ааааааааахахахах
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #4 -: Август 24, 2010, 10:12:22 »

Мене не ме интересува много кой ме слуша и кой не ме слуша.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Август 24, 2010, 10:16:30 »

Кокошката или яйцетоХммм? Що за тема е това?

Защо мислиш така?

Ето да разгладаме такъв пример.
    Защо хората ходят на работа?
    Сигурен съм, че поне 50%, а може би и много повече, го правят основно поради необходимостта да спечелят пари. За тях тази цел е важна. А не толкова самата работа.
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #6 -: Август 24, 2010, 10:30:37 »

Кокошката или яйцето?Хммм Що за тема е това?

Защо мислиш така?

Ето да разгладаме такъв пример.
    Защо хората ходят на работа?
    Сигурен съм, че поне 50%, а може би и много повече, го правят основно поради необходимостта да спечелят пари. За тях тази цел е важна. А не толкова самата работа.

"Пътуването" е стедството към "целта" цел. Аз не бих ги разделяла по своята същност, защото няма място за "или или", когато говорим за едно и също нещо.
    А за работата на хоратааа.....е ? Има неща с които се занимаваш и ти носят щастие и удоволетвореност, не винаги е така разбира се,..но е въжможно Намигване, и това не е ли начин за "пътуване" към "целта"?

Love is all around
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #7 -: Август 24, 2010, 11:09:55 »

"Пътуването" е средството към "целта" цел. Аз не бих ги разделяла по своята същност, защото няма място за "или или", когато говорим за едно и също нещо.
    А за работата на хоратааа.....е ? Има неща с които се занимаваш и ти носят щастие и удоволетвореност, не винаги е така разбира се,..но е възможно Намигване, и това не е ли начин за "пътуване" към "целта"?

Да разгледаме още няколко примера.
    Да вземем приготвянето на храна.
    Кое е важното при този процес?
    Не е ли целта, вкусно приготвената храна?

Или да разгледаме например миенето на чинии или почистването на апартамента?
    Не е ли и тук водеща крайната цел - чистите съдове, чистото жилище?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Август 24, 2010, 11:16:13 »

Зависи. Ако някой няма точна цел, но върви просто напред и усеща, че е на "прав път". "Пътищата са за вървене а не за крайни цели".
    Ами ако и устремено следваш тази нещо, което искаш да постигнеш; и си сигурен? Тогава за мене е нещо подобно. Защото с безцелно или със цел, добре е да гледаме къде вървим. Да ЗНАЕМ къде вървим.
    Но например от книгата "Момо" Бепо уличният метач никога не мисли за края на улицата. Той си взима въздух, прави една крачка и замах с метлата. После пак въздух, крачка, замах с метлата. И така, той мисли само за следващото движение. Не бърза... и без да се усети е минал няколко улици...
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #9 -: Август 24, 2010, 11:18:18 »

"Пътуването" е средството към "целта" цел. Аз не бих ги разделяла по своята същност, защото няма място за "или или", когато говорим за едно и също нещо.
    А за работата на хоратааа.....е ? Има неща с които се занимаваш и ти носят щастие и удоволетвореност, не винаги е така разбира се,..но е възможно Намигване, и това не е ли начин за "пътуване" към "целта"?

Eто същата схема, ти пак разделяш нещата!!
    Как ще получиш храна, ако не я приготвиш по-рано??? Това е единнен, общ процес
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #10 -: Август 24, 2010, 11:24:09 »

Eто същата схема, ти пак разделяш нещата!!
    Как ще получиш храна, ако не я приготвиш по-раноХммм Това е единнен, общ процес

Разбира се, ти си права, че ако човек не приготви храната, няма да има храна.

Обаче въпросът тук е по-скоро за това, кое е водещото в дадения процес? Кое е стимулиращото, импулсиращото?
    Каква е мотивацията?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #11 -: Август 24, 2010, 11:29:24 »

Стига дее... Когато отивам на училище аз ОТИВАМ СЕГА към крайната цел, която в случая е УЧИЛИЩЕТО...

А в този случай мотивацията ми най-често са дърветата по пътя, понеже са хубави...

Извод: мотивацията понякога е самата цел, а понякога пътя, който ни води

май няма какво повече да говорим...
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #12 -: Август 24, 2010, 11:58:53 »

От цялата тема заглавието ми се струва много интересно:
    Целта или Пътуването - кое е по-важно?

Защо търсим нещо което е по важно от другото?

Кой е по важен мъжа или жената? Веселяк

Ако няма едното изчезва и другото.

NO ME,WITHOUT YOU!

Направим ли едното по-важно другото става по маловажно и се разваля баланса Усмивчица
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #13 -: Август 24, 2010, 12:08:04 »

От цялата тема заглавието ми се струва много интересно:
    Целта или Пътуването - кое е по-важно?

Защо търсим нещо което е по важно от другото?

Кой е по важен мъжа или жената? Веселяк

Ако няма едното изчезва и другото.

NO ME,WITHOUT YOU!

Направим ли едното по-важно другото става по маловажно и се разваля баланса Усмивчица

Това разделяне просто се получава в нашия живот.
    Когато ние правим нещо, имаме осъществяване на една дейност, която евентуално довежда до реализиране на поставената цел.

И тук може да се разгледат два аспекта, свързани със заглавието.

Единият е свързан с това, че при самата дейност е възможно човек да придобие нещо, да развие способности и т.н.
    А освен това се постига и определена цел, която също може да е важна.

Друг аспект е свързан с мотивацията на човека да извършва дадената дейност. И въпросът, който ми се струва интересен тук, е дали стимулът за извършването на действието е постигането на дадената цел или може да бъде и някакъв друг?
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #14 -: Август 24, 2010, 12:26:51 »

Цитат
    И въпросът, който ми се струва интересен тук, е дали стимулът за извършването на действието е постигането на дадената цел
    Ами според мен е отговорън на всички въпроси и да и не.

От една страна стимулът не може сам по себе си да постигне целта която сме се стимулирали да постигнем.
    Нужно е постоянство и опит който се придобива по-пътя.
    Докато постоянството се крепи повече на стимула опита изисква и нещо повече от това,умения.

Виждал съм много стимулирани момчета да искат да станат нещо за което нямат данни.

От друга страна стимула е първопричината за всичко което сме тръгнали да правим.
    И от тук можен да познаем себе си като се вгледаме в собствения си стимул които стой зад всичко което казваме мислим и правим,можем да научим много за себе си ако сме честни разбира се.

Та излиза,че променим ли стимула си променяма живота си.
    Едно е да си движен от стимула да взимаш за себе си.
    Друго е да си стимулиран да даваш на другите и на себе си.

Както се казва в казармата ОСТАВИ,ИМАШ ЖЕЛАНИЕ.
    Понякога е достатъчен само стимула да искаш да донесеш мир и любов на света за да се превърнеш в добър човек Усмивчица

Стимула е нещо прекрасно когато не е подкрепен с волята,а с вярата.В противан случай боли много Усмивчица
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright