Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Езотеричното християнство  (Прочетена 945 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « -: Август 04, 2010, 15:08:37 »

Спред мен християнството няма почти нищо общо с Христос. Християнството е основано и създадено от враговете на Христос…

Такова изказване не е ли парадоксално?
    И в същото време, не се ли крие в него истина или поне част от една истина?

А каква е истинската роля на християнството?
    Всъщност всяка една вяра едва ли не подчинява-"да нямаш друг бог освен мене", защо трябва да е така?
    Защо религиите са ограничаващи-това е много досадно Ухилен

Ограничаващи са защото са създадени с цел"ограничения", както и разделяне на населението…

Наистина ли това е целта на религиите и в частност на християнската религия?
    Не е ли тяхната цел „да свързват” (лат. Religare), обаче да свързват какво с какво?

По отношение на християнството, ако не искаме да бъдем едностранчиви, трябва да имаме предвид, че наред с официалното (днес) християнство, което би трябвало да наречем „екзотерично” („външно”), съществува и е съществувало още от преди повече от две хилядолетия и „езотерично” („окултно”, „вътрешно”) християнство. И е добре, когато изразяваме негативно отношение към християнството, да не говорим за християнството изобщо, а да уточняваме за кой именно клон от християнството говорим. Защото една от целите на езотеричното християнство е да изучи и изясни истинската роля на Христос за човечеството и в този смисъл то се създава и развива не от врагове на Христос, а от Негови последователи. 
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #1 -: Август 04, 2010, 15:36:27 »

А сектите са клонинги на основната религия-без значение коя Ухилен
    Дялове,завети,евангелия кому  е нужно всичко това,пак плод на болното и фанатично човешко съзнание.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Август 04, 2010, 15:46:24 »

Дялове, завети, евангелия, кому  е нужно всичко това, пак плод на болното и фанатично човешко съзнание.

Защо смяташ, че са плод на болно и фанатично човешко съзнание?

Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #3 -: Август 04, 2010, 23:31:20 »

"Кое е първичното-материята или съзнанието?"
    Невъзможноста да се отговори на този въпрос е причината да възникнат религиите.Те дават отговори на въпроси на които науката не може да отговори!
    "Кое е първото-яйцето или кокошката"?Отговора на религията е-господ ги е създал и двете.
    Две хиляди години  след създаването на християнството Чарлз Дарвин дава отговор на този въпрос -чрез теорията за еволюцията.

Според единствената книга на християнството,бог е създал света за 6дни а на 7почивал но там не пише че за тези 6дни той е създал-гмо!
    Въпрос-бог ли е създал-гмо?
    Дъпрос този който създава-гмо бог ли е?
    « Последна редакция: Август 04, 2010, 23:48:12 от небесният ангел » Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #4 -: Октомври 15, 2010, 20:29:28 »

Езотеричното християнство е един от клоновете на окултизма, който изучава събитията, свързани с дейността на Христос. Окултизмът изучава всичко, което е невидимо за обикновените физически очи, защото е нематериално, свръхсетивно.

В определен смисъл това е едно тайно учение с история, простираща се през векове и хилядолетия.
    Защо и в какъв смисъл то е тайно учение?
    Р. Щайнер пише в тази връзка:

Откакто съществува човешкият род, винаги е имало един вид тайно обучение, благодарение на което хората с по-висши способности са предавали своите уроци на тези, които са се стремели към тези способности. Това обучение се нарича тайно обучение и преподаването в него се осъществява по таен или окултен начин. Подобно название често предизвиква недоразумение. Човек лесно може да помисли, че лицата, които ръководят това обучение, са представители на някакво специално съсловие и че те произволно подбират хората, за да им поверят своите знания. Да, човек лесно може да предположи, че зад подобно знание не се крие нищо сериозно. Защото, ако то би било истинско знание - смятат мнозина - изобщо не би трябвало да се държи в тайна, а предимствата му би следвало да се направят достъпни за всички хора.

Онези, които са посветени в естеството на Тайната Наука, съвсем не се учудват, че непосветените разсъждават по този начин. В какво се състои тайната на посвещението? На този въпрос могат да отговорят само хората, които до известна степен сами са минали през Посвещението.

Но ако това е тайна, би попитал някой, какъв интерес може да представлява така нареченото тайно знание за непосветените? В основата на този въпрос лежи едно съвсем погрешно разбиране за същността на тайното знание. В действителност нещата при Тайната Наука са същите, каквито ги виждаме и в други области на човешкото познание. За средно развития човек тази наука е тайна в същия смисъл, в какъвто е тайна и писмеността за неграмотните.
    И както всеки може да усвои писмеността, ако приложи подходящи средства, така и всеки може да стане таен ученик и дори таен учител, ако избере подходящите за тази цел пътища.

Как се постигат познания за висшите светове
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #5 -: Октомври 15, 2010, 20:54:18 »

Ангелче, тази теория на Дарвин е само теория..
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #6 -: Декември 10, 2010, 16:01:20 »

Един от първите автори, писали за езотеричните наблюдения върху християнството е Дионисий Ареопагит, за когото Р. Щайнер споменава в лекцията си върху Евангелието на Йоан следното:

Този християнски езотеризъм съществува и се развива наред с официалното екзотерично християнство.

Аз често съм споменавал, че макар великият апостол на християнството, Павел, да е употребявал своята мощна и огнена словесна дарба, за да учи народите на християнство, успоредно с това основа и една езотерична школа, чийто предводител стана Дионисий Ареопагита, за когото се споменава в Деяния на апостолите (17, 34). Християнската езотерична школа в Атина, основана непосредствено от апостол Павел, съдържа в най-чист вид основните положения на Духовната Наука.

Основните идеи на Дионисий Ареопагит могат да бъдат намерени например на

английски или на руски.

Любопитни коментари могат да се прочетат в някои форуми, например:
    http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=christ&Number=1944035398

Там можем да прочетем за различните висши духовни йерархии, отношението на официалната църква към тях и др.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright