Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Учението на Лазарев  (Прочетена 4250 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « -: Август 13, 2010, 10:38:23 »

В темата за главоболието kosara- казва:

"Главоболието е свързано с контрола, колкото повече се опитваме да контролираме всичко, било то обикновенните неща, хората, действията си, постоянното мислене как се представяме и какво правим и дали е правилно."

Стремежът ни да контролираме хода на живота ни (а често и на нашите близки) изглежда напълно естествен.
    Според изследванията на Сергей Лазарев обаче това може да доведе до сериозни проблеми.
    Постъпвайки по този начин, казва той, ние се намесваме в дейността на висшите сили, привързваме се към хора, придобивки и т.н., ставаме съзнателно или не агресивни.
    Това може да има твърде негативни последици, една от които, както съвсем основателно посочва kosara-, е главоболието.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Август 14, 2010, 22:05:16 »

Интересно обаче защо често:

"Главоболието е свързано с контрола, колкото повече се опитваме да контролираме всичко, било то обикновенните неща, хората, действията си, постоянното мислене как се представяме и какво правим и дали е правилно."
    Активен
    loop
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « Отговор #2 -: Септември 27, 2010, 00:52:49 »

Любимият ми автор...!

Толкова много теми за размисъл ми е давал.

Ще си позволя да закача един линк тук
    http://www.novinar.net/news/sergej-lazarev-darzhava-bez-nravstvenost-niama-kak-da-otcelee_MTcxNjsyNw==.html
    « Последна редакция: Септември 27, 2010, 01:25:25 от Еруин » Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #3 -: Септември 27, 2010, 08:11:45 »

Еееее как се зарадвах, че ще идва у нас..и после видях, че е от 2005-та примерно статията..
    язък
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    loop
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « Отговор #4 -: Септември 27, 2010, 09:38:41 »

Той е идвал вече няколко пъти в България.

Интересно ми е, че темата тук е кръстена "Учението на Лазарев". Защото той никак не се смята за учител и не се държи като такъв. Но можи би пък ние като такъв го възприемаме.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Септември 27, 2010, 16:37:56 »

Интересно ми е, че темата тук е кръстена "Учението на Лазарев". Защото той никак не се смята за учител и не се държи като такъв. Но можи би пък ние като такъв го възприемаме.

Хрумването ми относно заглавието беше по-скоро свързано с разглеждането на неговите идеи,
    които обобщих с термина "учение"

Любимият ми автор...!

Толкова много теми за размисъл ми е давал.

А можеш ли да ни разкажеш за някои от тези теми?
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #6 -: Октомври 19, 2010, 19:16:36 »

Ако няма привързване,няма и какво да се губи.Няма добро и зло,няма битки,няма разделяне,няма страдание и раздвоение...

Според Лазарев от привързаностите произтичат повечето човешки болести и проблеми. Защо се получава така?
    Лазарев обяснява, че привързаността поражда агресия спрямо всичко, което засяга обекта на привързаността или към самия обект, ако той не отговаря на поставяните към него изисквания. Тази агресия прави човек противник на света, той започва една мисловна, енергийна война срещу него. Тогава светът започва да се защитава и „връща” агресията обратно към нейния източник. Това може да доведе до заболявания, инциденти, а ако агресията е прекалено силна – дори и до смърт.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #7 -: Ноември 17, 2010, 18:10:07 »

В живота си всеки човек среща хора които го привличат поради споделени положителни емоции.В такива случаи е най-нормално да се привързваме към дадения човек.Но всичко се променя във времето и няма статични неща.Идва и момента когато губим положителния човек от живота си.Губим и положителните емоции които сме изпитвали.Появяват се и негативните емоции.Същността е да не се привързваме към нищо и никой.Винаги можем да обичаме и без да се привързваме.В крайна сметка замислете се - какво ни принадлежи в този свят и реалност че да се привързваме към него?Нищо извън нас не ни принадлежи,нямаме нищо което да може да наречем свое завинаги... В този ред на мисли се появяват и негативните емоции.Усещането за загуба,самота,пренебрежението и др. - илюзии на разума и продукти на набитите в главите ни схващания на цивилизацията.
    Духът в нас не мрази,не завижда,не е в меланхолия или скръб.На него не му трябват доказателства или факти - просто той знае.Следвайте го.

Именно такава е основната идея на Лазарев: повечето страдания се пораждат от наши агресии, породени от привързаността ни към едно или друго нещо. Ако съумеем да обичаме без да се привързваме към нищо, ще се избавим от страданията.
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #8 -: Ноември 17, 2010, 18:24:58 »

Лао Дзъ го е казал преди хиляди години - Обичай, без да притежаваш.
    « Последна редакция: Ноември 17, 2010, 18:33:50 от Гуру » Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #9 -: Декември 27, 2010, 13:41:29 »

Ясно потвърждение теорията на Лазарев намира в темата на protoplasma, в която се описват нарастващите природни и технологични бедствия и катастрофи. Те са пряко свързани с повишаването на жизнения стандарт на населението и увеличаването на привързаността към материални придобивки.

Висшите сили, според Лазарев, "ревнуват" и се стремят да обърнат внимание на човечеството към себе си по косвения път на материалните разрушения.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #10 -: Декември 27, 2010, 19:08:53 »

Случва се след някакво материално разрушение хората да се обърнат към по-висшите неща.  Както и обратното, още повече да се заробят по материалното, в "мъката" Т.е., първо обратното; но от там започва да тече един процес на осъзнаване.. и чак след това човека разбира, че нещата в този свят не са най-важни..
    Активен
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• Град: Варна
  • « Отговор #11 -: Ноември 26, 2011, 18:07:05 »

Харесвам Лазарев. Не съм чела всичките му книги, но това което съм ми е помогнало много. Не знам защо много хора го плюят, че книгите му били негативни, изпълнени с отрицателна енергия, от която изпадат в странни състояния, и не знам какво още съм чела по въпроса. А хич не се и замислят, че може би четенето на книгите му кара полетата им да се чистят и това е лечебна криза, която трябва да дойде и да си отиде. Както в енергийните лечения, хомеопатията, фитотерапията...
    Като имам повече време и аз ще постна нещо от него. Поздрави.
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #12 -: Декември 03, 2011, 19:34:54 »

"Ракът е болест на тъгата. Унинието, недоволството от себе си и от съдбата-това почти винаги води до раково заболяване. И склонни към раково заболяване са преди всичко духовните хора. Защото тяхното самоизяждане, съжаляване за миналото, критикуване на недостатъците, отхвърляне на околния свят са значително по-силни, отколкото у другите хора. " Грубия се ражда за радост, нежния-за печал."- е казал Есенин. Груб е онзи, който е ориентиран предимно към материалните ценности. Нежен-онзи, за когото най-важни са духовните ценности. Ако ли пък човек обръща внимание само на духовните ценности, той става все по-нежен и по-печален, само че отвън, а отвътре нараства озлобеността. И това завършва плачевно. За да може да се радва едновременно и на духовните, и на материалните ценности, човек първо трябва да се радва на любовта. Моят младежки импулс, насочващ ме към духовните ценности, беше толкова силен, че практически не съм имал шансове да оцелея. Усещах как душата ми се обгръща с печал и нищо не можех да направя. Спасиха ме петте години работа по строежите. Първо като чирак, после като зидар, заварчик, електротехник, майстор. За строител естествено не ме биваше. Бях сакат в ръцете и ми беше невероятно тежко да работя. Още повече, че по принцип не пиех, а да работя на трийсет градусов студ , след като бях пристигнал от Сочи, където живеех дотогава, често пъти ми беше непоносимо. И за да издържа, постоянно си тананиках тихичко песни. Спомням си как моят бригадир се провикна, когато видя началника на участъка:" Михаил Семьонович, махни го тоя композитор, вече не издържаме". Тъй като началника на участъка ми се падаше чичо, продължих да работя,макар че в ръцете ми всичко се повреждаше, гореше и избухваше. И все по-често започнах да изпитвам онези прости човешки чувства, към които се бях отнасял високомерно и презрително. Постепенно почувствах и осъзнах, че мисълта сама по себе си е безплодна, че най-изящните и най-сложните измислици са вторични, а чувството на любов, радост и веселие-първични."

"Диагностика на кармата"-част 4
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #13 -: Юли 26, 2012, 12:04:08 »

"Ако ли пък човек обръща внимание само на духовните ценности, той става все по-нежен и по-печален, само че отвън, а отвътре нараства озлобеността."

Защо се получава така?
    Активен
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #14 -: Юли 26, 2012, 18:23:59 »

"Ако ли пък човек обръща внимание само на духовните ценности, той става все по-нежен и по-печален, само че отвън, а отвътре нараства озлобеността."

Защо се получава така?
    Ами той Лазарев си го е написал... :)Защото спрем ли любовта във всичките и проявления, ние спираме да се радваме на живота. Ако  сме ориентирани само към  духовното израстване, проявено дали като интелект, изкуство или положително мислене,  а се отречем от материалните блага, които ни заобикалят, ние реално правим бягство от реалността. И духовно ориентираният човек, които се е отказал да яде храни, които е обичал, и  е спрял да се занимава с неща, които са му доставяли някакво удоволствие в името на духовността, се озлобява срещу тези, които не мислят като него. Казано по друг начин, развива  духовно високомерие. Усмивчица
    Буда също го е казал-Вървете по Средният Път.
    « Последна редакция: Юли 26, 2012, 18:58:58 от sarabia » Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Учението на суфите
    Книги
    11WOLF11 0 1935 Последна<br />публикация Юни 24, 2009, 00:11:36
    от 11WOLF11
    Вампиризмът - От "Диагностика на кармата" на С. Н. Лазарев
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Еруин 0 2770 Последна<br />публикация Септември 20, 2010, 23:05:53
    от Еруин

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright