Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Красотата често пречи на жените  (Прочетена 2128 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « -: Август 10, 2010, 23:57:05 »

Красотата се оказва бреме, когато жените се опитват да си проправят път в мъжкия професионален свят, предаде БТА, позовавайки се на Ройтерс и на резултатите от американско изследване.

Оказва се, че когато една жена иска да работи "мъжка" професия като финансов директор, мениджър "Изследване и развитие", машинен инженер, охрана в затвор или шофьор на камион, добрият външен вид е пречка.

Специалистите от университета на Колорадо са установили, че за дамите, кандидатствали за подобни позиции, красотата не се е оказала предимство, както за постове като рецепционистка или секретарка, за които по традиция се предпочитат служителки с по-красива външност.

За целите на изследването на участниците били раздадени списък с професии и снимки, които те трябвало да сортират според това дали са подходящи за дадена работа. Изследователите установили, че привлекателните жени били пренебрегвани за професии, смятани за типично "мъжки".

http://life.dir.bg/news.php?id=6884625&nt=5
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #1 -: Август 11, 2010, 00:06:45 »

Пък и в миналото мъжете са били на първи план Усмивчица Само те имали право да гласуват и такива работи... и сега в някои държави също. Усмивчица
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #2 -: Август 11, 2010, 00:55:40 »

За България мисля,че е точно обратното.Само да се появи някоя хубавелка и на нашите пичове(мъже) им омекват краката и ще гласуват с двете си ръце.
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #3 -: Август 11, 2010, 08:17:32 »

Всичко зависи от намерението на работодателя и от човека в човешки ресурси (ако е жена, може да не иска по-красиви от нея Веселяк ). Много хубаво не е на хубаво са казали хората, но това е само статистика, не важи навсякъде. В България, специално, знам много места, където отказват да вземат жени...но пак си зависи от ръководния персонал, ако не искат да те вземат на работа поради предразсъдаци по-добре за теб преди да си се обвързал с договор, че кой знае какво ще изникне по-напред Усмивчица
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #4 -: Август 11, 2010, 10:12:58 »

За България мисля,че е точно обратното.Само да се появи някоя хубавелка и на нашите пичове(мъже) им омекват краката и ще гласуват с двете си ръце.
    Ама аз не говоря за България
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #5 -: Август 11, 2010, 14:48:59 »

Ама аз не говоря за България
    А мислиш ли,че аз отговарям на теб?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Август 11, 2010, 14:49:53 »

Засрамен
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #7 -: Август 11, 2010, 21:42:28 »

Не винаги красотата помага на една жена да задържи един мъж.

Пример:

Роман Абрамович е зарязал и приятелката си Даря, заради която преди няколко години се раздели с втората си съпруга Ирена, твърдят руските медии, цитирани от Монитор.

Двамата бяха забелязани за пореден път да почиват на различни яхти в различни кътчета на Европа.

Олигархът посети със свръхлуксозната си лодка Pelorus латвийското пристанище Юрмала. Там той беше специален гост на парти на композитора Игор Кутой и се появи с непозната русокоса спътница, която руските медии веднага определиха като „грозотия”. Ден по-късно Абрамович отплавал към скандинавското крайбрежие и акостирал в Стокхолм.

Междувременно Даря събираше тен на Лазурния бряг. На тузарския курорт Сен Тропе тя изкара две седмици, след което със сина си Арон, който е шестото дете на Роман Абрамович, отпраши към Сардиния при баща си Александър Жуков. Даря пристигна на италианския остров с друга яхна на олигарха –
    115-метровата „Луна”.

Романът на Жукова и Абрамович започна през февруари 2005 г. на коктейл след мач между футболните отбори Челси и Барселона. Оттогава тя постояннно придружаваше руския олигарх.

http://life.dir.bg/news.php?id=6888749
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #8 -: Август 11, 2010, 21:48:36 »

Красотата никога не може да помогне за да се задържи един мъж...ако е истински мъж де Усмивчица
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #9 -: Август 11, 2010, 22:08:34 »

Ich, много хубава тема си пуснал  Слънце

Женската красота отваря железни врати Усмивчица Ако е подплатена и с ум, ще се окаже невероятно добра комбинация.

Не знам тази статия от кой е писана, но по мои наблюдения повечето "преуспели" жени са красиви.

Тук не става само въпрос обаче за жените като цяло.. Нека да поговорим за външния вид по принцип, независимо от пола.
    Сега се сещам за един случай, който много ме беше натъжил преди време. Една моя приятелка работеше във фирма за подбор на персонал. Бяха се спряли на много умен мъж за ръководен пост в една голяма фирма. Моята дружка предложи този човек на съответния работодател и те го отхвърлиха, защото бил прекалено пълен.

Ужасно глупаво е човек да оценява способностите, знанията, опита и възможностите на даден човек по външния вид.
    Да, наистина визията оказва влияние върху първото впечатление, но тя не бива да бъде водеща при оценката на даден човек.

Няма да говоря за много жени, които са си намерили работи и се издигат, благодарение на дългите си бедра и разголената си гръд. Но в този случай не жените нямат вина.

Що се отнася до зависимостта между красота и любовни отношения, то тя не е най- важното нещо. За да има здрава и хармонична връзка са нужни много други качества; красотата е само черешката на тортата, но не и основата Усмивчица
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #10 -: Август 13, 2010, 13:05:37 »

Красотата никога не може да помогне за да се задържи един мъж...ако е истински мъж де Усмивчица

Защо?
    Активен
    Oda Nobunaga
    Един от многото
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 48

• Град: Пловдив
  • Да действаш, значи да бъдеш.....

« Отговор #11 -: Август 13, 2010, 13:12:02 »

Защото с красивата си картина в хола не мога да си разговарям.... мога само да и се  любувам и то до време Усмивчица
    Активен

Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах
    Kery
    Гост
    « Отговор #12 -: Август 13, 2010, 13:16:17 »

Изпревариха ме  Ухилен

Та така, де правилно, ако е истински мъж (най-вече човечен), само красотата няма да му е достатъчна...даже може да не я и търси Усмивчица
    Същото важи и за жените към мъжете.

Но това е съгласно моите възгледи, не го приемайте за налагане на мнение Усмивчица
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #13 -: Август 13, 2010, 15:20:27 »

A аз може ли да попитам: Що е то красота?! Дали моята красота, е същото за вас и обратното??!! Например.... аз харесвам груби мъже тип Жан Рено, Роберт Де Ниро и т.н..... Хайде да ви видя сега! Жан Рено красив ли е според вас? За мен е много щото...
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #14 -: Август 13, 2010, 15:30:01 »

Аз лично много не държа на външната красота... е, добре е човек да е хубав, ама това не е най-важното, наистина Усмивчица  Гити, много хубава песничка  Усмивчица
    Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright