Духовно развитие

Страници:  1 ... 7 8 [9] 10   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Модерирането на форума  (Прочетена 5651 пъти)
Sine Wave Zero
Неактивен Неактивен

Публикации: 334

« Отговор #120 -: Ноември 15, 2012, 20:03:12 »

Разбира се Усмивчица
При първа анкета ти пращам любовно писмо Усмивчица
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #121 -: Ноември 15, 2012, 20:05:01 »

Житката е добро и спокойно момче , но поради едни лични, емоционални, форумни премеждия му е рано да модерира.
Стран ще се оправи добре , за времето когато е тук .
Бих сложила някой ,като Утро за едни меки забележки , защото момчетата ви знаем - 2-3 емотиконки да не си сложи човек  Веселяк Веселяк Веселяк
Имайте на идея ,че модератора ,не е само този ,който да пише забележки.
Той трябва да знае структората на форума за да упътва хората и да подрежда непрестанно, защото обемът на информация във форума е огромен , дублират се непрестанно теми или се слага не на място.
Аз тая работа си я обичам да подреждам форума , но не желая други функции , ако има как да ме направите ПОДРЕЖДАЧ без други права ,както искам от миналата нова година ,ще ви е помощ и на вас и ще можете спокойно да си модерирате другите неща- банове ,предупреждение и тнт. А пък ако някой се обади ,че познава целият форум като структора, направо да се обажда , защото аз наистина пък трябва да си почивам .....

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Ester
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 38

« Отговор #122 -: Ноември 15, 2012, 20:19:35 »

Да,бройте ме.
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #123 -: Ноември 15, 2012, 20:29:20 »

Житара мисля че с тази си отговорност ще се
    владее много повече отколкото досега.
    Така или иначе вече е научил нещо в повече от тези си
    залитания.

Ео лично аз смятам че твоя опит в подреждането
    ще е меко казано неоценим.

Еlsha мисля че също е много на ниво за модератор.
    Освен това е много преди мен във форума.

Власти с него се познаваме лично много добре
    и каквото и да кажа ще бъда пристрастен.

Мисля че идеята за повече модератори е по-добра.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #124 -: Ноември 15, 2012, 20:55:49 »

Странник, благодаря за оценката, но проблема е, че съм от прекалено отдавна... Както и, че не желая в момента да модерирам.
    Що се отнася до теб, от всички изброени ти имаш моят глас. Мисля, че най-добре от всички ще се справиш и даже мисля, че от теб много по-лесно ще се приемат предупреждения или банове.. Някак си не мога да си представя, някой да те обвини в пристрастие или злоупотреба, както стана при други.

Та с две ръце и крака и коса и флагове ще размахвам за Странника! Усмивчица

Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Wolfgar
    Огън, защото сега съм огън!
    Неактивен Неактивен

Публикации: 100

• Град: Ямбол
  • Път - не е пред теб, а около теб!

« Отговор #125 -: Ноември 15, 2012, 22:53:57 »

Аз само да попитам, защо не е опоменато, че Ester е с бан и за колко време, и поради каква причина?
    Не открих такъв потребител в БАН листата Прегръдка
    Странно ... сега ми каза, че е пак бан?
    Активен

"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... Веселяк"
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #126 -: Ноември 15, 2012, 23:49:06 »

Пиша тук, понеже не знам къде точно се пише това: Оказва се, че съм пълен с usernames и никове понеже са ми махнати всички банове без най-важния - на ник Власти. Та в тази връзка искам да кажа, че ще ползвам само username: praiseyou, като ако ви се занимава може да изтриете другите. Аз лично не ги помня всичките. Мен не ме спрягайте за модeратор, тя Ели ме спомена за да не се обидя нещо. Аз в този форум влизам с идеята да започнем пак да си правим чисто човешки срещи, както и да кажа някоя случайна блага дума - като цяло не съм отстъпил от личното си мнение спрямо тази къщичка...
    Активен
    Toddo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 17

« Отговор #127 -: Ноември 16, 2012, 00:30:52 »

Аз само да попитам, защо не е опоменато, че Ester е с бан и за колко време, и поради каква причина?
    Не открих такъв потребител в БАН листата Прегръдка
    Странно ... сега ми каза, че е пак бан?

Aха. Вече го считам като неправомерно обвиняване на модове в някои неща.
    Или ще говориш с факти, или на това "Ester е с Бан" ще се гледа като на провокация.
    Обещавам ти го.
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #128 -: Ноември 16, 2012, 00:44:27 »

Toddo, тази нова свада е излишна. Как да ти даде факти, като няма достъп до компа й или до модераторският панел тук. Според мен бана е направен по някаква странна схема с ип-то и ника и не винаги хваща.

Edit: с коментара си не искам да порицавам Тоддо за действията му, а по скоро да покажа, че има и едно средно пътче наречено техническа грешка или недоразбиране на едната или другата страна.. което е пример за едно от хилядите напълно излишни пререкания тук.. кой-е-по-по-най, Аз, Моето, Защитавам и все изтъркани понятия... създаване на нови точки от спорове (спорчета), които насъбират сеираджии и се превръщат в кръгове и накрая започват да пулсират като мега съдбовни караници, участниците в които гледат с леко кървявал поглед из зад монитора. Тоя филм сме го гледали.. и заради него вместо едно здраво ядро от Истински хора тук има едно постоянно текучество на материал, който не винаги е лош. Помислете реално - ако някой е искал да скара и раЗдели едни бих казал свестни и добри хора - успял ли е ?..   
    « Последна редакция: Ноември 16, 2012, 01:02:37 от Влaсти » Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #129 -: Ноември 16, 2012, 01:13:40 »

Не мисля че въобще някой обръща внимание на
    провокации.
    Въобще до какво ще ви доведе това и двамата?

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #130 -: Ноември 16, 2012, 01:38:00 »

Ми ай пи-то и не хваща, понеже с "оригиналният" си профил е банната изцяло... Ако става дума за техническа грешка, заради това, то е защото по принцип си е банната. Т.е не виждам защо някой да се оплаква, че с нов профил няма достъп.. То не бе Христина, то не бе Инка, то не бе Патриша, то не бе Хр-истина, то не не Трина, а сега Естер!

Някак е смешно да се оплаква баннат потребител, че не може с нов профил да пише.
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    equilibro
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« Отговор #131 -: Ноември 16, 2012, 17:06:16 »

Кога ще е изборния ден? Няма ли да има диспут, обещания, агитация?
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #132 -: Ноември 17, 2012, 16:35:57 »

Здрасти на всички.
    Вожда, по официално приглашение, пристига за да си каже думата и да наклони везните в правилната посока – демек, както някои вече са се досетили – да ги балансира.
    Да видим с какво разполагаме и на какво можем да стъпим. Да, както винаги, колкото и да е досадно за някои хора, ще се оповавам на фактите, тъй като когато фактите и вожда говорят, всички мълчат (стига да са разумни). И тъй като единствената личност, която може да си позволи да го прекъсва и апострофира – отсъства (за съжаление), ще говори гладко и ясно, както винаги.
    Нека обърнем внимание на очевидната истина и неоспоримите факти.
    Истина 1. Никой не е подходящ за модератор
    Истина 2. Всеки е подходящ за модератор
    Ето, че вече имаме една стабилна основа, на която да градим останалото Ухилен
    Нека обърнем по-подробно внимание на двете истини.
    Опитайте се да си представите идеалния модератор, от който ще бъдете доволни и го опишете. Може и мислено.  Ако ви е сложно, ще разширя още повече кръгозора,  като ви задавам въпроси.  Доволни ли сте от живота си, от нещата, които ви се случват или не ви се случват, от мястото, на което се намирате, от хората, от които сте заобиколени? Самозадайте си и вие няколко въпроса от този сорт, ако се сетите.
    На колкото повече въпроси отговора е - не, толкова повече накланяте вота си против модераторските способности на самия  Господ. За вас дори и той не е идеален и дори неговите решения считате за не неправилни. Какво правим в такъв случай?! Кой би бил угоден на всички? Постижим ли е варианта – всеки един да бъде доволен и щястлив? 
    Съжалявам, ако това ще ви разочарова, приятели, но факта е, че няма идеален модератор. Такъв факир просто не съществува, дори и да бъде нает екип психоаналитици, които да определят как да се прилага правилника, който да бъде изготвен в народното събрание, пак ще има недоволни вопли насред форума, от типа на “драги модератори, тука не ми изнася нещо”.
    По същия параграф – няма и идеален форум и идеален съфорумник.
    Да погледнем другата страна на нещата.
    Истина2:
    Все ви споменавам една история, за един разговор между двама майстори по бойни изкуства. Някои от вас го гледаха. Ще ви го пресъздам отново.
    Японец – майстор по карате, който е непобедим, ще се среща с китаец – кунг фу майстор, който също не е падал в битка.
    Японецът си има традиция - преди двубой, с когото и да било, го кани на чай и иска от опонента  си да сподели възгледите и философията си за живота. Така, след като го убие, той пази тайните му и прави тези бойци безсмъртни.
    Докато налива чай, седнали на земята, усмихнати, на ниска традиционна масичка, японеца подхваща разговора.
    Японеца: И така, от това, което каза, се разбра, че нищо не знаеш за чаената церемония.
    Китаеца:  Не само, че не знам, но и не изпитвам желание да знам. Не искам да категоризирам чая. Докато си е чай, за мен е добър.
    Японеца (усмихвайки се още повече): Но тогава защо чая си има различни сортове с различни качества? Кой се смята за добър и кой се смята за лош чай?
    Китаеца: Те всички растат в природата. Няма добър или лош.
    Японеца: Изглежда ти наистина не разбираш. Ако питаме природата, тя би определила рангове със сигурност.
    Китаеца: Ти също си прав, но от моя гледна точка, качеството на чая не зависи от него самия, а се определя от човека. Различните хора имат различен избор. Аз не желая да правя такъв избор.
    Японеца: Но защо?
    Китаеца: Чаят зависи от твоето настроение. Ако си щастлив, качеството на чая дали е толкова важно?
    Японеца: Хм, никога не съм мислил от тази гледна точка.
    След кратко мълчание:
    Японеца: Добре, ще те попитам тогава друго. Има много школи по кунг фу. Наистина ли няма по-добри и по-лоши измежду тях?
    Китаеца: Мисля, че е точно така. Няма по-добри и по-лоши.
    Японеца: Тогава бих искал да те попитам, щом няма по-добри и по-лоши школи по кунг фу, защо се състезавате помежду си?
    Китаеца: Наистина няма разлика между школите, а в способностите на практикуващия. В състезанието ние можем да открием и опознаем самите себе си. За това се състезаваме. Защото нашият истински опонент сме самите ние.
    Японеца (вече позамислен): Само в състезание ние можем да опознаем себе си.  Тоест, имаш предвид, че най-тежката битка е със самия себе си?
    Китаеца – кима с глава в знак на съгласие.
    Японеца: Твоите думи предизвикват у мен искрено възхищение. Нека опитаме чая.

(Битката също е много интересна, между другото и с много изненадващ край, който ще спестя заради онези, които още не са гледали този филм.)
    Предполагам вече, някои от вас се досещат накъде бия.
    Всичко е перфектно, когато човек е щастлив. Тогава дори и недостатъците са идеалните недостатъци и осъзнаваме, че Великия Дух и Майката Природа, взимат винаги най-правилните решения за всеки един от нас.
    Не желая да класифицирам отделните хора  на подходящи и неподходящи, тъй като за мен няма значение кой какъв е. Има значение за тях. Щом има желание – нека се пробва всеки като модератор, а и като президент ако иска.
    Най-лесно е да ви направя психо профили на всички кандидати поотделно и да ви обясня защо сте крайно неподходящи – изтъквайки недостатъците ви, както и защо сте най-подходящите – изкарвайки на преден план вашите качества. И в двата случая ще използвам факти, цитати и доводи, подкрепени с налични материали, оставени от вас самите.
    Опитайте се да се абстрахирате от своите впечатления и внушения. Представете си, че всички тук сме с никнейм  “хикс” и с аватар – ...червено захарно петле. Дори, ако искате може да го направим един ден Усмивчица Ето, след 21.12.2012г.  си изтриваме регистрациите и си правим нови, без никой да знае кой кой е. Още по-забавно ще е, ако на всички им се дадат модератроски права, но това вече е твърде смело.
    Тогава ще се гледа само и единствено съдържанието на написаното.  Тогава никой няма да се опасява, че ще бъде набеден в пристрастност, нито пък, че пише мнения от името на друг и т.н. филмови продукции от криминален характер.  Тогава няма да има значение кой е стар и кой е нов потребител, кой на колко години е и от кой град е. В едно мога да ви уверя и това е, че моето поведение няма да се промени, тъй като никога, по никакъв начин не ме е притеснявало, нито ми е било определящо за отговора това,  кой седи зад написаното и за какво се бори. Всяка една моя реплика бих могъл да я повторя наглас , пред човека/хората към когото/които съм се обърнал. Всичко, което съм казал на някой, по адрес на друг, бих го повторил и на този друг, гледайки го в очите.
    Малцина, четейки това, си казват “и аз бих го направил/а”. Малко са хората, които биха стояли зад думите си, независимо от това кой слуша и какво би си помислил.
    Всяко мое мнение се основава на впечатление, породено от факт.  Всеки елемент от поведението и отношението ми към някой е резултат вследствие на причина.
    Сега да обърнем внимание на хората, писали по темата и техните доводи.  Дългичка е.
     Като начало да обърнем внимание на Stihl, която е взела решение за себе си.
    Цитат на: Stihl
    Поради неспособноста ми да изпълнявам пълноценно модераторските си задължения, както и да следя постоянно форума искам да помоля Администратора на форума да премахне правата ми на модератор.
    Причина-факти-решение.
    По-горе, надявам се съгласихме всички, че такова животно като идеален и пълноценен модератор не съществува. Реално, ако приемем, че администратора би трябвало да ни е пример за адекватни, навременни и пълноценни действия, то във форума ще си настъпи анархия. Въпроса тук е – как точно, нашето диване, стигна до извода, че е неспособно да изпълнява модераторските си задължения, след повече от година. Имам и личен мотив да уточня това, защото вече трети трети човек, идва да ми казва, че се е отказала, тъй като аз съм искал да банне някой си.
    Когато не беше и не се знаеше, че е модератор, тя почти нямаше с кого да разговаря.
    Изведнъж, когато стана ясно, че модератор Stihl е тя, скайпа й набъбна от приятели, доброжелатели и съветници. Бих желал да ги запитам – къде бяхте до преди това?
    5 човека, буквално я разкъсахме като бесни кучета, а тя се опитваше да угоди на всички, което, надявам се съгласихме всички, че е непосилно, дори и за Великия Дух.
    Фактически – 4 човека й казваха – направи това, направи онова, недей да правиш еди какво си и тя, за да не се кара с никой, ги слушаше, но нямаше как да им угоди, тъй като всеки искаше обратното на другите. Това, което аз й казвах беше – не слушай никой, чети темите и взимай решения, ти си модератор, а не те, което беше в разрез с всички други “заповеди”, които и се раздаваха. И като й казах, че е модератор, на нея й хрумна да спре да е такъв.
    Ще внеса светлина по въпроса, тъй като различните версии, до които достигнах са нагласени според това, на кой как му изнася, а не според това – какви са фактите.
    С нейно знание и съгласие ще цитирам някои фрагменти от наши разговори с нея.
    Нещата се нажежиха, след предупреждението към Фиона. 
    След като я попитах – защо само Фиона е с предупреждение, при положение, че и аз и още хора участваме в тази неразбория, основния отговор беше:

диването: ама аз фиона не я познавам а него го познавам - ще ми пили после той на главата
    вожда: значи така ги делиш нещата
    диването: не искам с никого да се карам
    диването: Fiona не я знам не я познавам няма как да се скарам с нея

Ами тази система на мен ми намирисва на изнудване и манипулиране -  “За да не се караме, прави това и това, защото аз съм ти приятел”. 
    Аз лично й казах, че ако е обективна, всички трябваше да сме предупредени в тази ситуация.
    Наред с останалите слухове, сега е плъзнал такъв, че Stihl e решила да се откаже от модераторството, понеже аз съм искал тя да банне някой, пък тя не искала да го банва и за това. Ако до някой от вас, който чете, стигне това или каквото и да е твърдение по мой адрес, съобщавайте ми, че си правя колекция вече Ухилен Явно за някои хора съм смисъла на техния живот, пък нищо, че е негативния.
    Основните твърдения, обикновено са – че унижавам хората, че ги манипулирам, експлоатирам и едва ли не – малтретирам и тероризирам Ухилен Е, забавния елемент винаги е в изобилие, но никак не е за радост, че някой си причинява това.
    Та ако съм изтероризирал, измалтретирал, изманипулирал, унижил или експлоатирал някой, нека вдигне ръка Ухилен
    Сетих се за онзи полицая, където шефа му дошъл на проверка и гледа 10 циганина, на нищо не приличат от бой. При което полицая ги строил десетимата и:
    “Ако някой съм бил или заплашвал, нека вдигне ръка, ако смее” Ухилен
    Та , диване, стой си на мястото и си модерирай, когато имаш време, пък когато ти казвам, банвай този-онзи Ухилен
    И както и ти се изрази:
    “ още не мога да разбера и ми е мъчно как в един човек може да е събрана толкова много злоба и ненавист Тъжен
    И на мен ми е мъчно за такива хора, диване, и аз не мога да ги разбера, но определено не мисля, че аз или ти или който и да било, носим отговорност, нито за техните терзания, нито за зодията им.
    Да продължим нататък:

Цитат на: Sine Wave Zero
    Имаш ли представа от колко време тихо и кротко се чудя кога ще дойде този момент, когато моите интернет “провокатори” ще се появят нейде и ще ми кажат в очите всичко което са ми казвали тук и ще сбъднат всичките си закани?
    Ухилен На мен ми се е случвало, но преди години. Даже Еона ме подсети за този случай на срещата. Дълго си комуникирахме после с този юнак и се смяхме на тази случка. Това е единствения човек в живота ми, който се беше заканил да ми посегне и наистина го направи, въпреки всичко. Не искаше да го прави, аз го виждах, че му се ще да си пием бирата и да се смеем, но от неговата гледна точка, той трябваше да защити честта си и тази на приятелката му.
    Обикновено тези, които ще правят нещо – не казват, че ще го правят. Нито се заканват, нито се заричат. Да, но в случая на този младеж беше различен. Не зная дали ще ме разберете, но имаше от онази дивотия, безразсъдство и непримиримост в очите, които и в нашето поколение рядко се срещат, а камо ли в идните и тези сега. Сега виждам само страх, несигурност, слабост. Не помня, но мога да си заложа лявото ухо, че това момче не е минало през казарма.
    Както и да е. Да се върнем в настоящето, че се отплеснах.
    Цитат на: Странник
    Всяка разправия или претенции към модератор също подлежи на санкция
    Има резон, макар че малко звучи като комунистически лозунг.
    Цитат на: Colder Sun
    Аз не съм видяла някой да се обръща към модераторите ,поне не и в самия форум, това би било доста инфантилно ,все пак тука сте повечето зрели и будни хора и не вярвам някой да изпадне до положение да се оплаква публично на тях.
    Да, подобно поведение, наистина би било акт на безкрайно отчаяние и вдетиняване. Аз лично мога да ти цитирам човек, който на поне три места във форума се е обръщал към модераторите, като нито веднъж не е за добра дума или похвала, а за да изнедоволства или да вдига шум.
    Цитат на: equilibro
    Според мен поне, щом условието е да е нов, най-напред трябва да се вземе предвид това, от колко време е във форума и какво е направил за него, без да е модератор, както и начина ,по който модерира собствените си мнения.
    Аз бих предложил Странника например.
    Да, Стран се старае.  Разбира се, има си трески за дялане, както всички, но според мен и това, което показва, си е надрастнал зодията.
    Цитат на: Странник
    Така или иначе със или без модераторски права се опитвам
    да помогна с всичко най-добро от себе си.
    Е това му е цаката. Ако всеки дава най-доброто от себе си, за да бъде полезен, не модератори, ами няма да има и полиция и съдебна система.
    Цитат на: Dark Sun
    Аз искам да предложа като нови попълнения за модераторския екип Елша, Житара и Власти.
    Elsha има набито око – рак е, а и е от създаването на форума. Чисто емоционално, обаче, няма да издържи. В първите моменти, когато трябва да реши между правилното и предпочитанията си, ще се откаже, типично по рачешки. Нея бих я предпочел повече като съветник. Ако не беше една друга рачка, някои я помните като viosta, много неща във форума щяха да са различни, а тя никога не е била модератор. Такива като нея, винаги забелязват нередностите и знаят точно какво да направят за да ги отстранят и да внесат  удобство и уют на всяко едно място.
    Най-добре мисля, че се изразих в темата за рождениците, за това го потърсих:
    Цитат на: вожда
    Може би, някои от вас не сте забелязали, но основата, самото скеле на форума, подпорната му колона, на която се крепи, е изградена от добрите и чисти намерения и желания на няколко, особено светли личности. Те може и да не бръщолевят много, като мен, може и да не се опитват да контрастират с нищо особено, може дори и да не влизат във форума, но мога да ви уверя, че без тяхната подкрепа и сила, от която се ползваме и ние, обикновените “писачи” е нещото, без което никой от нас няма да може да обели и дума, а форума ще се срине за броени дни. Ролята им далеч не е по-незначителна от нашата. Всички цветя имат нужда от добра почва, в която да се развиват и понякога, докато цветята гледат слънцето с благодарност, определяйки го като единствен източник на живот, не се замислят, че истинската им жизнена енергия, идва от корените им, през земята, от която са поникнали.
    Та, добре е да си ги пазим и почитаме тези светли личности и да се вслушваме, когато ни съветват да сме малко по-търпеливи и добри. Добре е, когато имат нужда от подкрепа, да спрем замалко да гледаме слънцето и да им се поклоним и усмихнем на тях, защото усмивката е нещото, което най-много ги зарежда, а признанието и уважението си ги заслужават напълно.
    Понякога сам си се радвам какви ги нижа, като ме удари на проза. Ухилен
    И... наистина, ако всеки от вас се замисли, ще забележи онази иначе не толкова контрастна подробност, че истински загрижените и хората, определящи стабилността на дадено място (било то форум, фирма, та дори и в глобален световен мащаб), нямат управленчески функции и не искат да имат. Нито Ганди е бил политик или директор, нито Дънов, нито Ванга или който се сетите , а това са хора, помогнали, изцерили и просветили милиони хора. Някои ще кажат – имали са дарба, ние нямаме. Ами няма как да се съглася. Това, което са имали е желание да помагат и голямо сърце. Тогава, когато някой стигне до подобно равнище, те дарбите и силата му сами ще се проявят.
    Всъщност... да не се отплесвам.
    В случай, че искате, ще си кажа мнението за всеки един от кандидатите, но ви предупреждавам - ще използвам само факти и налични сведения, достъпни за всеки, идващи от реални хора.
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Selinna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

• Град: София
  • « Отговор #133 -: Ноември 18, 2012, 21:10:32 »

Цитат
    Доволни ли сте от живота си, от нещата, които ви се случват или не ви се случват, от мястото, на което се намирате, от хората, от които сте заобиколени? Самозадайте си и вие няколко въпроса от този сорт, ако се сетите.
    На колкото повече въпроси отговора е - не, толкова повече накланяте вота си против модераторските способности на самия  Господ. За вас дори и той не е идеален и дори неговите решения считате за неправилни. Какво правим в такъв случай?! Кой би бил угоден на всички? Постижим ли е варианта – всеки един да бъде доволен и щастлив?
    На въпроса който си задал мога  да ти отговоря с "Да, определено съм доволна от всичко, което ми се случва". И в моята съдба мога да те увервя, че Господ има около 10% принос за нещата, които ми се случват, а за останалите 90% главно съм виновна аз с моите избори и решения, които правя. Най - образно ситуацията относно "модерирането" на Господ може да се обясни така : Лежи си един мъж на дивана и се моли: „Господи, помогни ми да забогатея. Ти нали всичко можеш! Вярвам в твоето могъщество! Разчитам на твоето милосърдие!" А Господ отегчено му отвръща: „Поне да си беше купил билет от лотарията!"  Всяко следствие произтича от някакво действие, следователно, ако някой наруши правилата ролята на модератора тук е да му изтрие поста,  да го предупреди и напомни за съществуващите правила и ако продължават дадения човек/хора в същия дух да ги нарушават следва почивка от 5, 7 или повече дни в зависимост от "провинението". Би трябвало "идеалният" модератор да следи често за спазването на правилата и да действа по зададеният му начин в случай, че те бъдат нарушени. Вече дали правилата във форума тук се харесват или не на съфорумците е съвсем друг въпрос, който е хубаво да бъде обсъден в друга тема. Но да според мен не модераторите трябва да обвиняваме за това как действат, а самата "система".  
    Цитат
    Съжалявам, ако това ще ви разочарова, приятели, но факта е, че няма идеален модератор. Такъв факир просто не съществува, дори и да бъде нает екип психоаналитици, които да определят как да се прилага правилника, който да бъде изготвен в народното събрание, пак ще има недоволни вопли насред форума, от типа на “драги модератори, тука не ми изнася нещо”.
    По същия параграф – няма и идеален форум и идеален съфорумник.
    Няма и да има идеален модератор, защото просто няма идеална система от правила, а правилата не се харесват на тези, които искат да ги нарушават... Форума се прави от хората присъстващи в него - главно от пишещите, но и четящите имат принос за неговото оформяне такъв, какъвто е. Недоволни трябва да има за да можем да не седим пасивно в едно райско кътче, а да можем да се развиваме - общо взето това е на принципа на градивната критика, който тук е добре познат главно благодарение на теб.  Общо взето за да може нещо да търпи развитие в него трябва да има и такива на които все нещо не им харесва - иначе къде отива баланса?
    Цитат
    Най-лесно е да ви направя психо профили на всички кандидати поотделно и да ви обясня защо сте крайно неподходящи – изтъквайки недостатъците ви, както и защо сте най-подходящите – изкарвайки на преден план вашите качества. И в двата случая ще използвам факти, цитати и доводи, подкрепени с налични материали, оставени от вас самите.
    В една ситуация, която и гледна точка да изберем все ще намерим достатъчно "доводи", които могат както да я докажат както като вярна, така и като грешна. Аз също мога да ти "докажа", че си много добър и направо да ти сложа ангелските крила и ореола, но също мога да ти "докажа", че си ужасен приятел и не ставаш едва ли не за нищо . И в двата случая ще мога да предоставя достатъчно материали и доказателства оставени от теб самия. Всичко е до отношението с което ще се отнеса към теб или дадената ситуация, а отношението пак го избираме ние. По същата логика даден потребител може да остави достатъчно доказателства, че модераторите са перфектни и, че са ужасни. Зависи какво избере. ^^
    Цитат
    5 човека, буквално я разкъсахме като бесни кучета, а тя се опитваше да угоди на всички, което, надявам се съгласихме всички, че е непосилно, дори и за Великия Дух.

Чак разкъсали като бесни кучета.. Ухилен  Да, главната причина общо взето да се откажа от това да бъда модератор е именно факта, че не мога да угодя на всички - опитах и не се получи - недоволен все се намираше.. И да всеки искаше обратното на другите, което ме обърка още повече. Само, че накрая за да не се карам с никого и всички се съгласиха да ги напиша в темата заедно с Фиона, малко късно обаче, защото аз вече бях взела решение да се откажа. И не, определено никой не е виновен. Отдавна исках да се откажа просто не намирах добър повод за това... Нямам необходимото време да чета всичко и всички, а в следствие на това други хора са недоволни. Аз не искам това да е така за това отстъпвам местото на някой който може да се справи с всички задачи по - добре от мен ^^

П.С. Ако някога се направи анкета кой да бъде новия модератор да знаете, че давам своя глас за Странник също
    « Последна редакция: Ноември 18, 2012, 21:17:44 от DarkAngel » Активен

И нека никога нищичко няма,
    за да няма какво да се губи..
    Престолски
    Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #134 -: Ноември 18, 2012, 23:51:23 »

В случай, че искате, ще си кажа мнението за всеки един от кандидатите, но ви предупреждавам - ще използвам само факти и налични сведения, достъпни за всеки, идващи от реални хора.

Ще ми е интересно да разбера, с какво мислиш че ще бъдат полезни кандидатите за модератори?

« Последна редакция: Ноември 19, 2012, 01:05:03 от Житара » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Страници:  1 ... 7 8 [9] 10   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Седмата посока" от Жанет Орфану
    Книги
    Бунтарката 2 2549 Последна<br />публикация Декември 10, 2009, 17:46:37
    от Инил
    Познавате ли други деца на новото време? « 1 2 »
    Децата индиго
    Аэ съм 22 3616 Последна<br />публикация Септември 07, 2012, 11:41:52
    от Eona Lightholder
    Полезни теми от форума отнасящи се до децата
    За родителите
    Eona Lightholder 9 2851 Последна<br />публикация Май 15, 2012, 03:19:52
    от oldrecord
    Защо умира Рудолф Щайнер? « 1 2 »
    Езотерика
    Ich 20 6933 Последна<br />публикация Август 31, 2012, 22:25:52
    от selenita
    Предложение за темата "Кратък урок по граматика".
    Съобщения / Предложения и оплаквания
    nia.boneva6 4 1177 Последна<br />публикация Юли 06, 2011, 15:08:09
    от nia.boneva6

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright