Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Главоболието  (Прочетена 9403 пъти)
arris_p
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« -: Юли 03, 2010, 11:00:52 »

Първо се извинявам,защото тук не е мястото да задавам такива въпроси,но не намерих подобна тема във форума...
Имам постоянно и ужасно главоболие от 6 години(всеки ден)още със ставането ми от сън...ходих при какви ли не лекари,на скенер и тн...но нищо-само ми се изсмяха и ми казаха че незнаят....
та въпроса ми е дали има вероятност това да е част от пробуждането или нещо такова или да продалжавам да се занимавам с лекари и лекарства?!И ако се е случвало на някой как сте се справили с това?
Активен

Учи се от всеки,не подражавай на никой!!!
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #1 -: Юли 03, 2010, 14:45:39 »

Предполагам че огромно влияние е оказал и напълно промененият ми начин на живот....нямам и 10 сек само за мен!

Arris_p, за главоболието: може да е от какво ли не - от недостиг на нислород в мозъка, ако пиеш алкохол например. Той свива кръвоносните съдове...също от нерви, притеснение и неразрешени проблеми. Къде точно те боли: отляво, отзад на тила?Там има едно място където се събира отрицателна енергия, която организма не може да отработи. Не ходи по лекари и не взимай хапчета. И аз дълго време страдах от мигрена на нервна почва. Оправя се със синя светлина: кажи: синята светлина отива във всички клетки на тялото ми, на главата ми, и премахва болката изцяло, окончателно и безвъзвратно. Аз съм здрава, болката изчезва сега..... повтаряй това, в същото време си го представяй образно, като гледаш нещо синьо - небето, син екран или нещо друго. Трябва да приемеш и да си напълно сигурна, че това ще оправи проблема. Не разсъждавай, не мисли нищо. Просто го прави. Успех ти желая
Активен
arris_p
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Юли 03, 2010, 15:14:02 »

Не,не пия абсолютно никакъв алкохол...болката не е на едно място...или ме болят по отделно (тила,над слепоочието,челото или горната част на главата)или едновременно и болката е пулсираща,сякаш вътре има нещо и напира да излезе,изнервям се страшно много!Непонасям нищо,най-малкия звук,най-малкото движение или аромат ме побъркват.
Относно съмнението дали може да е на нервна почва,незная,но и преди не е било по-различно...
Просто искам да се оттърва от главоболието
Активен

shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Юли 03, 2010, 15:37:21 »

Не,не пия абсолютно никакъв алкохол...болката не е на едно място...или ме болят по отделно (тила,над слепоочието,челото или горната част на главата)или едновременно и болката е пулсираща,сякаш вътре има нещо и напира да излезе,изнервям се страшно много!Непонасям нищо,най-малкия звук,най-малкото движение или аромат ме побъркват.
Относно съмнението дали може да е на нервна почва,незная,но и преди не е било по-различно...
Просто искам да се оттърва от главоболието

Добре, опитай със синята светлина, също добре е да включиш масаж и дълбоко дишане. Също обърни внимание на храната, главата и стомаха са много тясно свързани...забележи това което ядеш дали предизвиква тежест в стомаха. Отбягвай по възможност месото.....
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #4 -: Юли 03, 2010, 15:58:47 »

Не ходи по лекари и не взимай хапчета.
 Това ми се струва малко несериозно.Необходимо е да се установи,че няма нещо и тогава може да си прави експерименти.Аз имах същите проблеми и първо си правих скенер на главата и като разбрах,че няма нищо опасно минах на спокойствие и релакс и добри мисли.
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Юли 03, 2010, 16:48:03 »

Това ми се струва малко несериозно.Необходимо е да се установи,че няма нещо и тогава може да си прави експерименти.Аз имах същите проблеми и първо си правих скенер на главата и като разбрах,че няма нищо опасно минах на спокойствие и релакс и добри мисли.

Bars_i, четеш ли какво пишат хората? Казва, че е ходила по доктори, правила е скенери и са и казали, че няма нищо. А дали е несериозно, ти откъде знаеш дали е сериозно...това е моят личен опит, както и този  на много мои близки. Не говоря празни приказки тука
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #6 -: Юли 03, 2010, 17:05:19 »

Bars_i, четеш ли какво пишат хората? Казва, че е ходила по доктори, правила е скенери и са и казали, че няма нищо. А дали е несериозно, ти откъде знаеш дали е сериозно...това е моят личен опит, както и този  на много мои близки. Не говоря празни приказки тука
Да,пропуснал съм го ,но това не значи че е попаднала на точния лекар и това,че и са се изсмяли на болежките  ѝ, и до тук с диагнозата.И на мен баба ми вика да си светя с разни светлинки,ама нещо не съм съгласен.Както и да е.Вие ще се разберете.
Активен
Kery
Гост
« Отговор #7 -: Юли 03, 2010, 17:35:25 »

Относно главоболието...и мен днес така ме цепи главата...настъпахте ме по мазола Веселяк
Причините за главоболие могат да бъдат хиляди: кръвно налягане, зрение, магнитни бури, храна, напитки, друг здравословен проблем и т.н.
При мен най-често причината е в кръвното налягане, дори да не е ниско или високо, важно е колко е разликата между двете граници, ако е под 40 може да доведе до главоболие.
Все повече започват да прилагат термина "мигрена" при често срещано и силно главоболие. И търсейки инфо за това вижте на какво се натъкнах:
" При около 20 % от случаите мигрената се предшества от известната в професионалният език "аура" (предвестник на мигренозния пристъп). Обикновено симптомите на аура продължават от 20 мин. до 1 час преди главоболие. Става въпрос за различни зрителни смущения, при които болния вижда звезди, светлини или начупени зигзагообразни линии.

Тук се включват също проблеми със слуха, говора, объркване, чувство на "мравучкане" в различните части на тялото и лицето. Възможно е да възникне и неприятен сърбеж по ръцете и краката. Страдащите от мигрена с аура имат по-добри шансове навреме да отстранят мигрената или най-малко да намалят въздействието й, тъй като предусещат пристъпа и могат рано да вземат необходимите медикаменти.

Аурата може да изчезне преди да започне главоболието, но може да продължи и по време на самото главоболие.

Главоболието е най-лошата част от мигренозния пристъп. То обикновено е мъчително, пулсиращо, разположено едностранно – предимно в областта на челото и слепоочието. Болката обаче по време на пристъп може да бъде и двустранна. Главоболието обикновено се засилва по време на физическа активност – като ходене и изкачване на стълби. Но мигрената не е просто главоболие! "

Много интересен е техния термин "аура" нали?

Има ли други странични ефекти от главоболието?
Имаш ли шипове по тялото, понякога може да засегнат някой нерв..
За лечението е необходимо да намериш първоизточника, а не да третираш с хапчета (макар че аз често пия когато имам важни задачи а главоболието ми пречи). Дори нередовния сън или много спане могат да доведат до главоболие.
Можеш да пробваш да насочиш мисълта си към онази част от своето енергиино поле, която засяга болезненото място.
Може да пробваш да масажираш тялото си с върха на пръстите си, на принципа на иглотерапията, така се стимулират енергиините центрове и възобновява кръвообръщението.
Може, ако имаш котка, да пробваш как ще ти подейства 1/2 час да я галиш.
Друго, коет се сещам е в предишният си живот да ти се е случило нещо на главата...в книгата "Пътят на душите" има описани такива случаи. (едната пациентка беше с болки в главата и се оказа, че в предишния си живот се е самоубила с пистолет). Та няма да е лощо да потърсиш алтернативно методи.
Не забравяй и силата на внушението, как ставаш с мисълта за главоболие.
А кога започна това главоболие, дали не е след някакво събитие?
Ходила ли си при гледачки, ако имаш някой приятел, който е сигурен, за някоя, че не е мошеник, може да пробваш...може да бъде магия.
Има още много причини, ама дай малко повече подробности, за да може някой за нещо да се захване, от главоболие страда повече от 50% от населението сигурно...и то породено от хиляди разлини причини.
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Юли 03, 2010, 19:20:38 »

Да,пропуснал съм го ,но това не значи че е попаднала на точния лекар и това,че и са се изсмяли на болежките  ѝ, и до тук с диагнозата.И на мен баба ми вика да си светя с разни светлинки,ама нещо не съм съгласен.Както и да е.Вие ще се разберете.

Добре, Барси. Щом не си съгласен с баба ти, остава това с лекарите и хапчетата. Окей, щом това ти харесва повече...Помислих си, че човек който пише тука за проблема си, не е склонен да ходи по лекари или пък е ходил, но не са му помогнали. Иначе защо ще пише... А за тебе, ще е по-добре да не се изказваш иронично за неща, които не знаеш и с които нямаш опит. Тюх, пак разводних темата... е, няма вече

Активен
arris_p
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Юли 03, 2010, 22:01:38 »

Страхотни сте,благодаря че полагате такова старание да ми помогнете!
Активен

megsi87
nightangel
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 33

• Град: светлината на вашите сънища
  • « Отговор #10 -: Юли 04, 2010, 14:52:31 »

Здравейте, най накрая открих форума който ми трябваше. Прочетох всички признаци и знам кои от тях имам и кои не. Имам няколко въпроса относно тях.
    1. Мен ме боли вратът, гърбът и раменете от както се помня, ходила съм на какви ли не лекари (невролози, ортопеди) те само си ме прехвърлят един на друг и спрях. Понякога болката е нетърпима и я оправям само с масаж. Пише че ще престане, но кога???
    2. Главоболията и световъртежите сякаш съм родена с тях, но напоследък главоболията надделяват. За световъртежите знам че са признак на лошо заземяване и задържане на това което трябва да иде в земята и да се преработи там за да се върне. А за главоболията ми доста често са след някои дни в които виждам... енергията (blush) казвали са ми, че е защото още не мога да намеря фокуса.Вярно ли е това?
    3. Тъгата по дома, знаете ли как бих могла да я преживея?
    За сега толкова, ще ви бъда истински признателна ако ми отговорите и ще се радвам да чета и да пиша, има доста неща които изживявам, виждам и чувам.
    Активен

Не чувам първичното, не виждам безличното, не говоря само, за да не мълча!
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #11 -: Юли 04, 2010, 15:31:22 »

Здравейте, най накрая открих форума който ми трябваше.

Здравей и добре дошла!

Цитат
    1. Мен ме боли вратът, гърбът и раменете от както се помня, ходила съм на какви ли не лекари (невролози, ортопеди) те само си ме прехвърлят един на друг и спрях. Понякога болката е нетърпима и я оправям само с масаж. Пише че ще престане, но кога???

Масаж е добре, можеш да опиташ също с хата-йога, много добре действа.

Цитат
    2. Главоболията и световъртежите сякаш съм родена с тях, но напоследък главоболията надделяват. За световъртежите знам че са признак на лошо заземяване и задържане на това което трябва да иде в земята и да се преработи там за да се върне. А за главоболията ми доста често са след някои дни в които виждам... енергията (blush) казвали са ми, че е защото още не мога да намеря фокуса.Вярно ли е това?

Писа се по-горе, виж например мнението на Kery, че може да има много причини за главоболието. Може да е това, което казваш, може да е лошо протичане на енергията през енергийните канали (което например йога може да подпомогне да се преодолее), може да е нещо друго, например ниско кръвно налягане (тук полезно е поемане на повече течности).

Цитат
    3. Тъгата по дома, знаете ли как бих могла да я преживея?

Винаги си у дома, ако не го забравяш (поне духом), а тук има много какво да се научи, направи, помогне и по този начин израсне. Ако разглеждаш пребиваването си тук като служба в името на доброто и любовта, ще ти стане приятно и интересно.
    Активен
    megsi87
    nightangel
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #12 -: Юли 04, 2010, 17:28:16 »

Прочетох постовете на Кери.Аз имам различни типове главоболие Усмивчица Това за което говоря се появи наскоро тогава когато се случи, не мога да се изправя повече от едно определено положение защото губя равновесие, боли ме цялата глава просто навсякъде малко по-високи звуци или по-ярки светлини направо ми се забиват в мозъка и то не толкова светлините колкото звуците ааа направо откачам. Ходих да ми направят изследвания за мигрена защото симптомите са почти същите но не е това. А иначе от кръвното си ме боли отзад тила то е нормално на мен постоянното ми кръвно налягане е 80/50 и като ида при невролога ме пита как дойде до тука, ти жива ли си изобщо  Веселяк Веселяк
    Активен

Kery
    Гост
    « Отговор #13 -: Юли 04, 2010, 21:31:29 »

Мегси, предполагам, че докторът те е посъветвал какво да правиш, а и Ич ти е дал много добри съвети - повече движение и течности (мой съвет -избягвайте напитки и храни, съдържащи глюкозо-фруктозен сироп).
    Активен
    megsi87
    nightangel
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #14 -: Юли 04, 2010, 21:33:41 »

За движението и водата проблеми никакви, макар че понякога забравям водата Усмивчица но движението определено тук от около една седмица не съм ходила в гората и ми едно замаяно че започна и гърлото да ме боли бива ли такова нещо  Згреших
    Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright