Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Висшите духовни йерархии  (Прочетена 3040 пъти)
nia.boneva6
Гост
« Отговор #15 -: Август 03, 2010, 13:49:14 »

Аз лично много се дразня, когато дядо ми каже: "Тази работа не се върши така, а еди как! Послушай ме, повече съм живял, повече ризи от теб съм скъсал" Е, да, него доста пъти го е "удрял ток", ама...
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #16 -: Август 03, 2010, 13:52:39 »

Аз лично много се дразня, когато дядо ми каже: "Тази работа не се върши така, а еди как! Послушай ме, повече съм живял, повече ризи от теб съм скъсал" Е, да, него доста пъти го е "удрял ток", ама...

А ти искаш ли да те удари ток, за да разбереш какво е?

Мислиш ли, че човек трябва по емпиричен път да опита всичко, за да може да го разбере?

Трябва ли например да види сам ангели (ако те съществуват), за да разбере нещо за тях?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #17 -: Август 03, 2010, 13:57:35 »

Еми аз нямах пред вид точно това под "ток". Усмивчица В смисъл, на него много работи са му се случвали, ама такива, човешки... ако му заговориш за разни необичайни неща ще каже "ъ, глупости! Как може да се вярва на такива неща!"
    Какво е "емпиричен"?
    Да си призная, не бих искала да ме удари ток... е, ако ме удари, добре, ама... косите ми ще побелеят от ужас, най-вероятно Ухилен
    Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #18 -: Август 03, 2010, 14:08:25 »

Ми нормално е на 13 да се дразниш от подобни съвети..А на 23 пък още повече...

А ти искаш ли да те удари ток, за да разбереш какво е?

Мислиш ли, че човек трябва по емпиричен път да опита всичко, за да може да го разбере?

Трябва ли например да види сам ангели (ако те съществуват), за да разбере нещо за тях?
    Трябва,Ич..трябва..иначе може само да избира от възможни вероятности...Ето това което обсъждахме за ангелите..кои са..какво са..Според някои са едно..според други- друго..според трети пък изобщо ги няма..Но реално докато не ги"преживеем",т.е.докато не се сблъскаме с тях,можем само да избираме от многото вероятни теории,докато не нацелиме някоя която да задоволи любознателният ни ум..Което обаче е далеч от усещането на личният контакт с тях Усмивчица

Емпиризъм
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC

п.с.Аз бях точно на 13 когато бръкнах с една обикновена фиба в контакта за да разбера какво толкова страшно има в тоя ток ...Е,повярвайте..повече не повторих... Готин
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #19 -: Август 03, 2010, 14:09:34 »

Еми аз нямах пред вид точно това под "ток". Усмивчица В смисъл, на него много работи са му се случвали, ама такива, човешки... ако му заговориш за разни необичайни неща ще каже "ъ, глупости! Как може да се вярва на такива неща!"
    Какво е "емпиричен"?
    Да си призная, не бих искала да ме удари ток... е, ако ме удари, добре, ама... косите ми ще побелеят от ужас, най-вероятно Ухилен

Емпиричен означава опитен.

Ето например за духовните йерархии, някои хора смятат, че трябва задължително да ги видят, за да се убедят, че те съществуват, не могат да си представят това да се случи например по някакъв логически, мисловен начин.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #20 -: Август 03, 2010, 14:11:30 »

Може би има случаи, в които можеш да Вярваш и да си Сигурен в нещо, без да си го виждал. Просто усещаш, че съществува... и така.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #21 -: Август 03, 2010, 14:11:44 »

Не че не могат да си представят такъв път,те просто не могат да свържат логиката.

Аз постоянно бъркам в контактите-навик ми е.Иначе ток ме е удряло като пипнах една развалена крушка.
    Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #22 -: Август 03, 2010, 14:21:06 »

Може би има случаи, в които можеш да Вярваш и да си Сигурен в нещо, без да си го виждал. Просто усещаш, че съществува... и така.
    Даа..това е интуицията..неведнъж съм казвала,че човек трябва да се доверява само и единствено на себе си.Подсъзнанието е онова което наистина знае!Съзнанието анализира подсъзнанието и от често произтичат конфликтите на личноста..
    Във всеки случаи да се вярва на сляпо е рисковано..разочарованието после е много болезнено..
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #23 -: Август 03, 2010, 21:24:41 »

Да, но фанатик не е само човек, който сляпо вярва в нещо. Фанатици са и всички, които сляпо НЕ вярват в нещо Усмивчица
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #24 -: Август 04, 2010, 12:25:26 »

Не... наистина всичко е много относително и индивидуално... на мен лично ми се повдига от думи като ангели, архангели и пр... Мнооого сектантско и религиозно ми звучат... ма кво да правя... постоянно се сблъсквам с такива"термини"... Никога не съм почитала подобни същества, камо ли пък да ги възприемам като нещо върховно..и повече от мен самата,а и нямам причина да го правя...

Може би такова отрицателно отношение да се е получило поради използуването на тези термини от днешното официално християнство, чиято дейност сама по себе си може да породи негативно отношение.

Въпросът обаче е дали бихме могли да изследваме темата за духовните йерархии обективно, като се абстрахираме от употребата на свързаните с нея понятия от църковното християнство, което според мнозина е

"само една карикатура на истинското Християнство. "

Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #25 -: Август 04, 2010, 13:37:04 »

А каква е истинската роля на християнството?
    Всъщност всяка една вяра едва ли не подчинява-"да нямаш друг бог освен мене",защо трябва да е така?
    Защо религиите са ограничаващи-това е много досадно Ухилен
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #26 -: Август 04, 2010, 13:40:40 »

"Да нямаш друг Бог освен мене" звучи... леко... егоистично. Пък и малко като прикоткване. Ама от една гледна точка. Иначе си е вярно, че няма какво да издигаме в култ не знам си колко богове
    Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #27 -: Август 04, 2010, 14:00:31 »

Всъщност всяка една вяра едва ли не подчинява-"да нямаш друг бог освен мене",защо трябва да е така?
    Защо религиите са ограничаващи-това е много досадно Ухилен
    Ограничаващи са защото са създадени с цел"ограничения"както и разделяне на населението..

Спред мен християнството,няма почти нищо общо с Христос.Християнството е основано и създадено от враговете на Христос..
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #28 -: Август 05, 2010, 00:51:52 »

Да, но фанатик не е само човек, който сляпо вярва в нещо. Фанатици са и всички, които сляпо НЕ вярват в нещо Усмивчица
    Много добро попадение, диване.
    Робуването на свободата - също е робство.

"ограничения"както и разделяне на населението..
    Така е по-лесно управляемо.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #29 -: Август 07, 2010, 20:19:41 »

Благодаря за топлото посрещане!
    Това са моите херувимчета!
    Какво е херувим?

Херувимите са една от духовните йерархии, наред с ангелите, архангелите и елохимите.
    В своята Тайна Наука Рудолф Щайнер обозначава висшите Йерархии по следния начин (вдясно са имената им според езотеричното християнство):  

1. Серафими - Духове на Любовта
    2. Херувими - Духове на Хармонията
    3. Престоли - Духове на Волята
    4. Господства (Kириoтeтec) - Духове на Мъдростта
    5. Сили (Динамис) - Духове на Движението
    6. Власти (Ексузиаи, евр.: Елохими) -  Духове на Формата  
    7. Архаи - Духове на Личността  
    8. Архангели - Духове на Огъня  
    9. Ангели - Духове на Здрача,  (Синове на Живота)  

Рудолф Щайнер често говори за тези Същества, като ги групира в:  

Първа Йерархия: Серафими, Херувими, Престоли  
    Bтopa Йерархия: Господства, Сили, Власти
    Трета Йерархия: Архаи, Архангели, Ангели

Йерархията на Архангелите включва:

1. Орифиил - с период на действие от: 200г. пр.Хр. до 150 сл.Хр.
    2. Анаил -   от  150 до 500 сл.Хр.
    3. Захариил - от 500 до 850 сл.Хр.
    4. Рафаил - от 850 до 1190 сл.Хр.
    5. Санаил - от 1190 до 1510 сл.Хр.
    6. Гавраил - от 1510 до 1879 сл.Хр.
    7. Михаил - от 1879 до 2300 сл.Хр.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Космическите йерархии « 1 2 »
    Космогенезис
    delfin 15 4462 Последна<br />публикация Ноември 15, 2009, 00:06:27
    от delfin
    Духовните Йерархии и тяхното отражение във физическия свят - Р. Щайнер « 1 2 3 4 5 »
    Духовни учения
    Ich 68 5847 Последна<br />публикация Октомври 27, 2013, 15:15:19
    от Ich
    Духовни апокрифи
    Духовни учения
    Paladin60 3 943 Последна<br />публикация Февруари 20, 2011, 16:38:09
    от Paladin60
    Послания на Висшите Аз « 1 2 »
    Послания
    Sue 20 5628 Последна<br />публикация Септември 12, 2012, 18:52:39
    от Sue
    Йога Методи за овладяване на Висшите Енергийни Нива
    Йога
    Йоас Ин 0 602 Последна<br />публикация Март 10, 2013, 20:00:49
    от Йоас Ин

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright