Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Защо се ограничавате ?  (Прочетена 1436 пъти)
Alek
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« -: Август 02, 2010, 15:59:52 »

Не мога да разбера защо се ограничавате ?  Човечеството постоянно се дели по някакъв начин и се обусловява от някакви групи. Всеки говори - аз съм християнин,будист или аз слушам еди каква си музика. Аз съм индиго дете и съм духовно. Нали всички сме деца на Бог ? Нали Христос е говорил от името на Бог ? Нали Бог е говорил на Мойсей ? Нали Буда се е просветил и докоснал се до Бог ? Не се делете. Душите дори и индивуални са еднакви по качествено отношение с Бог. Всеки говори с някакви клишета и изтъркани фрази - Обичайте се, Всичко е любов,но хората забравят, че трябва да се променят вътрешно.Имаше една история за един човек,който не харесваше света.Искаше да го промени, не успял, затова се опитал да промени собствената си държава и хората,които живеят на нея - не успял, опитал с приятелите си,жена си и децата си - безуспешно. И накрая преди да напусне този свят разбрал,че е трябвало да промени първо себе си. И Христос е казал - царството небесно е вътре във вас ! Не знам дали съм дете индиго,но знам че съм човек. И има неща които ме подтикват да търся постоянно и във всичко смисъла. Надявам се да помогна на хората тук като им споделя моите грешки и опит.

P.S Попаднах случайно на форума,но нали знаете,че няма нищо случайно...
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Август 02, 2010, 16:11:22 »

Здравей, Алек!

Не мога да разбера защо се ограничавате ?  Човечеството постоянно се дели по някакъв начин и се обусловява от някакви групи.

Може би това помага човек да се самоосъзнае?

Цитат
    Попаднах случайно на форума,но нали знаете,че няма нищо случайно...

Да, няма нищо случайно!

Дано ти е интересно тук, става понякога голяма забава Усмивчица
    Активен
    Alek
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Август 02, 2010, 16:14:23 »

Сигурно няма да намеря отговорите,които търся.
    Не съм тук да се забавлявам.
    Иначе благодаря ти за приветстването.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #3 -: Август 02, 2010, 16:16:51 »

Зависи отговори на какви въпроси търсиш.
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #4 -: Август 02, 2010, 16:18:50 »

Здравей Алек.

Делението идва от различието. Определено това е естествен процес и никой не го прави нарочно. Просто хората винаги се събират в групи според интересите и сходностите си. Това е съвсем нормално. Навсякъде е така- всеки се събира със себеподобни и с хора, с които може да общува, с които се разбира и с които говорят на общ език.
    Човек не може да е приятел с всички и да се харесва на всички; не може да очаква и всички хора да са му близки.... Поне на този етап това е абсурдно.
    Активен
    Alek
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Август 02, 2010, 16:28:35 »

Здравей Алек.

Делението идва от различието. Определено това е естествен процес и никой не го прави нарочно. Просто хората винаги се събират в групи според интересите и сходностите си. Това е съвсем нормално. Навсякъде е така- всеки се събира със себеподобни и с хора, с които може да общува, с които се разбира и с които говорят на общ език.
    Човек не може да е приятел с всички и да се харесва на всички; не може да очаква и всички хора да са му близки.... Поне на този етап това е абсурдно.

Нали затова е духовното ?
    За да сабира хората, за да можем всички да се почувстваме едно цяло.
    Иначе всико няма смисъл.
    Хората се делят, заради ЕГОТО си. И отричат това,което не разбират.
    Върни се в 17век според хората тогава времето в което живеем днес не били било абсурдно ? Въпреки това трябва да се стремим към прогрес...
    Активен
    Alek
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Август 02, 2010, 16:34:06 »

Погледнете по-надълбоко. Не бъдете част от триумфиращата просредственост. Нали това е форум отворен и за нови идеи ? Духовно развитие и вселена на познанието ....
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #7 -: Август 02, 2010, 16:40:47 »

Всеки човек е на различен етап в развитието си Алек и пак подчертавам- всеки човек има различни интереси, разбирания за нещата от живота и ЗРЯЛОСТ.

Тук не става въпрос за целенасочено разделение. Водещ е принципа " подобно привлича подобно".

Цитат
    Погледнете по-надълбоко.

А ти можеш ли да го направиш?

Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Август 02, 2010, 17:19:50 »

Леле, всички сте толкова прави  Усмивчица
    Активен
    nre
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 129

« Отговор #9 -: Януари 28, 2011, 20:32:03 »

Alek, хареса ми твоето разсъждение. Поздравявам те за което. Ето и моето мнение по поставените от теб риторични въпроси:

Цитат
    @Alek: Човечеството постоянно се дели по някакъв начин и се обусловява от някакви групи. Всеки говори - аз съм християнин,будист или аз слушам еди каква си музика. Аз съм индиго дете и съм духовно.

Хората не сме съвършени, за това имаме нужда от подкрепа и самоидентификация. Когато започнем да ценим и обичаме чуждото толкова много, колкото и собственото си, тогава няма да имаме потребност от делене. До тогава смятам групирането за неизбежно.

Цитат
    @Gayatri: Делението идва от различието. Определено това е естествен процес и никой не го прави нарочно. Просто хората винаги се събират в групи според интересите и сходностите си.

Цитат
    @Alek: Нали затова е духовното? За да събира хората, за да можем всички да се почувстваме едно цяло. Иначе нищо няма смисъл.

Така е. Когато станем съвършени ще стане точно както казваш. За сега обаче още търсим пътя за духовното ни израстване.

Цитат
    @Alek: Хората се делят, заради ЕГОТО си. И отричат това,което не разбират.
    Абсолютно прав си. Хората сравняват с информацията която имат, а тя е лична. С отрицанието ние пазим егото си. Когато станем съвършени няма да имаме его. За сега обаче можем да се опитваме единствено да го потискаме доколкото то ни позволява.
    Смятам, че част от духовното израстване е саможертвеността - премахване на егото в името на общото благо.

Цитат
    @Alek: Въпреки това трябва да се стремим към прогрес...
    Мисля, че ти имаш много правилен мироглед (според моите разбирания за духовно усъвършенстване) и знаеш към какво трябва да се стремиш. Успех!
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #10 -: Януари 28, 2011, 20:59:59 »

Поздравления на всички писали в тази тема само хубави неща прочетох!

Но понеже съм в сесия и не мога да не отправя поне някоя лека критика (а и явно не мога да се свъртя над учебниците без да спамя форума) Засрамен ще обърна внимание на следната реплика:
    Не съм тук да се забавлявам.
    Защо?  Усмивчица Аз все си мисля, че Бог ни е създал да обичаме и да се радваме. Няма нужда да сме сериозни през цялото време, само колкото е необходимо.  Не знам при вас как е, но аз колкото повече се самонаблюдавам отстрани, толкова по ми е смешно. Веселяк Да не говорим, че духовните учители (или които са онези типове дето все ме обгрижват въпреки моята слепота и твърдоглавие на моменти) когато ми подмятат някакви знаци също проявяват огромно чувство за хумор.
     Не забравяйте да се радвате на живота!
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #11 -: Януари 29, 2011, 01:13:08 »

Здравейте, хубава тема!
    Определенията сме ги измислили ние, не за да се ограничим,а за да ни разберат.В последствие, всякаш ние сме се подчинили на тях.Да бъдеш,а не да изглеждаш!
    Все пак ние сме продукт на миналото и настоящето.
    Какви ще сме избираме само ние.Скоро срешнах една статия,че хората дори не мислят вече,а попиваме информацията, ей така....като оставяме друг да ни определя правилата.
    Може би, наистина живеем във време на пробуждане.
    Активен
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #12 -: Януари 29, 2011, 01:54:49 »

Ама как това е най-важното .. То е нашето всичко ... Трябва така да направим,че каквото и да правим да го правим с кеф . Приятелите ми се смяха някога че ми е яко да плача . Е много ясно,красива емоция ... Трябва да ни е яко като сме сериозни,когато плачем,а когато се караме то да е със страст и да не е за лошо,да няма обидени... Ние сме тук да се радваме на живота такъв,какъвто е .. просто някъде по пътя хората са го направили гаден за други хора и сега очевидно е тенденция хората да са нещастни. И това според мен е причина всички изведнъж да се обръщат към духовното,понеже усещат,че съществува нещо повече. А иначе е като театър и като погледнеш малко над нещата всъщност повечето от сериозните неща те разсмиват..примерно отношението на хората един с друг,така наречените "лоши" ,които според мен са просто смешни и абсолютно безобидни Усмивчица проблема идва и с нас .. с нашата чувствителност и различен поглед върху света и как в такъв един свят ние оставаме неразбрани, и затова и го променяме Усмивчица) така че всичко е 6 точки винаги стига да не сваляме усмивките от сияещите си лица и доколкото е възможно да гледаме над нещата за да не се нараним .. И без тфа повечето от тях са смешни .. особено филма със "аз съм еди си кой и кой"
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #13 -: Януари 29, 2011, 01:56:09 »

Цитат
    Аз пък си мисля,че ще ги намериш и не само ще ги намериш ами те ще предизвикът други интересни въпроси които отговори ти също ще намериш.
    И не само си мисля това,аз съм обеден,че е неизбежно.
    Та ние сме претъпкани с тях,те от нас извират и въпросите и отгорите.
    Само се замисли колко отговори си намерил до сега а?
    Винаги ще има нови в това е кефа,но понякога това ни мъчи...но защо?
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #14 -: Януари 29, 2011, 02:03:35 »

Знаете ли как се пробудих аз ?  Ухилен действителността ми стана толкова кошмарна,объркваща и потрисаща,че просто нямах друг избор освен да си отворя очите и да видя че това е само в моята глава и че мислите по-точно не съществуват ... Усмивчица) така че май съм на мнение,че тежката действителност в момента по света и главно тук в нашата страна пък може и да отвори очите на хората .. Май бая промених темата
    Сори за което  Ухилен Целувчица
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Защо така???
    Въпроси и отговори
    Kissing You Good Night 2 774 Последна<br />публикация Февруари 15, 2011, 15:27:25
    от Ich
    Защо паднахме дотам, че да се мислим за маймуни?
    Древни цивилизации
    Аэ съм 10 1898 Последна<br />публикация Март 05, 2011, 21:04:30
    от Аэ съм
    Защо (ще) се срещаш със съфорумци?! « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Турист 28 1321 Последна<br />публикация Септември 19, 2011, 06:55:11
    от protoplasma
    Защо смятате,че сте индиго дете ?
    Въпроси и отговори
    Sobercho 14 782 Последна<br />публикация Септември 28, 2011, 15:05:42
    от Selinna
    Защо живея
    Въпроси и отговори
    ool 10 831 Последна<br />публикация Ноември 27, 2011, 21:35:12
    от АСИ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright