Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Удоволствия, опиати, егоизъм - как да живеем  (Прочетена 1007 пъти)
Infame
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 34

Хедонист

« -: Август 09, 2010, 12:32:57 »

В една друга тема споменах, че човек трябва да култивира в себе си тази чаровна форма на егоизъм, за да бъде способен да ги носи тия последствия. Хубаво ме допълваш! Иначе за Скорпиона се казва, че и той е голям женкар и има слабост към опиати, алкохол, лукс и тн.  Ухилен
Активен

Вечна младост, неограничена страст, изтънчени тайни наслаждения, необуздани радости и още по-необуздани прегрешения - ето какво го очакваше. А портретът щеше да носи бремето на неговият позор.
Kery
Гост
« Отговор #1 -: Август 09, 2010, 12:52:56 »

Аз пък си мислех, че трябва да е точно обратното - да се борим с егоизма, опиатите и лукса... Разбихте ми представите за света  Затъпяване
Активен
kim
Гост
« Отговор #2 -: Август 09, 2010, 13:03:06 »

До някаква степен такъв тип желания идват и от възможностите и даденостите, с които човек разполага. И наистина, тогава идва изборът, как да живее човек..
Сещам се за Пинокио, който отиде в страната на забавленията подмамен и накрая се превърна в магаре. Веселяк

Винаги ми е било интересно, как се работи за духът тогавa, как се постига баланс в този статус - даваме и на другите, на света, но как развиваме духът си, как практикуваме практики, които чистят съзнанието..
Активен
Infame
*
Неактивен Неактивен

Хедонист

« Отговор #3 -: Август 09, 2010, 14:05:02 »

Нека си го кажем така, както е. Ако хората искаха да се борят с тия неща нямаше да ги създадат още в Древен Рим и да ги мъкнат след себе си до ден днешен. Говоря за бордеите и пиячката. И друг пример - в 17в. са пушили опиум, днес хората масово пушата марихуана. Извода е прост: пороците са неизменна част от човешката натура. Някои са модерни за времето си други, както се оказва, нямат давност - леките жени и пиячката, както дадох пример. Изобщо тия пориви в човека не трябва да се задушават, а напротив.
Активен

Вечна младост, неограничена страст, изтънчени тайни наслаждения, необуздани радости и още по-необуздани прегрешения - ето какво го очакваше. А портретът щеше да носи бремето на неговият позор.
Kery
Гост
« Отговор #4 -: Август 09, 2010, 14:31:10 »

Пороците са неизменна част от човешката натура, да, ама целта ни не е ли самоусъвършенстване? Целта не е ли да ги преодолеем?
Абе не, че и аз нямам пороци, ама опиати и разврат....

Пълното себеотрицание не е много добър избор, но и обратното също. Нещо по средата няма ли?
Активен
Infame
*
Неактивен Неактивен

Хедонист

« Отговор #5 -: Август 09, 2010, 15:15:35 »

Пороците са неизменна част от човешката натура, да, ама целта ни не е ли самоусъвършенстване? Целта не е ли да ги преодолеем?
Абе не, че и аз нямам пороци, ама опиати и разврат....

Пълното себеотрицание не е много добър избор, но и обратното също. Нещо по средата няма ли?
Не говоря за евтин разврат. Декаденството е елитарна работа Намигване Плюс това за мен осакатяването чрез лишаване не е "самоусъвършенстване". Всеки трябва да прави, това което иска без да се притеснява, че обществото ще го порицае...това е толкова лицемерно, всеки има пороци, но когато нечии излязат наяве всички задружно започват да проповядват морал.

От известно време насам имам нещо като хоби. Реших да покварявам хората. Не само познати, но и невинни девойки например - няма нищо по-очарователно от това да наблюдаваш как покварата пробужда другото лице в една жена. Истинското лице.
Активен

Kery
Гост
« Отговор #6 -: Август 09, 2010, 15:27:13 »

От известно време насам имам нещо като хоби. Реших да покварявам хората. Не само познати, но и невинни девойки например - няма нищо по-очарователно от това да наблюдаваш как покварата пробужда другото лице в една жена. Истинското лице.

Хахах, това ме разсмя, браво Усмивчица Сигурен ли си, че тези девойки не са били покварени преди това и просто са ти се правили на невинни... А ако както ти казваш, това означава, че си ги излъгал за собствена изгода...

Истинското лице на хората не е това, което ти си покварил Усмивчица

И все пак питам, защо трябва да се отдадем на физическите изкушения напълно?... Мислиш ли, че си дошъл на Земята да си починеш и да се забавляваш?
И пак питам - нещо посредата няма ли?
Активен
kim
Гост
« Отговор #7 -: Август 09, 2010, 16:21:01 »

Парите са изиграли голяма роля в животът ти, а Infame? Усмивчица
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #8 -: Август 09, 2010, 16:42:13 »

Парите са изиграли голяма роля в живота ти, а Infame? Усмивчица

Защо мислиш, че парите са се намесили?
    Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #9 -: Август 09, 2010, 16:56:02 »

Нека първо ми отговори Infame, и ще ти отговоря Ич, ако нямаш против. Усмивчица
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #10 -: Август 09, 2010, 18:40:54 »

Веселяк, айде и аз да отперя едно въпросче....защо Нефертити?

П.С. видях в публикацийте ти, че питаш за деня на раждането си, 22.10., знам че това се води 13тата зодия Змиеносец и хората родени на тази дата имат специална мисия....абе с други думи тежък кръст мъкнеш  Ухилен
    Активен
    akela
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 38

« Отговор #11 -: Август 09, 2010, 19:43:41 »

ам че то, като гледам никой не е тръгнал да ги задушава тия пориви в последно време... сещам се за тая приказка ...aко прекалено натегнеш струната, тя ще се скъса. aко я оставиш прекалено хлабава, тя няма да свири
    Активен
    Infame
    *
    Неактивен Неактивен

Хедонист

« Отговор #12 -: Август 09, 2010, 22:53:32 »

Не се оплаквам, никога не се е случвало да се лишавам от нещо, но пък недоимък на пари е универсалното оправдание за сивото ежедневие на хората, които не са в състояние да си доставят удоволствие или да си намерят занимание, чрез което да победят скуката

П.С. видях в публикацийте ти, че питаш за деня на раждането си, 22.10., знам че това се води 13тата зодия Змиеносец и хората родени на тази дата имат специална мисия....абе с други думи тежък кръст мъкнеш  Ухилен
    Нефертити е била една много силна и красива жена, а за мен няма нищо по-хубаво на този свят от истинските жени като Нефертити. Тя олицетворява силната и красива жена на която аз се възхищавам. Усмивчица
    А каква ще да е тази мисия? Кажи нещо повече, стана ми интересно
    Активен

Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #13 -: Август 10, 2010, 01:48:16 »

Следва тежко отклонение от моя страна. Надявам се да е ненужно и не на място.
    Това звучи като игричка, да те предупредя да внимаваш. Усмивчица
    Често тези които вярват, че си играят с другите се оказват по-прецакани. Веднъж бягат от собствения си живот и се месят грубо в този на околните, защото е по-лесно, чувстват се велики без причина (освен в собствените им глави) и това им помага да затънат още повече до ушите в собствените си .... нека кажем заплетни. Въпреки всичко тези хора вярват, че те са много по-различни от това, което са и че това, което правят и мислят няма нищо общо с това какви са.
    Все пак се надявам, че говориш за нещо по-прекрасно  Усмивчица просто последно време наблюдавам как хора с потенцял си пилеят силите и времето с подобни глупости.
    По-лошото е, че когато решат да се откажат вече им е малко трудно..
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    izida
    Гост
    « Отговор #14 -: Август 10, 2010, 10:36:08 »

Не се оплаквам, никога не се е случвало да се лишавам от нещо, но пък недоимък на пари е универсалното оправдание за сивото ежедневие на хората, които не са в състояние да си доставят удоволствие или да си намерят занимание, чрез което да победят скуката

П.С. видях в публикацийте ти, че питаш за деня на раждането си, 22.10., знам че това се води 13тата зодия Змиеносец и хората родени на тази дата имат специална мисия....абе с други думи тежък кръст мъкнеш  Ухилен
    Нефертити е била една много силна и красива жена, а за мен няма нищо по-хубаво на този свят от истинските жени като Нефертити. Тя олицетворява силната и красива жена на която аз се възхищавам. Усмивчица
    А каква ще да е тази мисия? Кажи нещо повече, стана ми интересно

Змиеносци, Паяци, Еднорози.....няма значение, не в това ми беше идеята Усмивчица , а по-скоро за числото 22 и хората родени на тази дата. И най-вече скорпипн и рак, защото са кардинални зодии. Та така..22ката, в зодиака се явява както начало, така и край, т.е. всеобхватна. То е едновремено началото и края в зодията. Това число не се редуцира, както и 11. Но 11 е вътре, а 22 не е. Преките ми наблюдения в/у хора родени на тази дата, наистина показват, че в тях има нещо различно...има ...не знма какво точно.., може би отворено съзнание, мъдрост, интелект, талант...., но и не малка доза егоцентризъм Намигване

А за теб Infame, щом няма нищо по хубаво на този свят от силната и красива жена, то останалото което описваш, там с девойките....не си обяснявам как би могло да ти носи удоволетворение (..но може би и точно в това разковничето) Усмивчица
    П.С. Има и други кардинални зодии, но тук вметвам водните, защото както знаете.....водата все ще си намери път Намигване
    « Последна редакция: Август 10, 2010, 11:44:28 от егоцентрична ексцентричка » Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ЗНАЕМ КАК ДА ПРЕЖИВЯВАМЕ, НО НЕ ЗНАЕМ КАК ДА ЖИВЕЕМ!!!
    Обща тематика
    delfin 4 3083 Последна<br />публикация Юли 27, 2009, 01:07:40
    от Бунтарката
    Живеем в дуалистичен свят
    Обща тематика
    Spirit 8 1487 Последна<br />публикация Март 07, 2010, 18:12:13
    от pdd
    Малки Удоволствия: Виж Живот От Различна Гледна Точка
    Видео клипове
    echo105 0 816 Последна<br />публикация Ноември 30, 2010, 13:46:21
    от echo105
    Dan Pink за това как можем да живеем в един по-добър свят
    Видео клипове
    Georgio 0 615 Последна<br />публикация Януари 24, 2011, 14:21:55
    от Georgio

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright