Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Сън ли е животът  (Прочетена 2157 пъти)
gorgon4e
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« -: Август 04, 2010, 18:24:37 »

Живота е сън.
Като такъв... и от него се връщаме.
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Август 04, 2010, 20:08:43 »

Живота е сън.
    Като такъв... и от него се връщаме.

В какъв смисъл можем да разглеждаме живота като сън?
    Нали в живота имаме будно и спящо състояние?

И как можем да си представим такова едно "връщане"?
    « Последна редакция: Август 04, 2010, 20:30:42 от Ich » Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #2 -: Август 04, 2010, 22:02:35 »

Животът във филма е сън... животът, когато си-донякъде ограничен в куклата... Усмивчица Понякога можеш да сънуваш, че си буден... във Филма да ограеш будност. Пък друг път може да отиваш "зад кулисите" наистина...
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #3 -: Август 06, 2010, 00:57:13 »

Попадал съм и преди, на подобна теория, за сън в съня. Честно, харесва ми, интересна е, но няма как да кротна, убеден, че това е истината.
    Физиката, неврофизиологията и когнитивната психология, намират все повече доказателства и потвърждения в подкрепа на това, че света около нас е просто една холограма, която е сътворена от нашите умове, за да можем да оцелеем.
    Има една древна история, в която се разказва, за един монах, на име Джуандзъ, който сънувал, че се е превърнал в пеперуда. На сутринта се събудил много натъжен, а по принцип не бил човек, който изпада в такива състояния. Хората, които го познавали, приятелите му много се изненадали като го видяли такъв и го попитали: “Приятелю, какво става никога не сме те виждали толкова сдухан”. Джуандзъ отвърнал: “Братлета, сънувах нещо и направо се разбих. Сънувах, че съм се превърнал в пеперуда”. Приятелите му помислили, че се е побъркал и през смях му казали: “Не се излагай бе пич, че какво лошо има в това да сънуваш, че си пеперуда”. Джуандзъ отговорил: “Вие не разбирате. Този сън породи едно дълбоко объркване у мен. Ако аз мога да сънувам, че съм се превърнал в пеперуда и всичко да изглежда толкова реално, то сигурно е възможно и обратното. Може пеперудата сега да е заспала и да сънува, че се е превърнала в Джуандзъ. Това направо не ми дава покой. Вече не знам кое е истина и кое илюзия. "...
    Шантава работа, общо взето. Разправят, че горкият човечец така и не успял да разреши тази загадка. Този доста объркан монах, със сънища сякаш извадени от архивите на “Animal Planet” или здравата се е бил надрусал, или доста години, преди хакерът Нео е бил преследван от неясното безспокойство, че светът в който живее е само една илюзия. Разбира се идеята на филма “Матрицата”, колкото и да е интересна и нестандартна, съвсем не е нова. Братята Уашовски смело са взаимсвали нещо, за което се говори в почти всяко духовно учение. Така че не звучи чак толкова абсурдна идеята за съня. Подсъзнанието ни е в състояние, по време на сън, да ни създаде какви ли не реалности. Колко му е и живота да е нещо такова, но по-грандиозно и по-съвършено като представа.
    И единствения цитат от "Матрицата", който ми хареса и го запомних:
    "“Реалност? Това е потокът от електроимпулси, интерпретирани от мозъка ти…”.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #4 -: Август 06, 2010, 01:50:05 »

Интересно е обаче, че различните хора получават твърде подобни "импулси" за дадено реално явление, което наблюдават.
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #5 -: Август 06, 2010, 03:58:03 »

Интересно е обаче, че различните хора получават твърде подобни "импулси" за дадено реално явление, което наблюдават.
    Подобни да, но не еднакви.
    Едно и също нещо има сто различни ефекта върху сто човека.
    Естествено, тук може да се спомене и онзи фактор, за колективното съзнание. Ако 100 човека използват вилицата с една цел и са я приели по един начин, то и останалите ще започнат.
    Както всеки индивид има ум, който твори холограмата, така и целия му вид, разглеждайки го като един организъм, има ум, с който я затвърждава. Според това, къде се ражда човек и какви са възприятията за света, на хората, около които вирее, зависи и неговата лична представа. Това поставя всяка една, общоприета истина под съмнение.
    Добър пример са, онези деца, които са отгледани от животни.

Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #6 -: Август 06, 2010, 12:00:41 »

"Реалност, това е потока от електроимпулси, интерпретирани от мозъка ти."
    А когато умреш и мозъка ти се разпадне, реалността си е пак тука. Не я изяждат червеите заедно с мозъка ти.
    Света съществува обективно. Това е първото елементарно нещо в науката философия.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #7 -: Август 06, 2010, 15:38:22 »

Леле, това за да не подразни всичко отричащият ми мозък, трябва да го разбера по "ненормален" начин. Готово...

"Реалност, това е потока от електроимпулси, интерпретирани от мозъка ти."   Това е самата истина.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Август 06, 2010, 18:40:28 »

Сетих се за нещо. Обяснете ми звуците нереални ли са? Те не са от електроимпусли, макар създадени от триенето на лък в струна или шумоленето на листата в дърветата.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #9 -: Август 06, 2010, 19:06:08 »

Сетих се за нещо. Обяснете ми звуците нереални ли са? Те не са от електроимпусли, макар създадени от триенето на лък в струна или шумоленето на листата в дърветата.

Реални са.
    Реални са също и мислите ни.
    Всяко нещо материално се предхожда от появяването му във вид на идея в духовния свят,
    наричан от Платон "свят на идеите".
    Така и човекът преди да се инкарнира в тяло, съществува като душа,
    която често навестява бъдещата си майка, например насън,
    както така добре е описала Кайла.
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #10 -: Август 06, 2010, 23:14:05 »

Цитат на: nia.boneva6
    Звуци, форми, миризми... за всичко важи. Е... поне доколкото успявам да схвана теорията.
    Така че ...не, не са реални, това е нашата реалност.
    Факт е, че определен звук може да бъде ...незабелязан от някои, докато други направо ги влудяват.
    На сходен принцип, преди време, си създадох внушението, че чалгата не съществува. Буквално си изключвам възприятията, когато от някъде звучи чалга. Ако не можех да правя това, може би щях да съм се обесил някъде.

Цитат на: nia.boneva6
    Всяко нещо материално се предхожда от появяването му във вид на идея в духовния свят,
    наричан от Платон "свят на идеите".

На науката ще и трябва още доста време, за да установи, докаже и приеме, наличието на Света на Духовете.
    Реално, няма нищо реално.

Не помня къде, но някъде бяха намерили, някак си оцеляло племе, аборигени, което до този момент, не е имало никакви контакти с "цивилизования" свят.
    По-интересен бил факта, че това племе вижда черно-бяло!
    Такава е тяхната матрица. Такъв е света им. Няма как да ги убедиш, че има цветове, нито да ни караш да ги виждат. Всъщност, възможно е и те да са прави, а ние да сме си ги създали цветовете.
    Може би по-подобен начин, стоят нещата и с Бог.

Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #11 -: Август 07, 2010, 11:12:44 »

Уау, това за незабелязването и забелязването не се отнася само до звуците. Вчера, като ходих на плуване, забелязах една улица, която никога не бях виждала. Говоря съвсем буквално-реших да бъда малко по-наблюдателна и това е...
    А улицата си беше съвсем физически реална Усмивчица
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #12 -: Август 07, 2010, 12:55:01 »

Тия електроимпулси не са ли материализирана мисъл?
    Тука нещата опират до какво разбираме под реалност...
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #13 -: Август 07, 2010, 13:29:03 »

Тия електроимпулси не са ли материализирана мисъл?

А чия би могла да бъде тази мисъл?

Цитат
    Тука нещата опират до какво разбираме под реалност...

Да, въпросът е какво наричаме реалност.

Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #14 -: Август 07, 2010, 13:41:36 »

Нашата мисъл, колективната...предполагам...няма как да бъда сигурна Усмивчица
    Колективна, но все пак индивидуална за всеки - не възприемама по един и същи начин всичко.
    Материалния свят е проявление на духовния, следователно би трябвало да е създаден от души-творци...и до колкото съм чела по-развитите души се занимават с това. Материалния свят е толкова реален, колкото и духовния, просто в разлини проявления...всяка енергия има материално проявление...поне според мен...и те така се преплитат...

За това не мога да се съглася, че е точно сън... но сън може да се използва като определение на едното или другото проявление, в зависимост от отправната точка...
    Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Сън в съня
    Моите сънища
    AIA 7 3419 Последна<br />публикация Август 07, 2012, 10:49:41
    от deniyuli
    Животът след смъртта според Рудолф Щайнер « 1 2 »
    Книги
    Ich 21 2938 Последна<br />публикация Ноември 20, 2011, 18:39:01
    от Ich
    Кофти сън с приятел
    Моите сънища
    Kissing You Good Night 3 747 Последна<br />публикация Октомври 16, 2012, 21:31:21
    от balar
    моят сън на 28.12 :)
    Моите сънища
    Mistic_Aqua 2 886 Последна<br />публикация Януари 06, 2013, 03:03:22
    от Mistic_Aqua
    Чакрите-Ясновидката Сузане и животът й като медиум
    Йога
    Търсач 0 556 Последна<br />публикация Април 15, 2013, 19:07:40
    от Търсач

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright