Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Мощите на Йоан Предтеча - какво мислите?  (Прочетена 779 пъти)
nia.boneva6
Гост
« -: Август 05, 2010, 12:37:18 »

http://society.actualno.com/news_310098.html Вие какво мислите?
Като чух по телевизията, първото, което ми мина през ума бе, че са фалшиви. Пък и да са истински... ми изглежда тъпо да издигаме в култ кости, дори на светец. Като ще вярват хората, нека вярват в Него, а не в останките му... И ми стана малко смешно, като видях по телевизията да целуват специалното ковчеже с мощите... Мислят си (поне повечето), че правят нещо много възвишено Усмивчица
« Последна редакция: Август 05, 2010, 12:44:24 от nia.boneva6 » Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Август 05, 2010, 13:24:40 »

http://society.actualno.com/news_310098.html Вие какво мислите?
    Като чух по телевизията, първото, което ми мина през ума бе, че са фалшиви. Пък и да са истински... ми изглежда тъпо да издигаме в култ кости, дори на светец. Като ще вярват хората, нека вярват в Него, а не в останките му... И ми стана малко смешно, като видях по телевизията да целуват специалното ковчеже с мощите... Мислят си (поне повечето), че правят нещо много възвишено Усмивчица
    Подобно е също и с предмети, свързани с Христос.
    Някои от тях са кръстът, плащаницата и др.
    Един от тия предмети е копието, с което е бил прободен разпънатия Христос, което е било наречено "Копието на съдбата",
    и за което се е смятало, че притежава магични сили.
    Поради тази причина например Хитлер е прекарвал часове наред, медитирайки върху него и се е стремял да го завладее, което според суеверията е щяло да му донесе власт над целия свят ...

По-подробно за това, както и други любопитни неща могат да се прочетат в една не много лека за четене книга:
    Копието на съдбата - Тревър Рейвънскрофт
    Активен
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #2 -: Август 05, 2010, 19:39:08 »

Защо ли ми се струва, че Ванга говореше за откриване на свети мощи по морето?
    Активен

nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #3 -: Август 05, 2010, 22:17:54 »

Всеки човек си има кости. Но не всяко същество-този интелект... Да се кланяме на мощите-добре, става. Но повечето го правят само защото така е ритуалът... Усмивчица
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #4 -: Август 05, 2010, 22:26:48 »

Всеки човек си има кости. Но не всяко същество-този интелект... Да се кланяме на мощите-добре, става. Но повечето го правят само защото така е ритуалът... Усмивчица

Някои сигурно вярват, че те имат лечебни свойства ...
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #5 -: Август 05, 2010, 22:45:46 »

а защо пък костите на някой извисен, позитивен духовен човек да нямат лечебни свойства, още повече ако този човек е имал и такива способности да изцерява... ?
    Помислете.. всичко е въпрос на енергия. Ако всички наши вещи, жилището ни и тн е заредено с нашата енергия, какво остава за части от нашето тяло... ?
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #6 -: Август 05, 2010, 23:29:50 »

а защо пък костите на някой извисен, позитивен духовен човек да нямат лечебни свойства, още повече ако този човек е имал и такива способности да изцерява... ?
    Помислете.. всичко е въпрос на енергия. Ако всички наши вещи, жилището ни и тн е заредено с нашата енергия, какво остава за части от нашето тяло... ?

Нострадамус, беше казал, че ако някой пие вино от черепа му, ще наследи неговите способности.
    Пропуснал е да отбележи само, че намеренията на ...отпиващия, трябва да са чисти, та този, който се е пробвал, още не бил преглътнал и го застигнала зла участ.

Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #7 -: Август 05, 2010, 23:45:17 »

Според доценката ми в университета едно време ако се съберат мощите на светците от целия свят ,ще се съберат поне 12 Иоан- Кръстители , а плащеницата на Иисус трябва да е 200 метра Усмивчица)))))))))))))))))))))))))))) Това е сериозен факт де не шега !!!!!!!!!
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Август 06, 2010, 15:08:36 »

Нострадамус, беше казал, че ако някой пие вино от черепа му, ще наследи неговите способности.
    Пропуснал е да отбележи само, че намеренията на ...отпиващия, трябва да са чисти, та този, който се е пробвал, още не бил преглътнал и го застигнала зла участ.
    Гаятри, съгласна съм, но в същност говорех за ето това^
    Сангуинари, разбра ме за какво говоря
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какво мислите за мантрите?
    Музика
    giti 5 3690 Последна<br />публикация Октомври 23, 2013, 16:12:36
    от Ariam
    Евангелието на Йоан - Рудолф Щайнер « 1 2 ... 8 9 »
    Книги
    Ich 134 6889 Последна<br />публикация Ноември 23, 2013, 12:09:51
    от Ich
    Йога и мислите
    Йога
    Ivs.SY 3 1345 Последна<br />публикация Февруари 24, 2011, 12:41:08
    от Mitko R
    Какво мислите ще е бъдещето на хората? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Sentinel 20 1381 Последна<br />публикация Май 18, 2011, 09:15:20
    от johny
    Kак да премахнете мислите от ума ви « 1 2 ... 5 6 »
    Йога
    Търсач 83 4071 Последна<br />публикация Август 21, 2012, 03:12:43
    от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright