Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 3 [4]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Висшите духовни йерархии  (Прочетена 3039 пъти)
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #45 -: Декември 24, 2010, 17:37:11 »

Чиновете са измислица..етикет.. както и цветовете!:)

Аз пък намерих, каква глупост да напиша, рано сутринта. Ухилен Ухилен Ухилен
Вярно, че има и телепати във форума и могат да ме разберат ама... все пак... Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Не са измислени, думата "чин" е определение за ниво на развитието.. нормално. Но мисълта ми е, че се отдава прекалено голямо значение, а както и в моя случай, ненужно значение. В случая с момченцето, той не се скара само заради него, а че определям душите като цветове. Това не е редно.Усмивчица Все едно да кажа на някой "-Пфу... тоя жълтия.."

Хората прекалено много, мислят за цветовете или за това, колко е стара душата им, а не мислят толкова за това, какво са развили и какво да развият.Усмивчица Както някой, ако започне да се определя като учител, в зависимост от развитието му, това променя модела му на поведение и може даже да се отрази лошо. Ако приемеш някой  за учител и ако нямаш, строга индивидуалност и лично мнение, започваш да гледаш на този човек като учител, който винаги е прав и приемаш всичко за чиста монета. Има рангове и цветове, но в земният свят тези определения, без усещането на душата, както в духовният свят.. влияят предимно лошо.Усмивчица
Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
ivaqna
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 49

• Град: Бургас
  • In God we trust!

« Отговор #46 -: Декември 24, 2010, 21:09:58 »

Чиновете са измислица..етикет.. както и цветовете!:)

Аз пък намерих, каква глупост да напиша, рано сутринта. Ухилен Ухилен Ухилен
    Вярно, че има и телепати във форума и могат да ме разберат ама... все пак... Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Не са измислени, думата "чин" е определение за ниво на развитието.. нормално. Но мисълта ми е, че се отдава прекалено голямо значение, а както и в моя случай, ненужно значение. В случая с момченцето, той не се скара само заради него, а че определям душите като цветове. Това не е редно.Усмивчица Все едно да кажа на някой "-Пфу... тоя жълтия.."

Хората прекалено много, мислят за цветовете или за това, колко е стара душата им, а не мислят толкова за това, какво са развили и какво да развият.Усмивчица Както някой, ако започне да се определя като учител, в зависимост от развитието му, това променя модела му на поведение и може даже да се отрази лошо. Ако приемеш някой  за учител и ако нямаш, строга индивидуалност и лично мнение, започваш да гледаш на този човек като учител, който винаги е прав и приемаш всичко за чиста монета. Има рангове и цветове, но в земният свят тези определения, без усещането на душата, както в духовният свят.. влияят предимно лошо.Усмивчица

Абсолютно съгласна
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #47 -: Декември 26, 2010, 09:43:32 »

В лекцията си върху Евангелието на Йоан Рудолф Щайнер разкрива една дълбока тайна, извлечена от Акашовата Хроника. Той обяснява, че нашето Слънце се обитава от висши Същества (Елохими), които са толкова напреднали, че излъчват от себе си и разпространяват в пространството Любов под формата на Слънчевата светлина. Тази субстанция на Любовта ни влияе и ние можем да се научим да възприемаме.  

Интересно е, че в далечното минало едно от тези същества – Йехова – е избрало да пожертва най-добрите за него условия и се е пренесло на Луната. От нея Той е бил в състояние да излъчва отразената, омекотена Слънчева светлина към хората, които тогава все още не са били в състояние да възприемат пряката дневна Слънчева светлина, а само нейната по-слаба форма по време на нощта. Така постепенно съзнанието ни се е подготвяло за възприемането и на дневната субстанция на Любовта.
    Активен
    Страници:  1 2 3 [4]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Космическите йерархии « 1 2 »
    Космогенезис
    delfin 15 4462 Последна<br />публикация Ноември 15, 2009, 00:06:27
    от delfin
    Духовните Йерархии и тяхното отражение във физическия свят - Р. Щайнер « 1 2 3 4 5 »
    Духовни учения
    Ich 68 5847 Последна<br />публикация Октомври 27, 2013, 15:15:19
    от Ich
    Духовни апокрифи
    Духовни учения
    Paladin60 3 943 Последна<br />публикация Февруари 20, 2011, 16:38:09
    от Paladin60
    Послания на Висшите Аз « 1 2 »
    Послания
    Sue 20 5628 Последна<br />публикация Септември 12, 2012, 18:52:39
    от Sue
    Йога Методи за овладяване на Висшите Енергийни Нива
    Йога
    Йоас Ин 0 602 Последна<br />публикация Март 10, 2013, 20:00:49
    от Йоас Ин

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright