Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 10   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Модерирането на форума  (Прочетена 5138 пъти)
mddimi
Гост
« -: Август 06, 2010, 15:02:58 »

За да се подобри организационната дейност на форума, включен беше нов модератор, който ще се радва да съдейства за това. Използувайте възможността за контакт с него при възникнали проблеми, ако имате предложения и др.
Активен
mddimi
Гост
« Отговор #1 -: Август 06, 2010, 15:04:48 »

Модераторът ще се радва, ако няма много работа за вършене и дискусиите във форума протичат дружелюбно и създават приятелска атмосфера.
« Последна редакция: Август 06, 2010, 15:12:22 от Модератор » Активен
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #2 -: Август 06, 2010, 15:24:24 »

Ще помоля всички потребители, когато забележат пост, който нарушава правилата за писане на форума да използват бутона "Информирай модератор", който се намира в долния десен ъгъл на всеки един пост.

Нека да не си пречим, а да си помагаме!
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Август 16, 2010, 19:37:26 »

И не на последно място огромни благодарности за новия модератор,чувства се разликата и то доста.

ПС:Дори направи от нашата дискусия тема за духовно учение,ето на това аз му викам вдъхновен модератор Усмивчица
    Продължавай все така Усмивчица
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    giti
    Гост
    « Отговор #4 -: Август 16, 2010, 19:42:28 »

И не на последно място огромни благодарности за новия модератор,чувства се разликата и то доста.

ПС:Дори направи от нашата дискусия тема за духовно учение,ето на това аз му викам вдъхновен модератор Усмивчица
    Продължавай все така Усмивчица

Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #5 -: Август 16, 2010, 19:44:00 »

Тези модератори откъде ги изкопаваме аз не мога да разбера.Индиго,пък Телеца,а сега и Модератор.Както римския триумвират.А пък скоро може и едно електронно правителство да оформят! Ухилен

Активен
    mddimi
    Гост
    « Отговор #6 -: Септември 05, 2010, 19:15:30 »

Иначе, да БЛАГОДАРНО, на този, който ни подсеща.... и сега се сещам, че май модераторите спят в това отношение... а на тях дори им влиза в задълженията...... само Индиго се сеща от време на време.....мн. рядко...
    Макар и не съвсем във връзка с основната идея на автора на цитираната темата, но все пак във връзка с нейното заглавие, искам накратко да засегна въпроса "Защо съм тук", както и цитираното от мен мнение.
    И по-точно, как аз виждам задачата на един модератор във форум като нашия.

Основната задача на един модератор, според мен, е да направлява развитието на темите и да ги предпазва от отклоняване от тяхната основна идея. Една по-второстепенна задача е да защитава темите от обидни, нецензурни и др. подобни мнения.

Ясно е, че един модератор не е в състояние да изпълнява първата част от първата от посочените задачи. Това най-добре би се изпълнявало от автора на съответната тема или евентуално от някой друг потребител, проявяващ интерес към нея. Втората половина от първата посочена задача, както и втората задача биха били много подпомогнати от своевременни информации от потребителите към модераторите.

В този смисъл приканвам всички потребители и особено авторите на темите да се чувстват като пълноправни модератори и да насочват темите в подходяща посока чрез задаване на уточняващи въпроси, изясняване на насоката, в която биха искали да се развива дадената тема, за да не възникват недоразумения, при които авторът иска темата да се развива по определен начин, а други потребители - по друг. В такива случаи спокойно могат да бъдат разкривани допълнителни теми.

Стремежът на модераторите в този форум е да бъдем максимално толерантни, да даваме свобода за дискусии по всякакви смислени теми, свързани с идейната насоченост на форума. Като контрапример ще посоча наблюденията ми върху един християнски форум, където всякакви мнения, различаващи се от консервативните разбирания на официалната църква, бяха "посрещани на нож".

Тази наша идея обаче няма да може да бъде постигната без съзнателното и активното участие на всички потребители.

По същия начин според мен стои и въпросът , свързан с горния цитат. Модераторът не е по-различен потребител от всички останали. Нека всички заедно да си помагаме и се подсещаме за различни грешки, възможни корекции, препоръки и т.н. Единствено тогава ще можем да извлечем максимална взаимна полза от участието ни тук.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #7 -: Септември 05, 2010, 19:59:14 »

Даммм... това и се опитваме да направим с множеството теми и мнения, но споровете и дразгите продължават. Извода, е че модераторите трябва да вземат мерки по въпроса... Нека дам пример с темата, която повдигнах, за да изразим различията и споровете прекратят.... И не само тази тема...много са... В какво се превръщат обикновенно?! Извинявайте, ама наистина спите....
    Иначе, да БЛАГОДАРНО, на този, който ни подсеща.... и сега се сещам, че май модераторите спят в това отношение... а на тях дори им влиза в задълженията...... само Индиго се сеща от време на време.....мн. рядко...
    Макар и не съвсем във връзка с основната идея на автора на цитираната темата, но все пак във връзка с нейното заглавие, искам накратко да засегна въпроса "Защо съм тук", както и цитираното от мен мнение.
    И по-точно, как аз виждам задачата на един модератор във форум като нашия.

Основната задача на един модератор, според мен, е да направлява развитието на темите и да ги предпазва от отклоняване от тяхната основна идея. Една по-второстепенна задача е да защитава темите от обидни, нецензурни и др. подобни мнения.

Ясно е, че един модератор не е в състояние да изпълнява първата част от първата от посочените задачи. Това най-добре би се изпълнявало от автора на съответната тема или евентуално от някой друг потребител, проявяващ интерес към нея. Втората половина от първата посочена задача, както и втората задача биха били много подпомогнати от своевременни информации от потребителите към модераторите.

В този смисъл приканвам всички потребители и особено авторите на темите да се чувстват като пълноправни модератори и да насочват темите в подходяща посока чрез задаване на уточняващи въпроси, изясняване на насоката, в която биха искали да се развива дадената тема, за да не възникват недоразумения, при които авторът иска темата да се развива по определен начин, а други потребители - по друг. В такива случаи спокойно могат да бъдат разкривани допълнителни теми.

Стремежът на модераторите в този форум е да бъдем максимално толерантни, да даваме свобода за дискусии по всякакви смислени теми, свързани с идейната насоченост на форума. Като контрапример ще посоча наблюденията ми върху един християнски форум, където всякакви мнения, различаващи се от консервативните разбирания на официалната църква, бяха "посрещани на нож".

Тази наша идея обаче няма да може да бъде постигната без съзнателното и активното участие на всички потребители.

По същия начин според мен стои и въпросът , свързан с горния цитат. Модераторът не е по-различен потребител от всички останали. Нека всички заедно да си помагаме и се подсещаме за различни грешки, възможни корекции, препоръки и т.н. Единствено тогава ще можем да извлечем максимална взаимна полза от участието ни тук.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #8 -: Септември 05, 2010, 20:05:07 »

Опааа... сега разбирам тази реакция... сорри... модератора е само един.... а аз говоря за модератори Поправям се: МОДЕРАТОРА И АДМИНИТЕ трябва да вземете мерки!
    И наистина, само Дидо се сеща, да каже: "Стига с обидите и личните нападки!"
    Активен
    mddimi
    Гост
    « Отговор #9 -: Септември 05, 2010, 20:12:32 »

Опааа... сега разбирам тази реакция... сорри... модератора е само един.... а аз говоря за модератори Поправям се: МОДЕРАТОРА И АДМИНИТЕ трябва да вземете мерки!

Защо да е само той?

Ето и Ео, и DarkAngel, и други призовават към разбирателство,
    и това е много похвално.
    Що се отнася до дрязгите и разправиите, ако потребителите постоянно ги подклаждат, в състояние ли ще са модераторите да поддържат някакъв ред?
    А ако вземат да трият мнения, пак ще има недоволни ...

Като пример за подклаждане на конфликти бих посочил и една скорошна тема, свързана с едни "закачливи" обяви. Кой беше впрочем неин автор?
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #10 -: Септември 05, 2010, 20:22:36 »

Хахаха... токущо ти доказа твоето твърдение, че потребителите подклаждат, като подклади с въпрос. Аз бях нейният автор и това е закачка между мен и Барси, мисля всички разбраха..... Не е била с цел подклаждане на спорове! Не съм спряла да се опитвам да спра тези, които подклаждат...  Или и това не виждаш? Под само той, имах предвид сред заелите отговорни постове тук, чието подсещане би накрало потребителите да спрът да "подклаждат"! Последно: Извинявай, ако съм те засегнала, но това е моето директно мнение!

Защо да е само той?

Ето и Ео, и DarkAngel, и други призовават към разбирателство,
    и това е много похвално.
    Що се отнася до дрязгите и разправиите, ако потребителите постоянно ги подклаждат, в състояние ли ще са модераторите да поддържат някакъв ред?
    А ако вземат да трият мнения, пак ще има недоволни ...

Като пример за подклаждане на конфликти бих посочил и една скорошна тема, свързана с едни "закачливи" обяви. Кой беше впрочем неин автор?
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #11 -: Септември 05, 2010, 20:32:44 »

Гитка каква подгладка, ти си си цяла пръчка динамит, ама в това ти е чара:))))

И нали сме уж възрастни -та модератора да ни пасе нон-стоп.

Предлагам да го закачаме вече в много крайна нужда.

Сигнала ще е - Модератор - help,help,help  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк

обаче .... всеки има право само 3 пъти да повика Модератор

Веселяк Веселяк Веселяк
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    mddimi
    Гост
    « Отговор #12 -: Септември 05, 2010, 20:43:48 »

Не съм спряла да се опитвам да спра тези, които подклаждат... 

Благодаря ти за това, както и на всички миротворци Усмивчица

Надявам се поне тук, на нашата малка територия-форум,
    с общи усилия да постигнем мир и разбирателство, дори когато спорим.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #13 -: Септември 05, 2010, 22:05:05 »

Oooo... не слънце..... грешиш, ако аз реша да подкладя, тоест запаля динамита в мене, ако се поддам на емоции или просто реша да се заяждам.... повярвай ми, не можеш и да си представиш постовете ми какви щяха да са... Да, сега това, което пиша, мн. малко от съфорумците биха го приели за истина (само тези, които ме познават добре), но наистина е така. Позволи ми да ти напомня, че възрастните са по-склонни от децата да "търсят под вола теле", да гледат негативно и да подклаждат спорове- факт! Именно заради това обществото изгражда йерархията, поставя съдници и отговорници, които да всяват ред. Тук във форума, тази чест се пада на модератора и администраторите- Успех им желая! Аз отдавна разбрах, че не е лека задача и това беше една от причините, да се откажа от модераторски пост.

Гитка каква подгладка, ти си си цяла пръчка динамит, ама в това ти е чара:))))

И нали сме уж възрастни -та модератора да ни пасе нон-стоп.

Предлагам да го закачаме вече в много крайна нужда.

Сигнала ще е - Модератор - help,help,help  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк

обаче .... всеки има право само 3 пъти да повика Модератор

Веселяк Веселяк Веселяк
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #14 -: Септември 05, 2010, 22:08:23 »

Не съм спряла да се опитвам да спра тези, които подклаждат...  

Благодаря ти за това, както и на всички миротворци Усмивчица

Надявам се поне тук, на нашата малка територия-форум,
    с общи усилия да постигнем мир и разбирателство, дори когато спорим.
    Благодарности са ненужни, защото правя това преди всичко заради себе си. Искам наистина да се разберем кой какво и да започнем да дискутираме тук, а не да се джавкаме. Дано и това да стане някога!
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 10   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Седмата посока" от Жанет Орфану
    Книги
    Бунтарката 2 2318 Последна<br />публикация Декември 10, 2009, 17:46:37
    от Инил
    Познавате ли други деца на новото време? « 1 2 »
    Децата индиго
    Аэ съм 22 3276 Последна<br />публикация Септември 07, 2012, 11:41:52
    от Eona Lightholder
    Полезни теми от форума отнасящи се до децата
    За родителите
    Eona Lightholder 9 2567 Последна<br />публикация Май 15, 2012, 03:19:52
    от oldrecord
    Защо умира Рудолф Щайнер? « 1 2 »
    Езотерика
    Ich 20 6373 Последна<br />публикация Август 31, 2012, 22:25:52
    от selenita
    Предложение за темата "Кратък урок по граматика".
    Съобщения / Предложения и оплаквания
    nia.boneva6 4 978 Последна<br />публикация Юли 06, 2011, 15:08:09
    от nia.boneva6

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright