Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 3 [4]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Що е приятелство  (Прочетена 6530 пъти)
kehoy_
Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #45 -: Май 25, 2011, 00:44:56 »

А идеята да си задоволен откъм приятелство/а е да се отвориш за него/тях .Не да поставяш изисквания, да имаш очаквания и т.н. .А да се оставиш по течението и да видиш как ще потръгнат нещата . Със всичко е така.
Активен
Lola
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #46 -: Май 25, 2011, 00:46:41 »

Приятелите са тези, които ще останат до теб до край, а такива няма. Хората вече не са способни на това да помислят първо за другия, после за себеси. Рано или късно това излиза на показ  и илюзията се разбива на прах. Затова да се задоволим с псевдо - приятелите

Мдае, живейте сами като не вярвате в хората и приятелството. Всеки е индивидуален и слагането на хората под общ знаменател е доста ограничено. И напротив,способни са да мислят за другите,това носят в душите и сърцата си.Ще поясня-никой не иска да е сам,а мисленето само за себе дефакто означава това-изолиране от другия. Незнам за теб ако гледаш на повърхността и не разбираш същността.  Усмивчица

Ами тук не можем да говорим индивидуално в случая, затова ги слагаме под знаменател и говорим от личен опит. Аз не говоря за хората от цялата планета. Не съм се и помисляла за толкова велика, че да се опитвам да философствам зза хората по целия свят. Това е моята гледна точка,основана на моите 27 години живот с хорта, които съм срещала.
Активен
kehoy_
Неактивен Неактивен

« Отговор #47 -: Май 25, 2011, 00:48:40 »

А идеята да си задоволен откъм приятелство/а е да се отвориш за него/тях .Не да поставяш изисквания, да имаш очаквания и т.н. .А да се оставиш по течението и да видиш как ще потръгнат нещата . Със всичко е така. И ако отсрещния се отвори по същия начин, безусловно - "без условия", без кантари- кой колко взел и дал, чак тогава ще видим що е туй истинско приятелство.
Активен
Lola
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #48 -: Май 25, 2011, 00:54:54 »

А идеята да си задоволен откъм приятелство/а е да се отвориш за него/тях .Не да поставяш изисквания, да имаш очаквания и т.н. .А да се оставиш по течението и да видиш как ще потръгнат нещата . Със всичко е така. И ако отсрещния се отвори по същия начин, безусловно - "без условия", без кантари- кой колко взел и дал, чак тогава ще видим що е туй истинско приятелство.

Такива ми ти приятели дето като се отвориш за тях и де що има всичко живо да ти се лепне, мерси. Това беше в детските години дето всеки е приятел с всеки. Приятелството е много важно и затова много наранява. И именно за това не би трябвало да си отваряш душата за всеки.
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #49 -: Май 25, 2011, 10:19:28 »

Цитат на: kehoy_
А идеята да си задоволен отткъм приятелство/а е да се отвориш за него/тях .Не да поставяш изисквания, да имаш очаквания и т.н. .А да се оставиш по течението и да видиш как ще потръгнат нещата . Със всичко е така. И ако отсрещния се отвори по същия начин, безусловно - "без условия", без кантари- кой колко взел и дал, чак тогава ще видим що е туй истинско приятелство.
Добре казано, kehoy. Човешките взаимоотношения, не са търговска марка, нито разменна монета. Ако някой, като нея, е решил, че е по-добре да се продават, тъй като истинското изведнъж е спряло да съществува, това си е вече личен избор. Хубаво е, че не се подвеждаш.
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #50 -: Май 25, 2011, 11:43:45 »

Подобен термин е несъстоятелен в 21 век.
Активен
kehoy_
Неактивен Неактивен

« Отговор #51 -: Май 25, 2011, 13:47:43 »

Такива ми ти приятели дето като се отвориш за тях и де що има всичко живо да ти се лепне, мерси. Това беше в детските години дето всеки е приятел с всеки. Приятелството е много важно и затова много наранява. И именно за това не би трябвало да си отваряш душата за всеки.

Дам,правилно,в детските години.Не забравяй,че децата могат да ни научат на много. Една от разликите ни с децата,е че те получават безусловната любов и грижи на мама и тате. Когато пораснат нещата вече не седят така и от тях се очаква да се научат сами да се справят в живота и минават през етапи, когато не ги получават от околните... и те просто забравят. Но,лично според мен това ни се случва за да станем по-силни Усмивчица Надявам се в следващите години да преоткрием значението на любовта и приятелството. А колкото до това,че приятелството наранява, всичко може да те нарани, ако човек го е страх,по-добре да се затвори вкъщи и да не излиза (но дори и там не е сигурно ;д) Но, ако иска да постига, трябва да може да поема рискове Усмивчица
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #52 -: Май 25, 2011, 13:49:00 »

Moже да се каже. Все пак това е форма на любов, а сега е времето на интересите и материализма.
Активен
kehoy_
Неактивен Неактивен

« Отговор #53 -: Май 25, 2011, 13:50:41 »

Moже да се каже. Все пак това е форма на любов, а сега е времето на интересите и материализма.

И все пак зависи къде търсиш и как ти самия разбираш термина "приятелство" . Който търси,намира  Намигване
Активен
Lola
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #54 -: Май 26, 2011, 14:27:57 »

Дам,правилно,в детските години.Не забравяй,че децата могат да ни научат на много. Една от разликите ни с децата,е че те получават безусловната любов и грижи на мама и тате. Когато пораснат нещата вече не седят така и от тях се очаква да се научат сами да се справят в живота и минават през етапи, когато не ги получават от околните... и те просто забравят. Но,лично според мен това ни се случва за да станем по-силни Усмивчица Надявам се в следващите години да преоткрием значението на любовта и приятелството. А колкото до това,че приятелството наранява, всичко може да те нарани, ако човек го е страх,по-добре да се затвори вкъщи и да не излиза (но дори и там не е сигурно ;д) Но, ако иска да постига, трябва да може да поема рискове Усмивчица

Разбира се, че е за да станем по -силни. Но това не означава, че трябва да се поддаваме или да пириемаме безусловно абсолютно всичко, което ни се изпречи на пътя. Все пак трябва да имаме и някакъв инстинкт за самосъхранение. Точно затова всеки си прави личния избор, кога-как да постъпи, така, че да се чувства най-добре. Въпроса е дали може да го направи.
Активен
yana60
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #55 -: Юни 20, 2012, 16:46:56 »

Само да добавя, цитираните стихове имат и автор:
http://www.hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=20709&mode=flat&order=1&thold=0
Давам линк към първия ,но и останалите са от същия автор.

Къде се изгуби, Приятелю?!
В тъгата си, нейде потъна...
Имаш душа на мечтател,
с красота си закърмен...

.....
Но има в живота и мъка,
с която ще трябва да можеш
отново, във дни на разлъка,
да виждаш пред теб хоризонта...

В спомени,
в теб ще живеят
образи мили
и силен,
ще прекрачиш отново,
междата на битки
и сиви
дни на умора ще срещаш...

Но ти не унивай..
Във тебе,
с любов са втъкали
и сила,
и нежност чуплива...
и можеш,
отново да срещаш ранила
надежда,
любов да те стопли...
...
Спомени мили в душата си скътай..!
Пред теб хоризонт е!
Назад се не връщай..!

Усмихни се!

Усмихни се!
Има още много пътища,
които тръгват все от теб..
С птиците на пролет
ще поемеш,
към нови хоризонти,
и безчет
ще бъдат пак в очите ти
искрите,
с които ще се будиш във зори..,
на кръстопът се раждат
и мечтите...
Мечтай!
По своя път
върви!
Сигурна съм,
ще издържиш и можеш
да постигнеш
своята победа!!!
Познал си болка,
страх,
вървиш...
към изгрев нов
и не последен!
Върви по своя път!
Не спирай!
Пред теб щастлив
сега извива,
оня път,
с любов наречен,
път на вяра
и надежда,
жива!
Силен си,
не се предавай!
Слънчеви мечти
те водят!
За миг любов,
искра,
си струва,
море от мъки
да преплуваш.

Приятелство ли!?

С теб общуваме прекрасно,
все накратко ...и е ясно,
всяка дума смисъл има,
но от мисли, даже в рима...,
няма никаква надежда,
да те срещна...
Пак поглеждам:
ти си все така далече,
и те мисля, всяка вечер...

Вече мина много време...
Търсиш Нея, а за мене
винаги ще си далечен,
истински приятел, вечен...
Но не знам дали ще мога
да остана с теб, /За Бога!..../!
Когато ти откриеш Нея
а за тебе все копнея...,
ще си тръгна, без да питам.

Ти разбираш, думи вплитам
във една надежда гола...
А душата ми, ... се моли...

...Може би, във теб последен,
вярвам днес, а утре седем
пъти аз ще те отричам...

Днес ела, когато те обичам!

Вярвам ти!

Варвам ти,
защото не изрече
нито дума, от която да боли,
нито с мисъл, нито с поглед
не обрече,
приятелството ни...
И без звук, дори,
всяка твоя мисъл споделена,
намери своя пристан, нов,
в сърцето ми,
където спотаена,
кълни и ражда се любов...

Вярвам ти...
Защото откровено,
ти нищичко не ми спести.
Душата ти,
макар и наранена,
с много нежност, ми дари
едно приятелство,
безценно....
И знам,
не би ме наранил...

Може би ще си отидеш...
И знам, че дълго след това
само болката стаена,
ще ми напомня за една
приятелска ръка, която
протегна в миг на самота
и все така ще вярвам още
в теб...
И знам, че не греша...

Активен
ThatWoman
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 47

• Град: София
  • « Отговор #56 -: Юни 26, 2012, 20:35:09 »

често съм си задавала въпроси,какво събира хората заедно,какво ги поддържа и до къде са способни да стигнат в името на изградената връзка...никога не съм имала много приятели,но никога не съм била самотна,защото тези около мен са ме правили достатъчно щастлива...що е приятелството? от личен опит казвам....приятелството е когато не задаваш излишни въпроси....когато приятел дойде при теб и ти каже ,че е решил да направи нещо,което не се връзва с твоите гледни точки,не питаш"Защо?Как?Сигурен ли си?"...просто питаш "Това ще те направи ли щастлив?" и даваш пълната си подкрепа..приятелството е когато мълчанието е просто още едно средство за общуване...4-5-6 часа без думи,а толкова много казано...в приятелството няма мое и твое..всичко е общо...даденото е от сърце,а полученото е благодат...приятелството е начин да погледнеш себе си през очите на друго човешко същество...когато разстоянието по между ви е неизбежно,истинската връзка не вижда това като предизвикателство..защото веднъж свързани,душите носят любовта навсякъде
    Активен
    Страници:  1 2 3 [4]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Приятелство между момче и момиче (мъж и жена) « 1 2 3 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    DArkAngel 34 3571 Последна<br />публикация Юни 03, 2013, 13:39:11
    от elinikar

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright